Paradoxes [Right & Left]

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Formation
Spoiler: show
Image Image
Η διάταξη είναι 4-1-3-1-1 αλλά απλούστερα μπορεί να θεωρηθεί και ως 4-4-2.
Έχουν σχεδιαστεί δύο εκδοχές της τακτικής, όπως φαίνεται και στα screenshot παραπάνω, ουσιαστικά η μία είναι καθρέφτης της άλλης, απλά αλλάζει η πλευρά ανάπτυξης της ομάδας. Παρακάτω εξηγείται ο λόγος ύπαρξης των δύο εκδοχών και ο τρόπος χρησιμοποίησής τους μέσα στο παιχνίδι. Για λόγους συντόμευσης η ανάλυση που ακολουθεί εξετάζει την paradoxes right, αλλά οτιδήποτε ισχύει σε αυτή ισχύει και στην paradoxes left.

Paradoxes

Η τακτική βασίζεται σε τέσσερα παράδοξα, χωρίς να υπολογίζεται η λίγο περίεργη διάταξη.

Παράδοξο 1ο: Focus Passing: Down Right Flank
Παράδοξο 2ο: Playmaker είναι ο WB
Παράδοξο 3ο: Target Man είναι ο IF
Παράδοξο 4ο: Δίνεται οδηγία Exploit The Middle

Εκ πρώτης όψεως δεν φαίνεται να βγάζουν νόημα τα παραπάνω, η σχεδίαση της τακτικής όμως σκοπό είχε να μεταφερθεί στο ποδόσφαιρο, αυτό που με μπασκετικούς όρους ονομάζουμε εκμετάλλευση της αδύνατης πλευράς. Θα καρφώσει ο Σχορτσιανίτης; στην προκειμένη ο IF, θα δώσει στον Καπόνο να σουτάρει; στην προκειμένη ο WB βγάζοντας σέντρα ή θα δώσει στον Διαμαντίδη να κάνει τα δικά του; στην προκειμένη ο CM.

Team Instructions
Spoiler: show
Image
Οι περισσότερες οδηγίες είναι στο default διότι έχουν δοθεί συγκεκριμένες κατευθύνσεις σε κάθε παίχτη ξεχωριστά.

Player Instructions

GK[d]
Spoiler: show
Image
FB[d]
Spoiler: show
Image
LD[x]
Spoiler: show
Image
BPD[c]
Spoiler: show
Image
WB[a]
Spoiler: show
Image
DMC
Spoiler: show
Image

CM[d]
Spoiler: show
Image

CM[a]
Spoiler: show
Image

CM
Spoiler: show
Image

IF[a]
Spoiler: show
Image

T[a]
Spoiler: show
Image


Shouts

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω, δίνεται συγκεκριμένη οδηγία Exploit The Middle, αλλά επιπρόσθετα μπαίνει Run At Defence και Play Narrower.

Oposition Instruction

DL: closing down: Never και DR: closing down: Never. Αυτό γίνεται διότι έχει παρατηρηθεί πως προσπαθώντας τα back να αμυνθούν τρέχουν να κόψουν τα back της αντίπαλης ομάδας, τα οποία με μία πάσα στα extrem εκθέτουν την άμυνα, βγάζοντας σέντρες, που στο FM13 καταλήγουν εύκολα σε γκολ. Επίσης σε formation που φαίνεται να έχουν κάποιον playmaker σε θέσεις όπως DMC, MC, AMC μπαίνει closing down: Always Αυτό γίνεται σε μια προσπάθεια να κοπεί η δημιουργία της αντίπαλης ομάδας.

