Εργοτέλης 20/21

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 2!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον Εργοτέλη.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM2020 για την κριτική και ακολουθήστε τις οδηγίες.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Την Δευτέρα 3 Αυγούστου στις 7 το απόγευμα στο Μαρτινέγκο έχει δοθεί το πρώτο ραντεβού της Κ19 του Εργοτέλη για την έναρξη της προετοιμασίας ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν 2020 - 2021.

Οι κιτρινόμαυροι θα ξεκινήσουν με αρκετά νέα πρόσωπα στο ρόστερ τα οποία προέρχονται κατά κύριο λόγο από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου μας.

Στο πλαίσιο του προγραμματισμού έχουν ρυθμιστεί όλες οι λεπτομέρειες από τον τεχνικό της ομάδος Λευτέρη Κορνάρο και τους συνεργάτες του Μανόλη Μπελιμπασάκη και Γιώργο Καλαϊτζάκη.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/kseki ... goteli-809
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

04/08/2020 - Υπό τη «σκέπη» του Εργοτέλη η Νίκη Σητείας

Οι Λασιθιώτες αποτελούν το νέο μέλος του δικτύου συνεργαζόμενων Ακαδημιών με τους «κιτρινόμαυρους».

Η σχετική ενημέρωση: «Η Ακαδημία ποδοσφαίρου της Νίκης Σητείας είναι το νέο μέλος του δικτύου συνεργαζόμενων Ακαδημιών με τον ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ.

Μια από τις σημαντικότερες και πολυπληθέστερες Ακαδημίες ποδοσφαίρου του νομού Λασιθίου, με περισσότερους από 120 νέους αθλητές, μετέχει πλέον και αυτή στο δίκτυο του ΕΡΓΟΤΕΛΗ.
Ο ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ συνεχίζει και την εφετινή αγωνιστική χρονιά να είναι ο πυρήνας ενός δικτύου Ακαδημιών, με σκοπό την οργάνωση και λειτουργία τμημάτων υποδομής στα χνάρια της δικής του Ακαδημίας.
Κάτω από την επίβλεψη του ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ και του τεχνικού διευθυντή του, η ΑΟ Νίκη Σητείας οργανώνει τα τμήματα υποδομής της δίνοντας την ευκαιρία στα παιδιά της περιοχής να μάθουν τα μυστικά του ποδοσφαίρου και να ζήσουν το όνειρό τους.
Οι προπονήσεις ξεκινούν την Δευτέρα 31 Αυγούστου 2020. Πληροφορίες για εγγραφές: Χάρης Αχλαδιανάκης: 6944/382224 και Κώστας Κοκολάκης: 6985/124201 και στα γραφεία της ομάδας, οδός Καραμανλή 8.».

https://capitano.gr/articles/ypo-th-ske ... kh-shteias


12/08/2020 - Σπουδαία κίνηση με Κωστανάσιο

Ο Εργοτέλης απέκτησε για δύο χρόνια τον ταλαντούχο μεσοεπιθετικό.

Μια σημαντική μεταγραφή ολοκλήρωσε ο Εργοτέλης, ο οποίος συμφώνησε με τον Θανάση Κωστανάσιο. Ο νεαρός παίκτης προέρχεται από τον Ολυμπιακό και μάλιστα οι Πειραιώτες διατήρησαν ένα ποσοστό 20% μεταπώλησης του.

Η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την απόκτηση του Αθανάσιου Κωστανάσιου.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής, έχει γεννηθεί στον Πειραιά στις 11/01/1999 (21 ετών) και αγωνίζεται στην επιθετική γραμμή τόσο στα πλάγια όσο και στο κέντρο.

Προέρχεται απ’ τις ακαδημίες και την Κ19 του Ολυμπιακού, με τους Πειραιώτες να διατηρούν ποσοστό 20% μεταπώλησης του παίκτη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αποτελεί μέρος της εθνικής U20, έχοντας περάσει απ' όλα τα επίπεδα στο παρελθόν (U16, U17, U18, U19), φορώντας το εθνόσημο.

Η άφιξη του αναμένεται αύριο στο Ηράκλειο όπου θα υπογράψει συμβόλαιο δύο χρόνων με την ομάδα μας».

https://capitano.gr/articles/spoydaia-k ... kostanasio


12/08/2020 - Πλήγμα με Μαζουλουξή στον Εργοτέλη

Δεν ήταν ευχάριστα τα νέα της μαγνητικής τομογραφίας στην οποία υποβλήθηκε ο Κυριακός Μαζουλουξής.

