Εργοτέλης 19/20

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 2!
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

23/01/2020
Παίκτης του Εργοτέλη ο Ramez Medhat

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την απόκτηση του Wassef Ramez Medhat με τη μορφή δανεισμού από την Wadi Degla ως το τέλος της αγωνιστικής σεζόν με τον σύλλογο μας από εκεί και πέρα, να κατέχει το δικαίωμα να ενεργοποιήσει την οψιόν απόκτησης του.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδος με Ουγγαρέζικο διαβατήριο γεννηθείς 10/08/1999 αγωνίζεται ως πλάγιος επιθετικός τόσο στην αριστερή όσο και την δεξιά πλευρά.

Ο Ramez Medhat ξεκίνησε το ποδόσφαιρο σε μια μικρή ακαδημία της Αίγυπτου για να ξεχωρίσει με τις εμφανίσεις του και να δεχτεί προτάσεις από αραβικούς συλλόγους και πιο συγκεκριμένα από τους Εnppi fc, Alahly sc και Zamalek SC. Η καριέρα του ουσιαστικά ξεκίνησε σε ηλικία 16 χρονών υπογράφοντας το πρώτο του συμβόλαιο με την Alahly SC όπου και αγωνίστηκε για δύο χρόνια. Στη συνέχεια πήρε μεταγραφή με συμβόλαιο ενός έτους στην Αlassiouty sc (Pyramids). Τελευταίος του σταθμός η Wadi Degla με την φανέλα της οποίας στο περυσινό πρωτάθλημα της U21 σημείωσε 13 γκολ.
Ο Αιγύπτιος επιθετικός ιδιαίτερα χαρούμενος με την άφιξη του στην Ελλάδα στις πρώτες του δηλώσεις ανέφερε: «Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που έρχομαι στην Ελλάδα. Για μένα είναι μια νέα πρόκληση και ευχαριστώ τους ανθρώπους του Εργοτέλη που μου δίνουν την δυνατότητα να γίνω και εγώ μέλος αυτής της ομάδας. Γενικότερα παρακολουθούσα το Ελληνικό πρωτάθλημα λόγω της γνωριμίας μου και με τον Amr Warda . Είμαι έτοιμος να ενσωματωθώ με την νέα μου ομάδα και υπόσχομαι ότι θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό έτσι ώστε να βοηθήσω και εγώ την ομάδα μου να πετύχει τους στόχους της».

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/paikt ... medhat-713
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

28/01/2020
Κιτρινόμαυρος και πάλι ο Μαζουλουξής!

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την επιστροφή του Κυριάκου Μαζουλουξή!

Ο 23χρονος αμυντικός (γεννηθείς στις 1/5/1997) βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ και παρουσία του γενικού Διευθυντή κ. Τουτζάρη υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο. Να υπενθυμίσουμε ότι πρώτη φορά φόρεσε την φανέλα της ομάδας μας το καλοκαίρι του 2017 έχοντας δύο «γεμάτες» σεζόν (με 24 και 28 συμμετοχές) στην Football League.

Ο Κυριακός Μαζουλουξής αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του σχολίασε: «Νιώθω μεγάλη χαρά που επιστρέφω σε μια ομάδα, που για μένα είναι περισσότερο οικογένεια. Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ τους ανθρώπους του Εργοτέλη που με εμπιστεύονται ξανά και υπόσχομαι ότι θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό έτσι ώστε να συμβάλω στην πραγματοποίηση του στόχου που έχει τεθεί»

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/kitri ... ouksis-722
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμοί φανέλας Medhat, Μαζουλουξή, Ψιμόπουλου;
User avatar
Kostas_Panachaiki
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1386
Joined: Wed Feb 13, 2013 9:59 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαϊκή
facebook προφίλ: kostas.panachaiki
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λύση συνεργασίας με Οικονόμου
30/01/2020
Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Κώστα Οικονόμου.

Σε συνάντηση με τον τεχνικό διευθυντή της ΠΑΕ κ. Γιώργο Τουτζάρη συμφώνησαν για την κοινή συναινέσει λύση του συμβολαίου του.

Με την ολοκλήρωση της συνεργασίας θα θέλαμε να του ευχηθούμε ότι καλύτερο στη συνέχεια της καριέρας του.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/lusi- ... gJv7XT0K3U
User avatar
Kostas_Panachaiki
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1386
Joined: Wed Feb 13, 2013 9:59 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαϊκή
facebook προφίλ: kostas.panachaiki
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φινάλε στις μεταγραφές με Ahmet Atef
31/01/2020
Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την απόκτηση του Ahmet Atef με τη μορφή δανεισμού από την Wadi Degla ως το τέλος της αγωνιστικής σεζόν με τον σύλλογο μας από εκεί και πέρα, να κατέχει το δικαίωμα να ενεργοποιήσει την οψιόν απόκτησης του.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας μας, γεννηθείς στις 21/03/1998 αγωνίζεται στην θέση του σέντερ φόρ.