Indicative Behavior
shots - passes - average positions - crosses
Spoiler: show
Image ImageImage Image


Results

Κύπελο
Spoiler: show
Image


Πρωτάθλημα
Spoiler: show
Image Image


Ευρώπη
Spoiler: show
Image


Statistics
Spoiler: show
Image Image

Gk - Karnezis - Apps 49/0 - Allowed 23 - Shutouts 30 - Average Rating 7.03 - PoM 0
Gk - Kapino - Apps 11/4 - Allowed 11 - Shutouts 6 - Average Rating 6.91 - PoM 0

FB - Spyropoulos - Apps 31/2 - Gls 0 - Asts 2 - PoM 0 - Average Rating 7.15
FB - Lumb - Apps 18/4 - Gls 0 - Asts 1 - PoM 0 - Average Rating 7.12

LD - Vyntra - Apps 43/2 - Gls 1 - Asts 0 - PoM 2 - Average Rating 7.24
LD - Velasquez - Apps 16/6 - Gls 1 - Asts 1 - PoM 1 - Average Rating 7.16

BPD - Boumsong - Apps 45/0 - Gls 0 - Asts 1 - PoM 4 - Average Rating 7.53
BPD - Pinto - Apps 10/6 - Gls 1 - Asts 0 - PoM 0 - Average Rating 7.13

WB - Marinos - Apps 35/11 - Gls 2 - Asts 16 - PoM 8 - Average Rating 7.35
WB - Seitaridis - Apps 17/8 - Gls 0 - Asts 7 - PoM 2 - Average Rating 7.22

DMC - Vitolo - Apps 44/1 - Gls 6 - Asts 3 - PoM 3 - Average Rating 7.16
DMC - Lagos - Apps 11/8 - Gls 0 - Asts 1 - PoM 0 - Average Rating 6.99
DMC - Saw - Apps 1/12 - Gls 0 - Asts 1 - PoM 0 - Average Rating 6.90

MCL - Fourlanos - Apps 43/2 - Gls 1 - Asts 2 - PoM 0 - Average Rating 6.96
MCL - Pekalski - Apps 16/5 - Gls 3 - Asts 3 - PoM 1 - Average Rating 7.08

MC - Sissoko - Apps 45/1 - Gls 12 - Asts 12 - PoM 3 - Average Rating 7.18
MC - Stamatakis - Apps 6/11 - Gls 2 - Asts 0 - PoM 0 - Average Rating 6.93

MCR - Zeca - Apps 45/3 - Gls 9 - Asts 5 - PoM 4 - Average Rating 7.24
MCR - Donis - Apps 6/21 - Gls 2 - Asts 1 - PoM 1 - Average Rating 6.97

IF - Quincy - Apps 44/3 - Gls 18 - Asts 15 - PoM 8 - Average Rating 7.41
IF - Mavrias - Apps 10/14 - Gls 3 - Asts 2 - PoM 1 - Average Rating 6.93

T - Christodoulopoulos - Apps 47/3 - Gls 27 - Asts 9 - PoM 5 - Average Rating 7.28
T - Fornaroli - Apps 12/18 - Gls 5 - Asts 1 - PoM 0 - Average Rating 6.81
T - Thanailakis - Apps 0/6 - Gls 1 - Asts 0 - PoM 0 - Average Rating 6.88

Highlights
Spoiler: show
Image Image Image Image Image Image


Strategy

Αξίζει εδώ να σημειωθεί πως η στρατηγική παρότι είναι ρυθμισμένη στο standard δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένη. Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά και σε περιπτώσεις από την αρχή του αγώνα, ανάλογα με το πως εξελίσσεται το ματς και την δυναμικότητα του αντιπάλου, η στρατηγική μπορεί και πρέπει να αλάζει.

Στα ματς πρωταθλήματος συνήθως μένει στο standard.
Αν η ομάδα μείνει πίσω στο σκορ μπαίνει overload.
Αν ο αντίπαλος είναι εξαιρετικά πιο δυνατός μπαίνει contain.

