Κρίση και ποδόσφαιρο = Αγγλία.

Post Reply
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξημέρωνε 2η μέρα πρωτοχρονιάς του 2014. Κατά τις 10 το πρωί έπρεπε να είμαι στο γήπεδο για να «παραλάβω» τους παίκτες. Εκεί ήταν και ο Cowling που είχε κάτι δουλειές. Αφού μιλήσαμε περί ανέμων και υδάτων για κανένα μισάωρο, ένας ένας άρχισαν να έρχονται και οι παίκτες για προπόνηση, αλλά και οι μεταγραφές.

Πρώτα ήρθε ο 18χρονος Will Hughes. Μεγάλη τύχη που τα έσπασε με τον προπονητή του στην Derby County και έφυγε ελεύθερος και τον προλάβαμε πρώτοι.

Image

Μετά ήρθε ένα παλιό μεγάλο αστέρι του Αγγλικού ποδοσφαίρου, σχεδόν ξεχασμένο τώρα. Και όμως ήταν μόνο 32 χρονών. Ένας θρύλος των κόκκινων διαβόλων, είχε μείνει καιρό χωρίς ομάδα και σίγουρα δεν ήταν έτοιμος για πολλά. Εμείς όμως του δώσαμε μια ευκαιρία. Ο λόγος για τον Owen Hargreaves.

Image

Και τελευταίος ένας αμυντικός, καλός με την πρώτη ματιά. Stephen Warnock.

Image

3 μεταγραφές. Για το Χειμώνα δε θα κάναμε άλλες, ενώ έφυγαν αρκετοί. Και αυτά χωρίς να ξοδέψουμε €, όλοι ελεύθεροι.

Image

Την προπόνηση και τα σχετικά τα ανέλαβα εγώ και το προσωπικό. Μετά το χθεσινό φαγοπότι ο Mark σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσε να προπονήσει.

Και το επόμενο ματς πλησίαζε. Δεν ήταν για πρωτάθλημα, αλλά για το FA Cup κόντρα στην Huddersfield εκτός έδρας. 2.75 εμείς.

Image

Η Huddersfield έδειξε ότι μπορεί πολλά. Ήταν καλύτερη από εμάς, αλλά γκολ δεν έκανε. Ούτε εμείς. Η πρόκριση θα κριθεί στο The Weston Homes Community Stadium, ή αλλιώς γήπεδο Colchester. Η κληρωτίδα μας έβγαλε με τον νικητή του Wycombe-Barnet, League 2 και οι 2. Ευκολάκι.

-Πφφ τι αγώνας ήταν αυτός… Καθόλου θέαμα… Πείνασα… Έχει εδώ κανένα καλό μέρος…
-Σε άλλη πόλη είμαστε, που να ξέρω… Ααα έχει εκεί ένα ωραίο μαγαζί είχα έρθει πριν 3 χρόνια είχε ένα κρασ-
-Ξέχνα το. Πάνε εσύ στο λεωφορείο και έρχομαι, πάω να πάρω τίποτα πρόχειρο.

Αμέσως την άλλη μέρα ξεκίνησε η προετοιμασία για το εντός με Derby. Είναι η ομάδα που υποτάξαμε πρώτη φορά σε ήττα φέτος, και ήταν 4η τώρα. Εμείς 3οι. Δεν υπήρχε καλύτερη ευκαιρία για εκδίκηση. Οι αποδόσεις όμως μας έβγαζαν φαβορί. 2.25.

Image

-Έλα, έλα δώστου ρε… Κάντο… Ναι!!!! Άντε Premier ερχόμαστε. Οεοεοεοεοε… Ε;
-Ζζζζζζζζζζζζζζζζ. Τι; Α ναι γκολ γκολ.
-Κοιμάσαι ρε άχρηστε βοηθέ;
-Σκέφτομαι την τακτική μας. Να τώρα που έβαλε και γκολ ο Bergkamp.
-Ο Guy.
-Ναι αυτός… Γιαουνγκ… Συνέχισε εσύ σε παρακολουθώ…

Το γκολ του Guy λοιπόν από το 18’, σε σέντρα του Brady ο Guy πρόλαβε τον τερματοφύλακα και άρπαξε τη κεφαλιά. Η Derby ανέβασε ρυθμούς αλλά όχι και πολύ.
Από το 80’ και μετά άρχισε να ξαναποκτά ενδιαφέρον το παιχνίδι…

