ΠΑΣ Γιάννινα 19/20

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 2!
Locked
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκαν.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Χαλαρό τρέξιμο και ασκήσεις ενδυνάμωσης ξεκινάει σιγά-σιγά στον ΠΑΣ Γιάννινα ο Σεργκελασβίλι, που ξεπερνάει τον τραυματισμό του στους χιαστούς και αρχίζει πλέον να μετρά τον χρόνο αντίστροφα για τη στιγμή που θα είναι έτοιμος. Βέβαια η στιγμή αυτή αργεί πολύ ακόμα, αλλά δεν αποκλείεται να έρθει με το ξεκίνημα το 2020. Ο επίσης τραυματίας με ενάμιση μήνα απουσία Ελευθεριάδης έχει βγάλει τον γύψο κι έχει ειδική μπότα. Κατά τις αρχές Δεκεμβρίου κι αυτός υπολογίζεται ότι θα επιστρέψει.

SportDay (21/10/2019)
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναουμετς ισως το καλυτερο flair στην ομαδα. Πρεπει να δουλεψει την πασα ομως. Flair +

Παμλιδης heading +
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ NAUMETS
Στα γραφεία της Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 βρέθηκε σήμερα ο ποδοσφαιριστής μας Vladyslav Naumets για να υπογράψει την ανανέωση συμβολαίου που του πρότεινε η ομάδα μας, μέχρι το 2022.

Συναντήθηκε με τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας κ.Ντάσιο όπου και ολοκλήρωσαν τη διαδικασία των υπογραφών.

Ευχόμαστε να έχει μία δυνατή πορεία με την ομάδα μας, πάντα με υγεία και νίκες.

Ο Naumets μετά την υπογραφή δήλωσε στο pasgiannina.gr:

“Ευχαριστώ την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, τη διοίκηση και το προπονητικό team για την εμπιστοσύνη που δείχνουν στο πρόσωπο μου. Θέλω να προσφέρω τον καλύτερο μου εαυτό για να μπορέσει η ομάδα να φέρει τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα. Είναι τιμή μου να παίζω για την ιστορική ομάδα του ΠΑΣ.”
https://pasgiannina.gr/anakoinwseis/naumets-2022/
PAS 7 wrote: Ναουμετς ισως το καλυτερο flair στην ομαδα. Πρεπει να δουλεψει την πασα ομως. Flair +

Παμλιδης heading +
Κινητικός μου φάνηκε ο Νάουμετς.Θέλει δουλειά όμως.
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιρνει παιχνιδια ομως ως βασικος, οποτε θεωρω πως το ability του ειναι λιγο κατω απο 3 αστερακια.

Επισης στο Γιαννικη πιστευω αρεσει να δουλευει με νεαρους παιχτες.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχουμε αρκετούς νεαρούς φέτος.Μένει να δούμε ποιοι θα καθιερωθούν μέσα στην χρονιά.
Αυτό με τον Γιαννίκη ίσως θα μπορούσε να περαστεί.
Γράψε όποτε έχεις παρατηρήσεις.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

fon7 wrote: Wed Oct 30, 2019 5:48 pm ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ NAUMETS
Στα γραφεία της Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 βρέθηκε σήμερα ο ποδοσφαιριστής μας Vladyslav Naumets για να υπογράψει την ανανέωση συμβολαίου που του πρότεινε η ομάδα μας, μέχρι το 2022.

Συναντήθηκε με τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας κ.Ντάσιο όπου και ολοκλήρωσαν τη διαδικασία των υπογραφών.

Ευχόμαστε να έχει μία δυνατή πορεία με την ομάδα μας, πάντα με υγεία και νίκες.

Ο Naumets μετά την υπογραφή δήλωσε στο pasgiannina.gr:

“Ευχαριστώ την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, τη διοίκηση και το προπονητικό team για την εμπιστοσύνη που δείχνουν στο πρόσωπο μου. Θέλω να προσφέρω τον καλύτερο μου εαυτό για να μπορέσει η ομάδα να φέρει τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα. Είναι τιμή μου να παίζω για την ιστορική ομάδα του ΠΑΣ.”
https://pasgiannina.gr/anakoinwseis/naumets-2022/
PAS 7 wrote: Ναουμετς ισως το καλυτερο flair στην ομαδα. Πρεπει να δουλεψει την πασα ομως. Flair +

Παμλιδης heading +
Κινητικός μου φάνηκε ο Νάουμετς.Θέλει δουλειά όμως.
Ζητήθηκε.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
https://super-fm.gr/52278/i-deyteri-fan ... -giannina/

Αυτό το πράγμα αναφέρθηκε σαν δεύτερη φανέλα του ΠΑΣ.Εμένα μου φαίνεται για τρίτη.Απλά είναι η δεύτερη που παρουσιάζεται.Θα φορεθεί αύριο με τα Χανιά.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το χειρότερο νέο επεφύλαξε το τέλος του 2019 για τον Αλέξανδρο Νικολιά, αλλά και για τον ΠΑΣ Γιάννινα που θα θελήσει να ξεχάσει γρήγορα αυτή τη χρονιά που φεύγει σε 40 περίπου μέρες. Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός υπέστη θλάση στη διάρκεια της προθέρμανσης του αγώνα με τον Απόλλωνα Πόντου και μάλιστα αρκετά μεγάλη, είναι 2ου προς 3ο βαθμό, κάτι που σημαίνει ότι τελείωσε γι’ αυτόν το 2019 και θα επιστρέψει στα γήπεδα το 2020.

