Ατρόμητος 16/17

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σε επέμβαση προκειμένου να ξεπεράσει το πρόβλημα του τραυματισμού του θα υποβληθεί ο Νικολά Ντιγκινί. Ο Γάλλος επιθετικός του Ατρόμητου παραμένει εκτός γηπέδων από το ξεκίνημα της σεζόν λόγω κοιλιακών και θεωρήθηκε σκόπιμο από το ιατρικό επιτελείο των «κυανόλευκων» πως πρέπει να περάσει την πόρτα του χειρουργείου προκειμένου να ξεπεράσει τις ενοχλήσεις μιας και η συντηρητική αγωγή δεν είχε τα επιθυμητά αποτελέσματα.

GoalNews (02/01/2017)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος με ιδιαίτερη χαρά καλωσορίζει στην «οικογένεια» της, τον Αμπιόλα Ντάουντα (Abiola Adedeji Dauda).

Ο Νιγηριανός στράικερ, με τις δύο συμμετρικές ουλές κάτω από τα μάτια που αντιπροσωπεύουν την καταγωγή του, ολοκλήρωσε με επιτυχία τις ιατρικές και εργομετρικές εξετάσεις και το απόγευμα βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ για να υπογράψει συμβόλαιο διάρκειας 1,5 χρόνου παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου!

Θα φορέσει στη φανέλα του το νούμερο «27». Αύριο το πρωί θα κάνει την πρώτη προπόνηση με την ομάδα μας.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... m=facebook
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο 28χρονος Νιγηριανός φορ (Αμπιόλα Ντάουντα) αξίζει να σημειωθεί πως για να έρθει στον Ατρόμητο χάρισε στη Φίτεσε περίπου 100.000 ευρώ. Όσα δηλαδή θα πάρει από τον Ατρόμητο.

GoalNews (11/01/2017)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

92/2017 ΓΡΟΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΕ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 16-1-17

http://www.epo.gr/News.aspx?a_id=46994&NewsType=21
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

17/1

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Γιάννη Αντωνόπουλο ο οποίος αναλαμβάνει καθήκοντα Υπεύθυνου Ανάλυσης Αγώνων της ομάδας μας.

Έχοντας εργαστεί στον Ατρόμητο στο πρόσφατο παρελθόν, ο Γιάννης Αντωνόπουλος δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στον Ατρόμητο, ξέρω τις συνθήκες που επικρατούν και τα εχέγγυα που παρέχει ο σύλλογος για να κάνω όσο πιο καλά γίνεται τη δουλειά μου. Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους ανθρώπους της ομάδας και το τεχνικό επιτελείο που με εμπιστεύονται ξανά».

Τους τελευταίους μήνες ο Γιάννης Αντωνόπουλος παρακολούθησε τη Σχολή Προπονητών αλλά και σεμινάρια στο εξωτερικό που αφορούν το αντικείμενο του (Performance Analyst).

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr

17/1

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με την Μαριέλα Νησωτάκη σεβόμενη την επιθυμία της να μεταπηδήσει στην Νόριτς!

Η μέχρι πρότινος Υπεύθυνη Ανάλυσης Αγώνων του Ατρόμητου --- παλαιότερα εργάστηκε στην Σουόνσι- δέχθηκε πριν από λίγες ημέρες πρόταση από την αγγλική ομάδα που αγωνίζεται στην Τσάμπιονσιπ για να αναλάβει καθήκοντα «technical-scout».

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Την ικανοποίηση του για τη μετεγχειρητική πορεία του Νικολά Ντιγκινί εκφράζει το ιατρικό επιτελείο του Ατρόμητου. Ο Γάλλος μάλιστα αναμένεται να ξεκινήσει ειδικό πρόγραμμα (πισίνα και τρέξιμο) από την ερχόμενη εβδομάδα.

GoalNews (12/01/2017)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

24/1

H ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την λύση κοινή συναινέσει της συνεργασίας της με τον Μαριάνο Μπίτολο.

