Un intento para distinguirse. (Μια προσπάθεια για διάκριση.)

Post Reply
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Image

... Έχοντας αποχωρήσει από τη Nottingham Forest F.C. και μένοντας άνεργος για ένα μικρό χρονικό διάστημα κάνω την αίτηση μου στην Recreativo, η οποία μόλις είχε απολύσει τον πρώην προπονητή της, Sergi Barjuán. Για καλό και για κακό όμως έχω σε stand by την Παναχαϊκή, η οποία έχει μεγάλο ενδιαφέρον για 'μένα. Δυστυχώς όμως με την κρίση που μας μαστίζει και αφού τα 800€ το μήνα, που προσφέρει η ελληνική ομάδα δε μου αρκούν, αποφασίζω να μετακινηθώ στην Ισπανία για χάρη 23.000€ τo μήνα!!!

Image

Αμέσως μετά την υπογραφή και μετά από μια μικρή παρουσίαση της ομάδας από τον πρόεδρο και το υπόλοιπο προσωπικό, αποφασίζω να συστηθώ στη νέα μου ομάδα.

Image

Οι παίκτες ενθουσιασμένοι από τα λόγια μου έχουν πάρει τη μεγάλη απόφαση να σώσουν την ομάδα από τον υποβιβασμό και να καταλάβουν μια ικανοποιητική θέση στο πρωτάθλημα.

Η επόμενη κίνηση μου είναι να στήσω την ομάδα. Ακολουθώντας τις συμβουλές των συναδέλφων μου καταλήγω σε δύο συστήματα:
Spoiler: show
Image


Βλέποντας την κακή οικονομική κατάσταση της ομάδας μου αποφασίζω να μην προβώ σε μεταγραφικές κινήσεις, προσπαθώντας να συμβιβαστώ με ότι υλικό έχω. Παρόλα αυτά οι παίκτες μου είναι αρκετά καλής ποιότητας και μου έχει δημιουργηθεί μια απορία για την κακή βαθμολογία της ομάδας στη Liga Adelante.

Image

To be continued...
Last edited by allegroPG on Fri Apr 05, 2013 9:27 pm, edited 3 times in total.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα εχεις πολυ δυσκολο εργο !
Image
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eνδιαφέρον επιλογή ομάδας..Για να δούμε..
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλη πρόκληση,για να δούμε τι θα καταφέρεις!
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

για να δουμε!! καλη αρχη!
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το ντεπούντο μου με την ομάδα δεν αργεί να έρθει, μιας και βρισκόμαστε - κυριολεκτικά - στα μέσα της σεζόν. Πρώτος αντίπαλος; Η Mirandes C.F. Πιστεύω πως είναι η ευκαιρία μου να αποδείξω της ικανότητές μου στον πρόεδρο και στους φιλάθλους!

Image
Spoiler: show
:arrow: Οι παίκτες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, εμψυχωμένοι από τα λόγια μου.

:arrow: Δυστυχώς στην πρώτη της καλή φάση η Mirandes σκοράρει, αφήνοντας την ομάδα μου πίσω... από το 8'!

:arrow: Δύο λεπτά αργότερα με μια καλή σέντρα του Vega, ο Corral βάζει αυτογκόλ και το ματς έρχεται σε πλήρη ισορροπία.

:arrow: Ακολουθεί ένα ήσυχο ημίχρονο, που όμως έρχεται να το ταράξει ο Caneda, ξανά βάζοντας μπροστά τους γηπεδούχους...

:arrow: Μετά από έναν ''ιστορικό'' διάλογο μου στα αποδυτήρια, οι παίκτες μου μπαίνουν γερά στον αγώνα καρφώνοντας δύο γκολ, στο 61' και 68'!!!

:arrow: Για άλλη μια φορά, το παιχνίδι κρίνεται κυρίως στο κέντρο, δίνοντας μου μια ανακούφιση, μια αίσθηση ότι ξεκίνησα καλά.

:arrow: Παρόλα αυτά, διαψεύθηκα, αφού στο 90+1' και μετά από εκτέλεση φάουλ, η Mirandes ισοφαρίζει... προκαλώντας μου εφιάλτες...

Δύσκολος αγώνας... Παρόλα αυτά κατάλαβα τη δύναμη και την ποιότητα της ομάδας μου, μένοντας με θετικές σκέψεις και μόνο!

