Ατρόμητος 16/17

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Mε την κάλυψη δύο κενών θέσεων (ανάλυσης και αποκατάσταση των τραυματιών) ολοκληρώθηκε η στελέχωση του τεχνικού επιτελείου της ομάδας μας.

Υπεύθυνη ανάλυσης προσλήφθηκε η Μαριέλα Νησωτάκη, απόφοιτος των ΤΕΦΑΑ Αθηνών με ειδικότητα το ποδόσφαιρο. Είναι η πρώτη Ελληνίδα που μπήκε στο μαγικό κόσμο της Premier League και θα μας μεταφέρει την εμπειρία της καθώς εργάστηκε ως performance analyst (αναλυτής απόδοσης) της Σουόνσι, με μεταπτυχιακό από το Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ στο συγκεκριμένο αντικείμενο.

Ένας ορισμός που θα μπορούσε να δοθεί στο performance analysis είναι: «Η αντικειμενική καταγραφή και ανάλυση μιας απόδοσης, με σκοπό την θετική επιρροή λήψη αποφάσεων και στην απόδοση μιας ομάδας ή ενός αθλητή».

Η Νησιωτάκη ήταν υπεύθυνη λοιπόν της ομάδας της Ουαλίας αναλύοντας την ατομική απόδοση των ποδοσφαιριστών και 2 αγώνες την ημέρα κατά μέσο όρο της Premier League.

Από τον Μάιο του 2015 είναι μέλος της «Football Radar» που κάνει αναλύσεις πάνω στο ποδόσφαιρο. Πρόκειται για μια εταιρεία στο Λονδίνο, η οποία αναδεικνύει τη δυναμικότητα ομάδων και παικτών μέσα από ένα δικό της σύστημα.

Υπεύθυνος γυμναστής αποκατάστασης προσλήφθηκε ο Δημήτρης Μπογατσιώτης κάτοχος «Bachelor in Sports Επιστημών και Φυσικής Αγωγής» από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Είναι πιστοποιημένος εκπαιδευτής του FIFA11+ , με μεταπτυχιακό από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης πάνω στην «πρόληψη, παρέμβαση, αποκατάσταση». Διαθέτει κλινική εμπειρία στη Φυσικοθεραπεία & Αποκατάσταση Αθλητικών Κακώσεων.

Παρουσίασε το επιτελείο

Στο αθλητικό κέντρο βρέθηκε σήμερα το απόγευμα ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ατρόμητος κ. Γιώργος Σπανός ο οποίος πριν από την έναρξη της προπόνησης παρουσίασε και επίσημα στους ποδοσφαιριστές τον προπονητή Γιώργο Κορακάκη και τον βοηθό προπονητή Λουκά Καραδήμο μαζί με τα δύο νέα μέλη τον Δημήτρη Μπογατσιώτη και τη Μαριέλα Νησωτάκη.

Γυμναστής παραμένει ο Σωτήρης Ρούσσης και προπονητής τερματοφυλάκων ο Σλόμπονταν Σούϊτσα.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... m=facebook
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Από την πρεμιέρα στα Γιάννινα όπου έπαιξε για 70 λεπτά, ο Ντιγκινί δεν έχει αγωνιστεί ξανά στον Ατρόμητο. Ο παίκτης συνεχίζει να ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στο ισχίο και μάλιστα την Δευτέρα προγραμματίστηκε να υποβληθεί σε νέες εξετάσεις.

http://www.gazzetta.gr/football/article ... a-ntigkini
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο Τόνσο δεν δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί στη χώρα μας από τη στιγμή μάλιστα που είναι στην ίδια πόλη με τον «κολλητό» του, Λαουτάρο Ρινάλντι του Παναθηναϊκού, ενώ βρήκε στον Ατρόμητο τους συμπατριώτες του Ούμπιντες και Μπιτόλο, με τους οποίους δέθηκε από την πρώτη μέρα.

GoalNews (18/10/2016)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Κορακάκης στη NOVA τόνισε ότι ο Τόνσο έλειψε στην ομάδα του επειδή είναι πολύ καλός και αμυντικά.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Χαβιέ Ούμπιδες

Σε ποια θέση πιστεύεις ότι αποδίδεις καλύτερα;
«Δεξί χαφ! Έχω αγωνιστεί και σε άλλες θέσεις, αριστερό χαφ, πίσω από τον φορ, αμυντικό χαφ, δεξί μπακ αλλά σίγουρα η θέση που πιστεύω ότι μου ταιριάζει είναι στη δεξιά πλευρά».