-Μαρκάρετε ρε… Κλέψτου τη μπάλα… Μη σου ξεφύγει. Μη σουτάρει! Johnstone πιάστο… Ουφ… Δοκάρι ευτυχώς. Mark έχεις κανένα ηρεμιστικό;
-Ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ.
-ΞΥΠΝΑ ΡΕ!
-Ζζζζ Γκννχ... (Τρίψιμο ματιών και ξύπνημα).
-Καλά τόσο μεγάλο τσιμπούσι;
-Δε φαντάζεσαι…
-Ωχ πάλι τα ίδια… Μη σουτάρει! Έλα… Μπράβο Johnstone. Άμυνα ρεε!!

Έτσι, ή κάπως έτσι, γιατί ο Mark μετά μου έδωσε από αυτό που είχε πιεί τη Πρωτοχρονιά, κάναμε άλλη μια νίκη, κινδυνεύοντας πολύ τα τελευταία 10 λεπτά.

Στο C.S.A.M.(Coaching Staff Advice Meeting) αφού ρε χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου τον Izzet μου πρότειναν να του πάρω το αρχηγιλίκι. Και μου την είπε. Πλέον δε καταδέχεται ούτε να μου μιλήσει…

Ποσώς με ενδιαφέρει όμως, ειδικά σε ένα κρίσιμο παιχνίδι με τους underachievers της Fulham. Όλοι περίμεναν να ξανανέβουν, αλλά δε φαίνεται να έχουν τέτοια διάθεση. Αλλά η Fulham είναι πάντα Fulham. Οριακό φαβορί εμείς στο 2.50.

Image

Και το έδειξε. Η πρώην ομάδα του Καραγκούνη(ελεύθερος στη Λάρισα τώρα) ήταν πολύ ανώτερη από εμάς. Στο ημίχρονο δε κάναμε ούτε σουτ. Κυριολεκτικά και μεταφορικά. 0 σουτ, 0 στο στόχο. Αμέσως στο 2ο το φάγαμε δίκαια με κεφαλιά από κόρνερ, ενώ λίγο αργότερα έγινε το 2-0 με πολύ όμορφο γκολ. Στο μοναδικό μας σουτ στον αγώνα σκοράραμε. Αριστερά της περιοχής παίζεται τριγωνάκι, βγαίνει σέντρα κοντά στον GK, ο Bergkamp προλαβαίνει και μειώνει σε 2-1 στο 64’. Κατά τα άλλα δε βλεπόμασταν. Πάει και το αήττητο σερί. Τραυματίστηκε ο Henderson. 3ο σερί παιχνίδι με τραυματισμό(γ@μημενο bug) που φτάνει τους 9 συνολικά, + 2-3 που πλέον ανάρρωσαν.

Ηρεμούμε τώρα το πρωτάθλημα και πάμε στον επαναληπτικό του FA Cup με Huddersfield. Δυνατά φαβορί στο 2.00. Ο κόσμος ήθελε πρόκριση.

Image

Αδιάφορο ματς. Ναι μεν κερδίσαμε 1-0, αλλά από θέαμα τίποτα. Το νικητήριο γκολ το πέτυχε ο Rooney στο 52’ σε πολιορκία διαρκείας. Από το Barnet-Wycombe πέρασε η τελευταία η οποία θα είναι και η επόμενη αντίπαλός μας.

Ας βάλουμε και τους 4 επόμενους αγώνες(το επόμενο post δηλαδή):

Vs Birmingham – Championship - Home
Vs Wycombe – FA Cup - Home
Vs Brighton – Championship - Home
Vs Norwich – Championship – Away

To be continued…
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές οι μεταγραφές , είναι πολύ χρήσιμοι παίκτες ..
στα αγωνιστικά όχι και τόσο καλά όσο περίμενα απο την ομάδα που έχεις φτίαξει
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(Φιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτ) Σφύριγμα διαιτητή.
-Πάμε πάμε! Έλα να αρχίσουμε καλά… Κόψτον! Μη περάσει… Τι πλάκα κάνετε?