STATS:
Image


Image

Στο δεύτερο ματς μου στον πάγκο της Recreativo, έχω να αντιμετωπίσω τη Numancia. Η ομάδα αυτή (όπως και η δικιά μου) έχει δυνατό υλικό, όμως δεν έκανε καλή αρχή και βρίσκεται μια ανάσα από τη ζώνη του υποβιβασμού. Οι εφημερίδες μας κρίνουν φαβορί του αγώνα και οι οπαδοί απαιτούν νίκη! Το μόνο που έχω να κάνω είναι να προσφέρω μία...
Spoiler: show
Image

:arrow: Οι παίκτες πατάνε γρασίδι, δίνοντας τα χέρια με τους αντίπαλους.

:arrow: Έχοντας κάνει κάποιες (μικρο)αλλαγές στο σύστημα μου, περιμένω από τους αναπληρωματικούς να μου αποδείξουν τι αξίζουν.

:arrow: Ο διαιτητής σφυρίζει την έναρξη του αγώνα και προσπαθώ να μπω δυναμικά, δείχνοντας στον αντίπαλο - από την αρχή - της διαθέσεις μου!

:arrow: Στο 18' το σκορ ανοίγει ο Pardo, στον οποίο πλέον έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, αφού μέχρι τώρα δε με έχει διαψεύσει στην επιλογή μου να τον βάζω βασικό. Recreativo - Numancia: 1-0

:arrow: Στο 41' δέχομαι την πρώτη μου απογοήτευση του αγώνα, αφού λίγα λεπτά πριν πάμε στα αποδυτήρια με ψηλά το κεφάλι, έρχεται ο Airam και μας ισοφαρίζει...

:arrow: Φανερά εκνευρισμένος απευθύνομαι στους παίκτες μου με αυστηρότητα, ξεκαθαρίζοντας ότι σήμερα ούτε η ισοπαλία είναι δεκτή!

:arrow: Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού ο Brozek - φανερά επηρεασμένος από τα λόγια μου - σπάει το ''διάλειμμα'' του από το σκοράρισμα, ρίχνοντας δύο απανωτά γκολ στην εστία του Herrerin!

:arrow: Το κερασάκι στην τούρτα έρχεται με τον Jonatan Valle, στο 71'!

:arrow: Από εκεί και μετά ακολουθεί ένα ήσυχο εικοσάλεπτο, χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.

Φανερά ικανοποιημένος από τη βαθμολογία του αγώνα, διοργανώνω team meeting για να δώσω συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα, για αυτήν την εξαιρετική ''παράσταση''!!! Το ίδιο ευχαριστημένοι με εμένα φαίνεται να είναι και οι φίλαθλοι της ομάδας, οι οποίοι πανηγύριζαν έξαλα μετά από το θρίαμβο μας.

STATS:
Image
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχοντας ένα δύσκολο παιχνίδι, εκτός έδρας απέναντι στη Murcia και με πολλές ελλείψεις - λόγω τραυματισμών - αποφασίζω να μπω από την αρχή του παιχνιδιού επιθετικά, μήπως και αποκομίσω κάτι από αυτό τον αγώνα. Σίγουρα, όμως μια νίκη θα μας βγάλει από το αδιέξοδο του υποβιβασμού, ενώ το αντίθετο θα μας αφήσει αρκετούς βαθμούς πίσω, από τις ομάδες πάνω απ' τη ζώνη!

Image
Spoiler: show
:arrow: Έφτασε η ώρα!

:arrow: Οι παίκτες μπαίνουν στο γήπεδο και δίνουν τα χέρια.

:arrow: Όπως ανέφερα και πριν, ξεκινάω με επιθετικό σχήμα και... τα θετικά αποτελέσματα δεν αργούν να φανούν...

:arrow: ... μόλις στο 10' ο Jonatan Valle σκοράρει, από τετ-α-τετ!

:arrow: Όλοι στον πάγκο πανηγυρίζουν...

:arrow: Σε αντίθεση με τον κόσμο της Murcia, που είναι φανερά απογοητευμένος και προσπαθεί με συνθήματα να ενθαρρύνει την ομάδα του.

Image

:arrow: Απ' ό,τι φαίνεται ο κόσμος έκανε τη δουλειά του. Αφού μόλις 8 λεπτά αργότερα ο Sutil ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους, προκαλώντας μου πονοκέφαλους!

:arrow: Ο αγώνας παίρνει μια ήρεμη ροή, μέχρι το 25'.