Right and Left

Η επιλογή της paradoxes right ή της paradoxes left καθορίζεται κυρίως από την ποιότητα των back που διαθέτει η ομάδα, καθώς και από το δυνατό πόδι του IF (είναι καλύτερα να παίζει με αντίθετο πόδι). Αν στο ρόστερ υπάρχουν ποδοσφαιριστές που ανταπεξέρχονται και στα δύο συστήματα, τότε υπάρχει η δυνατότητα κατά τη διάρκεια του αγώνα να εναλλάσσονται οι δύο τακτικές, με αποτέλεσμα να μπερδεύεται ο αντίπαλος ακόμα περισσότερο ή να χρησιμοποιείται η μία έναντι της άλλης ανάλογα με το αδύνατο σημείο της άμυνας του αντιπάλου.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Θέλω εδώ να ζητήσω συγνώμη για την μεγάλη ανάρτηση, προσπάθησα να αναλύσω το σύστημα όσο καλύτερα μπορούσα.
Τέλος, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα, αν θέλουν κάποιοι να δοκιμάσουν την τακτική αυτή και να μεταφέρουν στους υπόλοιπους τις εμπειρίες τους μετά τη χρησιμοποίησή της.

Paradoxes Right.tac
Paradoxes Left.tac
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με έκαψες όταν είδα την τακτική.

Θα την δοκιμάσω στην Newcastle με IF Ben Arfa, WB Santon και MC Cabaye.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
OtiNaNAi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7424
Joined: Sun Jun 22, 2008 10:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-Real Madrid-Arsenal-Milan
facebook προφίλ: manolo.vasiliadoff
Location: Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γενικα ειμαι φαν των "περιεργων" τακτικων, αλλα δεν αντιμετωπιζεις αμυντικο προβλημα στη πλευρα που παιζει ο wing back μονος? ειδικα απεναντι σε 4-3-3/4-5-1 που εχεις να αντμετωπισεις κ τον winger αλλα κ το μπακ...
Þ ★ ᾶ ★ ǿ ★ κ
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξερω πως παει σε βαθος χρονου αλλα ειναι απιστευτα ψαγμενη η τακτικη σου...
εκτος απο τα στημενα που εχεις ασχοληθει μου εκανε μεγαλη εντυπωση για παραδειγμα οτι ο ενας κεντρικος αμυντικος εχει τις μπαλιες στον κενο χωρο στο μεγιστο (ο dc(l) στην αριστερη παραδοχη αφου αριστερα υπαρχει ο χωρος) και ο αλλος στο ελαχιστο.
επισης σιγουρα ειναι πρωτοτυπη στο μεγιστο δυνατο βαθμο! μπραβο σου!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήθελα κι άλλα αποτελέσματα πλην Παναθηναικού αλλά αυτό που λέει ο eliaska.

Πολύ παράξενη αλλά και ψαγμένη τακτική.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
BlackLion
Amateur
Amateur
Posts: 196
Joined: Sun Dec 16, 2012 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: The key to success is failure @Michael Jordan
Location: Θεσσαλονίκη (Ωραιόκαστρο)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαίνεται πολύ ψαγμένη η τακτική σου. Σίγουρα θα την δοκιμάσω
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ θα την δοκιμάσω , μου άρεσε γιατι εχω χρησιμοποιησει μια ανάλογη
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία η προσπάθειά σου αλλα έχω 2 απορίες ..

1ον, πώς γίνεται να κάνεις focus passing -> left και ταυτόχρονα exploit middle . Αλληλοαναιρούνται οι επιλογές αυτές.
2ον, κυρίως γενική για κουβέντα δεν θα ήταν καλύτερο ο BPD να είνα stopper για να έχει μεγαλύτερο closing down έτσι ώστε να ανεβαίνει περισσότερο?
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τωρα που το λεει ο Διαμαντης προσεξα και εγω το εξης: επειδη ολες οι ρυθμισεις των οδηγιων των παικτων και οι ομαδικες ειναι επιλεγμενες μια-μια οταν αλλαζεις τη στρατηγικη δεν πρεπει να αλλαζει κατι...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi_7 wrote:Με έκαψες όταν είδα την τακτική.

