Αξιοποιηση Target man

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Οπως λεει και ο τιτλος αυτη ειναι η απορια τι μπορω να κανω μεσω ειτε των shouts ειτε των team instructions για να αξιοποιησω οσο το δυνατον περρισοτερο ενα τετοιο παιχτη .Σημειωτεον παιζω με amc attack ,2 wingers που πατανε περιοχη και ειναι γρηγοροι και τα 2 κεντιρκα χαφ μου ειναι πισω απο το κεντρο ο1 anchorman αι ο αλλος dlp support .Οι παλαιοι μην κοροιδεψετε :D παντα με poacher επαιζα μεχρι τωρα αλαλ αμα δνε εχεις λεφτα δεν εχεις πολυτελεια επιλογων καποιες φορες :P
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
eeee
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Tue Sep 09, 2008 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ταργκετ μαν μονος του στην κορυφη ειναι λιγο ζορικο να το πετυχεις . Στο 4-2-3-1 που παιζεις, ο ST συνηθως εχει roaming-move into channels-run with ball-try through balls για να κινειται περα δωθε και να βοηθαει στην αναπτυξη .Τωρα αν εχεις εναν αργο αμπαλο ψηλο ST ισως ειναι καλυτερα οι AML-R να γινουν winger μηπως και τον βρουν απο σεντρες .Δεν ξερω πως βγαινει στο παιχνιδι με τον μοναδικο επιθετικο TM, δεν το εχω δοκιμασει .
Ισως να δουλευε με ενα 4-2-3-1 με τους 2:MC τους 3:AMC και οι 2 DLR wingback attack .Σ αυτο το σχημα οι 2 wb κανουν τη μιση δουλεια στην αναπτυξη και την αλλη μιση οι AMC χωρις να χρειαζεται ο ST να κουβαλησει μπαλα
User avatar
kagias1992
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Sat Oct 27, 2007 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Blyth Spartans
Αγαπημένη Ομάδα: Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς
Status: Θα έρθω σπίτια σας - Δημήτρης Δημητράκης Τράκης
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο προσωπικη εμπειρια στον Ολυμπιακο συστημα με ταργκετ μαν Μητρογλου δεν δουλεψε. Ειχα οπως κι εσυ δυο εσωτερικους φορ που συγκλιναν απο τα ακρα. Κανοντας τον Μητρογλου poacher και βαζοντας απο τα team instructions fluid την αναπτυξη επιτελους ειδα μπαλα και γκολ. Τωρα αμα ειναι τοσο ταγαρι ο φορ σου και εγω προτεινω να τους κανει καθαρους winger μπας και ....
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πουλα τον και πάρε κάποιον που να ξέρει μπάλα και άλλαξε σύστημα :p

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
Join the Universal Church of Truth
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δεν μπορω να ανεβασω εικονα για καποιο παραδοξο λογο :D Οποιος εχει την ορεξη ας τσεκαρει τον Federico Santander για να μου πει αν ταιριαζει με καποιο τροπο στο συστημα που προαναφερα :-)
Σημειωτεον τον εχω στη Μοναχο 1860 και τωρα μολις ανεβηκα στη 1η κατηγορια και δεν τον εχω δοκιμασει ακομα
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Pit_95
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 562
Joined: Mon Jan 07, 2013 10:27 pm
Football Manager της ομάδας: Panachaiki
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν θες τη γνώμη μου κάνε τον amc cf(dlf η trequartista) και δεν θα χεις πρόβλημα με τον Ταργκετ μαν. Απο κει και περα float crosses καργα
Spoiler: show
Image
-ypoklinomai
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Θα το δοκιμασω φιλε μου και ελπιζω να πιασει :-)
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
MrLokaz13
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Sat Jun 23, 2012 11:53 am
Football Manager της ομάδας: Εβερτον
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να εχει επιτυχια ενα συστημα 4-2-3-1 με σεντερ φορ target man πρεπει να βοηθουν πολυ οι κεντρικοι χαφ...πχ σε Παναθηναικο με χαφ Ζεκα και Βιτολο και σεντερ φορ Φιγκεροα δεν προκειται να δουλεψει,τωρα στον Ολυμπιακο με Μητρογλου μπροστα και Ιμπαγασα Φουστερ ισως κατι να γινει...Παντως γενικοτερα θελει ψαξιμο και πρεπει να πειραξει κανεις και τις ατομικες οδηγιες καθε παικτη...
Dima Kspls
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 1:01 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/29892D
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παρτε Κοσακ στον ολυμπιακο να δητε τι παει να πει Ταρκετ μαν...επισεις οποιος δν ξερει να παιζει με τραρκετμαν ειναι πρωταρεις κ παιζει μονο με ρεαλ κ μπαρτσα
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με Necid στον ΠΑΟΚ μόνος του μπροστά κανένα πρόβλημα. Απλά είναι και γρήγορος και βάζει και πολλά από κάθετες.. Έχω amc adv.pl. τον ibricic αλλά και ο Vukic τον βοηθάει πολύ.
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”