Όταν αποσυρθείς από την ενεργό δράση, θα ήθελες να παραμείνεις στον Ατρόμητο σε κάποιο πόστο;
«Αν μπορέσω να μείνω, γιατί όχι; Αρκεί να είναι καλό για την γυναίκα μου και τα παιδιά μου. Έχω περάσει πολύ ωραία χρόνια στον Ατρόμητο και τον νιώθω σαν οικογένεια μου».

Διανύεις την 4η χρονιά σου στον Ατρόμητο. Τι αισθάνεσαι για την ομάδα και τον κόσμο της;
«Η ομάδα με αγκάλιασε από την πρώτη στιγμή, το ίδιο και ο κόσμος το βλέπω καθημερινά μέσα κι έξω από το γήπεδο. Θέλω να κάνω το καλύτερο για τον Ατρόμητο γιατί θέλω να κερδίσω πράγματα μαζί τους. Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά όνειρο το έχω και είναι να κατακτήσω ένα κύπελλο με τον Ατρόμητο».

Ποιός είναι ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχεις αντιμετωπίσει και ποιόν θα ήθελες να έχεις συμπαίκτη;
«Σε όλους τους αντιπάλους μου τρέφω τον ίδιο σεβασμό από τον μικρότερο μέχρι τον μεγαλύτερο και δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον. Για συμπαίκτη μου θα ήθελα τον Τσόρι Ντομίνγκεζ»

Ποιος είναι ο πιο αγαπημένος σου φίλος στο ποδόσφαιρο και γιατί;
«Με όλα τα παιδιά που έχω συνεργαστεί διατηρώ εξαιρετικές σχέσεις, θα σας έλεγα πάντως τον Ιγκλέσιας και τον Ναπολεόνι. Με αυτά τα παιδιά έχω περάσει όμορφες στιγμές όχι μόνο μέσα στο ποδόσφαιρο αλλά και έξω απ’ αυτό και τρέφω συναισθήματα αγάπης γι’ αυτά».

http://www.superleaguegreece.net/el/new ... os-athinon
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μεγαλώνει ακόμη περισσότερο το Δίκτυο Σχολών Ατρόμητου. Νέος μέλος μας είναι ο ΑΟ Αναβύσσου –Σαρωνικός που ιδρύθηκε το 1971.
Η συμφωνία οριστικοποιήθηκε ανάμεσα στον υπεύθυνο του δικτύου Τόλη Αποστόλου και τον πρόεδρο του Σαρωνικού Κωνσταντίνο Μπούκη ο οποίος μιλώντας για την συνεργασία αυτή τόνισε τα εξής:
«Πιστεύουμε ότι ο Ατρόμητος έχει μια από τις καλύτερες ακαδημίες στην Ελλάδα και οι παράγοντες του συλλόγου μας θα μπορέσουν να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους και τις εμπειρίες τους από τα εφόδια που θα πάρουν από καταξιωμένους επιστήμονες του χώρου.
Την ίδια δυνατότητα θα έχουν και οι προπονητές μας με απώτερο στόχο τη μέγιστη βελτίωση του Σαρωνικού.
Οι ποδοσφαιριστές μας θα μάθουν τα μυστικά του ποδοσφαίρου και θα αποκτήσουν χρήσιμα εφόδια όχι μόνο για την συνέχεια της καριέρας τους αλλά και να βελτιώσουν τον χαρακτήρα τους, να καλλιεργήσουν τις ηθικές αξίες του ποδοσφαίρου όπως η αλληλεγγύη, η συνεργασία και το ήθος».

