Προβλημα με το data και ολα τα αρχεια...

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2012
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
Pantherakos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu May 16, 2013 3:34 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μολις εγκατεστισα το FM13 και ειπα πριν ξεκινησω το λιωσιμο να περασω οτι χρειαζομαι απο patch,kits,face κτλ...Το προβλημα μου ειναι οτι δν βρηκα πουθενα μεσα στον υπολογιστη το data οστε να περασω μεσα το patch...Τους μονους φακελους που βρηκα σχετικα με το FM13 ειναι στα "ενγραφα μου" -> Sport Interactive/Football Manager 2013/..games,sounds,matches ,μονο αυτα τα 3 βρηκα....data πουθενα...Μπορει καποιος να με βοηθησει πανω σε αυτο, τι πρεπει να κανω για να περασω μεσα ολα οσα χρειαζομαι.;;

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον δημιουργεις εσυ το φακελο editor data σε αυτη τη διαδρομη: Τα εγγραφα μου\Sports Interactive\Football Manager 2013
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
Pantherakos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu May 16, 2013 3:34 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

akisvolos wrote:Τον δημιουργεις εσυ το φακελο editor data σε αυτη τη διαδρομη: Τα εγγραφα μου\Sports Interactive\Football Manager 2013
Ααα...δλδ εκει θα φτιαξω τον editor μαζι με τον φακελο ton grafics. Και το patch της Γ' Εθνικης θα το παιταξω εκει μεσα ετσι ξερο..?
btw.. thanks Akis :)
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nαι θα φτιαξεις 2 διαφορετικους φακελους, εναν editor data και εναν graphics...Στον πρωτο θα βαλεις το patch της Γ εθνικης και στον δευτερο θα φτιαξεις επιπλεον φακελους μεσα πχ faces και logos (αναλογα δηλαδη το τι θες να προσθεσεις). Απλως διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες του αρχειου ωστε οταν κανεις το new game να επιλεξεις στο πλαισιο Choose Database το αρχειο με τις χαμηλοτερες κατηγοριες και να στο τρεξει κανονικα. Επισης για τα graphics πρεπει να πας στα preferences και να ξετικαρεις το ''Use caching to decrease page loading times'' και να τικαρεις το ''Reload skin when confirming changes in Preferences''. (Αφου φορτωσεις μια φορα το παιχνιδι και εμφανιστουν τα σηματα κλπ ξανατικαρε το 'Use caching to decrease page loading times'' και ξετικαρε το ''always reload skin on confirms'')
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
Pantherakos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu May 16, 2013 3:34 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εισαι φοβερος -doublekiss ... ιδι εχω περασει μεσα τα περισοτερα και συνεχιζουμε :P
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου και ολες τις λεπτομεριες!! Καλα ματσακια κ καλα πρωταθληματα σου ευχομαι!! :)
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”