Πως λειτουργει η προπονηση;

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
One Two
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχει καταλαβει κανεις ποιος ειναι ο βελτιστος τροπος να ρυθμιζεις την προπονηση??δηαλδη ποτε να βαζω τον καθε διαφορετικο τομεα προπονησης,για ποσες βδομαδες κλπ κλπ? Εγω προσωπικα εβαζα το fireblast training που υπηρχε εδω στο FMgreece και ησυχαζα,τωρα δν ξερω τι πρεπει να κανουμε στον τομεα αυτο...
User avatar
nios
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικα τεραστια απογοητευση για μενα ο τομεας της προπονησης. Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται να καταργηθηκαν τα schedules και πως ειναι δυνατον ολη η ομαδα να προπονειται ανα βδομαδα σε εναν και μονο τομεα προπονησης -toixos2 . Επισης δε βγαινει ακρη με το intensity στο general training, στο scheduling (more match training---less match training) και με το individual training στο focus intensity, να βλεπουμε δλδ καπου με μπαρες οπως στο fm12 ποσο % πχ ο παιχτης προπονειται στο general της ομαδας, ποσο στο individual του και ποσο στο match preparation. Δε συζηταω αν βαλεις και new position training και preferred move, εκει θα χασει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα.
Ειχα πχ στα παλια fm ενα regenaki καλο, εκανα νεο schedule με ανεβασμενες τις μπαρες στα stats που υστερουσε, του 'δινα και ενα ind training για στατς που ηθελα να δωσω ακομα μεγαλυτερη εμφαση και σε 1-2 season ητανε ετοιμος οπως τον ηθελα εγω με τα stats που τον ηθελα. Τωρα τι; Ανα βδομαδα training με ολη την ομαδα και εχει ο θεος;; -toixosmesh -toixosmesh
User avatar
zamanfu7
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε συμφωνώ απόλυτα , κι εγώ έχω ξενερώσει με αυτή την ιστορία!Δε βρίσκω άκρη μεχρι στιγμής .Άμα βρώ κάτι ,που δεν το βλέπω , θα ενημερώσω.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή βλέπω πως σας προβληματίζει κάπως η προπόνηση, αυτές τις μέρες μόλις έχω λίγο χρόνο θα φτιάξω ένα τόπικ που θα εξηγεί πως λειτουργεί και θα συζητάμε όποιες απορίες υπάρχουν...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1805
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

padeloswp8 wrote:Επειδή βλέπω πως σας προβληματίζει κάπως η προπόνηση, αυτές τις μέρες μόλις έχω λίγο χρόνο θα φτιάξω ένα τόπικ που θα εξηγεί πως λειτουργεί και θα συζητάμε όποιες απορίες υπάρχουν...
Είσαι μεγάλος Παντέλο! Και γω δυσκολεύομαι ιδιαίτερα με τις νέες προπονήσεις μπορώ να πω...
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια,δεν μπορω να βγαλω ακρη με την προπονηση.
καταλαβαινω οτι καθε τι καινουργιο θελει και το χρονο του αλλα αυτο με την προπονηση δεν τραβαει και πολυ..
ελπιζω καποιος να βγαλει εναν οδηγο γιατι εχω ξενερωσει σε αυτο τον τομεα του παιχνιδιου
User avatar
GiorgosKara
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:04 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos-Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδη το πηρα σημερα και δεν εχω προλαβει λογο δουλειας να παιξω σχεδον καθολου...τα stats των παιχτων ανεβενουν καθολου η μπα???γτ οντως ειναι πολυ περιπλοκη η προπονηση...
User avatar
Hli@z
Amateur
Amateur
Posts: 204
Joined: Mon Nov 22, 2010 11:11 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.,Liverpool,Real Madrid
Status: @kop
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ασχετο αλλα φιλε padeloswp8 το wp8 ειναι windows phone 8? Aπο το 2006?? Eισαι πολυ μπροστα λεμε! :D
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ε όχι ρε φίλε τότε θα ήμουν γιός του Gates :P

it stands for water polo 8
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Peter83
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Aug 20, 2012 3:57 pm
Football Manager της ομάδας: Panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μάγκες φτιαξτε κανα αρχειο για την προπονιση γιατι δεν βγαζω ακρη....
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν γίνεται όπως παλιά φίλε που έβαζες έτοιμο πρόγραμμα. Πρέπει να την φτιάξεις μόνος σου. Ο Παντέλος αναλύει τα νέα χαρακτηριστικά σε άλλο τόπικ. Διάβασσε το και αν δεν βγάλεις άκρη βάλε κάποιον προπονητή να την κάνει.
limnos21
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Nov 10, 2012 11:06 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι coaches προπονούν μόνο την πρώτη ομάδα?? δεν είναι όπως στο fm12 που προπονούν και την Uner21?

δηλαδή για να προπονεί κάποιος τη Under21 πρέπει να είναι youth coach?? πέραν των goalkeping coach, fitness κτλ
Dns23
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Nov 30, 2012 12:22 pm
Football Manager της ομάδας: Panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αγαπητοί manager. Όλοι είμαστε απογοητευμένοι από το τομέα της προπόνησης... Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας βοηθήσει γιατί άμυνα χάλια. Δέ συζητάω για το ball control. Και εδώ ταιριάζει το χάσαμε την μπάλα
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν προπονησεις την αμυνα θα δεις βελτιωση αλλα θα δημιουργηθει πιθανοτατα θεμα με την επιθεση. Δεν ειναι μονο θεμα προπονησης ειναι και θεμα τακτικης φιλε μου. παντως εδω υπαρχουν σκεψεις για την προπονηση:
viewtopic.php?f=352&t=37738
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2013”