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr

Σε μια κατάμεστη αίθουσα από γονείς και παιδιά ανακοινώθηκε με κάθε επισημότητα η ένταξη του ΑΟ Σαρωνικός Αναβύσσου στο Δίκτυο Σχολών Ατρόμητου.
Την έναρξη της εκδήλωσης πραγματοποίησε ο πρόεδρος του Σαρωνικού Κωνσταντίνος Μπούκης ο οποίος εκ μέρους του διοικητικού συμβουλίου εξέφρασε την χαρά του αλλά και την πεποίθηση ότι με την συνεργασία αυτή τα τμήματα Ακαδημίας του συλλόγου του θα αποκτήσουν καλύτερη τεχνογνωσία και εκπαίδευση.
Την ομάδα μας εκπροσώπησαν ο Υπεύθυνος του Δικτύου Σχολών Τόλης Αποστόλου ο οποίος προχώρησε σε μια αναλυτική παρουσίαση του project. Παραβρέθηκαν και απεύθυναν χαιρετισμό ο Υπεύθυνος Εκπαίδευσης Βαγγέλης Μπεκρής, οι ποδοσφαιριστές μας Javier Umpides και Κυριάκος Κιβρακίδης που αποτέλεσαν τον «μαγνήτη» για τα παιδια, ο βοηθός προπονητή/αναλυτής της Κ20 Άγγελος Χόρτσας ενώ παραβρέθηκε και η παλιά δόξα της ομάδας μας Τόλης Μητράκος
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αναπληρωτής δήμαρχος Σαρωνικού Σάββας Γκέραλης, η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Όλγα Κετέογλου, οι Δημοτικοί Σύμβουλοι Αλέκος Αθανασόπουλος, Σπύρος Δημητρίου, Μανώλης Χαρίτος, Σοφία Μιχαηλίδου, ο εκπρόσωπος της ΕΠΣΑΝΑ Άκης Θηβαίος, ο Αστυνομικός Διευθυντής Γλυφάδας κ. Τσιγαρίδας.
Το προπονητικό επιτελείο του Σαρωνικού αποτελούν οι Γιώργος Τζομπανάκης, Γιώργος Καλαμάκης, Γιάννης Τζιβίλογλου, Γρηγόρης Καραλής.

04/11/2016
http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

08/11/2016

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει ότι νέος προπονητής της ομάδας Κ17 είναι ο Διονύσης Σάσσαλος με συνεργάτη τον Σωτήρη Ρίζο.
Η συμφωνία οριστικοποιήθηκε κατόπιν εισήγησης του Τεχνικού Διευθυντή Υποδομών της ΠΑΕ Τόλη Αποστόλου που έγινε δεκτή από τον πρόεδρο της ομάδας μας Γιώργο Σπανό και τον Τεχνικό Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλο.
Ο Διονύσης (Σάκης) Σάσσαλος είναι παλιός άσος του Ατρόμητου στη δεκαετία του ‘ 80 με θητεία στους πάγκους ομάδων Γ’ και Δ’ Εθνικής. Τα τελευταία χρόνια είναι στην Ακαδημία του ΑΠΣ Ατρόμητος έχοντας την τεχνική ηγεσία των ομάδων Κ16 και Κ14.
Ο Σωτήρης Ρίζος έχει διατελέσει προπονητής της ομάδας Κ20, ενώ επί σειρά ετών είναι μέλος του τεχνικού επιτελείου στην Ακαδημία του ΑΠΣ Ατρόμητος.
«Είναι μεγάλη τιμή για εμένα η ευκαιρία που μου δίνει η ΠΑΕ Ατρόμητος για να αναλάβω την Κ17 και πιστεύω ότι θα φανώ αντάξιος των προσδοκιών» δήλωσε ο Σάκης Σάσσαλος στο atromitosfc.gr και συνέχισε:
«Γνωρίζω την ομάδα, αποτελείται από παιδιά που είναι καλοί παίκτες και καλοί χαρακτήρες. Θα επιχειρήσουμε να περάσουμε τη φιλοσοφία της επαγγελματικής ομάδας και να αλλάξουμε τη ψυχολογία της.
Πιστεύω ότι στη διάρκεια τα παιδιά θα ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις και στις υποχρεώσεις που έχει αυτή η φανέλα. Το μόνο που μπορώ να εγγυηθώ είναι ότι θα δώσω όλο τον εαυτό μου για να βγάλω το καλύτερο αποτέλεσμα στο τέλος της χρονιάς».
Ο Σωτήρης Ρίζος δήλωσε από τη δική του πλευρά τα εξής: «Θέλω κι εγώ να ευχαριστήσω την ομάδα που με δέχθηκε πάλι στην αγκαλιά της. Όλα αυτά τα χρόνια ποτέ δεν ένιωσα ότι είμαι μακριά από τον Ατρόμητο. Το αντίθετο μάλιστα. Θα προσπαθήσω με όλες τις δυνάμεις μου μαζί με τον Σάκη Σάσσαλο για να υλοποιήσουμε τους στόχους που έχει αυτή η ομάδα τόσο με την πορεία της στο πρωτάθλημα όσο και με την προετοιμασία των παικτών που πρέπει να περάσουν στην Κ20 την επόμενη χρονιά».