Image

Ο μονόλογος μου στα πρώτα 32 δευτερόλεπτα όταν και δεχτήκαμε το πρώτο γκολ. Ο Ολλανδός μας Bergkamp το ανέλαβε προσωπικά. 1-1 στο 17’ από μακρινή πάσα του Henderson με κεφαλιά. 2-1 στο 31’ όπου ο Guy έβγαλε κάθετη μπαλιά και ο Bergkamp σημάδεψε το παραθυράκι.. 3-1 στο 42’ με σέντρα από τον Guy στον Henderson στο 2ο δοκάρι, αυτός μπερδεύτηκε με τους αντιπάλους και η μπάλα πήγε στο 1ο όπου ο Bergkamp έκανε το 3-1. Στη τελευταία φάση του αγώνα ο Gomis έκανε το 3-2 και τελείωσε το παιχνίδι με μια νίκη απόδοσης 2.00. Ντεμπούτο Κωνσταντινίδη πριν ξαναφύγει δανεικός, στην Bradford τώρα.

-Θα ξεκουράσουμε παίκτες;
-Μάντεψε. Σου δίνω 3 ευκαιρίες.
-Χα- χα-χα.
-Λάθος. Έχεις άλλες 2.
-Είσαι γελοίος.
-Έμεινε μια.
-Ναι ε;
-Σωστά. Πάντα πίστευα σε εσένα.
-Αλήθεια;
-Όχι.
Με την Wycombe ήταν ευκαιρία να ξεκουραστούν κάποιοι παίκτες. Το ότι είναι εντός έδρας το κάνει ακόμα πιο εύκολο. 1.40.

Image

Παιχνίδι που σε γενικές γραμμές κυριαρχήσαμε χωρίς να φορτσάρουμε και δε πέσαμε θύμα έκπληξης. Στο 18’ ο Brady έβγαλε μακρινή μπαλιά στον Rooney που ήταν με την πλάτη στην εστία, αυτός κατέβασε με το στήθος, γύρισε και σκόραρε. Στο 56’ σε κόρνερ του Wordsworth στο πρώτο, ο Okuonghae δε μπορεί να πιάσει τη κεφαλιά και η μπάλα πάει στο 2ο όπου ο Hutchinson απλά βάζει το πόδι του για το τελικό 2-0.

Ένα ντέρμπι φτάνει. Οι 2οι εμείς φιλοξενούμε την 5η Brighton. Crash test πριν το τοπικό ντέρμπι με την Norwich. Φαβορί στο 2.00.

Image

Τα πανηγύρια του 1-0 από το 7’ όταν ο Mason εκτέλεσε κοντά στο πέναλτι από πάσα του Cuvelier, ήρθε να χαλάσει η ισοφάριση στο 9’. Με 2ο γκολ του Rooney στο τέλος κάθε ημιχρόνου κερδίσαμε με 3-1. Το 2-1 ήρθε από σέντρα του Brady, κεφαλιά Wordsworth στο 2ο δοκάρι και 2η κεφαλιά Rooney στο 1ο και το τελικό 3-1 από κάθετη πάσα του Bergkamp και εύστοχο τετ-α-τετ του Rooney. Απειλητική χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα η Brighton.

Πλησιάζε το τοπικό ντέρμπι με Norwich. Το μεγάλο φαβορί για άνοδο ενάντια σε τοπικό αντίπαλο που όλοι περίμεναν υποβιβασμό, αλλά κυνηγά την Norwich για τη πρώτη θέση. Αν κερδίζαμε θα ήμασταν μόλις στο -1 από την 1η θέση. Φυσικά με τηλεοπτική κάλυψη. Το Carrow Road είχε σχεδόν γεμίσει.

Image

Αγώνας χαστούκι. Και ενάντια στην καλή μας πορεία και γοήτρου. Ντράπηκα για αυτό που είδα. Α-ΝΥ-ΠΑΡ-ΚΤΟΙ. Ούτε ένα σωστό σουτ. Μονότερμα μας έπαιζαν. Στο 27’ ήρθε το 1-0 όταν ο Johnstone δε μπήκε καν στο κόπο να αντιδράσει στο σουτ του Morison. Στο 46’ και στο 67’ η Norwich έκανε από 1 δοκάρι. Στο 71’ το 2-0 και στη τελευταία φάση του αγώνα με κεφαλιά από κόρνερ 3-0. Ντροπή και αίσχος. -7 από κορυφή, +2 από 3η θέση.

-Τι ήταν αυτό?
-…
-Επιτρέπονται τέτοια?
-…
-Κόντρα σε τοπικό αντίπαλο…
-…
-…
-…
-…
-…
-Μάλλιασε η γλώσσα μου. Πάμε να φάμε κάτι;
-Και δε πάμε…

Φυσικά η πορεία ήταν εξαιρετική των προσδοκιών μας, αλλά το τελευταίο προβληματίζει έντονα.

