Καλώς ορίσατε στον Λάκκο των Λεόντων... (2013 Edition)

Post Reply
User avatar
zyleta
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 22, 2012 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Legia Warszawa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμαστε σε καλο δρομο!!
Συμφωνω για τα ιστορικα στοιχεια μαρεσει πολυ :wink:
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

DimiZag wrote:Ευχαριστώ πολύ για την στήριξη και τις συμβουλές σας! Στο συστημα του ρόμβου μπροστά εννοείται οτι ο Llorente είναι κανονικά ο TM. Οι θέσεις ήταν καθαρά ενδεικτικές! (: Πάμε στην δράση λοιπόν.

:arrow: Συνέχεια

ImageImage


:arrow: Φιλικά
Image
Ναι, μου αρέσει το επιθετικό ποδόσφαιρο. Σε ποιον δε αρέσει άλλωστε; Όμως έχω έχω εφαρμόσει ένα δικό μου ''κατενάτσιο'' με 3 στόππερς. Αυτό το στυλ παιχνιδιού αφομοιώθηκε αμέσως από τους παίχτες, πράγμα που φαίνεται από το ένα και μόνο τέρμα που δεχτήκαμε στα φιλικά. Θα ψαχτούμε για άλλο ένα δυνατό φιλικό.

:arrow: 3ος Προκριματικός Γύρος Europa League 1st leg
Image
Άνετη νίκη. Δυστυχώς χάσαμε για 1 εβδομάδα τον Susaeta.

:!: 2 μέρες μετά δώσαμε φιλικό με Partizan όπου νικήσαμε 4-1!

:arrow: 3ος Προκριματικός Γύρος Europa League 2nd leg
Image
Muniain-Llorente συνεχίζουν να σκοράρουν. Περάσαμε ανετα στα Play-offs!

:arrow: Liga BBVA 2012-13 (Ντεμπούτο)
Image
Μπορεί να μας αφήνει το καλοκαίρι για την Juventus, αλλά τιμά την φανέλα και με το παραπάνω με τα πολύτιμα γκολ του! Ξεκινήσαμε με το δεξί!
Image
Image

:arrow: Play-off Europa League 1st leg
Image
Με αρκετές αλλαγές στην 11άδα μας. Νικήσαμε εύκολα. Άνοιξε λογαριασμό και ο Aduriz! 8)

:arrow: Liga BBVA 2012-13
Image
Το πρώτο ντέρμπυ της σεζόν και μάλιστα εκτός έδρας στην αφιλόξενη Παμπλόνα. Κυριολεκτικά στα τελευταία δευτερόλεπτα χάθηκε το διπλό. Δεν πειράζει, είμαστε 3οι πίσω από Μπαρτσα και Ρεαλ.

:arrow: Play-off Europa League 2nd leg
Image
Αλήθεια δεν ξέρω τι πήγε λάθος. Τους είχαμε καθαρίσει για να καλά από το πρώτο 20λεπτο, αλλά στην επανάληψη ήταν σαν να μην βγήκαμε ποτέ στο γήπεδο. Καλύτερα τώρα τέτοιες γκέλες για να διορθώσουμε τα λάθη μας. Περιμενουμε τώρα την κλήρωση του ομίλου μας.

:arrow: Όμιλος Europa League 2012-13
Image
Τρελός όμιλος. Μπορούμε να βγούμε από 1οι έως και 3οι. Κάθε ματς θέλει την προσοχή του στον θεσμό των μεγάλων εκπλήξεων.

:arrow: Liga BBVA 2012-13
Image
Επαγγελματική νίκη και σταθερά 3οι.

:arrow: Liga BBVA 2012-13
Image
Επιστρέψαμε δυνατά στο 2ο ημίχρονο με χατ-τρικ του μεγάλου Llorente και πήραμε σπουδαίο διπλό!