Θα την δοκιμάσω στην Newcastle με IF Ben Arfa, WB Santon και MC Cabaye.
με του παίχτες που αναφέρεις, λογικά, η ομάδα στην paradoxes left θα βγάλει φωτιές. Περιμένω feedback.
OtiNaNAi wrote:γενικα ειμαι φαν των "περιεργων" τακτικων, αλλα δεν αντιμετωπιζεις αμυντικο προβλημα στη πλευρα που παιζει ο wing back μονος? ειδικα απεναντι σε 4-3-3/4-5-1 που εχεις να αντμετωπισεις κ τον winger αλλα κ το μπακ...
Σε γενικές γραμμές ιδιαίτερα αμυντικά προβλήματα δεν αντιμετωπίζω, τα περισσότερα γκολ που έχω δεχτεί σε ένα ματς είναι 2. Την πρώτη χρονιά στο πρωτάθλημα δέχτηκα 12 γκολ και συνολικά σε όλες τι διοργανώσεις και τα φιλικά 31, ενώ πέτυχα 89. Αν συνυπολογίσεις γκολ από πέναλτι, στημένα, και ατομικά λάθη, θεωρώ ότι το σύστημα πήγε αρκετά καλά.
Spoiler: show
Image
Στο παραπάνω screenshot βλέπουμε ότι από την πλευρά που παίζει ο WB βγήκαν 6 assists, +- κάποια γκολ από τα 7 με assists μέσα στην περιοχή μου που μπορεί να ήρθαν από εκείνη την πλευρά. Τα νούμερα αυτά με ικανοποιούν σε ότι αφορά την αμυντική λειτουργία του συστήματος.

Στην θεωρία του συστήματος, όταν η ομάδα επιτίθεται ο αριστερός back (ή ο δεξιός, ανάλογα με το ποιο σύστημα χρησιμοποιείται) κάθετε πιο πίσω, δημιουργώντας μια γραμμή με τρεις αμυντικούς, έτσι αν βγει κόντρα επίθεση από την αριστερή πλευρά του αντιπάλου θα την κυνηγήσει ο DCR, ενώ O DCL και ο FB θα καλύψουν το κέντρο της άμυνας. Αν πάλι έχει ανέβει ο FB, το οποίο συμβαίνει κάποιες φορές τότε τη θέση του ουσιαστικά καλύπτει ο MCL. Τέλος η ομάδα επειδή δεν αμύνεται ψιλά δεν εκτίθεται σε κόντρα επιθέσεις συχνά, ευκαιρίες από τον αντίπαλο γίνονται αλλά συνήθως απέναντι σε οργανωμένη άμυνα.

Παραθέτω screenshot με αποτελέσματα από τακτικές που αντιμετώπισα.
Spoiler: show
Image Image Image
eliaska41 wrote:δεν ξερω πως παει σε βαθος χρονου αλλα ειναι απιστευτα ψαγμενη η τακτικη σου...
εκτος απο τα στημενα που εχεις ασχοληθει μου εκανε μεγαλη εντυπωση για παραδειγμα οτι ο ενας κεντρικος αμυντικος εχει τις μπαλιες στον κενο χωρο στο μεγιστο (ο dc(l) στην αριστερη παραδοχη αφου αριστερα υπαρχει ο χωρος) και ο αλλος στο ελαχιστο.
επισης σιγουρα ειναι πρωτοτυπη στο μεγιστο δυνατο βαθμο! μπραβο σου!
Τώρα παίζω τη δεύτερη χρονιά. Σιγά σιγά θα φανεί αν μπορεί η τακτική να αποδώσει σε βάθος χρόνου.
Jordi_7 wrote:Θα ήθελα κι άλλα αποτελέσματα πλην Παναθηναικού αλλά αυτό που λέει ο eliaska.

Πολύ παράξενη αλλά και ψαγμένη τακτική.
Για αυτό το λόγο την ανέβασα, για να δοκιμαστεί σε άλλες ομάδες και άλλα πρωταθλήματα. Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο να το κάνω εγώ, οπότε όποιος θέλει να ποστάρει την δικιά του εμπειρία, θα το εκτιμούσα πολυ.
BlackLion wrote:Φαίνεται πολύ ψαγμένη η τακτική σου. Σίγουρα θα την δοκιμάσω
tsigou10 wrote:Και εγώ θα την δοκιμάσω , μου άρεσε γιατι εχω χρησιμοποιησει μια ανάλογη
Ευχαριστώ, περιμένω τα αποτελέσματά σας.
diant wrote:Ωραία η προσπάθειά σου αλλα έχω 2 απορίες ..

