αποτυχια τακτικων

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιουργήσατε!
Post Reply
nikosalt
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Feb 02, 2013 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια... οπως καταλαβατε απο τον τιτλο εχω θεμα με τις τακτικες εχω χρησιμοποιησει πανω απο 7 τακτικες και με καμια δεν μπορω να στεριωσω εχω αγανακτησει..
ξεκιναω με fiorentina την πρωτη χρονια με παρα πολυ ζορι βγηκα στην 8αδα και το καλοκαιρι εκανα πολυ καλη ομαδα αλλα με εδιωξαν την 8η αγωνιστηκη γιατι η ομαδα σερνωταν και για τα τυπικα η ομαδα στο τελος της σεζον τερματησε 5η δλδ ειχε πολυ καλο ηλικο αλλα εφταιγε η τακτικη μου.πανω κατω τα ιδια με siena, ηρακλη (σε τωρινο μου save βγηκα 4ος την πρωτη χρονια που τον πηρα καπου στο 2014 νομιζω ειναι και ενω εχω κανει πολυ καλες μεταγραφες ολες κουτρα γιατι λεφτα δεν υπαρχουν στην καινουρια season αποκλειωμαι απο την βερντερ και 4-3 εκτος και 0-0 εντος με πολυ καλη μπαλα και μετα τιποτα η απολυτη νεκρα εχανα απο καθε πικραμενο... δεν ξερω τι φταιει πραγματικα..περιμενω αποψεις
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πήγαινε Backroom Advise και συμβουλέψου το προσωπικό της ομάδας. Συνήθως έχουν να σου προτείνουν 2-3 εναλλακτικά συστήματα.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καταρχάς χρησιμοποιείς τακτικές που έχεις δημιουργησει εσύ ή τακτικές που κατέβασες από κάποιο σάιτ?
Οι τακτικες σου είναι βασισμένες στους παίκτες που έχεις? Δηλαδη έχεις βαλει στους παίκτες σου σωστα roles?
Τελος, μην αλλάζεις συνεχώς τακτική γιατί δε βοηθάει. Α και με τι past experience φτιάχνεις τον εαυτό σου στο παιχνίδι?
nikosalt
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Feb 02, 2013 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

allegropg θεωριτικα οι τακτικες που ανεβαζουν τα παιδια εδω η και σε ξενα σαιτ ειναι καλυτερα απο αυτα που μου προτεινει ο βοηθος μου...
kobos οχι χρησιμοποιω τακτικες απο το σαιτ εδω και απο αλλα του εξωτερικου. τους παικτες του αγωραζω με βαση τις αναγκες τις ομαδας και του συστηματος, δεν ξερω τι past experience εχω γτ τι σχεση εχει???
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μπορει αν έχεις το χαμηλοτερο reputation οι παικτες σου να μη σ'ακούνε.
nikosalt
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Feb 02, 2013 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δηλαδει μπορει να φταιει και που ειμαι 27 (νομιζω) χρονον????
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το past experience που το επιλεγεις στην καρτελα που βαζεις τα στοιχεια σου (ονομα, ηλικα, favourite club κτλ) μετραει σιγουρα στο reputation σου...Για την ηλικια δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω πως μετραει και αυτο!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
eeee
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Tue Sep 09, 2008 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην το βασανιζεις πολυ. βαλε ενα δικο σου συστημα με 4 πισω , rigid ή balanced ή fluid αναλογα με το ποσο θελεις να κρατει ο καθενας μπαλα σε καθε αγωνα, counter-standard-attack αναλογα με το ποσο επιθετικος θελεις να εισαι σε καθε αγωνα, οι ρολοι ταιριαστοι με τους παικτες. Θα παιξουν καλυτερα απ ο,τι με τις περισσοτερες (στην τυχη) αλλαγμενες ετοιμες τακτικες
dead_piece
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Mon Jun 29, 2009 8:45 am
Football Manager της ομάδας: Fleetwood Town F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eeee wrote:Μην το βασανιζεις πολυ. βαλε ενα δικο σου συστημα με 4 πισω , rigid ή balanced ή fluid αναλογα με το ποσο θελεις να κρατει ο καθενας μπαλα σε καθε αγωνα, counter-standard-attack αναλογα με το ποσο επιθετικος θελεις να εισαι σε καθε αγωνα, οι ρολοι ταιριαστοι με τους παικτες. Θα παιξουν καλυτερα απ ο,τι με τις περισσοτερες (στην τυχη) αλλαγμενες ετοιμες τακτικες
+++ ειναι η μονη σιγουρη λυση.....
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2013”