:arrow: Aπολογισμός της ως τώρα πορείας μας σε όλες τις διοργανώσεις
Image
Η ομάδα είναι ενωμένη και αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει. Όπως είναι γνωστό ο Llorente θα αποχωρήσει και η ομάδα πρέπει να προχωρήσει χωρίς αυτόν, όπως έκανε στο παρελθόν με τόσους και τόσους ποδοσφαιριστές. Ο Aduriz και ο Fernandez είναι 2 επιθετικοί που θα τον αντικαταστήσουν το καλοκαίρι. Γενικότερα, μέσα από το ως τώρα rotation παρατηρώ την ετοιμότητα όλων σχεδόν να αγωνιστούν βασικοί και να αντέξουν το βάρος της ερυθρόλευκης ριγέ φανέλας. Π.χ. αν δεν παίζει ο Amorebieta υπάρχει ο Laporte να στέκεται βράχος στο κέντρο της άμυνας ή αν δεν αγωνιστεί ο αρχηγός μας ο Iraola υπάρχει ο Ramalho ή ο 17χρονος Exteberria να καλύψουν το κενό σε μια γεμάτη από διοργανώσεις σεζόν. Στην παρούσα φάση είμαστε έτοιμοι στο 75-80% καθώς κάνουμε αβίαστα λάθη, κυρίως στα δεύτερα ημίχρονα. Σίγα σιγά όμως βρίσκουμε τον εαυτό μας και υπενθυμίζουμε σε ΟΛΟΥΣ ποια είναι η Athletic Bilbao!


ImageImage


:!: Αυτά για την ώρα! Πολύ σύντομα περισσότερη αγωνιστική δράση!

Off Topic:
Κάπου εδώ θέλω την γνώμη σας. Λέω να προσθέσω περισσότερο βάθος στην ιστορία. Τι εννοώ. Μου φαίνεται πρωτότυπο να παρουσιάζω ανα τακτά χρονικά διαστήματα εκτός των αγώνων, ιστορικά στοιχεία της ομάδας και γενικά του λαού των Βάσκων. Τι θα λέγατε για αυτό; Το θεωρώ κάτι διαφορετικό από ένα πεζό σενάριο που μπορεί να κουράσει από ένα σημείο και μετά. Περιμένω γνώμες! :D
Αρκετά καλό ξεκίνημα. Ευρώπη νομίζω μπορούμε να περάσουμε ως πρώτοι
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ο λαός μίλησε! Θα έχουμε πλέον και ιστορικά στοιχεία, συνδυασμένα αρμονικά με την πορεία μου στην ομάδα! :D

:arrow: Συνέχεια

ImageImage




Μια μέρα πριν το ματς με τους Τσέχους της Slovan, ήθελα να κάνω μια βόλτα στο San Mames και να επιθεωρήσω την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου. Εκεί με περίμενε ο πρόεδρος, Josu Urrutia, ο οποίος ήθελε να με εμψυχώσει λέγοντας πως πρέπει να απολαμβάνω την εμπιστοσύνη του. Μαζί του είχε μια περσινή εκτός έδρας φανέλα της ομάδας. Ναι, η περίφημη πράσινη με την άσπρη κόκκινη γραμμή στο ύψος του στήθους.

Image

Aυτή που φορέθηκε στον περσινό τελικό στο Βουκουρέστι. Σε έναν τελικό πολλών δακρύων για τους Βασκούς, αλλά ακόμα και για μένα που δεν μπόρεσα να βρεθώ στο γήπεδο εκείνο το βράδυ και περιορίστηκα στο να το, παρακολουθήσω από την τηλεόραση του σαλονιού μου. Ο πρόεδρος πάνω στην συζήτηση θέλησε να μου μεταφέρει κάποια ιστορικά στοιχεία για την ιδέα της δημιουργίας αυτής της φανέλας.


Ikurriña
Image
Η πρώτη σημαία των Βάσκων απεικόνιζε τη Βελανιδιά, πριν την υποκαταστήσει η σημερινή ‘’ικουρινια’’. Η Βελανιδιά ως αειθαλές δέντρο, συμβολίζει την πανάρχαια ρίζα των Βάσκων στη συγκεκριμένη τοποθεσία. Σαν θεότητες είχαν συγγενικές προς τον Πάνα και την Άρτεμη (υπάρχει μια θεωρία που βρίσκει σύμφωνο μεγάλο μέρος των ιστορικών περί ελληνικότας ως έναν βαθμό των Βάσκων). Λογικό μιας και ο Πάνας είναι θεότητα των βουνών και της υπαίθρου, ενώ η Άρτεμις επίσης των Δασών και της Αγνότητας (στοιχείο της Βασκικής φυλής).

Αυτήν ακριβώς την σημαία θέλησαν να τιμήσουν στον σύλλογο. Έχοντας μια μεγάλη αντιδικτατορική αλλά και αντικαθεστωτική ιστορία και παράδοση, δεν γίνεται να μην εκπλήσσει το γεγονός – όπως ακριβώς και στην περίπτωση της Μπαρτσελόνα – ότι χρειάστηκε να περάσουν 113 χρόνια, μέχρι μια από τις εμφανίσεις της ομάδας να υιοθετήσει τα χρώματα της ικουρίνια. Για πρώτη φορά στην περσινή σεζόν τα «λιοντάρια» του Μπιλμπάο φόρεσαν στη φανέλα το πράσινο, το κόκκινο και το λευκό, προκαλώντας τον ενθουσιασμό στο κοινό του Σαν Μαμές. Συγκεκριμένα, η εμφάνιση αυτή εμπνεύστηκε από την αντίστοιχη της Εθνικής ομάδας της Χώρας των Βάσκων και είχε τρομερή επιτυχία στις πωλήσεις, τέτοια, που αποφασίστηκε και στη φετινή περίοδο η Αθλέτικ να την φορά σε κάποια παιχνίδια.

