ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΚΟΡΝΕΡ ΚΑΙ ΦΑΟΥΛ

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σε ολους.
Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει καποιες τακτικες για κορνερ και για φαουλ στο παιχνιδι του στο οποιο να εχει δει
αποτελεσμα στην επιτευξη γκολ και απο κορνερ και απο φαουλ..
Προσπαθω να πειραματιστω σε αυτο τον τομεα αλλα μεχρι στιγμης δεν τα εχω καταφερει.
Αν οποιοσδηποτε εχει φτιαξει κατι και θελει να το μοιραστει μαζι μας ας ανεβασει καποιες φωτο και να εξηγησει πανω κατω
τι εχει προσφερει η τακτικη του και που υστερει ωστε να μπορεσουμε να την τελειωποιησουμε.


Υ.Γ
Αν εχω γραψει σε λαθος τοπικ παρακαλω να μεταφερθει,απλα εχω την εντυπωση οτι ειναι σαν τακτικη τα κορνερ και τα φαουλ,
ευχαριστω
User avatar
RainbowXN
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 700
Joined: Thu Nov 03, 2011 6:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Όλη μου η ζωή μια ευτυχία.
Location: Luton Town
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα κόρνερ αν βάλεις τον καλύτερο σου σε jumping και heading να attack near post και βάλεις παίκτη με ανάποδο πόδι να τα εκτελεί σε near post θα βάλει πολλά γκολ έτσι. Επίσης καλό είναι να έχεις και κάποιον να challenge keeper. Βοηθάει συνήθως όταν γίνονται καραμπόλες!!

Στα φάουλ ο μόνος τρόπος που έχω δει να μπαίνουν πιο συχνά γκολ είναι πάλι αν έχεις να εκτελούνται στο near post, βάζοντας κάποιον να mark keeper!
Ο Συνθέτης της Επιτυχίας
viewtopic.php?f=355&t=38663
User avatar
cnikosc
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Wed Jan 19, 2005 11:58 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
facebook προφίλ: cnikosc1
twitter: cnikosc
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν δεν κάνω λάθος αυτά τα ''κολπάκια'' παίζουν με τα update ή όχι?
Image
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι φιλε cnikosc δεν κανεις λαθος.
οταν πρωτοβγηκε το παιχνιδι ηταν καπως πιο ευκολο να βαλεις γκολ απο στημενες φασεις
μετα ομως και την 13.2.1 εκει ηθελες να αφιερωσεις μερες για να βγαλεις μια καλη τακτικη..
Για καποιον που του αρεσουν τα γκολ απο στημενες φασεις αξιζει να πειραματιζεται..
Οποιος εχει καταληξει σε καποιο καλο πλανο μετα το τελευταιο update ας δωσει τα φωτα του
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Εγώ έπαιζα 3-5-2 με την τορινο οποτε ειχα τρια σεντερ μπακ που ως συνηθως ειναι ψηλοτεροι. Στο 1ο δοκαρι ο ενας-λισαντρο λόπεζ- στο 2ο ο αλλος -ογκμποννα- και ο τριτος που ηταν συνηθως πιο γρηγορος ή τεχνίτης-bellusci ήde sciglio- με attack ball from deep. Ο μεσος που δεν εκτελουσε ειχε lurk outside area ο αλλος μεσος εμενε πισω μαζι με τον εναν ακραιο και ο αλλος ακραιος short option. Ο ενας επιθετικος, ντεστρο, challenge keeper κι ο αλλος go forward. Εκτελεστης τα πρωτια χρονια ηταν ο diamanti σημαδευοντας στην μικρη περιοχη και τα τελευταια χρονια ο βερραττι.
Ο ογκμποννα ειχε καμια 10 με 12 γκολ την σεζον με τον λισαντρο λοπεζ στα 5 με 8 και αλλα 6 με 8 γκολ απο τους αλλους παιχτες. όταν αποσυρθηκε ο ντιαμαντι και ανελαβε ο βερραττι πέσαν λίγο τα νούμερα κατα 15% χοντρικα. Αναμενόμενο γιατί ο πρωτος ειχε 18 corners κι ο δευτερος 16.

Γενικά πιστεύω ότι έχει μειωθεί το φαινόμενο των προηγουμενων fm που εβαζες άπειρα γκολ απλά και μόνο βάζοντας τους παίχτες σε συγκεκριμένα σημεία και έχει γίνει πιο ρεαλιστικό και για να βάζεις γκολ απο κόρνερ χρειάζεσαι παίχτες που να είναι πραγματικά καλοί στις εκτελέσεις και τις κεφαλιές.

Στάλθηκε από το u8800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”