Εργοτέλης 2004/05

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον Εργοτέλη.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM 2005 για την κριτική και ακολουθείστε τις Οδηγίες.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Άντε, με το καλό να έρθει και η παραμονή στην Α'.


Το πέναλτι που έγινε στον Γωνιωτάκη στο 90’ ήταν οφθαλμοφανές και είναι περίεργο που δεν το έδωσε ο Βασιλείου.

Επειδή το σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί, άρα θα μπορούσε να σφυρίξει την εσχάτη των ποινών, μόνο ένας λόγος μπορεί να υπάρχει που δεν το έκανε: να τον είχαν ενημερώσει για το... κακό παρελθόν του Γωνιωτάκη ο οποιος έχει βγάλει όνομα για τα “θεατρικά” του πεσίματα στην περιοχή.

http://www.patris.gr/articles/43504/10919
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Άρα:

Ο Γωνιωτάκης:

''Dives into tackles''

και

sportsmanship -

Thanks Χάρη ;)
User avatar
P3tal0udas
Rotation
Rotation
Posts: 1000
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To report mou apo to simerino match.

As ksekinisw me ta kakos keimena tou Ergoteli gia ena paikti pou thewreitw star apo pollous kai ews o kalyteros paiktis tis omados tou Ergo.

Patrick Ogounsoto: Kakistos, paiktis G ethnikis kai xamilotera, to paidi exei pswnistei! Den kserei mpala kai einai enas logos pou den kerdise i omada tis Kritis! Poly xamilo Desicion, xamilo Positioning, xamilo dribbling, athlio passing, xamilo leadership,finishing mideniko, to mono pou exei einai to accelaration, ola einai katw tou metriou kai thewrw an kai einai arga pws o paiktis prepei na katevei xamilotera apo tin thesi pou vrisketai sto CA stin omada tou Ergo(apo 6 thesi kai katw)

As pame sta thetika:
Parvu: To palikari itan ola ta lefta simera, mazi me ton Vukovic kai to Sylla itan auti pou ekanan tin diafora(kai to deksi back den thymamai to onoma).Heading kalo, Positioning, Shooting,Pace kalo(Vevaia yparxoun kai alla kala stoixeia pou edeikse alla as ta anaferei o Scouteronis giati den ta sygkratisa einai tosa polla)

Vukovic:igetiki parousia sto xwro tou kentrou. Passing kalo, Creativity, Decision,ligo xamilo shooting xaraktirizoun ena paikti pou xalara mporouse na prwtagwnistisei se mia megalyteri elliniki omada.

Sylla:To palikari kserei kantaria mpala kai apodeiknyei gia akomi mia fora poso dikio eixa na ta xwnw ston kastromani gia tin aksia tou paikti o opoios gia mena einai mesa stin kalyteri triada twn podosfairistwn tis omadas(Vukovic,Sylla,Ivanof) exei ola ta xaraktiristika enos kalou back xaf, dribbling, crossing, accelaration, Pace, bravery,Stamina. Talaipwrise arketa tin amyna tou Ari.

Ivanof: Sxetika kalos simera, an kai itan liges fores ektos thesis(talaipwrithike otan perase o Liolidis mesa sto gipedo)

Soutzis:Den itan se toso kali mera ligo ektos topou kai xronou an kai ekopse polles mpalies kai itan pio kinitikos apo ton Passali tou Ari.

To deksi back pou den thymamai to onoma tou edwse resta se arketes faseis, pire polles mpales kai prospatheies kai itan sxedon allanthastos

Goniotakis: Allagi stin thesi tou kyriou Ogunsoto, an empaine nwritero o Ergo tha kerdize, grigoros, me kali aisthisi tou xwrou, paraligo na scorarei.

Xaniwtakis. Kales epemvaseis kyriws logw empeirias. Eixe arketa kalo positioning, sta shoot pou dextike an kai den katharize efkoles faseis opws tis stimenes faseis korner ktl.Fovotan na kanei eksodo kai na mazepsei ti mpales kai giauto dextike to (auto)goal mporouse na mazepsei tin mpala!!

