Greek Football League 2 - North 2012-13 [SS'12-13]

Εμφανίσεις για τις ομάδες του FM, για το profile τους αλλά και για την 3D απεικόνιση.
Post Reply
User avatar
Lef Merk
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Nov 23, 2012 4:34 am
Football Manager της ομάδας: AOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παίδες,

έφτιαξα ένα kit pack για τις ομάδες της Football League 2 του Βόρειου Όμιλου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας, για όποιον το χρειάζεται.

Περιλαμβάνει εμφανίσεις για όλες τις ομάδες του Βορείου Ομίλου και είναι διπλές (εντός - εκτός έδρας)(εκτός από 3 ομάδες που είναι μόνο οι "εντός έδρας").

Έκανα "τρελή" και πολύωρη αναζήτηση για τις καινούριες εμφανίσεις των ομάδων για την νέα χρονιά και πιστεύω πως πήγε καλά. Για τυχόν διορθώσεις ή ενημερώσεις επικοινωνήστε μαζί μου.

Ελπίζω να σας αρέσει... :-D

Υ.Γ.1: Προσεχώς θα ασχοληθώ και με τον Νότιο Όμιλο.

Κατεβάστε το από εδώ.

Image
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13261
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ευχαριστούμε =D>
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Ωραίος! Μου φαίνεται όμως οτι έχεις πειράξει κάποιο layer, και το χρώμα τους δεν δείχνει φυσιολογικό
User avatar
Lef Merk
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Nov 23, 2012 4:34 am
Football Manager της ομάδας: AOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Ωραίος! Μου φαίνεται όμως οτι έχεις πειράξει κάποιο layer, και το χρώμα τους δεν δείχνει φυσιολογικό
Ναι ε;; :? Με τα χρώματα είχα ένα θέμα η αλήθεια είναι και λόγω οθόνης κυριώς. Αναφέρεσαι σε όλες; Γιατί όταν τις τσέκαρα και σε άλλη οθόνη οι περισσότερες ήταν κομπλέ. 2-3 βγήκαν λίγο έντονες. Πάντως με τις φωτογραφίες που βρήκα, λίγο ο ήλιος, λίγο η κακή ποιότητα, προσπαθούσα να βγάλω όσο το δυνατόν καλύτερο και ακριβές αποτέλεσμα...

Επειδή θα τις ανανεώσω κάποια στιγμή που θα χω κι άλλο υλικό, θα διορθώσω ότι μπορώ.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Για παράδειγμα της Δόξας Κρανούλας. Τα χρώματα της φαίνονται περίεργα, σα να λείπει κάποιο shadow layer, και στα σχέδια υπάρχουν κάποια πιξελιάσματα. Με photoshop και τα γνωστά templates τις έχεις φτιάξει?
User avatar
Lef Merk
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Nov 23, 2012 4:34 am
Football Manager της ομάδας: AOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Για παράδειγμα της Δόξας Κρανούλας. Τα χρώματα της φαίνονται περίεργα, σα να λείπει κάποιο shadow layer, και στα σχέδια υπάρχουν κάποια πιξελιάσματα. Με photoshop και τα γνωστά templates τις έχεις φτιάξει?
Της Κρανούλας ήταν υπερβολικά έντονη η πορτοκαλί εμφάνιση και προσπάθησα να το προσεγγίσω. Ναι βρήκα templates στο fm-view και μετά photoshop. Πάντως σε αρκετά templates είχα δυσκολίες, γιατί πχ. ήταν μαύρα και έπρεπε να γίνουν άσπρα κάποια σημεία ή ακόμη κάποια templates δεν υπήρχαν. Επίσης, κάποια σήματα ομάδων πάνω στις εμφανίσεις ήταν διαφοροποιημένα από αυτά που υπήρχαν γενικά.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Τι να πω, μπορεί να φταίνε και τα templates. Κοίτα ας πούμε την διαφορά που έχουν κυρίως στην υφή, με την παρακάτω

Image Image
User avatar
Lef Merk
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Nov 23, 2012 4:34 am
Football Manager της ομάδας: AOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Τι να πω, μπορεί να φταίνε και τα templates. Κοίτα ας πούμε την διαφορά που έχουν κυρίως στην υφή, με την παρακάτω

Image Image
Ναι κατάλαβα τι εννοείς. Πάντως η αριστερή από χρώμα και έμβλημα δεν είναι σωστή, σε σχέση με τη φωτό που βρήκα. Αλλά κατάλαβα το point σου.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Τυπικά την έκανα για να σου δείξω την διαφορά (δεν έβρισκα φωτό απο την δικιά σου). Τσέκαρε και το μέγεθος να είναι στο 220
User avatar
Lef Merk
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Nov 23, 2012 4:34 am
Football Manager της ομάδας: AOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Τυπικά την έκανα για να σου δείξω την διαφορά (δεν έβρισκα φωτό απο την δικιά σου). Τσέκαρε και το μέγεθος να είναι στο 220
Τα περισσότερα templates είναι by default 200. Ακόμη και το ίδιο της Mass που έχω είναι διαφορετικό και στο 220 χαλάει ελαφρά. Τέσπα, θα το ψάξω και διορθώσω όσα είναι.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Απο που τα έχεις κατεβάσει, γιατι μου κάνει εντύπωση το οτι είναι τόσο διαφορετικά απο αυτά που κυκλοφορούν. Δυστυχώς μου φαίνονται κατώτερης ποιότητας
User avatar
Lef Merk
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Nov 23, 2012 4:34 am
Football Manager της ομάδας: AOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Απο που τα έχεις κατεβάσει, γιατι μου κάνει εντύπωση το οτι είναι τόσο διαφορετικά απο αυτά που κυκλοφορούν. Δυστυχώς μου φαίνονται κατώτερης ποιότητας
Από το forum του fm-view.net. Με τις versions και τα updates έχασα λίγο την μπάλα.
Post Reply

Return to “Kits”