:arrow: Εκεί έρχεται ο Chando για να ταράξει αυτήν την ηρεμία και να κάνει την ανατροπή, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

:arrow: Λίγα λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο όμως, ο Pawel Brozek φέρνει και πάλι την ομάδα μας στο παιχνίδι, με ένα εξαιρετικό τελείωμα!

:arrow: Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

:arrow: Δεύτερο ημίχρονο.

:arrow: Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μου ήταν ανύπαρκτη, με την Murcia να έχει τη μέγιστη κατοχή της μπάλας και να μην αφήνει την εστία μου σε ησυχία.

:arrow: Πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις μας στοίχισαν 3 γκολ από τον Chando στο 57', 77' και 79'!

Το ματς έληξε και εγώ γνώρισα την πρώτη μου ήττα στον πάγκο της Recreativo. Μια αρκετά ταπεινωτική ήττα, δίκαιη όμως. Η Murcia ήταν πιο δυνατή ομάδα και αυτό φάνηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Δεν πτοούμαστε όμως... μένουμε με το κεφάλι ψηλά, ελπίζοντας για ένα καλύτερο αποτέλεσμα στα ερχόμενα ματς!!!

Image


Ο επόμενος αγώνας μας με τη Racing είναι εξίσου δύσκολος με τον προηγούμενο, μιας και η συγκεκριμένη ομάδα, έχει αρκετές συμμετοχές στη La Liga! Παρόλα αυτά δεν υπάρχουν δικαιολογίες! Παίζουμε στην έδρα μας, ο κόσμος θέλει να δει ποιοτικό ποδόσφαιρο... και θα το 'χει!

Image

Spoiler: show
:arrow: Οι δύο ομάδες μπαίνουν μέσα στο γήπεδο, με τον κόσμο να έχει γεμίσει το γήπεδο!

Image

:arrow: Για άλλη μια φορά, παίζοντας με αρκετούς τραυματίες, έχω αναγκαστεί να τροποποιήσω το σύστημα μου.

:arrow: Από την αρχή του αγώνα η Racing φαίνεται να είναι η κυρίαρχη...

:arrow: ...και το πρώτο γκολ δεν αργεί να έρθει για αυτήν, μόλις στο 9'!

:arrow: Το υπόλοιπο ημίχρονο κρίθηκε στο κέντρο και κυρίως υπό την κατοχή της Racing...

:arrow: ... μέχρι που στο 45+ ο Perez επεκτείνει το προβάδισμα της ομάδας του.

:arrow: Ημίχρονο! Recreativo - Racing: 0-2

:arrow: Το δεύτερο ημίχρονο δεν κρύβει αρκετές εκπλήξεις (αν εξαιρέσει κανείς τους δύο τραυματισμούς, που μας στοίχισαν ακριβά!).

:arrow: Η μπάλα παίζεται χαμηλά και αποκλειστικά στο κέντρο του γηπέδου...

:arrow: ... ώσπου να σφυρίξει ο διαιτητής τη λήξη ''βαρετού'' αγώνα.

Απόλυτη απελπισία...

Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρεπει να ανεβεις επειγοντως !!
Image
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να μην μπλέξουμε πρέπει να ανεβάσουμε στροφές ;)
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Spoiler: show
Giorgos Giovanis wrote:Πρεπει να ανεβεις επειγοντως !!

Αυτό είναι σίγουρο... μα πως;
Lets_Go_Reds wrote:Για να μην μπλέξουμε πρέπει να ανεβάσουμε στροφές ;)

Άντε να δούμε τι θα κάνουμε στον επόμενο αγώνα...

Την επόμενη Κυριακή, έχουμε να αντιμετωπίσουμε τη Lugo, σε εκτός έδρας αγώνα. Έναν ισχυρό αντίπαλο, που έχει αρκετές πιθανότητες για συμμετοχή στα playoffs. Όλη την εβδομάδα τη βγάλαμε με σκληρή προπόνηση στην κατοχή της μπάλας, ενώ παράλληλα εξασκούμασταν και στις τακτικές. Ελπίζω να τα πάμε καλά, για το καλό της ομάδας, αλλά και για το δικό μου!

Image

Spoiler: show
:arrow: Ο αγώνας ξεκινάει!

:arrow: Ελπίζοντας για μια καλή απόδοση - ώστε να γλιτώσουμε από τη δύσκολη θέση μας - έχω ρίξει στο γήπεδο όλα τα δυνατά μου χαρτιά.