Oi alloi paiktes den mou ekana idiaiteri entypwsi gia auto den anaferw tipote!!

Apo to Pagkritio Vagos P3tas!!!
Here is a place with no fun, no sun, where the men are men and the women also.'
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βαγγέλη, καταρχήν ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου. ;) Μερικά δεν τα είχα προσέξει, ενώ μου δίνει την ευκαιρία να κάνω και γενικότερα κάποια σχόλια για τους παίχτες.

[quote="P3tal0udas"]As ksekinisw me ta kakos keimena tou Ergoteli gia ena paikti pou thewreitw star apo pollous kai ews o kalyteros paiktis tis omados tou Ergo.

Patrick Ogounsoto: Kakistos, paiktis G ethnikis kai xamilotera, to paidi exei pswnistei! Den kserei mpala kai einai enas logos pou den kerdise i omada tis Kritis! Poly xamilo Desicion, xamilo Positioning, xamilo dribbling, athlio passing, xamilo leadership,finishing mideniko, to mono pou exei einai to accelaration, ola einai katw tou metriou kai thewrw an kai einai arga pws o paiktis prepei na katevei xamilotera apo tin thesi pou vrisketai sto CA stin omada tou Ergo(apo 6 thesi kai katw) [/quote]
Έχεις δίκιο σε όλα πλην dribbling, κάτι που οφείλεται στο εξαιρετικό του agility (15).
Για το CA που λες, μάλλον είναι δύσκολο να πέσει 6ος γιατί μετά θα βρίσκεται κάτω από παίχτες όπως Δημήτρης, Σκέντζος κτλ. Αυτή τη στιγμή είναι 2ος, ίσως πάει 3ος - 4ος.
Επίσης, Βαγγέλη, το CA μπαίνει και με βάση το πως τον αντιμετωπίζει ο προπονητής. Αυτή τη στιγμή αν και δεν παίζει καλά, είναι αναντικατάστατος. Άρα και το CA που θα έχει θα πρέπει να εξασφαλίζει ότι και στο παιχνίδι θα γίνεται το ίδιο. ;)

decisions: 9, ίσως πέσει 1-2 μονάδες
positioning: 14, πρέπει να το ξαναδώ...
dribbling: 15, αν πέσει το CA θα πέσει και αυτό, αλλιώς θα μείνει ως έχει. Δεν είναι κακός εδώ.
passing: 9, το ίδιο με το παραπάνω
leadership: 7, ΟΚ
finishing: 12, θα πάει 9. Παρεπιπτόντως, είχε ξεκινήσει από 16 (!)

acceleration: 17
professionalism: 6 :D
controversy:18 :D :D


[quote="P3tal0udas"] As pame sta thetika:
Parvu: To palikari itan ola ta lefta simera, mazi me ton Vukovic kai to Sylla itan auti pou ekanan tin diafora(kai to deksi back den thymamai to onoma).Heading kalo, Positioning, Shooting,Pace kalo(Vevaia yparxoun kai alla kala stoixeia pou edeikse alla as ta anaferei o Scouteronis giati den ta sygkratisa einai tosa polla) [/quote]
Πέρσι δεν έπαιζε καθόλου, και ουσιαστικά το χθεσινό ήταν το πρώτο παιχνίδι που σχημάτισα ολοκληρωμένη άποψη γι αυτόν. Γμτ, είναι πολύ random στη DB...; :oops:

CA: 95, ίσως πάει 97-98.

heading: 0, θα πάει γύρω στο 11
positioning: 0...
long shots: 0, δεν τον έχω δει να σουτάρει εκτός περιοχής, ούτε εχθές νομίζω
Αν εννοείς τη φάση με το δοκάρι, μάλλον παέι στο finishing, που είναι καλά στο 11

pace: για μαντέψτε ... 0 , θα πάει γύρω στο 12

Σήμερα σημείωσα καλό first touch, acceleration και jumping εκτός των άλλων
[quote="P3tal0udas"]Vukovic:igetiki parousia sto xwro tou kentrou. Passing kalo, Creativity, Decision,ligo xamilo shooting xaraktirizoun ena paikti pou xalara mporouse na prwtagwnistisei se mia megalyteri elliniki omada. [/quote]
1ος σε CA, και θα παραμείνει βέβαια.