Μέχρι πρότινος αγωνίζονταν στην Wadi Degla, όπου στο πρωτάθλημα U23 της χώρας κατά την περσινή σεζόν σημείωσε 25 γκολ κατακτώντας τον τίτλο του πρώτου σκόρερ, τον οποίο διατηρούσε τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές περιόδους.

Το απόγευμα της Παρασκευής έφτασε στο Ηράκλειο, με τον ίδιο να πραγματοποιεί τις πρώτες του δηλώσεις, αναφέροντας:

''Είμαι ενθουσιασμένος που βρίσκομαι στην Ελλάδα και θα παίξω στο ελληνικό πρωτάθλημα, σε μια ομάδα που γνωρίζω καλά. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους στον Εργοτέλη για την ευκαιρία που μου δίνουν. Είμαι έτοιμος και διατεθειμένος να δουλέψω πολύ ώστε να βοηθήσω τον Εργοτέλη να πετύχει τον στόχο του.''

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/final ... gWfvRsW9Mg
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμοί φανέλας Atef, Medhat, Μαζουλουξή, Ψιμόπουλου;
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Ράγισμα στην ποδοκνημική ο Κοιλιάρας

Δυσάρεστα ήταν τα νέα που έφτασαν στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο και αφορούν τον Γιάννη Κοιλιάρα.

Ο έμπειρος επιθετικός της ομάδας μας ο οποίος χτύπησε και αντικαταστάθηκε στο 63’ του παιχνιδιού με τον Λεβαδειακό στάθηκε για μια ακόμα φορά άτυχος καθώς υπέστη στο αριστερό του πόδι ράγισμα στην ποδοκνημική όπου και του τοποθετήθηκε γύψος. Ως εκ τούτου ο Κοιλιάρας θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/ragis ... liaras-773
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πιο συγκεκριμένα τα συμβόλαια που λήγουν είναι των Καλογεράκη, Τζελέπη, Μπάτζιου, Κοιλιάρα, Προβυδάκη, Μπουρσέλη, Έφορντ, Ροβίθη, Ιατρούδη.
Στην κατηγορία των δανεικών ανήκουν, οι Σπίριακ, Μπούσης, Αχμέτ και Ατέφ.

SportDay (22/03/2020)
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Παρελθόν ο Καλογεράκης

Ο χανιώτης τερματοφύλακας δε συνεχίζει στον Εργοτέλη.

Οι «κιτρινόμαυροι» ανακοίνωσαν την ολοκλήρωση της συνεργασίας τους με τον Μανώλη Καλογεράκη, ο οποίος είχε μια επιτυχημένη διετούς διάρκειας θητεία στον ηρακλειώτικο σύλλογο.
Ο Εργοτέλης ευχαρίστησε τον έμπειρο πορτιέρε για την προσφορά του και του ευχήθηκε καλή συνέχεια στην καριέρα του. Η ανακοίνωση:

«Μετά από δυο χρόνια παρουσίας του στον Εργοτέλη ο Μανόλης Καλογεράκης αποτελεί παρελθόν.
Ο Χανιώτης γκολκίπερ, το συμβόλαιο του οποίου λήγει στις 30 Ιουνίου βρέθηκε στα γραφεία του συλλόγου μας και μετά από συζήτηση που είχε με τον γενικό διευθυντή της ΠΑΕ κ.Γιώργο Τουτζάρη αποφασίστηκε να μην ανανεωθεί η συνεργασία των δυο πλευρών.
Η ΠΑΕ Εργοτέλης ευχαριστεί τον Μανόλη Καλογεράκη για τις υπηρεσίες που προσέφερε στην ομάδα μας και του εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του!!».

https://capitano.gr/articles/parelthon-o-kalogerakhs
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Διπλή αποχώρηση στον Εργοτέλη

Μετά τον Καλογεράκη, ο οποίος ανακοινώθηκε την Πέμπτη, ο Εργοτέλης προχώρησε σε ακόμη δύο «διαζύγια».

Ο λόγος για τον Ντομινίκ Σπίριακ και τον Βίτορ Μπαράτα. Ο πρώτος έπαιζε δανεικός στην κρητική ομάδα, η οποία δεν ενεργοποίησε την οψιόν. Ο δεύτερος είχε υπογράψει διετές συμβόλαιο, αλλά μετά από συνάντηση με τον κ.Τουτζάρη, αποφασίστηκε η λύση του συμβολαίου.

Η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Spiriak Dominik και Encarnacao Freitas.

Ο διεθνής αμυντικός με την U21 της Σλοβακίας Spiriak Dominik είχε αποκτηθεί το περασμένο καλοκαίρι με την μορφή δανεισμού από την DAC Dunajska Streda” με οψιόν αγοράς την οποία δεν θα ενεργοποιήσει η ομάδα μας.