Αυτή έδειξε ότι έχει υποστεί ρήξη έσω μηνίσκου.

Όπερ σημαίνει ο έμπειρος αμυντικός θα μείνει εκτός προπονήσεων για περίπου είκοσι με τριάντα μέρες, ακολουθώντας ειδικό πρόγραμμα αποκατάστασης, υπό την επίβλεψη του κιτρινόμαυρου ιατρικού επιτελείου.

https://capitano.gr/articles/plhgma-me- ... n-ergotelh


14/08/2020 - Εργοτέλης: Πούλησε τον Μπρους στην Παναχαϊκή

Παρελθόν από τους «κιτρινόμαυρους» ο Γκανέζος αμυντικός μέσος.

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοίνωσε ότι προχώρησε στην πώληση του Άλμπερτ Μπρους στην Παναχαϊκή. Οι δύο ομάδες τα βρήκαν σε όλα και ο ηρακλειώτικος σύλλογος αποχαιρέτησε τον Αφρικανό παίκτη.

Η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την πώληση του Albert Bruce στην Παναχαϊκή.

Η ΠΑΕ Εργοτέλης αποδέχτηκε την επίσημη πρόταση την οποία κατέθεσε η Πατρινή ομάδα, για την αγορά του Γκανέζου μέσου. Μετά την οριστικοποίηση των τελευταίων λεπτομερειών και την ανταλλαγή των τελικών εγγράφων η μεταγραφή ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής επί Αθηναϊκού εδάφους.

Ο Albert Bruce ήρθε στον Εργοτέλη την σεζόν 2017/2018, αποτελώντας βασικό μέλος της ομάδας έως και την περσινή σεζόν. Τον ευχαριστούμε για όλα και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του».

https://capitano.gr/articles/ergotelhs- ... panachaikh
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για αποχώρηση Μπάτζιου
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παίκτης του Εργοτέλη ο Abdullahi
31/08/2020

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την απόκτηση του Abdulsamed Abdullahi.

Η ομάδα μας ήρθε σε συμφωνία με τον 23χρονο ποδοσφαιριστή, ο οποίος υπέγραψε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών.

Ο Abi όπως συνηθίζουν να τον αποκαλούν, κατάγεται απ’ την Σομαλία έχοντας γεννηθεί και μεγαλώσει στο Τίλμπουργκ της Ολλανδίας.

Αγωνίζεται κυρίως στην μεσαία γραμμή, έχοντας ωστόσο την ικανότητα να παίξει και στα αριστερά.

Ο Abdullahi ξεκίνησε την καριέρα του απ’ την Spartaan ’20 παίρνοντας απ όπου και πήρε μεταγραφή δύο χρόνια μετά.στην Kozakken Boys. Επόμενος σταθμός της καριέρας του η Sparta U21 και στην συνεχεία η FC Den Bosch που αποτελεί και την τελευταία ομάδα πριν υπογράψει στον Εργοτέλη.

Έχοντας περάσει συνολικά από πέντε κατηγορίες του Ολλανδικού ποδοσφαίρου, κατέγραψε 91 συμμετοχές, πέτυχε 10 γκολ, μοίρασε 4 ασίστ, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι αποτελεί μέλος της εθνικής ομάδας της Σομαλίας.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/paikt ... ullahi-844
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Έργοτελης: «Προαγωγή» για τέσσερις, δανεικός ο Αζίζι

Επαγγελματίες έγιναν 4 παίκτες από την Κ19, ενώ ο 20χρονος φορ συνεχίζει στον Αλμυρό.

Σημαντική ήταν η σημερινή μέρα για τους Γιάννη Κουτάντο, Έντισον Κόλα, Γιάννη Θεοδωράκη και Θέμη Πατρινό, οι οποίοι υπέγραψαν το πρώτο επαγγελματικό τους συμβόλαιο με τον Εργοτέλη.

Η ανακοίνωση: «Άκρως ιδιαίτερη και σημαντική η σημερινή ημέρα για τέσσερις ποδοσφαιριστές που προέρχονται απ' τις ακαδημίες του συλλόγου μας. Ο λόγος για τους Γιάννη Κουτάντο, Έντισον Κόλα, Γιάννη Θεοδωράκη και Θέμη Πατρινό οι οποίοι υπόγραψαν το πρώτο τους επαγγελματικό συμβόλαιο.

