Mattia Destro[ST]Free (31.12.12)

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας για Επιθετικούς SC!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
Post Reply
User avatar
cris313nes
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sun May 30, 2010 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: West Brom
Αγαπημένη Ομάδα: Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

·Ονοματεπώνυμο : Mattia Destro
·Θέση : ST
·Ηλικία : 21
·Ομάδα : Roma(On loan from genoa)
·Εθνικότητα : Italy
·Αξία αγοράς : Free (31.12.12)

Πολύ καλή περίπτωση...γρήγορος,με καλά τελειώματα...τον είχα δοκιμάσει με την ρόμα στην beta και τώρα που έχω την μίλαν ανακάλυψα οτι λήγει το συμβόλαιο του με τη genoa οπότε τον πήρα ελεύθερο.Σε κανένα απο τα 3 save που έχω κάνει μέχρι στιγμής δεν το έχει αγοράσει η ρόμα.
Spoiler: show
Image

Uploaded with ImageShack.us
Scout Report απο τον Αngelo Carbone:
Spoiler: show
Image

Uploaded with ImageShack.us
Λένε ότι η Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα, όμως αυτό συνέβη γιατί δεν πήρα εγώ τη δουλειά!!!
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4648
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια χαρα ειναι, μεχρι και για Ελλαδα συζηταγε με 2μ/χρονο αλλα δεν ειχα τα χρηματα δυστυχως...
User avatar
jeydee
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2151
Joined: Sun Jul 03, 2005 1:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Bayern Munchen
Location: Πολύγυρος, Χαλκιδική
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον έκλεισα στο save μου με το Αμβούργο για το καλοκαίρι του 13. Γνωστός παίχτης και ικανότατος επιθετικός τόσο στο fm όσο και irl.
Ομολογώ πως με σόκαρε η ευκολία με την οποία τον έκλεισα, περίμενα μεγάλο ανταγωνισμό αλλά κινήθηκα γρήγορα και έγινε η "μπίζνα"!!!

Μόλις τον δω και στην πράξη θα επανέλθω με screenshot.
"Όλοι πληρώνουμε τη ζωή με θάνατο γι αυτό όλο το ενδιάμεσο πρέπει να είναι δωρεάν."
Bill Hicks
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tον είχα στον Αρη με 300.000 τον χρόνο και καποια μπονους και πήρε μεταγραφή στην twente ...πρωτος σκορερ στην superleague
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκπληκτικη περιπτωση παικτη, τεσταρισμενος στην Roma, με μεσω ορο γκολ σε 3 χρονιες γυρω στα 16-17 γκολ (υπ'οψη οτι τις πρωτες 2 χρονιες δεν ηταν καν βασικος). Πολυ καλος κ σαν deep lying forward κ σαν advanced...λιγο λιγοτερο ως target man. Προσωπικα θεωρω οτι ειναι πολυ καλυτερος οταν παιζει σε συστημα με 2 επιθετικους, αλλα αυτο ειναι καθαρα δικη μου αποψη. Στα δικα μου save ηταν σταθερα καλος (μ.ο πανω απο 7) οταν επαιζε με τον Osvaldo στην επιθεση, ενω οταν τον εβαζα μονο του (σε συστημα 4-2-3-1) ειχε αρκετα σκαμπανεβασματα.

Λιγο off topic (κ συγνωμη εκ των πρωτερων γι'αυτο) αλλα εχω παρατηρισει οτι οπως κ στα 2 προηγουμενα fm εχουν περαστει λαθος τα περισσοτερα συμβολαια παικτων που ειναι δανεικοι απο ιταλικες ομαδες σε αλλες ιταλικες...για να κανω ενα παραδειγμα, o Destro εχει συμβολαιο μεχρι το 2015 με την Genoa κ οχι μεχρι το 2013, οποτε κ ληγει κ ο δανεισμος του. Επισης ενα αλλο λαθος ειναι κ το γεγονος οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση η μεταγραφη στη Roma για το καλοκαιρι του 13 ειναι προσυμφωνημενη...απλα η ομαδα εδωσε το περασμενο καλοκαιρι το 1/3 του ποσου της μεταγραφης κ το επομενο καλοκαιρι θα δωσει το υπολοιπο...ειναι ακριβως η ιδια περιπτωση οπως με τον Borriello πριν απο 2 χρονια, δηλαδη "δανεισμος με υποχρεωτικη ρητρα αγορας" (νεα ιταλικη πατεντα-εχει σχεση με τους ισολογισμους που παρουσιαζουν οι ομαδες...).

Βεβαια τετοιες περιπτωσεις ειναι προς το συμφερον μας στο παιχνιδι :D αλλα οσο να ναι ο ρεαλισμος του παιχνιδιου ψιλοχανεται...
User avatar
Zoro13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Sun Nov 06, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Νάχαμε να λέγαμε, νάχαμε να πούμε
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πιστεύω ότι έχει τα χαρακτηριστικά και για poacher και γι' αυτό του έβαλα individual role poacher και τα πάει πολύ καλά (στην southampton)
Α.Ο ΠΥΡΓΕΤΟΥ


If you're having girl problems I feel bad for you son
I've got 99 problems but a bitch ain't one
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρα πολύ αξιόπιστος παίχτης, μεγάλο bargain αν το πάρει κάποιος free.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιβεβαιώνω!

Sent from my MT11i using Tapatalk 2
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
The_Phenom
Rotation
Rotation
Posts: 1173
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιχταράς, είχε πολύ καλή απόδοση στην αρχή της 2ης σεζον (τον πήρα free στην Arsenal), αλλά μετά ξεκίνησαν οι τραυματισμοί (είναι injury prone).. Δυστυχώς τον πούλησα γι αυτό το λόγο.
Image
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλα μεγαλη παικταρα!!! τον πηρα στον Παοκ δευτερη χρονια (free) ειχε ενα μεγαλο τραυματισμο αλλα μετα παστελονε αγρια σταθερη αποδοση πολλα γκολ!!! μετραει οπου και αν τον παρεις.
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
Post Reply

Return to “SC”