passing: 15, OK
decisions: 12, χμμ, ίσως ανέβει λίγο
long shots: 8, δεν ξέρω γι αυτό, έτσι μου ήρθε. Μάλλον θέλει κανά 10αράκι ή και πιο πάνω.
leadership: 8, το ίδιο

Μου ήρθε από Πολωνία με Stamina 20 και Vision 18!
[quote="P3tal0udas"]Sylla:To palikari kserei kantaria mpala kai apodeiknyei gia akomi mia fora poso dikio eixa na ta xwnw ston kastromani gia tin aksia tou paikti o opoios gia mena einai mesa stin kalyteri triada twn podosfairistwn tis omadas(Vukovic,Sylla,Ivanof) exei ola ta xaraktiristika enos kalou back xaf, dribbling, crossing, accelaration, Pace, bravery,Stamina. Talaipwrise arketa tin amyna tou Ari. [/quote]
3ος αυτή τη στιγμή σε CA, δεν πιστέυω να χεις παράπονο! :tongue :

dribbling:16 ;)
crossing:13, κι αυτό καλά
acceleration:11
pace:11, δε νομίζω ότι είναι φοβερά γρήγορος:-k
bravery: 0...
stamina: 12, ίσως γίνει 13
[quote="P3tal0udas"]Ivanof: Sxetika kalos simera, an kai itan liges fores ektos thesis(talaipwrithike otan perase o Liolidis mesa sto gipedo) [/quote]

ΦΟΒΕΡΗ ψυχραμία!

composure: 13
decisions: 14
positioning: 12
καλά έως εδώ...

...anticipation:10, ίσως θέλει ανέβασμα

[quote="P3tal0udas"]Soutzis:Den itan se toso kali mera ligo ektos topou kai xronou an kai ekopse polles mpalies kai itan pio kinitikos apo ton Passali tou Ari. [/quote]
Εννοείς χαμηλό positioning; Εγώ νομίζω ότι είναι καλός εκεί (12), απλά είναι κοντός και γι αυτό χάνει τις κεφαλιές.
[quote="P3tal0udas"]To deksi back pou den thymamai to onoma tou edwse resta se arketes faseis, pire polles mpales kai prospatheies kai itan sxedon allanthastos [/quote]
Σπυριδάκης. Το CA που έχει εξασφαλίζει ότι αν ένα χρήστης παίζει 3-5-2 θα είναι βασικός από δεξιά. ;)
[quote="P3tal0udas"]Goniotakis: Allagi stin thesi tou kyriou Ogunsoto, an empaine nwritero o Ergo tha kerdize, grigoros, me kali aisthisi tou xwrou, paraligo na scorarei. [/quote]
Αρκετά καλό CA για αναπληρωματικός.

acceleration:11
pace: 12
[quote="P3tal0udas"]Xaniwtakis. Kales epemvaseis kyriws logw empeirias. Eixe arketa kalo positioning, sta shoot pou dextike an kai den katharize efkoles faseis opws tis stimenes faseis korner ktl.Fovotan na kanei eksodo kai na mazepsei ti mpales kai giauto dextike to (auto)goal mporouse na mazepsei tin mpala!! [/quote]
Λίγος για 1η εθνική...
Από όταν τον πήρα από τον ΟΦΗ, του έχω ρίξει κατά 12 το CA! Και μάλλον θα πέσει ακόμα 5-8 μονάδες.