Οι τέσσερις νεαροί παίκτες που έχουν ενσωματωθεί απ' την αρχή της προετοιμασίας στο δυναμικό της ομάδας μας, βρέθηκαν στα γραφεία της ΠΑΕ υπογράφοντας τα συμβόλαια τους (τετραετούς διάρκειας) παρουσία των ανθρώπων της κιτρινόμαυρης οικογένειας και συγκεκριμένα των κ.κ. Τουτζάρη, Σεβαστάκη, Μποβολέτη από την ΠΑΕ καθώς και του προέδρου του Ερασιτέχνη κ. Στειακάκη. Παρών ήταν επίσης ο τεχνικός διευθυντής Σταύρος Λαμπράκης, και ο προπονητής της Κ19 Λευτέρης Κορνάρος».

Ο Γιάννης Κουτάντος έχοντας γεννηθεί στις 31/01/2000 στις πρώτες του δηλώσεις επεσήμανε: "Είμαι πολύ χαρούμενος που μου δίνεται η ευκαιρία να πραγματοποιήσω το όνειρο μου στον Εργοτέλη. Πρώτα από όλα θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια μου που με στηρίζει όλα αυτά τα χρόνια στην προσπάθεια που κάνω. Θέλω ακόμα να ευχαριστήσω τους προπονητές μου στην Κ19 Λευτέρη Κορνάρο, Μανώλη Μπελιμπασάκη καθώς και τον κ. Βασίλη Πλεσίτη. Επίσης ευχαριστώ τους συμπαίκτες για αυτά τα 3 υπέροχα χρόνια. Θέλω να δικαιώσω τους ανθρώπους που με εμπιστεύτηκαν και υπόσχομαι θα δουλέψω σκληρά και να δώσω το 100% των δυνατοτήτων μου".

Ο Γιάννης Θεοδωράκης γεννηθείς στις 08/06/2001 ανέφερε: "Είμαι πολύ χαρούμενος και ευγνώμων για αυτή την ευκαιρία που μου δίνει ο Εργοτέλης, Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην οικογένεια μου που δε σταμάτησε ποτέ να με πιστεύει, στους προπονητές μου στο πέρασμα μου από την Κ19 του συλλόγου όσο και τους συμπαίκτες μου. Η σκληρή δουλειά τώρα ξεκινά!".

Ο Θέμης Πατρινός γεννηθεί στις 18/01/2001 με την σειρά του τόνισε: "Είναι μεγάλη μου τιμή να υπογράφω το πρώτο μου επαγγελματικό συμβόλαιο με την οικογένεια του Εργοτελη. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσοι συνέβαλαν σε αυτό από τους συμπαίκτες μου, που με κάνουν κάθε μέρα καλύτερο μέχρι τη διοίκηση, που δείχνει έμπρακτα την εμπιστοσύνη της σε μένα. Εύχομαι να δικαιώσω την ομάδα για την επιλογή της και να έχουμε πολλές επιτυχίες μαζί στο μέλλον."

Ο Έντισον Κόλα έχει γεννηθεί στις 03/04/2001 από την πλευρά του δήλωσε : ''Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια του ΕΡΓΟΤΕΛΗ την διοίκηση ,προπονητές και τους συμπαίκτες όπως και την οικογένεια μου που πίστεψαν σε εμένα και με βοήθησαν να πετύχω το όνειρο μου που ήταν να γίνω επαγγελματίας ποδοσφαιριστή. Εύχομαι σε όλους μια καλή σεζόν με υγεία πάνω από όλα και επίτευξη των στόχων".

Από’ κει και πέρα, ο Νεκτάριος Αζίζι παραχωρήθηκε με τη μορφή δανεισμού στον Αλμυρό, για να πάρει χρόνο συμμετοχής στο απαιτητικό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει τον δανεισμό του Νεκτάριου Αζίζι στον Αλμυρό.

Ο 20χρονος επιθετικός που πέρσι είχε υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο, θα μετακομίσει για έναν χρόνο στην ομάδα του Αλμυρού η οποία την νέα σεζόν θα λάβει μέρος στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Η συμφωνία επήλθε μετά από συνάντηση που πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στους ανθρώπους των δυο ομάδων και του ποδοσφαιριστή».

https://capitano.gr/articles/ergotelhs- ... os-o-azizi
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Δανεικός στον Αλμυρό και ο Βλαχάκης
12/09/2020

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει τον δανεισμό του Λεωνίδα Βλαχάκη στον Αλμυρό.