Τον ευχαριστούμε για τον 1,5 χρόνο που φόρεσε το αστέρι της ομάδας μας και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του καριέρα.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για αποδεσμεύσεις Δ. Παπαδόπουλου, Keita
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ και λίγο καιρό ο Πολ Κεϊτά δεν υπολογιζόταν από τον Ατρόμητο και οι ιθύνοντες της ομάδας του Περιστερίου επιδίωκαν τη λύση της συνεργασίας των δυο πλευρών.

Αυτή επετεύχθη και την Δευτέρα (30/1) υπήρξε και επίσημη ανακοίνωση από πλευράς του Ατρόμητου που έκανε γνωστό το γεγονός και ευχαριστούσε το νεαρό μέσο.

Η ανακοίνωση ανέφερε: "Λύθηκε σήμερα κοινή συναινέσει το συμβόλαιο του Πολ Κεϊτά. Τον ευχαριστούμε για την συνεργασία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του καριέρα".

http://www.sport24.gr/football/omades/A ... 03721.html
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την λύση κοινή συναινέσει της συνεργασίας της με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο, τον τελευταία εν ενεργεία διεθνή ποδοσφαιριστή που μας έκανε υπερήφανους το αξέχαστο καλοκαίρι του 2004 στην Πορτογαλία!.

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος υπηρέτησε με σθένος τον Ατρόμητο σε δύο διαφορετικές αγωνιστικές περιόδους. Μια δυνατή προσωπικότητα, ένας ποδοσφαιριστής με το μέγιστο επίπεδο επαγγελματισμού και ήθους.
Σε δηλώσεις του στο atromitosfc.gr ο Δημήτρης Παπαδόπουλος είπε τα εξής: «Ήταν καθαρά μια δική μου επιλογή να φύγω για αγωνιστικούς λόγους γιατί ο χαρακτήρας μου είναι τέτοιος ως ποδοσφαιριστής και θέλω πάντα να παίζω. Οι σχέσεις όμως σφυρηλατούνται όχι μόνο μέσα στους αγωνιστικούς χώρους αλλά κυρίως έξω από αυτούς. Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τη διοίκηση, την οικογένεια Σπανού και τους φιλάθλους του Ατρόμητου. Εύχομαι στην ομάδα καλή συνέχεια».

Εμείς τον ευχαριστούμε για όλα όσα προσέφερε στο δικό μας «αστέρι» και απλά θα του πούμε εις το επανιδείν!

http://www.gazzetta.gr/football/article ... elos-o-pap
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

«Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι ένας ακόμη ποδοσφαιριστής που «εκπαιδεύτηκε» και αναδείχθηκε στα Τμήματα Υποδομής, ανήκει από σήμερα στο έμψυχο δυναμικό της επαγγελματικής ομάδας.

Είναι ο Δημήτρης Τσατσόπουλος ο οποίος βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 3,5 χρόνων παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Αμέσως μετά δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Ένας από τους στόχους που είχα, όταν ήρθα στον Ατρόμητο πραγματοποιήθηκε και είμαι πάρα πολύ χαρούμενος. Έγινε ένα βήμα και το επόμενο είναι να δουλέψω σκληρά και να δώσω τα πάντα για να καθιερωθώ στην επαγγελματική ομάδα. Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια μου, τους ανθρώπους του Ατρόμητου που συνεργάστηκα όλα αυτά τα χρόνια αλλά και τον προπονητή μου κύριο Κορακάκη για την εμπιστοσύνη που μου έχει δείξει. Θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις για να τους δικαιώσω».

Ο Τσατσόπουλος (γεννήθηκε 12 Απριλίου 1996 ) ήρθε στον Ατρόμητο το καλοκαίρι του 2013 από το Λουτράκι και εντάχθηκε αμέσως στην ομάδα Κ2Ο της οποίας αποτέλεσε βασικό και αναντικατάστατο στέλεχος. Αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της επίθεσης.
http://apopsi24.gr/athlitika/korinthia.html
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ανακοίνωση της Ομόνοιας: "Η Ομόνοια ανακοινώνει την καταρχήν συμφωνία με τον Ατρόμητο Αθηνών, για δανεισμό του ποδοσφαιριστή, Θανάση Παντελιάδη, μέχρι το τέλος της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου".

http://www.sport24.gr/football/omades/A ... 02363.html
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Locked

Return to “Super League 1”