Next post:
Vs Stoke – FA Cup – Home
Vs Middlebrough – Championship – Away
Vs Ipswich – Championship – Away
Vs Sheffield Und – Championship – Home

To be continued…
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελα πουλεναρα μου και αργησα να σε ανακαλυψω. Δωσε λεμε, εδω μυριζει ποδοσφαιρο. :D
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλα δεν το συζηταω...απλα αποτομα χασαμε απο την Νοριτσ με την φορα που ειχαμε ισως περναμε τουλαχιστον την ισοπαλια.
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλος Ιστορίας

Καιρό είχε να γίνει ποστ. Αρκετοί λόγοι συνέτρεξαν για αυτό. Κυρίως ο μειωμένος χρόνος για παιχνίδι που τώρα έχει αποκατασταθεί, η μειωμένη διάθεση για συγγραφή, αλλά και η μειωμένη προσέλευση, σε σημείο να υπάρχουν 2-3 ποστ κολλημένα χωρίς σχόλιο. Αυτό ισχύει και για την άλλη ιστορία με την Al Sadd. Για την ιστορία, η Colchester βγήκε 1η στη Championship μπροστά από τη Norwich, ανέβηκε στην Premier και στον Δεκέμβριο που είμαι, είναι αμετακίνητη στην 6η θέση. Κατά διαστήματα θα ανεβαίνουν κάποια αξιοσημείωτα στιγμιότυπα στο "Συμβαίνει τώρα στο save μου". Ευχαριστώ όλους όσους την παρακολουθούσαν και έκαναν έστω και ένα σχόλιο.
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κρίμα ρε φίλε ..εμένα προσωπικά μου άρεζαν οι ιστορίες σου και σχολίαζα ..
Οπως και ν'αχει καλή συνέχεια στο σείβ σου :)
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

14 Ιουλίου 2021, Paliakoudis Park, Colchester

-Ουφ, ουφ...
-Είσαι αγχωμένος;
-Δε θα ‘πρεπε;
-Χαλάρωσε. Σκέψου το λίγο. Στο σπίτι σου είσαι πια.

Και είχε δίκιο. Ήμουν στο σπίτι μου. Που να το φανταστώ όμως στην αρχή, τότε. Πέρασαν 9 χρόνια. 9 ολόκληρα χρόνια. Όταν μόλις είχα μετακομίσει στην Αγγλία και είχα πάει σε εκείνο τον αγώνα της Colchester. Άραγε, που θα ήμουν αν δεν είχα κρυφακούσει το πρόεδρο να απολύει τον τότε προπονητή; Που θα ήμουν αν δεν με είχε πάρει είδηση και πάνω στα νεύρα του με προσέλαβε επί τόπου; Όλοι νόμιζαν ότι δε θα έμενα πολύ στο πάγκο της ομάδας. Ήμουν η τρέλα του προέδρου. Ούτε ο κόσμος με είχε δει με καλό μάτι. Ένας νεαρός άγνωστος Έλληνας με καμοία πρακτική εμπειρία στο χώρο. Αυτό στάθηκε και ως η βάση μιας πρόκλησης με τον εαυτό μου. Είχαμε μια καλή αρχή, μια κακή συνέχεια, και ένα εξαιρετικό φινάλε. Ήμασταν πρωταθλητές και είχαμε ανεβεί στην Championship. Βέβαια, οι περισσότεροι το μετέφραζαν στη καλή μας τύχη. Ίσως να είχαν και δίκιο. Τη νέα χρονιά ήμασταν τα απόλυτα φαβορί για υποβιβασμό. Οι πρώτες αγωνιστικές το επιβεβαίωναν. Αλλά μόνο οι πρώτες. Στη Premier οι απόψεις ήταν χωρισμένες στα 2. Οι πρώτοι έλεγαν ότι δεν έχουμε καμιά τύχη και ότι όλο αυτό ήταν μια σύντομη περιπέτεια, και οι άλλοι ότι μιλάμε για μια μέλλουσα ποδοσφαιρική υπερδύναμη. 6οι στο πρωτάθλημα, παίρνουμε το League Cup, βγαίνουμε Europa και τα σαρώνουμε όλα. Μέσα στα υπόλοιπα χρόνια οι κατακτήσεις πολλές, ελάχιστοι τίτλοι που μας ξέφυγαν. Κατά διαστήματα είχα πόστο και σε 3 Εθνικές(Αλγερία, Κολομβία, Ουκρανία), κατακτώντας με τη 2η το Copa America.