Ο 20χρονος νεαρός τερματοφύλακας, που επί δύο χρόνια αγωνιζόταν στην Κ19 του συλλόγου μας, καθώς επίσης συμμετείχε και στην φετινή προετοιμασία της επαγγελματικής ομάδας θα μετακομίσει για έναν χρόνο στον Αλμυρό που θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/danei ... axakis-861
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

​Πήρε Πλαϊτάκη από Εργοτέλη ο Πόρος

Η ομάδα του Πόρου ανακοίνωσε την απόκτηση του Αρκάδιου Πλαϊτάκη από τον Εργοτέλη με τη μορφή δανεισμού.

Η ανακοίνωση:

«Ο Α.Ο. Πόρος ανακοινώνει την απόκτηση του Αρκάδιου Πλαϊτάκη με τη μορφή δανεισμού για ένα χρόνο από τον Εργοτέλη. Καλωσορίζουμε τον ταλαντούχο, δυναμικό, υψηλόσωμο, δεξιοπόδαρο στόπερ που αγωνίζεται ως μικρός στο πρωτάθλημα και συμμετείχε εδώ και αρκετές ημέρες στην προετοιμασία μας στην οικογένεια του Πόρου και του ευχόμαστε υγεία και επιτυχίες με την ομάδα μας, βάζοντας κι εκείνος το δικό του λιθαράκι στην πορεία της τη νέα περίοδο στον κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής και φανερώνοντας πτυχές του ταλέντου του στο γήπεδο»

https://capitano.gr/articles/phre-plait ... lh-o-poros
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παίκτης του Εργοτέλη ο Ποζατζίδης
30/09/2020

Η ΠΑΕ Εργοτέλης ανακοινώνει την απόκτηση του Στέλιου Ποζατζίδη.

Η ομάδα μας ήρθε σε συμφωνία με τον 26χρονο ποδοσφαιριστή, ο οποίος υπέγραψε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ, συμβόλαιο ενός έτους.

Ο Ποζατζίδης ο οποίος έχει γεννηθεί στις 24/07/1994 στην Θεσσαλονίκη, αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας.

Το βιογραφικό του είναι αρκετά πλούσιο έχοντας παίξει σε όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες της Ελλάδας.

Συγκεκριμένα ο νεοαποκτηθέντας παίκτης του Εργοτέλη ξεκίνησε την καριέρα του στον ΠΑΟΚ και από εκεί πέρασε από πολλές ομάδες σε όλη τη χώρα, πριν φορέσει τα χρώματα της ομάδας μας. Ο λόγος για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, τον Πανιώνιο, την Καλλονή, την Λαμία, την Αναγέννηση Καρδίτσας, τον Πανσερραϊκό και τον Πλατανιά.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/paikt ... tzidis-882
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για απόκτηση Σαρρή
Αναμονή για αποχώρηση Μπάτζιου
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Μετά την αδειοδότηση ήρθε και η ανακοίνωση για τον Μπάτζιο

Έχοντας εξασφαλίσει πια την αδειοδότηση ο Εργοτέλης ανακοίνωσε τη συμφωνία με Μπάτζιο, ενώ έπεται αυτή με τον Σαρρή.

Η ανακοίνωση για Μπάτζιο:

«Η ΠΑΕ Εργοτέλης προχώρησε σε ανανέωση της συνεργασίας της με τον Χρήστο Μπάτζιο.

Ο 29χρονος κεντρικός αμυντικός , ο οποίος όλο αυτό το διάστημα ακολουθεί κανονικά την προετοιμασία της ομάδας μας υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους.

Μετά και το τυπικό μέρος της ανανέωσης της συνεργασίας σε δηλώσεις του ο Χρηστός Μπάτζιος ανέφερε:

«Χαίρομαι που ανανεώνω τη συνεργασία μου για άλλη μια χρόνια με την ομάδα. Ήταν εξ’ αρχής κοινή θέληση και των δυο πλευρών!
Ο Εργοτέλης αποτελεί τη δεύτερη οικογένεια μου. Εύχομαι να συνεχίσω να προσφέρω ότι καλύτερο μπορώ στην ομάδα και η κοινή μας πορεία να συνδυαστεί με επιτυχίες σε ομαδικό επίπεδο.
Υγεία, λίγα λόγια και πολύ δουλειά στο γήπεδο για να παρουσιαστούμε με το κατάλληλο πρόσωπο σε ένα πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα.»

https://capitano.gr/articles/meta-thn-a ... on-mpatzio


Ανακοίνωσε και τον Σαρρή ο Εργοτέλης

Ο Γιώργος Σαρρής είναι και επίσημα το νέο απόκτημα του Εργοτέλη

Μετά την εξασφάλιση αδειοδότησης ο Εργοτέλης ανακοίνωσε τη συμφωνία με τον Μπάτζιο και την απόκτηση του έμπειρου αμυντικού.