jumping: 12 -> 10
command of area: 7, ΟΚ
aerial ability: 8, ΟΚ ^ 2
rushing out: 7, ΟΚ ^ 3 :D
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πάντως παιδιά, χωρίς να έχω δει τον Εργοτέλη σε ολόκληρο ματς, να σημειώσω πως είναι περίεργο, παίκτης που έχει βάλει 30(!!) γκολ σε 32 αγώνες,έστω και αν είναι στη Γ' εθνική να έχει 9 finishing.Θεωρώ το υπάρχον ως καλό αριθμό.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Ο Γωνιωτάκης είναι Ρεθυμνιώτης, σύμφωνα με την σημερινή Νέα Κρήτη.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Η διοίκηση της Π.Α.Ε ΛΥΤΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ανακοίνωσε χθες στους παίκτες τις τελικές προτάσεις της για τα πριμ των ποδοσφαιριστών για την σεζόν 2004 – 2005 που είναι οι εξής:

• Για νίκη εντός έδρας με όλες τις ομάδες πλην Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ – ΑΕΚ 600 euro

• Νίκη εντός έδρας με Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ – ΑΕΚ 1000 euro

• Ισοπαλία εντός έδρας με Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ – ΑΕΚ 600 euro

• Νίκη εκτός έδρας με όλες τις ομάδες πλην Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ – ΑΕΚ 1000 euro

• Νίκη εκτός έδρας με Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ – ΑΕΚ 1500 euro

• Ισοπαλία εκτός έδρας με όλες τις ομάδες πλην Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ – ΑΕΚ 400 euro

• Ισοπαλία εκτός έδρας με Π.Α.Ο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ – ΑΕΚ 600 euro

Τα παραπάνω πριμ θα καταβάλλονται στους ποδοσφαιριστές με τον εξής τρόπο:

Τα 2/3 των χρημάτων στις επόμενες 30 ημέρες από την ημέρα διεξαγωγής του αγώνα και το 1/3 με την λήξη του πρωταθλήματος και εφόσον η ομάδα έχει παραμείνει στην κατηγορία. Εκτός των παραπάνω πριμ οι ποδοσφαιριστές εφόσον η ομάδα θα παραμείνει στην κατηγορία θα μοιραστούν ανάλογα με τα λεπτά συμμετοχής έξτρα πριμ 60.000 euro. Επίσης αν η ομάδα αναδειχθεί πρώτη επαρχιακή ομάδα οι ποδοσφαιριστές θα μοιραστούν 50.000 euro πάντα βάσει των λεπτών συμμετοχής.

Τα παραπάνω πριμ θα είναι μικτά. Επίσης η διοίκηση της Π.Α.Ε ΛΥΤΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ανακοίνωσε ότι κατόπιν συνεννόησης της με τους χορηγούς της ομάδος θα υπάρξει και επιπλέον πριμ για τους ποδοσφαιριστές από τους χορηγούς.

http://www.patris.gr/articles/44956/11868
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13273
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Γέννημα-θρέμμα Εργοτελίτης ο Μάρκος Γκιάτας, ο νεαρότερος ως τώρα παίκτης που έπαιξε στο φετινό πρωτάθλημα (20/03/1987). Καλύπτει τη θέση του αριστερού μπακ-χαφ.

GoalNews
gsarris
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Mon Mar 01, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apo to Xanthi-Ergotelis.

Polu aksiologos o Voskaridis. Me tin eisodo tou zorise tin amuna tis Xanthis pou tin thewrw kai aksiopisti. Kalo off the ball kai eksupnes kiniseis. Ligo to finishing kai to composure na beltiwsei kai tha ekselixthei se kalo striker.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

...Εκτός από τον πατέρα του ο Δημήτρης Κοιλιάρας οφείλει την ανέλιξή του σε δύο ακόμα άτομα: τον πρώτο του προπονητή κ. Τάταρη και τον τωρινό κ. Σηφάκη. “Μ’ έχουν βοηθήσει πάρα πολύ και μου έχουν μάθει πάρα πολλά. Ιδιαίτερα ο κ. Σηφάκης που πίστεψε πολύ σε μένα δείχνοντάς μου εμπιστοσύνη και του οφείλω ένα ευχαριστώ”.