Image

:arrow: Σχέδιο
Παρόμοιο σχέδιο με την σημαία της Ένωσης, η σημαία σχεδιάστηκε από τους ιδρυτές του Εθνικιστικού Κόμματος των Βάσκων EAJ-PNV, Luis και Sabino Arana, και συνήθως θεωρείται ως το εθνικό, αλλά ανεπίσημο σύμβολο της Euskal Herria, ή Χώρα των Βάσκων. Είναι ευρέως διαδεδομένη στη γαλλική Χώρα των Βάσκων και αποτελεί μέρος της ανεπίσημης σημαία του Σεν Πιερ και Μικελόν. Η Ikurriña είναι επίσης η σημαία του Βασκικού Εθνικιστικού Κόμματος (PNV-EAJ). Στην αρχή ήταν μόνο το σύμβολο ενός τμήματος του κόμματος (το τμήμα της Vizcaya) και πολλά άτομα πίστευαν ότι μια άλλη σημαία πρέπει να αντιπροσωπεύει το έδαφος.

Το κόκκινο συμβολίζει το έδαφος της Biscaya. Το πράσινο μπορεί να αντιπροσωπεύει της Βελανιδιά της Γκουέρνικα/Γκερνίκα. Και πάνω από τα 2 χρώματα, ο λευκός σταυρός, σύμβολο του Θεού της βασκικής Καθολικής αφοσίωσης. Έτσι, το κόκκινο, το λευκό και το πράσινο έχουν γίνει τα εθνικά χρώματα των Βάσκων.

:arrow: Ιστορία
Η σημαία σχεδιάστηκε το 1894 να αντιπροσωπεύει την επαρχία της Bizcaya σε ένα σύνολο, υπό την εξουσία μία σημαίας για κάθε μία από τις επτά βασικές επαρχίες. Ωστόσο, η δραστηριότητα του PNV ήταν σπάνια έξω από το Βισκαϊκό Κόλπο, οπότε μόνο εκεί η σημαία Biscayne είχε αναγνωριστεί δημοσίως . Το 1933, αναγνωρίστηκε ως σημαία του συνόλου της Χώρας των Βάσκων.

Δεδομένου ότι οι άνθρωποι των Βάσκων είχε αποδεχθεί την "ikurriña", μετά από πρόταση του σοσιαλιστή συμβούλου Αθνάρ, η βασκική κυβέρνηση την ενέκρινε ως σημαία της Αυτόνομης Χώρας των Βάσκων το 1936. Η σημαία αυτή χρησιμοποιήθηκε ως ναυτική υποδοχή του Βάσκικου Ναυτικού, ένα τμήμα του ισπανικού ναυτικού Ρεπουμπλικάνων στο Βισκαϊκό Κόλπο κατά τη διάρκεια του ισπανικού εμφυλίου πολέμου.

Το 1938, μετά την στρατιωτική ήττα της βασκικής κυβέρνησης το καθεστώς του στρατηγού Φράνκο απαγόρευσε τη σημαία-αν και συνέχισε να χρησιμοποιείται στα Βασκικά εδάφη της Γαλλίας. Στις επόμενες δεκαετίες, έγινε ένα σύμβολο αμφισβήτησης. Οι πρώτες ενέργειες της παράνομης οργάνωσης ETA γίνονται τοποθετώντας σημαίες σε δημόσιους χώρους.

Η βασκική σημαία νομιμοποιήθηκε και πάλι το 1977 κατά τη διάρκεια της ισπανικής μετάβαση προς τη δημοκρατία. Δύο χρόνια αργότερα, η βασκική κυβέρνηση ενέκρινε ως σημαία της αυτόνομης κοινότητας των Βάσκων την ικουρίνια. Επίσης, χρησιμοποιείται ως ανεπίσημη σημαία για ορισμένους τομείς της βασκικής κοινωνίας και σε άλλες επαρχίες.