Η ανακοίνωση:

«Παίκτης του Εργοτέλη και με την "βούλα" είναι πλέον ο Γιώργος Σαρρής.

Ο 31χρονος αμυντικός, μετά από έξι χρόνια θα φορέσει ξανά τα «κιτρινόμαυρα».

Ο Γιώργος Σαρρής, όπως είναι γνωστό ενακε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα απ’ τις ακαδημίες του συλλόγου μας ανεβαίνοντας σταδιακά στην επαγγελματική ομάδα κάτι που έλαβε χώρα το 2008.
Εκπροσώπησε τον Εργοτέλη μέχρι το 2014 συμμετέχοντας σε πολλές σημαντικές στιγμές της ομάδας, μέχρι που αποκτήθηκε απ’ την ΑΕΚ. Εκεί παρέμεινε για ένα χρόνο όταν του ανοίχτηκε η πόρτα του εξωτερικού.
Πήρε μεταγραφή στην Τούρκικη Kayseri Erciyesspor και από εκεί οδηγήθηκε στην Hamilton Academical FC. Το 2019 αγωνίστηκε στην Ρουμανία για λογαριασμό της Petrolul Ploiesti ενώ η επόμενη χρονιά τον βρήκε στα χρώματα της Αλβανικής Flamurtari FC.

Στις πρώτες του δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ, ανέφερε:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στο σπίτι μου. Εύχομαι υγεία, τύχη, επιτυχίες στην ομάδα μας και πιστεύω ότι μπορούμε να επαναλάβουμε αυτό που είχαμε κάνει πριν χρόνια σε μια πολύ δύσκολη Β' εθνική όπως είναι και η φετινή, όταν τότε κανείς δεν μας πίστευε.»

https://capitano.gr/articles/anakoinose ... -ergotelhs
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Οι φετινοί αρχηγοί του Εργοτέλη
14/10/2020

Τρεις θα είναι οι αρχηγοί της ομάδας μας την νεα αγωνιστική σεζόν στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Χρήστος Μπάτζιος, ο Γιώργος Σαρρής και ο Αντώνης Μπουρσέλης είναι οι τρεις έμπειροι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας που θα φορέσουν το περιβραχιόνιο του αρχηγού κατά την φετινή αγωνιστική σεζόν.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/oi-fe ... goteli-898
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

30/10/2020 - Επαγγελματικό συμβόλαιο υπέγραψε και ο Καπουράνης!

Σε μια ακόμα μεταγραφή εκ των έσω προχώρησε η ΠΑΕ Εργοτέλης.

Ο λόγος για τον Στάθη Καπουράνη ο οποίος βρέθηκε στα γραφεία του συλλόγου μας υπογράφοντας το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο.

Ο νεαρός επιθετικός γεννηθείς στις 20/09/2001 στις πρώτες του δηλώσεις επεσήμανε: «Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια μου που με στηρίζει σε ό,τι κάνω όλα αυτά́ τα χρόνια καθώς επίσης και όλους τους προπονητές που δούλεψα μαζί τους και με βοηθήσαν να βελτιωθώ́ και να φτάσω σε αυτό́ το σημείο που βρίσκομαι σήμερα. Παράλληλα θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και στην διοίκηση του Εργοτέλη για την εμπιστοσύνη που δείχνει σε εμένα και μου δίνει την ευκαιρία να κάνω το επόμενο βήμα. Από́ την μεριά́ μου υπόσχομαι ότι θα κάνω ότι μπορώ́ για να δικαιώσω την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν»

Να σημειώσουμε ότι ο Στάθης Καπουράνης προέρχεται απ' τις ακαδημίες του συλλόγου μας. Τα δυο τελευταία χρόνια αγωνίζονταν με την φανέλα της Κ19 ενώ το τελευταίο διάστημα είχε ενσωματωθεί με την ομάδα μας ακολουθώντας το πρόγραμμα της προετοιμασίας.

https://www.ergotelisfc.gr/gr/nea/epagg ... uranis-916
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
Locked

Return to “Super League 2”