Τα δύσκολα τώρα αρχίζουν για τον πιτσιρικά ο οποίος ωστόσο είναι αποφασισμένος με κάθε κόστος και θυσία να πετύχει: “Μπορώ να κάνω θυσίες. Όταν βάζεις ένα στόχο πρέπει να είσαι έτοιμος για όλα. Ξέρω τί πρέπει να κάνω και ελπίζω με λίγη τύχη και πολλή δουλειά να τα καταφέρω”, θα πει ο Κοιλιάρας ο οποίος θεωρεί και δεν είναι κακό τον Εργοτέλη ως ένα καλό σκαλοπάτι για να κάνει το μεγάλο βήμα στην καριέρα του. “Θέλω κάποια στιγμή αν το αξίζω και μου δοθεί η ευκαιρία ν’ αγωνιστώ σε μία μεγάλη ομάδα. Δεν είναι εύκολο αλλά θα προσπαθήσω. Θέλω να βοηθήσω τον Εργοτέλη και μέσα απ’ αυτόν να αναδειχθώ και να κάνω το επόμενο βήμα”.

http://www.patris.gr/articles/45371/12192
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Δημήτρης έχει γεννηθεί στη Βόρεια Ήπειρο.

Άρα second nationality Albanian :?:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13273
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σε αλβανικό site που είχα βρει και αναφερόταν σε αλβανούς υπήκοους που έπαιζαν στο εξωτερικό καταγράφεται ως "Dhimitri Alqi".
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο Αθλητικό Metropolis μίλησε ο Ηλίας Ελευθεριάδης, ο ποδοσφαιριστής του Εργοτέλη, που αγωνίζεται ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ στην κρητική ομάδα. Ο νεαρός μέσος εξέφρασε παράπονα για την αντιμετώπιση που έτυχε από τους ανθρώπους του Δικεφάλου, ενώ για το επερχόμενο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στο γήπεδο της Τούμπας, τόνισε ότι ο Εργοτέλης θα αγωνιστεί ακόμα και για τη νίκη, προκειμένου να βελτιώσει τη βαθμολογική του συγκομιδή. "Θέλω να γυρίσω στον ΠΑΟΚ και να προσφέρω" υποστήριξε μεταξύ άλλων ο Ελευθεριάδης.


"ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΣ ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ"

Ξεκινώντας τα λεγόμενά του, ο Ελευθεριάδης, δήλωσε: "Το καλοκαίρι είχα άλλες φιλοδοξίες, αλλιώς τα περίμενα. Ήρθα στον Εργοτέλη, αλλά δεν έχω ούτε λεπτό συμμετοχής. Παράξενα πράγματα, δεν ξέρω τι φταίει, είναι δύσκολο για μένα. Όσο καλά και να πας, πρέπει να είσαι διπλάσια καλύτερος από άλλους. Παίζουν κι άλλα πράγματα ρόλο. Στον Εργοτέλη υπάρχουν νεαροί παίκτες, είναι λογικό να προωθηθούν αυτοί κι όχι ο δανεικός, ο οποίος είναι για ένα χρόνο".

"ΥΠΗΡΞΕ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ..."