Βέβαια υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να προλαβαίνει τον τελευταίο αγώνα της χρονιάς με τον Καραϊσκάκη στις 22 Δεκεμβρίου, αλλά μάλλον δεν θα έχει νόημα να ρισκάρει την επιστροφή του το τεχνικό τιμ λίγο πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Το διάστημα αποθεραπείας του Νικολιά θα είναι 4-6 εβδομάδες, οπότε λογικά θα είναι απόλυτα έτοιμος στις 5 Ιανουαρίου για τον αγώνα με τον Απόλλωνα Λάρισας.

Η απουσία του Νικολιά έρχεται να προστεθεί στις απουσίες δύο άλλων έμπειρων ποδοσφαιριστών, του Σεργκελασβίλι και του Ελευθεριάδη και δυστυχώς για τον Αλέξανδρο μετά από ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα -περίπου από τον Φεβρουάριο του 2018- που είχε βρει την ηρεμία του από τους απανωτούς τραυματισμούς και τις ατυχίες που τον κρατούσαν συνεχώς εκτός δράσης.

Η απουσία του Νικολιά θα αποτελέσει σαφώς ένα πλήγμα για τον κ. Γιαννίκη που χάνει από τις πτέρυγες έναν πολύ ικανό ποδοσφαιριστή και θα χρειαστεί να πειραματιστεί για τον αντικαταστάτη του εν όψει μάλιστα δύο κρίσιμων αγώνων με ομάδες που διεκδικούν την άνοδο, τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Πλατανιά. Στο πρόσφατο ματς με τον Απόλλωνα Πόντου ο Ξύδας είχε πάρει τη θέση του, αλλά αν είναι έτοιμος και επιστρέψει ο Καρτάλης, δεν αποκλείεται να μετατοπιστεί ο Νάουμετς δεξιά και να παίξει ο Καρτάλης αριστερά στα «φτερά».
https://super-fm.gr/52819/to-2020-i-epi ... magnitiki/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χουτεσιωτης κακοι ασταθεις εξοδοι.
Λωλης ξεχωριζει απο τη νεα γενια.Passing +, aggression +, concentration και decisions κακα, passing +, flair +, corners + (εκτελει κορνερ οταν λειπει Ναουμετς, οποτε εχει καλυτερα και απο Ξυδα). Σε ability ειναι ενα τακ κατω απο Ναουμετς και σε Potential στα ιδια. Παιρνει παιχνιδια παντως και αυτος.
Καστρο foul +.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στη Βελέζ Μόσταρ συνεχίζει την καριέρα του ο Ράντοβατς

Η πρώτη χειμερινή αποχώρηση από τον ΠΑΣ Γιάννινα είναι γεγονός. Όπως γράφαμε τις τελευταίες μέρες στα ρεπορτάζ μας, ο Ράντοβατς απουσίαζε από τις προπονήσεις και ήταν θέμα χρόνου η αποχώρησή του.

Ο Βόσνιος μέσος επέστρεψε στην πατρίδα του και θα παίζει για την Βελέζ Μόσταρ για τα επόμενα 2,5 χρόνια. Μάλιστα ο ΠΑΣ κατάφερε να κρατήσει και ποσοστό μεταπώλησης.

Ο Βελέζ Μόσταρ είναι ομάδα πρώτης κατηγορίας και βρίσκεται στην 8η θέση του Βοσνιακού πρωταθλήματος
https://super-fm.gr/54274/sti-velez-mos ... rantovats/

Έχει και ποσοστό μεταπώλησης λέει
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πίτου: «Πήρα την απόφαση να σταματήσω το ποδόσφαιρο»
Σε κακή ψυχολογική κατάσταση φαίνεται ότι βρισκόταν ο Πίτου Γκαρσία το τελευταίο διάστημα, καθώς του έλειπε η οικογένειά του κι έτσι πήρε απόφαση να σταματήσει το ποδόσφαιρο και να επιστρέψει στην Αργεντινή.

Πριν από λίγο ανέβασε προσωπικό μήνυμα στο instagram αποχαιρετώντας φίλους και συμπαίκτες, ευχόμενος να εκπληρώσουν τους στόχους τους.

Στο μήνυμά του ο Πίτου γράφει:

Αν είναι να κυλήσουν δάκρυα, ας είναι δάκρυα χαράς » «Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι έχω πάρει την απόφαση να σταματήσω το ποδόσφαιρο. Τους τελευταίους μήνες έχουν γίνει πολλά πράγματα….πράγματα που δεν μπορούσα να ξεπεράσω…. , 1000 οι σκέψεις μέσα στο μυαλό μου. Οι απουσίες είναι πολλές, η μοναξιά είναι μεγάλη όπως είναι και το κενό που νιώθω από διάφορα. Έτσι δυστυχώς το κίνητρο στην προσωπική μου ζωή είναι στο 0. Θεωρώ πως και στο επαγγελματικό κομμάτι δεν μπορώ να προσφέρω περισσότερο μεσα σε αυτή την κατάσταση που βρίσκομαι και για αυτό τον λόγο πήρα μια τόσο δύσκολη απόφαση.

Ηθελα να ευχαριστήσω όλους για την αγάπη , στήριξη και της εμπειρίες που έζησα μαζί σας και για όλα όσα μου δείξατε σε όλα αυτά τα χρόνια. Εύχομαι σε κάθε συμπαίκτη να πετύχει κάθε στόχο στην προσωπική οπως και στην επαγγελματική του ζωή. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στους @pasgianninafc @arisfc_official @atromitosathinonfc #volosfc #iraklis_fc @sfc.seongnam @clubaunion που μου δώσατε την ευκαιρία να φορέσω την φανέλα σας το οποίο θα μου είναι τιμή για όλη μου ζωή
Στέλνω την αγάπη μου σε όλους.“
https://super-fm.gr/54908/pitoy-pira-ti ... airo-quot/
Locked

Return to “Super League 2”