1ον, πώς γίνεται να κάνεις focus passing -> left και ταυτόχρονα exploit middle . Αλληλοαναιρούνται οι επιλογές αυτές.
2ον, κυρίως γενική για κουβέντα δεν θα ήταν καλύτερο ο BPD να είνα stopper για να έχει μεγαλύτερο closing down έτσι ώστε να ανεβαίνει περισσότερο?
Ναι είναι παράδοξο, αλλά πάνω σε αυτό βασίστηκε το σύστημα. Οι παίχτες έχουν αρκετό creativity και οι περισσότεροι passing στο mixed. Έτσι έχουν τρεις επιλογές, να παίξουν από το κέντρο ψάχνοντας κάθετη για τον T, να ψάξουν τον IF (Target Man), να ψάξουν τον WB (Playmaker). Συνήθως η επίθεση ξεκινάει από τον WB, αν έχει χώρο ανεβαίνει, αν τον κλείσουν πασάρει δίπλα στον MCR, αυτός ή θα ξαναδώσει στον WB αν ο δεύτερος βρει χώρο ή θα δώσει προς το κέντρο αν ο WB παραμείνει κλεισμένος. Όταν η μπάλα είναι στο κέντρο έξω από τη μεγάλη περιοχή οι παίχτες ψάχνουν την κάθετη σε T ή IF, αν δεν βρίσκουν επιλογές γυρίζουν τη μπάλα στον WB o οποίος κατά κανόνα είναι ξεχασμένος στην δεξιά πλευρά (ή στην αριστερή ανάλογα με το ποιο σύστημα χρησιμοποιείται) της αντίπαλης περιοχής, έτοιμος να βγάλει σέντρα. Το σκεπτικό είναι το εξής, αν ο αντίπαλος ανοίξει την άμυνά του για να ελέγξει τον WB τότε θα βγεί εύκολα κάθετη σε Τ ή IF, αν η άμυνα κλείσει γιατί η μπάλα παίζεται στη μέση, ο WB θα μείνει ακάλυπτος. Είναι το μπασκετικό που ανέφερα στην πρώτη ανάρτηση, αν κλείσει η άμυνα και την πέσουν στον Σχορτσιανίτη θα βγάλει την μπάλα έξω για τρίποντο, αν η άμυνα μείνει ανοιχτή ο Σχορτσιανίτης θα καρφώσει. Τα παραπάνω δείχνουν τα στατιστικά των παιχτών που χρησιμοποίησα στις παραπάνω θέσεις.

WB - Marinos - Apps 35/11 - Gls 2 - Asts 16 - PoM 8 - Average Rating 7.35
WB - Seitaridis - Apps 17/8 - Gls 0 - Asts 7 - PoM 2 - Average Rating 7.22

MC - Sissoko - Apps 45/1 - Gls 12 - Asts 12 - PoM 3 - Average Rating 7.18
MC - Stamatakis - Apps 6/11 - Gls 2 - Asts 0 - PoM 0 - Average Rating 6.93

IF - Quincy - Apps 44/3 - Gls 18 - Asts 15 - PoM 8 - Average Rating 7.41
IF - Mavrias - Apps 10/14 - Gls 3 - Asts 2 - PoM 1 - Average Rating 6.93

T - Christodoulopoulos - Apps 47/3 - Gls 27 - Asts 9 - PoM 5 - Average Rating 7.28
T - Fornaroli - Apps 12/18 - Gls 5 - Asts 1 - PoM 0 - Average Rating 6.81
T - Thanailakis - Apps 0/6 - Gls 1 - Asts 0 - PoM 0 - Average Rating 6.88

