Ένα σύστημα για Liverpool!

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιουργήσατε!
Post Reply
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έχω ξεκινήσει 2 σέιβ, έχω δοκιμάσει (για αρκετό διάστημα για να το αφομοιώνουν οι παίχτες), πολλά,πάρα πολλά συστήματα και όμως κανένα δεν αποδίδει! Στο 4-1(dmc)-2(bwm-cm)-2(w ή if)-1, δεν τραβάει από το κέντρο και μπροστά και ειδικά με τις ''μεγάλες'' οι οποίες κάνουν φάσεις σωρηδόν και δεν βγαίνει η μπάλα εύκολα μπροστά! στο 4-2-3-1, πάλι δέχομαι πολλές φάσεις και υπάρχει ένα τεράστιο κενό μεταξύ κέντρου και άμυνας! έχω δοκιμάσει σχεδόν κάθε σύστημα που βρήκα εδώ μέσα!Έφτιάξα και δική μου αλλά πάλι τίποτα!Την πρώτη σεζόν την πάλεψα με το 4-3-3 του isobith, τερματίζοντας σχετικά άνετα 4ος, πήρα fa cup, κάνοντας κάποια πολύ καλά παιχνίδια αλλά και κάποια καταστροφικά όπως τεσσάρες από Everton (απο το 30' μάλιστα!) και ManUnd, αλλά τώρα δεύτερη χρονιά με Κυρ.Παπαδόπουλο,Jovetic,El Shaarrawy,Wilkshire,J.Ayew,Ince,Gerrard,Suarez,Albiol,Mandanda,Sterling,Santon,Bender όλα πάνε στραβά!Δεν στεριώνει τίποτα απολύτως!Ούτε το σύστημα που είχα!Με απολύσανε φυσικά αλλά το θέμα είναι να βρώ ένα σύστημα για να ξαναξεκινήσω!Δεν γίνεται να μην ταιριάζει ούτε ένα σύστημα! (Όταν πήρα πόδι :D , ανέλαβε ο Μουρίνιο, και το παρακολούθησα για ένα δίμηνο και πήγαινε καλά με το 4-2-3-1!! :shock: δυστυχώς δεν μπορώ να δώ και τι θέση είχε για τον κάθε παίχτη!)
Οπότε όπως καταλαβαίνετε, χρειάζομαι ένα σύστημα που να αποδίδει!Δεν λέω να χτυπησω πρωτάθλημα από την πρώτη χρονιά αλλά ούτε με όλους αυτούς να παλεύω για δεκάδα!
Spoiler: show
Σόρρυ για το κατεβατό αλλά πρέπει να σώσω τίποτα μέσα στο σπίτι, γιατί ποντίκι και τασάκι τα κλαίω ήδη! :D
Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Θα την δοκιμάσω και αυτή Τσακ εδώ που έχω φτάσει, αν και την είχα δει αλλά με το ρόστερ που είχα νόμιζα δεν θα ταιράζει!και γενικά σε όλα τα προηγούμενα μάνατζερ έπαιζα πάντα το 4-2-3-1 με την Λίβερπουλ και με δικαίωνε!
Θα ενημερώσω για αποτελέσματα!Ελπίζω να ταιριάξει και να ξεκινήσω επιτέλους ένα σοβαρό σέιβ!
Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

το σύστημα επιτέλους τσούλησε και από τα μισά της δεύτερης σεζόν πάει τρένο!
αν και οι τελικές δεν είναι πολλές κατά μ.ο (θα περίμενα περισσότερες με 3 φορ)!
το μόνο θέμα που έχω είναι ότι υπάρχει πολύς χώρος ανάμεσα σε κέντρο και επίθεση και ότι οι 3 μπροστά δεν γυρνάνε να μαρκάρουν πχ στο κέντρο όταν αμυνόμαστε αλλά γυρνάνε να πάρουν τη μπάλα όταν πάει η ομάδα να βγει μπροστά!

αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες! :D
Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2013”