Παναιτωλικός 15/16

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Λούκας Βιγιαφάνες

«Η Ιντεπεντιέντε είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Αργεντινή και είναι το όνειρό μου να αγοράσει τα δικαιώματά μου», έλεγε χωρίς δεύτερη σκέψη ο νεαρός Λούκας που είχε ξεκινήσει από την CAI και είχε ντεμπουτάρει στη Β’ Εθνική σε ηλικία 15 ετών.
Το όνειρο του έγινε πραγματικότητα και το 2011 ο σύλλογος του Μπουένος Άιρες όντως πλήρωσε 500 χιλ. ευρώ για το 50% των δικαιωμάτων του.

Στην αρχή η είδηση έμοιαζε με ράδιο αρβύλα. Ο πρόγονος που είχε καταγωγή από την Ελλάδα και θα έδινε τη δυνατότητα στον Λούκας Βιγιαφάνες να γίνει Έλληνας, θύμιζε λίγο την απάτη στις αρχές της προηγούμενης δεκαετίας με τα διαβατήρια αρκετών Αργεντινών ποδοσφαιριστών. Μόνο που σε αυτή την περίπτωση ήταν αλήθεια. Ο Δημήτρης Πετρινόλης, που γεννήθηκε στον Πειραιά το 1898 και πέθανε στην Αργεντινή το 1976 ήταν ο παππούς της μητέρας του Αργεντινού μέσου. «Θέλω να πάρω τη ελληνική υπηκοότητα και το ελληνικό διαβατήριο», έλεγε ο Βιγιαφάνες που άρχισε να έχει πολλούς λόγους να μείνει στη χώρα μας.

Η πρώτη σεζόν στη Super League θα κλείσει με έξι γκολ και μία ασίστ, αλλά και με έναν τραυματισμό που τον κράτησε δύο μήνες εκτός δράσης. Τον Φεβρουάριο υπέστη διπλό κάταγμα κερκίδας-ωλένης στο χέρι και χρειάστηκε να υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.

http://www.sdna.gr/podosfairo/superleag ... vigiafanes
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμβόλαιο συνεργασίας με τον Παναιτωλικό έως τον Ιούνιο του 2017 υπέγραψε σήμερα ο ποδοσφαιριστής Όσμαρ Φερέιρα. Αγωνίζεται ως αριστερός μέσος και έχει φορέσει τη φανέλα ομάδων όπως η Ρίβερ Πλέιτ, η CSKA Μόσχας, η Αϊντχόφεν, η Σαν Λορέντζο, η Ντνίπρο, η Ιντεπεντιέντε και η Ατλέτικο Ραφαέλα. Έχει αγωνιστεί στην Εθνική Αργεντινής. Ο αριθμός της φανέλας του θα είναι το 18.

Ο Φερέιρα μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος με τον ερχομό μου στον Παναιτωλικό. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό μέσα και έξω από τον αγωνιστικό χώρο για το καλό της ομάδας».

http://www.panetolikos.gr/%CF%83%CF%84% ... %81%CE%B1/
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Φαμπιάν Μουνιός υπέγραψε συμβόλαιο με τον Παναιτωλικό έως τον Ιούνιο του 2017. Γεννήθηκε στην Αργεντινή στις 3.11.1991 και αγωνίζονταν στην Άρσεναλ Σαραντί. Ο αριθμός της φανέλας του θα είναι το 9.

Στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε: «Νιώθω πολύ ευχαριστημένος και συγκινημένος για τη μεταγραφή μου. Θεωρώ τον Παναιτωλικό ένα πολύ καλό κλαμπ που αποτελεί ευκαιρία για την Ευρωπαϊκή μου καριέρα. Είδα το σημερινό παιχνίδι και μου άρεσε πολύ η ομάδα και ο κόσμος. Θα προσπαθήσω πολύ και θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μου για να βοηθήσω και εγώ».

http://www.panetolikos.gr/%CF%85%CF%80% ... %8C%CF%82/
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Κλέσιο Μπάουκε ανήκει από σήμερα στον Παναιτωλικό, υπογράφοντας συμβόλαιο έως τον Ιούνιο του 2019. Ο γεννημένος στις 11.10.1994 στη Μοζαμβίκη ποδοσφαιριστής αγωνίζονταν στην Μπενφίκα απ’ όπου αποκτήθηκε. Ο αριθμός της φανέλας του θα είναι το 10.