Επίσης αλλάξαμε και πρόεδρο, ο τσιγκούνης μεν, αγαπητός Robbie Cowling άφησε την ομάδα στον Jamie Casey, πιο ανοικτοχέρη και ενημερωμένο για ότι συμβαίνει στην ομάδα.

Και φτάνουμε στο κομβικό σημείο. Ήταν Άνοιξη του 2020. Το “The Weston Homes Community Stadium” μόλις είχε φτάσει τις 28360 θέσεις. Αλλά παρόλες τις επιτυχίες ήξερα ότι λείπει κάτι. Ένα σημάδι της προσφοράς μου στο σύλλογο. Καλώ τον πρόεδρο σε meeting και θίγω το θέμα του νέου γηπέδου, τονίζοντας το γόητρο της ομάδας. Φαίνεται ενθουσιασμένος. Λίγες ώρες μετά με καλεί στην αίθουσα προβολών, συνοδευόμενος από 2 αρχιτέκτονες. Μου εξηγούν όλες τις λεπτομέρειες του γηπέδου και αφήνουν το όνομα για το τέλος. “Paliakoudis Park”. Έτρεξα, αγκάλιασα τον Casey, και ξέσπασα σε κλάματα.

Και φτάνουμε στο σήμερα, εδώ. Το γήπεδο είναι έτοιμο, το παλιό έχει πουληθεί και ετοιμαζόμαστε για το ντεμπούτο μας, ένα φιλικό με την γειτονική Ipswich που 2 χρονιές ευγενικά μας παραχώρησε το Portman Road όσο γίνονταν εργασίες αναβάθμισης στο παλιό δικό μας γήπεδο.


Είναι προγραμματισμένη και μια μικρή γιορτή πριν τον αγώνα προς τιμή μου.

-Τι σκέφτεσαι αφεντικό;
-Τίποτα Mark. Είμαι έτοιμος, πάμε.
-Ακούς τις φωνές; Σε ζητάνε χιλιάδες οπαδοί εκεί έξω.
-Ναι, είμαι έτοιμος, πάμε…
Spoiler: show
Spoiler: show
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
The END.


Ευχαριστώ για άλλη μια φορά όσους παρακολουθούσαν την ιστορία όσο ποσταριζόταν, όσους έβλεπαν ότι ανέβαζα στο "Συμβαίνει τώρα στο save μου" και όσους διάβασαν το παραπάνω κείμενο. Για μένα η ουσία του save τέλειωσε τώρα. Αισθάνομαι ότι το τερμάτισα. Είναι τιμή για μένα να πάρει το γήπεδο το όνομά μου. Πλέον παιρνά σε 2η μοίρα και θα παίζεται μόνο όταν τα άλλα είναι οκ για την ώρα.

Επίσης fmικές ευχαριστίες στον αρχηγό. Αυτόν που μας έφερε στην Premier. Μετά βέβαια πήρε ρόλο backup, αλλά στις δύσκολες στιγμές ήταν εκεί. Εφάμιλος του Gerrard, του Lampard. Anthony Wordsworth... -diatakste
Spoiler: show
Image

Ότι κάναμε όλα αυτά τα χρόνια στην Colchester United.

2012/13: 1οι στην League 1(Γ' Αγγλίας)
2013/14: 1οι στην Championship(Β' Αγγλίας)
2014/15: 6οι στην Premier League. Νικητές League Cup. Αποκλεισμός από FA Cup
2015/16: 1οι στην Premier League. Νικητές League Cup, FA Cup, Europa League
2016/17: 1οι στην Premier League. Νικητές Community Shield, European Super Cup, FA Cup, Champions League, Club World Championship
2017/18: 1οι στην Premier League. Νικητές Community Shield, European Super Cup, League Cup, Champions League, Club World Championship
2018/19: 1οι στην Premier League. Νικητές Community Shield, European Super Cup, League Cup, Champions League, Club World Championship
2019/20: 2οι στην Premier League. Νικητές Community Shield, European Super Cup, Champions League, Club World Championship
2020/21: 1οι στην Premier League. Νικητές European Super Cup, FA Cup, Champions League, Club World Championship
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”