Όσον αφορά τον Πορτογάλο μέσο Vitor Barata όπως εν συντομία τον φωνάζουν πέρυσι το καλοκαίρι είχε υπογράψει συμβόλαιο διετούς διάρκειας ωστόσο σε συνάντηση που είχε με τον γενικό διευθυντή της ΠΑΕ κ. Γιώργο Τουτζάρη συμφώνησαν για την κοινή συναινέσει λύση του συμβολαίου του.

Με την ολοκλήρωση της συνεργασίας μας θα θέλαμε να ευχηθούμε και στους δυο ποδοσφαιριστές ότι καλύτερο στην συνέχεια της καριέρας τους.

https://capitano.gr/articles/diplh-apoc ... -akomh-dyo
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Μεγάλες απώλειες για Εργοτέλη: Τέλος Μπάτζιος και Ροβίθης!

Όπως αναφέρουν οι πληροφορίες του athleticradio.gr χωρίς δύο ποδοσφαιριστές που τράβηξαν το… κουπί τα τελευταία χρόνια στους “κιτρινόμαυρους” θα πορευτεί τη νέα χρονιά ο Εργοτέλης.
Δημοσίευση: 30 Ιούν 2020, 20:39 Eπιμέλεια: Κώστας Παπαδόπουλος

Πιο συγκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες του athleticradio.gr ο Χρήστος Μπάτζιος και Μανώλης Ροβίθης έλυσαν την συνεργασία τους με τον Εργοτέλη αναζητώντας τον επόμενο σταθμό στην καριέρα τους, αφήνοντας παράλληλα στους “κιτρινόμαυρους” δύο μεγάλα κενά για τη νέα αγωνιστική χρονιά.

Ο μέχρι πρότινος αρχηγός του Εργοτέλη, μετά από συνάντηση με τους ιθύνοντες της ομάδας αποφάσισε να αποχωρήσει μετά από τρία χρόνια.

Παράλληλα παρελθόν από την ομάδα των “κιτρινόμαυρων” αποτελεί και ο Μανώλης Ροβίθης. Ο νεαρός επιθετικός που είχε καταφέρει να σκοράρει κρίσιμα γκολ δίνοντας βαθμούς στους “κιτρινόμαυρους”, ωστόσο τη νέα χρονιά θα σκοράρει με διαφορετικά χρώματα στην φανέλα.

https://www.athleticradio.gr/ergotelis/ ... -robithis/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

03/07/2020
Ο Εργοτέλης θα αποτελείται του χρόνου από νέα πρόσωπα προσπαθώντας να αντικαταστήσουμε τα παιδιά που έφυγαν. Ο Κοιλιάρας ζήτησε να πάει στον Ηρόδοτο, ο Ροβίθης θέλησε να αλλάξει περιβάλλον να δοκιμάσει την τύχη του σε κάποια άλλη ομάδα πιθανόν, ο Σπίριακ επέστρεψε στην πατρίδα του, ο Μπαράτα λόγω οικογενειακών υποθέσεων θέλησε να γυρίσει στην χώρα του. Ο Προβυδάκης θα αποχωρήσει επίσης, όπως και ο Καλογεράκης που δεν ανανέωσε. Με τον Μπάτζιο είμαστε σε μια διαδικασία συζητήσεων, περιμένοντας τις εξελίξεις με την αδειοδότηση. Απ’ τον Ιατρούδη περιμένουμε μια απάντηση για το αν θέλει να επεκτείνει το συμβόλαιο του ενώ χθες αποχαιρετήσαμε τον Έφορντ και είμαστε σίγουροι ότι η νέα σεζόν θα τον βρει στην μεγάλη κατηγορία.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/menou ... sfairo-795

Επίσης, συνεχίζει ο Ταουσιάνης.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σουτζής και Γουνελάς στο τεχνικό team του Εργοτέλη
22/07/2020

Η ΠΑΕ Εργοτέλης, ανακοινώνει την ενίσχυση του τεχνικού team προσθέτοντας στο δυναμικό της δύο αξιόλογα πρόσωπα απ’ τον χώρο του αθλητισμού.

Ο Μανόλης Σουτζής αναλαμβάνει βοηθός του Γιάννη Ταουσιάνη, ενώ ο Γιώργος Γουνελάς θα εκπροσωπήσει τον σύλλογο απ’ το πόστο του προπονητή φυσικής κατάστασης.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/soutz ... goteli-797
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Λύση συνεργασίας με Σταθόπουλο και Βουτσά
23/07/2020

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την λύση συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Αντώνη Σταθόπουλο και Δημήτρη Βουτσά.

Οι δύο ποδοσφαιριστές είχαν αποκτηθεί πριν δύο χρόνια με τα συμβόλαια τους να βρίσκονται ακόμη σε ισχύ με τις δύο πλευρές ωστόσο μετά από επαφή που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ να έρχονται σε λύση της συνεργασίας τους κοινή συναίνεση.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά τους στην ομάδα μας και τους ευχόμαστε υγεία και καλή συνέχεια στη καριέρα τους.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/lusi- ... boutsa-799
Locked

Return to “Super League 2”