Με την ολοκλήρωση της μεταγραφής του δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι πλέον στον Παναιτωλικό. Θα δουλέψω σκληρά να βοηθήσω την ομάδα να φτάσει όσο ψηλότερα γίνεται για να υλοποιήσει τους στόχους της».

http://www.panetolikos.gr/%CF%83%CF%84% ... %B9%CE%BF/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Ντεμπούτο Warda με την εθνική Αιγύπτου
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

ΑΕΚ, Παναιτωλικός, Σκόκο, Ντε Μπαρτόλο, Ματζουράκης και Γκάβριλα αποτελούν κάποιες λέξεις-κλειδιά για την ιστορία του Φαμπιάν Μουνιός. Το πρόσωπο χωρίς αμφιβολία της 22ης αγωνιστικής στη Super League, με τα δύο γκολ που σημείωσε κόντρα στον Λεβαδειακό. Αρχικά ο Αργεντινός εμφανίστηκε τον Ιανουάριο ως μεταγραφικός στόχος της ΑΕΚ, μετά από εισήγηση του επικεφαλής του τμήματος σκάουτινγκ της Ενωσης, Αλεξ Ντε Μπαρτόλο.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν ασχολήθηκαν παραπάνω και ο Παναιτωλικός τον έκανε δικό του ως ελεύθερο από την Αρσενάλ Σαραντί με περίπου 200.000 ευρώ για 1,5 χρόνο (και μάλιστα χωρίς το 30% ποσοστό μεταπώλησης με το οποίο είχε παραχωρηθεί από τη Νιούελς στην Αρσενάλ).

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =130289245
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Για Munoz:

Ο «ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΗΣ» σκάλισε εκεί που έπρεπε και έχει το οικονομικό ρεπορτάζ: σαράντα χιλιάρικα θα εισπράξει ο 25χρονος παίκτης μέχρι το τέλος της τρέχουσας σεζόν κι άλλα 105 την επόμενη χρονιά, το σύνολο 145.000 ευρουλάκια!

http://marcasl.blogspot.gr/2016/02/new-entry.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Warda:

Corners +
Free Kicks +
Crossing +
Curls Ball?
Fav. με Μαντζουράκη;


Clésio:

pace ++
left foot --
avoids using weaker foot?
Έπαιξε AML
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O Markovski θέλει λίγο ανέβασμα σε CA,finishing & consistency.
Σε 2-3 save που έχω τρέξει προτιμείται ο Βασιλείου και μάλιστα αποδίδει πάρα πολύ καλά, οπότε συτός πρέπει να πέσει και αλλο

Ο Μάκος τελικά έχει βγάλει όλη την σεζόν με Μαντζουράκη σέντερ μπακ και ο Παπάζογλου αμυντικός χαφ.
Δεν ξέρω αν περνιέται στο FM αλλά ο Μαντζουράκης το τελευταιο καιρό πολύ argues with referees.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

peritri wrote:Περάστηκαν, εκτός από:

Ντεμπούτο Warda με την εθνική Αιγύπτου
Στην εθνική Αιγύπτου κλήθηκε για τα προσεχή παιχνίδια ο επιθετικός του Παναιτωλικού, Αμρ Ουάρντα, εξαργυρώνοντας τις εξαιρετικές εμφανίσεις που πραγματοποιεί με την ομάδα του Αγρινίου.

Οι τελευταίες εντυπωσιακές εμφανίσεις του Αμρ Ουάρντα με τη φανέλα του Παναιτωλικού δεν άφησαν ασυγκίνητο τον Έκτορ Ραούλ Κούπερ , ο οποίος κάλεσε εκ νέου τον 22χρονο στην εθνική Αιγύπτου για τους αγώνες που θα πραγματοποιηθούν στα τέλη Μαρτίου.