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο Μάρτιν Τόνσο επιβεβαίωσε τα... δικά του χάι λάιτς, τα οποία έπαιζαν στα ΜΜΕ όταν ο Ατρόμητος ανακοίνωσε τη μεταγραφή του ως ελεύθερου από την Κόλο Κόλο. Η ομάδα του Περιστερίου έκανε ένα πολύ έξυπνο deal (130.000 ετήσιες απολαβές) αποκτώντας έναν... υδραυλικό, ο οποίος έχει χαρίσει με τρία γκολ ισάριθμες νίκες.

(GoalNews-30/11/2016)
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τι πιστεύει ο Γιώργος Κορακάκης;
Θεωρεί τον Τόνσο έναν από τους πιο απειλητικούς μεσοεπιθετικούς στον χώρο ανάμεσα στα αμυντικά χαφ και τα στόπερ του αντιπάλου. Οι απρόβλεπτες ιδέες του, η ικανότητα του στο ένας εναντίον ενός, τα τελειώματα του και η ψυχραιμία σε πεδία όπου άλλοι αναζητούν τη γρήγορη εκτέλεση είναι τα στοιχεία που «ξετρελαίνουν» τον Κορακάκη. Έχει να λέει εξάλλου ο προπονητής του Ατρόμητου πως 9 στους 10 παίκτες θα επέλεγαν να τελειώσουν κατευθείαν τη φάση που μετέτρεψε σε... χάι λάιτ ο Τόνσο στο Καυτανζόγλειο κόντρα στον Ηρακλή, ξαπλώνοντας αντιπάλους στο χόρτο και μπαίνοντας με την μπάλα στα δίχτυα. Και τέτοιους παίκτες βέβαια δεν τους βάζεις σε «καλούπια». Οπότε, το σύνθημα στο Περιστέρι θα μπορούσε να είναι και «free Tonso»! Ο 27χρονος παίκτης πάντως (που έχει σημειώσει 3 γκολ σε 7 συμμετοχές στη Super League) δεν περιορίζεται στις επιιθετικές αρετές του. Τρέχει χωρίς την μπάλα και πρεσάρει αντιπάλους.

GoalNews (03/12/2016)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Δημήτρης Λημνιός: "Είναι γρήγορος, έχει ταχυδύναμη, παίζει στα άκρα για να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και πρέπει να γίνει πιο ψύχραιμος και αποφασιστικός στα τελειώματά του. Έχει όλα τα εχέγγυα για να κάνει καριέρα, αρκεί να βελτιώσει το πώς τελειώνει τις φάσεις".

Αλέξανδρος Κατράνης: "Μέχρι στιγμής, παίρνει ευκαιρίες από τον Ατρόμητο. Είναι ένας αριστερός μπακ με πολλές δυνάμεις. Ανεβαίνει πολύ από την πλευρά και δεν κωλώνει καθόλου. Έχει πολύ επιθετικές τάσεις στο παιχνίδι του. Ο παίκτης αυτός έχει πολλά περιθώρια περαιτέρω εξέλιξης".

http://www.sport24.gr/unique/fakelos-ta ... ediaWidget
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Στον Ατρόμητο έχουν ήσυχο το κεφάλι τους με τον Δημήτρη Λημνιό μιας και ο παίκτης έχει συμβόλαιο για δύο ακόμα χρόνια...

GoalNews (06/12/2016)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Βαγγέλη Πλατέλλα!

Ο ποδοσφαιριστής-προσωποποίηση του όρου «winger» έρχεται για να συμβαδίσει με τα δικά μας όνειρα και φιλοδοξίες!

