Panini Portrait Megapack [150.000+ Faces]

Φωτό παικτών οι οποίες θα εμφανίζονται στο προφίλ τους. Γνωστά και ως Face Packs.
Post Reply
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Image

DOWNLOAD NOW:

Panini Megapack Part 1
Panini Megapack Part 2
Panini Megapack Part 3

Κατεβάστε το megapack του δημοφιλέστατου style face pack ''Panini''. Και τα 3 parts του Panini Megapack περιέχουν 155.333 (!!!) φωτογραφίες παικτών και προπονητών από όλα τα πρωταθλήματα του κόσμου. (είναι απαραίτητο να κατεβάσετε και τα τρία)
Οι συγεκριμένες φωτό ΔΕΝ έχουν δημιουργηθεί από το fmgreece.gr. Το συγκεκριμένο style face πρωωθείται και ανανεώνεται από το http://www.meistertrainerforum.de από το οποίο μας δώθηκε και η σχετική άδεια για το uploading του τεράστιου αυτού αρχείου.

Για να εγκαταστήσετε το πακέτο, κάνετε τα Panini Megapack Part1.rar, Panini Megapack Part2.rar, Panini Megapack Part3.rar,
extract στο φάκελο C:\...\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\graphics\faces (αν δεν υπάρχουν οι φάκελοι graphics/faces, τους δημιουργείτε εσείς)

Μην ξεχάσετε να πάτε στα preferences στην καρτέλα -> interface να ξετίκαρετε το Use caching to decrease page loading times
και να τίκαρετε το Reload skin when confirming changes in Preferences. (αφού φορτώσει μία φορά το παιχνίδι και εμφανιστούν τα faces μπορείτε να ξανατικάρετε το use skin cache και να ξετικάρετε το always reload skin on confirm για να ξαναφορτώνει γρήγορα το παιχνίδι όταν το ξεκινάτε)

Για updates του Megapack τσεκάρετε το ''επίσημο'' topic του πακέτου:

http://www.meistertrainerforum.de/index ... 250.0.html

Μην ξεχνάτε ότι ο Jake13 έχει δημιουργήσει ήδη το πακέτο panini style facepack για την ελληνική Superleague για το FM2013 και μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ. Προσέξτε όμως ο φάκελος ''Greek Superleague'' της Greek Superleague Panini Megapack να προηγείται σε σειρά στον φάκελο ''faces'' του γενικότερου Megapack καθότι το παιχνίδι θέλουμε να ''φορτώσει''΄πρώτα τις πιο πρόσφατες φωτό που υπάρχουν στο αρχείο του Jake13 αφού το Panini Megapack περιλαμβάνει και κάποιες παλιότερες παικτών και προπονητών του ελληνικού πρωταθλήματος. Παράδειγμα:
Spoiler: show
Image
User avatar
vagster13
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon May 28, 2007 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Inter
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο facepack από το sortitutsi το game μου crashάρει στην μετάδοση του 2ου-3ου αγώνα από τη στιγμή που κάνω το load. Αναγκαστικά παίζω χωρίς facepack. Μάλλον είναι θέμα του συστήματος μου και συγκεκριμένα της κάρτας γραφικών. Πιστεύετε θα έχω το ίδιο πρόβλημα και με το συγκεκριμένο facepack;
It is better to fail with your own vision than to fail with another man's vision...
xristoskom
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Jan 22, 2013 7:47 pm
Football Manager της ομάδας: Panachaiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια εχω το εξης προβλημα...δεν φορτωνουν τα faces απο το panini megapack...μου φορτωνει κανονικα ομως τα faces απο το δικο σας το panini greece...εκανα reload skin και παλι το ιδιο.δεν νομιζω να κανω κατι λαθος γιατι και το panini greece δεν το χρησιμοποιουσα πριν,μαζι τα εβαλα αλλα λειτουργει μονο το ενα
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Κατέβασες και τα τρία parts; γιατί στο τρίτο έχω βάλει το .xml που τα ορίζει. Για τσέκαρε μία.
User avatar
elafra taxiarhia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 719
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:08 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli I RENDIMENTI DEL SUD..
Αγαπημένη Ομάδα: Απολλων Σμυρνης
Status: Η ζα κοβεται μες στην Ιθακη ο Απολλων και το FM ομως πουθενα......
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για καθε ενδιαφερομενο αυτο το facepack δουλευει και στο FM12 χωρις κανενα προβλημα.Μολις το δοκιμασα.
ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΑΓΙΚΗ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ....
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΜΠΕΙ?????
A ΕΘΝΙΚΗ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.....
13 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΛΙ ΞΕΚΙΝΑ....
ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Image
Image
Image
Image
User avatar
cosmicgull
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: Q.P.R.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά ηλίθια ερώτηση ,συγνώμη προκαταβολικά, αλλά αν κατεβάσω το megapack θα εμφανίζεται και στα τρέχοντα save μου και όχι μόνο σε όσα ξεκινήσω απο'δω και πέρα σωστά?
Καλώς τα 3-0!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ναι.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
cosmicgull
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: Q.P.R.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εεευχαριστώ! :oops:
Καλώς τα 3-0!
xristoskom
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Jan 22, 2013 7:47 pm
Football Manager της ομάδας: Panachaiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειτα απο 2 φορες download το part3 δυστηχως δεν βρηκα και παλι το αρχειο .xml που να μου φορτωβει τις εικονες!!!ειναι ευκολο να κατεβασω απο καπου μονο το αρχειο .xml???
Koukos2004
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Fri Jul 17, 2009 2:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

distixos kai ego paroti to evala den vlepo ta faces giati mou dimiourgei sinexeia neo folder sports inetractive sto my documents kai den anagnorizei to folder pou idi iparxei me ola ta mods....
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά ξέρετε αν μπορούν τα facepacks να δημιουργήσουν πρόβλημα στην ταχύτητα και την απόδοση του παιχνιδιού??? Γιατί από την στιγμή που τα έβαλα μου φαίνεται οτί κολλάει λίγο από την στιγμή που το έβαλα.... Αντιληφθήκατε κάτι τέτοιο εσείς????
dimo74
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Tue Jul 24, 2012 10:02 pm
Football Manager της ομάδας: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια το Ελληνικο λειτουργει το Panini οχι...
Τι παιζει ?
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ούτε και σε μένα λειτουργεί.Κάποιες εικόνες εμφανίζονται και αυτές όχι πάντα.Εχω κατεβασει και τα τρια και εχω βαλει το αρχειο config που υπηρχε στο τριτο πακ και στους αλλους δυο φακελους αλλα τιποτα.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
fat_mike
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για όσους έχουν προβλήματα:
1. Unzip config.zip.
2. Βάλτε το config.xml στο φάκελο Panini Megapack (Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\graphics\faces\Panini Megapack).
3. Στο FM13 Preferences>Interface "Clear Cache", ξετικάρετε "Use caching to decrease page loading times" και τικάρετε "Reload skin when confirming changes in Preferences", πατήστε Confirm.
4. Δείτε τα faces και επαναφέρετε τα Preferences όπως πριν.

download config.zip
Post Reply

Return to “Faces”