Ο νεαρός άσος μετράει, μέχρι στιγμής, τρεις συμμετοχές με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 39098.html
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το μεγαλύτερο μέρος του υπολοίπου της σεζόν (ίσως και όλο το διάστημα) θα χάσει ο Τάσος Παπάζογλου.
Ο Ελληνας κεντικός αμυντικός υπέστη εξάρθρωση ώμου στο παιχνίδι του Παναιτωλικού με την Ξάνθη και προς στιγμήν όλοι φοβήθηκαν τα χειρότερα (χειρουργική επέμβαση).
Ευτυχώς για τον παίκτη, του έγινε τελικά ανάταξη στο νοσοκομείο κάτι που σημαίνει ότι θα αποφύγει τουλάχιστον το χειρουργικό νυστέρι.
Ο Παπάζογλου πάντως θα μείνει εκτός δράσης για τουλάχιστον 6 εβδομάδες.
29/02/2016

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 32101.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

koeman wrote:Κυριακίδης σούπερ με ΠΑΣ αλλά στους προηγούμενους αγώνες έκανε πολλά λάθη.
Ίσως consistency -
Πολύ ανεβασμένος ο Κυριακίδης στον β' γύρο.
Έδειξε και πάλι reflex
Έχω ερωτηματικά για το positioning...
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεννημένος μέσα Ιουλίου (13/6/1988), όντας στην καρδιά του ζωδιακού κύκλου του Καρκίνου, έμελλε να κάνει τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στον Αιγόκερω.Αυτό είναι το παρατσούκλι της ομάδας της γενέτειράς του, Pedro Leopoldo, στο Μπέλο Οριζόντε της Βραζιλίας.

Λάτρης της Μπαρτσελόνα, του Μέσι και του συμπατριώτη του Ρονάλντο, έχει αρχίσει να γίνεται από τα αγαπημένα παιδιά στο Αγρίνιο, δικαιώνοντας όσους τον επέλεξαν για να τον φέρουν στην ομάδα.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =130318776
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το πως είναι να βρίσκεσαι από τις ακαδημίες στην πρώτη ομάδα: «Είχα πάει για δοκιμαστικό από την γενέτειρα μου την Κατούνα, στην Κ-17 του Παναιτωλικού. Σχημάτισαν καλή άποψη για μένα και με δέχθηκαν στις ακαδημίες της ομάδας, το ήθελα πάρα πολύ γιατί είμαι Παναιτωλικός από μικρό παιδί. Την επόμενη χρονιά ανέβηκα στην Κ-20 καθώς δεν υπήρχε το ηλικιακό περιθώριο για να αγωνίζομαι στην Κ-17. Δούλεψα σκληρά για να πετύχω αυτό που ήθελα και έκανα προετοιμασία στην προετοιμασία του Παναιτωλικού επί Χάβου, αλλά δεν κατάφερα να γίνω επαγγελματίας. Αυτό δεν με πτόησε, συνέχισα να δουλεύω σκληρά και την επόμενη χρονιά κλήθηκα και πάλι στην προετοιμασία από τον κ. Μάκη Χάβο, έγινα αυτή τη φορά επαγγελματίας και ήταν μια προσωπική δικαίωση για μένα για τη δουλειά που είχα κάνει.
Με τον κ. Μαντζουράκη πήρα τις ευκαιρίες στο πρωτάθλημα, αγωνίστηκα δύο φορές βασικός, με πίστεψε περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο προπονητή στην πρωτη ομάδα. Έκανα πολλές ατομικές προπονήσεις με τον Κ. Νταλακούρα και θέλω να ευχαριστήσω και τον κ. Μαντζουράκη για τις ευκαιρίες που μου δίνει, τον κ. Νταλακούρα και τον κ. Ζαρκαβέλη που με βοήθησαν στις ακαδημίες».

http://www.olatagoal.gr/2016/03/blog-post_361.html
Locked

Return to “Super League 1”