Αποτέλεσε στόχο συλλόγων του εξωτερικού όμως επέλεξε το «αστέρι» για τον επόμενο σταθμό της καριέρας του στην πιο ώριμη ποδοσφαιρική ηλικία (γεννηθείς την 1η Δεκεμβρίου 1988)

Ο Βαγγέλης Πλατέλλας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 1,5 έτους παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Αμέσως μετά δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Είμαι χαρούμενος που ήρθα σε μια υγιή ομάδα. Ευχαριστώ τους ανθρώπους που με εμπιστεύονται, θα προσπαθήσω μέσα από τη δουλειά να τους δικαιώσω. Ξέρω που ήρθα, ξέρω τις συνθήκες που υπάρχουν στον Ατρόμητο και αυτό που πρέπει να κάνω από την πλευρά μου είναι να βοηθήσω την ομάδα να κατακτήσει τους στόχους της».

Ο Βαγγέλης Πλατέλλας έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στον Ανταγόρα Κω, ομάδα της ιδιαίτερης πατρίδας του. Το καλοκαίρι του 2005 πήρε μετεγγραφή στην Καλλιθέα και αγωνίστηκε μαζί της έξι χρόνια (88 συμμετοχές – 8 γκολ). Τον Ιανουάριο του 2012 μεταπήδησε στην Ξάνθη και παρέμεινε μέχρι τον Ιανουάριο του 2014 (23 συμμετοχές). Επόμενος σταθμός της καριέρας του τα τελευταία 3,5 χρόνια η ΑΕΚ ( 97 συμμετοχές – 30 γκολ σε Ελλάδα και Ευρώπη). Έχει κληθεί στην Εθνική Ομάδα για αγώνες της προκριματικής φάσης του Euro 2016.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... m=facebook
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

30/12/2016
Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Παύλο Κυριακίδη!
Ο ποδοσφαιριστής που αποτελεί τον ορισμό του «πολυσύνθετου» και η παρουσία του εκτείνεται σε μεσαία γραμμή και σε άμυνα, βρέθηκε σήμερα το πρωί στα γραφεία της ομάδας μας και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 1,5 έτους παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.
Αμέσως μετά δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Είμαι χαρούμενος που έρχομαι σε μια ομάδα η οποία ξεχωρίζει για την οργάνωση της και από την πρώτη στιγμή μου έδειξε ότι με θέλει πολύ. Τους ευχαριστώ όλους για την εμπιστοσύνη τους, ιδίως τον κύριο Κορακάκη που μου έδειξε πόσο με πιστεύει και θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μου για να τους δικαιώσω. Ο Ατρόμητος είναι μια νέα και πολύ σημαντική σελίδα στην καριέρα μου, ένα μεγάλο σκαλοπάτι για να «χτίσω» κάτι ακόμη καλύτερο».
Και ο Παύλος Κυριακίδης συμπλήρωσε: «Από την πρώτη στιγμή που συζήτησα με τη ομάδα αντίκρυσα συνθήκες που χρειάζεται ένας επαγγελματίας ποδοσφαιριστής για να δουλεύει απερίσπαστος. Αυτό που μπορώ να υποσχεθώ στους φιλάθλους της νέας μου ομάδας είναι ότι θα δίνω σε κάθε παιχνίδι το 100% για να πετύχει ο Ατρόμητος τους στόχους του που είναι η είσοδος στην πεντάδα και η διάκριση στο Κύπελλο Ελλάδας».
Το νέο απόκτημα του Ατρόμητου γεννήθηκε στην Κοζάνη στις 3 Σεπτεμβρίου 1991. Έκανε τα πρώτα του βήματα στους Ακρίτες Κοζάνης και τη διετία 2009-11 αγωνίστηκε στον Μέγα Αλέξανδρο Ηράκλειας. Επόμενοι σταθμοί του ήταν η Κοζάνη, ο Πανηλειακός και η Ζάκυνθος. Το καλοκαίρι του 2014 μεταπήδησε στον Ηρακλή και στα 2,5 χρόνια παρουσίας του κατέγραψε 82 συμμετοχές, 7 γκολ και 7 ασίστ.
Επέλεξε το νούμερο «21» στη φανέλα του. Θα ενσωματωθεί άμεσα με την ομάδα και θα τεθεί από σήμερα στη διάθεση του προπονητή μας Γιώργου Κορακάκη.

http://atromitosfc.gr/index.php?option= ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 1”