Για το πώς κατέληξε στον Εργοτέλη, ο χαρισματικός χαφ, ανέφερε: "Έφυγα για ένα χρόνο από τον ΠΑΟΚ, μέχρι το καλοκαίρι. Δεν θέλω να πω κάτι, για να φανώ κάπως. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ δε λειτούργησε καλά για μένα, δε βοήθησε να μου βρει ομάδα για να παίξω. Ήρθα με τη δική μου δύναμη και κόπο. Οι παράγοντες και οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ δε με βοήθησαν να πάω κάπου για να έχω λεπτά συμμετοχής. Το ρίσκαρα, αλλά φαίνεται λάθος επιλογή μέχρι στιγμής. Υπήρξε μία αδιαφορία, έχω παράπονα. Ο κ. Αναστασιάδης, αντί να μας πει θα πας εκεί και θα γυρίσεις, δεν το έκανε. Μας έπιασε 8 παιδιά μαζί ο κ. Λαγωνίδης και μας είπε ψάξτε, ότι μπορείτε, θα προσπαθήσουμε κι εμείς, αλλά το άφησαν στο φλου. Προσωπικά είχε 3 συμμετοχές πέρσι, μπορούσα να προσφέρω και να πάρω περισσότερη συμμετοχή και να μην έφευγα δανεικός. Περασμένα, ξεχασμένα, εδώ είναι καλά τα πράγματα, απλά δεν παίζω. Και βέβαια το κυριότερο είναι αυτό και θέλω να γυρίσω στον ΠΑΟΚ. Δε με ξέρουν όσο τον ΠΑΟΚ. Όταν ξέρεις έναν παίκτη, μπορείς να βασιστείς πάνω του".

"ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ"

Συνεχίζοντας, ο Ελευθεριάδης είπε: "Έναν ποδοσφαιριστή τον πάει πίσω ο δανεισμός, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που σου βγαίνει σε καλό και κερδίζεις πολλά. Σε εμπιστεύονται πιο πολύ, κερδίζεις εμπειρίες, αλλά όταν δεν παίζεις είναι αρνητικό. Έχω το πιστεύω ότι θα γυρίσω στον ΠΑΟΚ και θα μου δοθούν οι ευκαιρίες, διότι αξίζω. Θέλω να προσφέρω πολλά στον ΠΑΟΚ. Πάντως, από τους καινούριους που έχουν έρθει στην ομάδα, δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο, αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα, δε με πειράζει. Είμαι ΠΑΟΚτσής, το νιώθω και η ομάδα αυτή είναι μέσα στην καρδιά μου. Ο κόσμος ξέρει ποιος είμαι".

"ΓΙΑ ΒΑΘΜΟ Η ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ"

Τέλος, για τον Εργοτέλη και το ματς της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ, υποστήριξε: "Δεν είμαστε καλά βαθμολογικά, χρειαζόμαστε βαθμούς, Θα προσπαθήσουμε για τη νίκη, οι δύο πόντοι που έχουμε είναι λίγοι. Ο ΠΑΟΚ είναι πολύ μεγάλη ομάδα, η ήττα από τον Ολυμπιακό δε λέει κάτι. Είναι δύσκολο παιχνίδι, αλλά θα κατέβουμε τουλάχιστον για την ισοπαλία".

http://www.metrosport.gr/modules.php?na ... arid=17376
User avatar
T-Rex
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Thu Oct 14, 2004 4:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Βόλου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Ηράκλειο Κρήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τώρα νικητές! Ο Έργο απέδειξε οτι θα παλέψει και πιστεύω να τα καταφέρει για να παραμείνει στην κατηγορία. Ίσως κάποιοι θα πρέπει να αναθεωρήσουν τις απόψεις τους όσον αφορά τον Patrick Ogounsoto. Επειδή γνωρίζω το παιδί προσωπικά,εχω να τονίσω τα εξής : work rate 15 , ειδικά proffesionalism 17 , dribbling σίγουρα 13,14 και όσο για το acceleration? πιστεύω οτι το παιδί είναι χαρισματικό σε αυτό τον τομέα,λες και έχει φτερά στα πόδια,κυριολεκτικά έχει απίστευτο ξεπέταγμα.Κατα την γνώμη μου είναι ο γρηγορότερος παίκτης του πρωταθλήματος και ένας απο τους πιο γρήγορους στην Ευρώπη! Οχι.όχι δεν μακρυγορώ ούτε τον έκανα παιχταρά απο την μία μέρα στην άλλη, αλλα κάποια στοιχεία τον χαρακτηρίζουν.Ελπίζω να με λάβεται υπόψην.Ευχαριστώ.
Η απαρχή της σοφίας είναι να γνωρίζουμε όσα δεν γνωρίζουμε..
Locked

Return to “Super League 1”