playmaker x 2

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
karagian7
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Tue Jun 10, 2008 9:42 am
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εχει δοκιμασει κανεις την χρηση 2 playmaker στην 11αδα? πιο συγκεκριμενα αναφερομαι σε deep laying pl σε θεση αμ χαφ και σε adv pl σε θεση MC σε συστημα με 2 mc και 1 dmc.
Το εχω τεσταρει αλλα υπαρχει μπερδεμα στο κεντρο.

Αποψεις?
User avatar
Simao_LFC
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 536
Joined: Sun Oct 28, 2012 9:33 pm
Football Manager της ομάδας: Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Λίβερπουλ,Μπράουνσβαιγκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ βάζω playmaker τους 2 μου m(c) στο κέντρο και δουλεύει μια χαρά! Ο αμυντικός μου χάφ Anchor Man
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Το να δωσεις σε καποιον εντολες για playmaker δεν τον κανουν αυτοματος να λειτουργει σαν playmaker μεσα στον αγωνιστικο χωρο, απλα του δινεις τις εντολες που ταιριαζουν σε αυτο το ρολο συμφωνα με τι γνωμη των προγραμματιστων. Για να λειτουργει συμφωνα με αυτο το ρολο πρεπει και να τον ορισεις μεσα απο το συστημα, ετσι ωστε να τον ψαχνουν οι συμπαικτες του για να κανει αυτος παιχνιδι, και μπορεις να βαλεις μονο εναν. Προφανως και αν ειναι δημιουργικοι οι παικτες με τις καταλληλες εντολες θα κανουν και παιχνιδι, αλλα ειναι τελειως διαφορετικος ο αριθμος του ποσες φορες θα παρει την μπαλα στα ποδια του ενας που τον εχεις ορισει πλευμεικερ. Σκεψου την μπαρτσελονα, που ειναι και ο τσαβι και ο ινιεστα, φτιαχνουν και οι 2 παιχνιδι, αλλα σε καθε κατοχη της μπαρτσα ο τσαβι θα παρει 3-4 φορες την μπαλα ενω ο ινιεστα μπορει να μην την ακουμπησει
karagian7
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Tue Jun 10, 2008 9:42 am
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το θεμα τοτε ειναι ποιον απο τους 2 θα αναγνωρισει το παιχνιδι ως playmaker φανταζομαι,ξερεις τπτ για αυτο?δηλαδη ποιος τηα ειναι στην ουσια ο playmaker απο τους 2 ετσι κ τους επιλεξω και τους 2
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

εγω βαζω να μην αναγνωριζει κανεναν σαν playmaker... αλλα εξαρταται τι παιχνιδι θες να παιξεις και ποσο χωρο σου δινει ο αντιπαλος θαρρω για να διαλεξεις ποιον θα βαλεις
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

karagian7 wrote:Το θεμα τοτε ειναι ποιον απο τους 2 θα αναγνωρισει το παιχνιδι ως playmaker φανταζομαι,ξερεις τπτ για αυτο?δηλαδη ποιος τηα ειναι στην ουσια ο playmaker απο τους 2 ετσι κ τους επιλεξω και τους 2
Εχει επιλογη ρε, διαλεγεις αν θελεις playmaker και targetman, και ποιος θελεις να ειναι, δε παιζει να μην το εχεις δει. Κανε του καποιος που εχει το φμ13 ενα σκρινσοτ
karagian7
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Tue Jun 10, 2008 9:42 am
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εννοειτε οτι το εχς δει φιλε μ , αυτο που λεω ειναι αν δν επλεξω απο τις ρυθμισεις της ομαδα αλλα απλος βαλω 2 θεσεις σαν playmaker στο συστημα ποιος απο τους 2 θα εχει οντος ρολο playmers αφου οπως λες δν μπορουν να υπαρχουν 2
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Το θεμα ειναι απο ποιον θα περναει πιο συχνα η μπαλα, αν δεν πεις σε ολη την ομαδα "αυτος ειναι ο πλευμεικερ", θα τους συμπεριφερονται σαν ενα οποιοδηποτε χαφ. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πατησεις focus passing throught the middle ετσι ωστε η μπαλα να πηγαινει στον αξονα που ειναι αυτοι οι δυο ποιο πολλες φορες.
Dima Kspls
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 1:01 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/29892D
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον γτ εισαι πρωταρεις εγω παιζω με 5 playmeiker σε 4-2-3-1 στο κεντρο εχω 2 DPL D K 3 AP A το θεμα ειναι να εχεις τους αν θες να βαλεις καποιν παιχτης playmeiker βαζεις απλα τν καλυτερο σ
Dima Kspls
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 1:01 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/29892D
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οσο ανεβαινει η ομαδα σ τοσο ποιο πολλους πλαι μεικερ θα βαλεις δν γιναιται να βαλεις 5 με τν μια...τι σιστημα παιζεις βασικα γ να σε βοηθησουμε ποιο πλ
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”