Αυτό που λες για τον BPD είναι λογικό, θα πρέπει να το δοκιμάσω. Αλλά επειδή είναι επικίνδυνο να παίζεις με δύο stopper θα πρέπει παράλληλα να βάλω στον BPD man και tight marking με μεγαλύτερο closing down και στον LD zonal marking και μικρότερο closing down. Να αντιστρέψω δηλαδή της οδηγίες των δύο αμυντικών.
eliaska41 wrote:τωρα που το λεει ο Διαμαντης προσεξα και εγω το εξης: επειδη ολες οι ρυθμισεις των οδηγιων των παικτων και οι ομαδικες ειναι επιλεγμενες μια-μια οταν αλλαζεις τη στρατηγικη δεν πρεπει να αλλαζει κατι...
Αυτό το ζήτημα έχει αναφερθεί και σε αυτό το τόπικ viewtopic.php?f=349&t=37871. Παρότι το έψαξα στο internet δεν βρήκα κάτι. H εμπειρία μου παρόλα αυτά από τι εναλλαγές των στρατηγικών μέσα στο παιχνίδι, βλέποντας μάλιστα όλο το ματς, μου δείχνει ότι αλλάζει σαφώς η συμπεριφορά και η διάθεση των παιχτών να αμυνθούν ή να επιτεθούν κ.ο.κ. Επιφυλάσσομαι πάντως, γιατί δεν έχω βρει κάτι επίσημο πάνω σε αυτό το ζήτημα.
Last edited by foscolosnick on Mon Jan 07, 2013 9:03 pm, edited 1 time in total.
User avatar
AELcy
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Thu Nov 10, 2011 8:13 pm
Football Manager της ομάδας: AEL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τρομερη εμπνευση φιλε αναμενε αποτελεσματα με sheffield wednesday
Spoiler: show
AEL LIMASSOL 1930
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Καταπληκτικη αναλυση χαχα!!!


:)
georgesideris38
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Jan 06, 2013 2:42 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΣ.ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ FM 2012 ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ 2013 ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΑΝΑΤΖΑΡΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΥ ΣΤΟΥΣ 16 ΤΟΥ ΤΣΟΥΛΟΥ.ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΜΕ 1-0 ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ 2-0 ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟ ΤΟ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ 10 ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ 2 ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ ΤΕΤ Α ΤΕΤ.
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου έκαψες το κεφάλι βραδιάτικα!!! Πάω ειλικρινά να ξεκινήσω save μόνο για να τη δοκιμάσω....
Και να χάνω σερί, η προσπάθεια και η παρουσίαση το αξίζουν!!!!
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AELcy wrote:τρομερη εμπνευση φιλε αναμενε αποτελεσματα με sheffield wednesday
Ευχαριστώ, περιμένω τις εμπειρίες σου, καλές ή κακές.
ballas38 wrote:Καταπληκτικη αναλυση χαχα!!! :)
Τόσο χαρούμενο σε κάνει; ευχαριστώ πάντως. :-D
georgesideris38 wrote:Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΣ.ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ FM 2012 ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ 2013 ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΑΝΑΤΖΑΡΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΥ ΣΤΟΥΣ 16 ΤΟΥ ΤΣΟΥΛΟΥ.ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΜΕ 1-0 ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ 2-0 ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟ ΤΟ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ 10 ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ 2 ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ ΤΕΤ Α ΤΕΤ.
Σου εύχομαι τα καλύτερα! Έστω και από το 12 θα περιμένω τα αποτελέσματά σου σε βάθος χρόνου.
Lord_Marks wrote:Μου έκαψες το κεφάλι βραδιάτικα!!! Πάω ειλικρινά να ξεκινήσω save μόνο για να τη δοκιμάσω....
Και να χάνω σερί, η προσπάθεια και η παρουσίαση το αξίζουν!!!!
Ευχαριστώ, εντάξει δεν είναι ανάγκη να επιμείνεις τόσο, αν κάτι δεν σου πηγαίνει καλά πες το μήπως και μπορέσουμε να το διορθώσουμε.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”