:arrow: Για άλλη μια φορά όμως, πρώτοι είναι οι αντίπαλοι που ανοίγουν το σκορ. Αυτή τη φορά στο 19', με τον Quiroga...

:arrow: ... Ενώ 3 λεπτά αργότερα, ο Pavon, προσθέτει ένα ακόμα γκολ για την ομάδα του.

:arrow: Στην υπόλοιπη διάρκεια του, ο αγώνας κυμαίνεται σε αργό τέμπο, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας.

:arrow: Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με την ομάδα μου να βρίσκεται ακόμα πίσω στο σκορ...

:arrow: Έτσι αποφασίζω να ρίξω μέσα τον Riolfo στη θέση του Brozek, ο οποίος με απογοήτευσε αρκετά σήμερα, μένοντας απαρατήρητος, κατά τη διάρκεια συμμετοχής του.

:arrow: Απ' ότι φαίνεται, η αλλαγή μου έφερε καρπούς αφού στο 79' ο Riolfo μειώνει σε 2-1!

:arrow: Δυστυχώς όμως το γκολ του Diego δεν αρκούσε για να ανατραπεί το αποτέλεσμα...

Άλλη μία αδικαιολόγητη ήττα! Κάτι πρέπει να αλλάξει... Λεφτά για μεταγραφές δεν υπάρχουν, άρα η μόνη λύση είναι η σκληρή δουλειά στην προπόνηση και το ανέβασμα του ηθικού των παικτών. Για να δούμε...

Image


Ο επόμενος αγώνας μας βρίσκει εντός έδρας με την Elche. Ένας αγώνας χωρίς φαβορί και αουτσάιντερ, που όμως είναι απαραίτητος και για τους δυο μας...

Image

Spoiler: show
:arrow: Ελπίζοντας για ένα θετικό αποτέλεσμα, μπαίνω στο γήπεδο, βλέπω τον κόσμο...

Image

:arrow: ... και χαμογελάω. Σκέφτομαι ότι ακόμα και όταν χάνουμε, αυτός ο κόσμος είναι πάντα εδώ και μας στηρίζει.

:arrow: Δίνω τελευταίες οδηγίες στους παίκτες. Τους λέω να νικήσουν για το καλό της ομάδας, για όλους αυτούς που τους παρακολουθούν με τόση υπομονή και ελπίδα!

:arrow: Ο αγώνας ξεκίνησε.

:arrow: Παρόλα τα λόγια μου οι παίκτες φαίνονται να κινούνται σαν υπνωτισμένοι. Σαν κάτι να τους κατευθύνει προς την καταστροφή μας, τον υποβιβασμό...

:arrow: Η Elche έχει την περισσότερη κατοχή της μπάλας... και στο 14' ανοίγει το σκορ.

:arrow: Απελπισία στον πάγκο και στην εξέδρα, για ένα συνεχόμενο, πρώτο γκολ κατά μας...

:arrow: Σε όλο το ημίχρονο η Elche πίεζε ασταμάτητα. Σταθήκαμε τυχεροί σε πολλές φάσεις, διαφορετικά το σκορ θα ήταν σαν αγώνα μπάσκετ...

:arrow: Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

:arrow: Αποφασίζω να σταματήσω να τους χαϊδεύω τα αυτιά σε κάθε ομιλία μου και να τους εξηγηθώ στα ίσα: ''Είστε άθλιοι!''

:arrow: Για άλλη μια φορά η ομιλία μου δεν άλλαξε τα δεδομένα.

:arrow: Ένα ακόμη γκολ παραχωρήθηκε στο 49'.

:arrow: Προσπαθώ με αλλαγές να σώσω κάτι, όμως ο αγώνας έχει χαθεί...

:arrow: Το κερασάκι στην τούρτα έρχεται στο 64' με τον Coro να σκοράρει το δεύτερο σημερινό του γκολ!

:arrow: Η ιστορία επαναλαμβάνεται και όπως και στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και τώρα η κατοχή της μπάλας ανήκει αποκλειστικά στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μας βομβαρδίζουν ανελέητα. Μοναδικός σωτήρας μας; Για άλλη μια φορά, η τύχη!

Άλλο ένα εξευτελιστικό ματς, μπροστά στα μάτια των οπαδών μας! Τι να πω... ότι και να πω είναι λίγο.

Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε κερδιζεις με τιποτα.Βρες τι μπορει να φταιει !
Image
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όλη μας η εβδομάδα πέρασε με σκληρή προπόνηση, εν όψη του επόμενου αγώνα μας, εκτός έδρας με την Alcorcon. Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε νίκη. Όχι μόνο για να σπάσουμε το σερί ηττών μας, αλλά και για να γλιτώσουμε τον υποβιβασμό. Έστω και με το ζόρι πρέπει να κερδίσουμε!

Image

Spoiler: show
:arrow: Παρόλη την απόσταση, στο γήπεδο διακρίνονται και φίλοι της ομάδας μας...

Image

:arrow: Το γεγονός αυτό εμψυχώνει και εμένα, αλλά και τους παίκτες.

:arrow: Τους λέω να παίξουν φουλ επίθεση. Στο κάτω κάτω, δεν έχουν και τίποτα να χάσουν. Η Alcorcon είναι πιο αδύναμη ομάδα, με μοναδικό πλεονέκτημα, τον κόσμο της!

:arrow: Ο αγώνας ξεκινάει!

:arrow: Στα πρώτα λεπτά η ομάδα μου ασκεί αρκετή πίεση. Απ' ότι φαίνεται όμως είμαστε αρκετά άτυχοι, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουμε το σκορ.

:arrow: Αυτό φαίνεται να το εκμεταλλεύονται οι αντίπαλοι μας, που από ένα σημείο και μετά ανακτούν την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να κάνουν κάποια σημαντική προσπάθεια για γκολ.

:arrow: Το πρώτο ημίχρονο εμφανίζεται αρκετά βαρετό, χωρίς ενθουσιασμό.

:arrow: Στα αποδυτήρια προσπαθώ να καθοδηγήσω τους παίκτες να προωθούνται περισσότερο, γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να φύγουμε από εδώ με νίκη!

:arrow: Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με τον ίδιο ρυθμό που μας άφησε το πρώτο.

:arrow: Καμία απολύτως φάση...

:arrow: Κάτι πάει να βγει στο 87'...

:arrow: Μια προωθημένη μπαλιά του Rubio στον Valle, βγάζει το δεύτερο μόνο του, τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα!

:arrow: ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!! Στο 88', λίγα λεπτά πριν λήξει ο αγώνας, ο Jonathan Valle ανοίγει το σκορ!

:arrow: Χωρίς καμία ανησυχία πλέον αρχίζω σιγά σιγά να κατευθύνομαι προς τα αποδυτήρια, για να περιμένω του παίκτες μου.

:arrow: Δεν δείχνω τόσο ευχαριστημένος, παρόλο που νικήσαμε.

:arrow: Τους το δηλώνω και αυτοί... το κατανοούν!

Ένα ουδέτερο ματς, χωρίς πολλά πολλά. Μοναδική φάση; Το γκολ!

Image


Μετά από αυτή τη νίκη - έστω και ίσα ίσα - το ηθικό μας έχει ανεβεί. Μπορεί να μην ξεκολλήσαμε από την επικίνδυνη ζώνη, όμως έχουμε κάνει μια μικρή πρόοδο. Ο επόμενος αγώνας μας βρίσκει εντός έδρας με την Girona. Άλλο ένα εύκολο ματς που πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσουμε!

Image

Spoiler: show
:arrow: Το γήπεδο, λίγο πολύ άδειο...

Image

:arrow: ''Φυσικό είναι!'' σκέφτομαι

:arrow: Οι παίκτες δίνουν τα χέρια και ο αγώνας αρχίζει.

:arrow: Για άλλη μια φορά έχω ζητήσει από τους παίκτες μου να μπουν δυνατά, από το πρώτο κιόλας λεπτό.

:arrow: Παρόλα αυτά ήμαστε οι πρώτοι που δεχόμαστε γκολ...

:arrow: Στο 19'. Αρχίζω να απογοητεύομαι... και δεν έχω άδικο.

:arrow: Ευτυχώς όμως στο 35' έρχεται η απάντηση μας, με τον Jesus Rubio.

:arrow: Ο αγώνας συνεχίζεται με αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Χωρίς γκολ.

:arrow: Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει δυναμικά για εμάς.

:arrow: Μετά από αρκετές προσπάθειες ανατρέπουμε το σκορ στο 60', με τον Javito!

:arrow: Το παιχνίδι συνεχίζεται υπέρ μας, παρόλο που δεν έχουμε την κατοχή της μπάλας.

:arrow: Φανερά ικανοποιημένος από τη σημερινή μας απόδοση επαναπαύομαι στο 2-1.

