4-3-3 (4-1-2-2-1) Tasosbin

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
tzaantonia
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sat Oct 22, 2011 9:32 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη τακτικη! Την χρησιμοποιω σε ενα παιχνιδι οπου εχω παρει τον Αρη και αποδιδει ικανοποιητικα, την χρησιμοποιω με καποιες διαφορες στα χαφ και τα εξτρεμ, στους πρωτους εχω εναν Advanced playmaker με attack και εναν ΜC με support, ενω στα εξτρεμ τους εχω μονο wingers με attack
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πηγαινα καλα με Μαλαγα και αποφασισα να την χρησιμοποιησω Τασο. Εκπληκτικα αποτελεσματα μεχρι στιγμης.

Σε 7 ματς εχω 5 νικες και 2 ισοπαλιες..
Εχω δεχτει 2 γκολ και εχω βαλει 11 γκολ (τα 2 γκολ τα εβαλα σε αγωνα που επαιζα με 10!).

Ευχαριστημενος με την κατοχη (μαζι με shout play out of defence και pass to feet οταν εχω προβλημα).

Απλη και σωστη τακτικη.

Μενει να την δοκιμασω και με μεγαλους αντιπαλους γιατι απο τα 6 ματς τα πιο δυσκολα ηταν η Ατλετικο μαδριτης και η Βαλενθια. Δυσκολες δεν λεω αλλα με Μπαρτσελονα και Ρεαλ θα δειξει.

Να σου κανω και μια ερωτηση. Tα player instructions τα εχεις σε default ρυθμισεις?
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Ναι , δεν τα έχω πειράξει.



Sent from my iPhone using Tapatalk 2
:liverpool:
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεχρι τωρα επαιζα με classic τακτικες γιατι ειχα μανια με τα sliders :) Φετος ειπα να δοκιμασω με το κανονικο. Εχω ιδιο formation ΠΑΟΚ αλλα παιζω rigid philosophy. σκεφτομαι να δοκιμασω τη δικη σου τακτικη μιας και τα αποτελεσματα σου ειναι φοβερα και επισης ταιριαζει με το υλικο που εχω.

Εχω μια απορια. Εφοσον εχεις σαν team intructions direct passing, press more κ.τ.λ αυτα μετα αλλαζουν με τα shouts? αν δηλαδη βαλω shout pass to feet θα αλλαξει σε short passing? και αν ναι, τοτε ποια η λογικη της default option?
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Δεν το έχω ψάξει αυτό που ρωτάς. Πάντως θεωρώ ότι τα shouts λογικά υπερισχύουν των team instructions.
:liverpool:
fousekas
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Fri Nov 16, 2012 7:25 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τριπλετα με σισοκο αριστερα,μαυρια δεξια και κουινσι(η λαζαρο) στην επιθεση και η μια τριαρα διαδεχεται την αλλη! ειδικα ευκολα θεωρητικα παιχνιδια, αλλαζοντας απο support σε attack τους wingers τα παιχνιδια καθαριζονταν στο μισαωρο τις περισσοτερες φορες!

με τον mihelic εμεινες ευχαριστημενος? στο επομενο save λεω να τον αγορασω μιας και στα παλια fm θυμαμαι τα πηγαινε αρκετα καλα.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

όχι, δεν ειχε αποδοσει καλα. μην τον παρεις
:liverpool:
User avatar
fotux23
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sat Oct 02, 2010 3:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Νέα Μουδανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από μια μεγάλη εκτος έδρας ήττα από την Μπλακμπερν ( :ribo :ribo -1) άλλαξα το σύστημα σε αυτό.Το αποτέλεσμα εκπληκτικό!Με ενα απίστευτο σερι 7x7 και γενικα καλά αποτελέσματα η ομάδα ανέβηκε στην Πρεμιερ Λιγκ.Στο FA αποκλείστηκα στους 8 από ομάδα Πρέμιερ Λιγκ δύσκολα 1-0.Πιστεύω οτι φέτος με τις κατάλληλες μεταγραφές η ομάδα θα πάρει και τίτλο. -falaina

Μοναδική αλλαγή που έχω κάνει είναι το style : Balance -diatakste
Impegio
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:49 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατ αρχήν Τάσο ευχαριστώ.

Έψαχνα φέτος να καταφέρω να εφαρμόσω την τακτική που έφτιαξα πέρσυ, ένα 4-3-3 κολλητά, αλλά δεν έγινε με επιτυχία και έτσι δοκίμασα την τακτική σου.

Πήρα πρωτάθλημα με 30 αγώνες αήττητος, πήγα στους 8 του UEFA με Ολυμπιακό και το εφάρμοσα στην 2η σεζόν μου.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως στην Ελλάδα, ίσως πρέπει να ξεκινάω Attacking mentality γιατί αντιμετωπίζω μεγάλο ταμπούρι συνήθως.

Δεν ήμουν ποτέ οπαδός των shouts αλλά για εμένα δουλεύει το Very Fluid όταν κυνηγάω σκορ σε συνδιασμό με Attacking και DL/DR attacking too, και ύστατη προσπάθεια στο τελευταίο δεκάλεπτο μαζί με Overload μου έχουν γυρίσει αρκετά παιχνίδια.
User avatar
ultraspanthrax2
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Fri Jan 07, 2011 5:55 pm
Football Manager της ομάδας: AJAX
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: giannis.lampakis.545
Status: Σαν του ΠΑΟΚ την ομάδα,δεν υπάρχει στην Ελλάδα...
Location: θεσσαλονικη-κομοτηνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

γεια σου φιλε μου πολυ καλη δουλεια μπραβο...με τον ΠΑΟΚ αποδιδει τα μεγιστα η τακτικη σου!στην τουμπα κερδισα 4-1 την ατλετικο στους ομιλους του ΤΣΛ..να σε ρωτησω τωρα...αν παιζω με λεβαδειακο και τετοιες ομαδες αν βαλω τους ακραιους μπροστα ΑΤΤΑΚ πως θα παει,λες να εχω καλυτερα αποτελεσματα?
Εκει που οι αλλοι σταματαν ο ΠΑΜΠΛΟ συνεχιζει!
User avatar
andrew6597
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Dec 17, 2011 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: Απ'ολα εχει ο μπαξες
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ καλη τακτικη φιλε ειχα ατρομητο και ημουν κατω απο τον υποβιβασμο στα μεσα της σεζον και αφου χρησιμοποιησα τη τακτικη σου βγηκα και ευρωπη -doublekiss
-traino η ομαδα

ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΑΚΤΙΚΗ -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
"Gerrard has great passing ability, can tackle and scores goals, but most importantly he gives the players around him confidence and belief. You can't learn that – players like him are just born with that presence." - Zinedine Zidane
Manou4
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Fri Jul 05, 2013 3:41 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τασο πολυ καλη η τακτικη σου, αλλα με τοσους support δεν θα ηταν καλυτερο να βαλεις short passes ?
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”