ΓΚΟΛ...Αγνοειται !!!

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
User avatar
Byzantinist1974
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Feb 25, 2012 11:13 am
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ
Status: Μια πόλη...Μια ομάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια,η8ελα να ρωτησω κατι που μου εκανε φοβερη εντυπωση.εχω ξεκινησει ενα πρωτα8λημα με ΠΑΟΚ και ενω μεχρι την 20η αγωνηστικη ημουν πρωτος και με διαφορα 6 ποντων απο τον δευτερο,ξαφνικα η ομαδα οχι μονο σταματησε να νικαει,ΑΛΛΑ σταματησε να βαζει και γκολ (ενω ειχα 2,3 μ.ο) στις 10 τελευταιες αγωνηστικες ΔΕΝ εκανα νικη και φυσικα αντιο πρωταθλημα,αντιο κυπελλο (και με ευκολη κληρωση στα ημιτελικα) και ειχα μονο 3 γκολ στους 10 αγωνες (το 1 με πεναλτυ).τωρα στα πλει οφ παλι τα ιδια.1 γκολ σε τρεις αγωνες...υπαρχει παιδια κατι ποθ δεν κανω?κατι που χρειαζεται? απο την αρχη του πρωτα8ληματος εχω προπονηση FITNESS HIGH kai TACTICS ONLY ενω την μπαρα την εχω παντα στα τερμα δεξια (50% μοιρασμενη προπονηση).δεν ξερω τι φταιει και αν υπαρχει λυση...ευχαριστω πολυ και περιμενω απαντηση σας με αγωνια!!!
User avatar
trampakoulas
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Thu Jan 10, 2013 12:18 am
Football Manager της ομάδας: Alania Vladikavkaz,Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: A.S. Livorno
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εχω στην 5η σεζόν με Alania Vladikavkaz μετά τη χειμερινή διακοπή το πρωταθλήματος.
Συν ότι έχω 3 από τους 4 CD τραυματιίες για 1 μήνα περίπου.
Κι εγώ ψάχνω να βρω τι έχω κάνει λάθος αλλά όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο χειροτερεύει η κατάσταση.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Με ποιο σκεπτικό έχεις fitness high και μοιρασμένα το training με το match preparation όταν ξεκινάει το πρωτάθλημα; Έτσι η προπόνηση εστιάζεται μόνο στο fitness και οι παίκτες δεν ασχολούνται καθόλου με τα υπόλοιπα! Με το fitness ασχολείσαι μόνο στην προετοιμασία. Επίσης το match preparation πρέπει να είναι στο 50% μόνο όταν παίζεις τα φιλικά ώστε να κατανοήσουν οι παίκτες σου τις τακτικές. Μετά πρέπει να είναι στο 20% για να μπορούν να προπονούνται στα προγράμματά τους. Τέλος προπονείς τους παίκτες ατομικά στο ρόλο που θες να παίξουν; Θα πρότεινα να τσεκάρεις εδώ...

viewtopic.php?f=352&t=37738

και εδώ...

viewtopic.php?f=352&t=37776

γιατί νομίζω πως έχεις προσεγγίσει τελείως λάθος το θέμα προπόνησης και είναι μάλλον ο κύριος λόγος της αγωνιστικής καθίζησης της ομάδας!
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει δίκαιο ο απο πάνω πως έχεις προσεγγίσει τελείως λάθος το θέμα προπόνησης...Επίσης ποιός ο λόγος να τους μαθαίνεις έναν ολόκληρο χρόνο τις τακτικές σου και να μην δίνεις σημασία και στους υπόλοιπους τομείς!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2013”