:arrow: Ο αγώνας όμως δεν έχει τελειώσει...

:arrow: Λίγο πριν τη λήξη, στις καθυστερήσεις, ο Jonatan Valle κάνει το 3-1.

:arrow: Ο αγώνας έληξε και οι παίκτες κατευθύνονται στα αποδυτήρια.

:arrow: Εκεί τους συγχαίρω για την καταπληκτική νίκη και τους εύχομαι να συνεχίσουν έτσι!

Εκπληκτικός αγώνας! Πολύ σημαντική νίκη που θα μας βοηθήσει να ανακάμψουμε. Και εις ανώτερα...

Image


Ο επόμενος αγώνας είναι ο πιο δύσκολος στην καριέρα μου με την Recreativo! Παίζουμε εκτός έδρας με τη Villarreal. Είναι αυτονόητο πόσο μεγάλη ομάδα είναι και τι ιστορία κουβαλάει η φανέλα.

Image

Spoiler: show
:arrow: Ο κόσμος έχει γεμίσει το γήπεδο!

Image

:arrow: Τρομερό θέαμα! ''Θα είναι δύσκολο έργο για τα παιδιά'' σκέφτομαι.

:arrow: Τους λέω να κάνουν ότι μπορούν. Δεν θα τους πιέσω, δε θα τους φωνάξω...

:arrow: Οι παίκτες μπαίνουν στο γήπεδο και ο αγώνας αρχίζει.

:arrow: Η γηπεδούχοι κάνουν από την αρχή επίδειξη δύναμης.

:arrow: Μας πιέζουν ασταμάτητα και το μόνο τους εμπόδιο είναι η σφιχτή άμυνα που έστησα αποκλειστικά για αυτόν τον αγώνα.

:arrow: Το γκολ όμως δεν αργεί να έρθει. Μόλις στο 9'!

:arrow: ''Δεν πειράζει'' φωνάζω.

:arrow: Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν βλέπω κανέναν νευριασμένο ή δυσαρεστημένο. Όλοι μου οι παίκτες έχουν κίνητρα και αρχίζουν να ανακτούν την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας σημαντικές φάσεις.

:arrow: Το ημίχρονο λήγει βρίσκοντας εμάς πρωτοπόρους στα στατιστικά!

:arrow: Όλοι στις κερκίδες έχουν μείνει με τα στόματα ανοιχτά.

:arrow: Στα αποδυτήρια λέω να συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό...

:arrow: ... Και αυτό κάνουμε.

:arrow: Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει και εμείς συνεχίζουμε να έχουμε την μπάλα στα πόδια μας, απειλώντας!

:arrow: Δυστυχώς όμως το γεγονός ότι δεν μπορούμε να σκοράρουμε συν ότι αρχίζει να επικρατεί και η κούραση δίνει ευκαιρίες στη Villarreal.

:arrow: Οι γηπεδούχοι αρχίζουν πάλι το παιχνίδι τους.

:arrow: Αυτή τη φορά κανένας δεν έχει το κουράγιο να τους σταματήσει!

:arrow: Κάνω αλλαγές, μήπως αλλάξει κάτι, αλλά τίποτα!

:arrow: Στο 89' η Villarreal διπλασιάζει το σκορ... σβήνοντας όλες τις ελπίδες μας.

Καθόλου κακή εμφάνιση! Ίσα ίσα μπορώ να πω ότι ήμασταν πολύ καλύτεροι από το φαβορί. Και κατοχή είχαμε και πιέσαμε. Δυστυχώς όμως η ποιότητα της Villarreal δεν κρύβεται εύκολα...

Image
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλά συνεχίσαμε , ίσως μπορουσσαμε να είχαμε αποφύγει την τελευταία ήττα αλλά πήραμε 6 βαθμους
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Spoiler: show
tsigou10 wrote:Kαλά συνεχίσαμε , ίσως μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει την τελευταία ήττα αλλά πήραμε 6 βαθμούς

Νίκη από τον αγώνα με τη Villarreal δεν πρόκειται να βγάζαμε. Ένα χ όμως θα μας συνέφερε πιο πολύ.

Η βαθμολογία:
Spoiler: show
Image


Επόμενος αντίπαλος:
Spoiler: show
Image
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σημαντικές 2 νίκες..
Σώσε την ομάδα και απο του χρόνου κάνεις εσύ τον σχεδιασμό......
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”