:arrow: Προέλευση ονόματος
Το όνομα προέρχεται από το ikur (σήμα, υπογραφή). Στα βασκικά, έχει την γενική έννοια του "σημαία", αλλά ειδικά ως η μία της Χώρας των Βάσκων, όπως ορίζεται από το Euskaltzaindia (δηλαδή την Βασιλική Ακαδημία της βασκικής γλώσσας). Η αρχική ορθογραφία ήταν ikuŕiñ (το τελικό -α είναι το βασκικό οριστικό άρθρο). Η μοντέρνα ορθογραφία της λέξης είναι ikurrin.

Και κάπως έτσι φτάνουμε στην σύγχρονη εποχή..

Image


Επιστροφή τώρα, στην αγωνιστική δράση!


:arrow: Europa League Group Stage 2012/13
Image
Ξεκινήσαμε με το δεξί και στους ομίλους! Μπράβο σε όλους!

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Φιλοξενήσαμε στον Λάκκο των Λεόντων την Malaga. Σκληρό ματς με νικητές εμάς χάρη σε γυριστό σουτ μέσα στην μικρή περιοχή του Caballero από τον De Marcos!

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Άλλο ένα βασκικό ντέρμπυ. Το δικό μας El Clasico. Kαι πάλι πελαγώσαμε και χάσαμε μέσα από τα χέρια μας το διπλό.

:arrow: Europa League Group Stage 2012/13
Image
Aναγκαστικό rotation μετά και το ντέρμπυ. Σημαντικό διπλό και είμαστε πρώτοι στο όμιλο!

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Τι ματς! Τα είχε όλα σχεδόν. Χάρη στο τεράστιο επιθετικό μας όπλο τον Llorente πήραμε σπουδαία νίκη μπροστα στον κόσμο μας!

Image

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Ταξίδι στο Μestalla. Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, πήραμε τεράστιο διπλό!

Image


:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία στην Liga BBVA 2012/13
Image
Δεν θα πω πολλά. Απλά ένα τεράστιο μπράβο σε όλους του παίχτες μου. Αυτά τα παιδιά με κάνουν διαρκώς περήφανο και δικαιώνουν την επιλογή μου να επιστρέψω! Σαν να μην πέρασε μια μέρα από την τελευταία φορά που ήμουν εδώ.

:arrow: Europa League Group Stage 2012/13
Image
Πολύ κακοί. Αδικαιολόγητοι. Μια γερή κατσάδα χρειάζεται οπωσδήποτε. Θέλουμε το τρόπαιο του Εuropa League φέτος οπωσδήποτε!

Image

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Μια επανάληψη του ματς με την Valencia είχαμε σήμερα. Η ομάδα έχει μέταλλο και χαρακτήρα και στο τέλος πήραμε την νίκη. Σταθερά πρώτοι. AUPA ATHLETIC!


ImageImage
Last edited by DimiZag on Thu Mar 21, 2013 11:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oνειρικό ξεκίνημα !! Δύσκολο να μείνουμε πρώτοι αλλά δεν μασάς!! Όσο για το Europa..Μπορείς να το σηκώσεις!!
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aκρως σταθερη η ομαδα !!
Image
User avatar
zyleta
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 22, 2012 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Legia Warszawa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ μεγαλα αποτελεσματα με στουτγκαρδη,ρεαλ,βαλενθια.Εχουμε εμπιστοσυνη σε εσενα κ στην ομαδα.Κανε τους βασκους πρωτους στην ευρωπη κ στην Ισπανια.

Γιατι φαγαμε τοσα πολλα σουτ στο τελευταιο ματς?
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρέλανε μας κι αλλο !;)
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Σε εκπληκτική φόρμα η ομάδα! Αν εξαιρέσουμε την ήττα στην Ευρώπη πάμε εξαιρετικά!

Ωραιο αυτό με τη φανέλα! Δεν το γνωριζα!
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λιονταρια οι παικτες!!! Τρομερη φορμα!!!
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
Scorpion King
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sat Mar 23, 2013 1:15 pm
Football Manager της ομάδας: Wolverhampton Wanderers
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά ξεκίνησες... Σε βλέπω να μένεις εκεί,η ομάδα έχει μέταλλο.
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εχεις κανει τρομερη αρχη φιλε μου και σου αξιζει η ορωτη θεση..!Στην Ευρωοη καναμε ενα στραβοπατημα αλλα η προκριση ειναι δικια μας!
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Home is where your heart is. Παρα πολλα μπραβο για την ιστορια σου και για τα πολυ ενδιαφεροντα ιστορικα στοιχεια. Και μια ερωτηση, ισως και λιγο αδιακριτη εκ μερους μου: εχεις καμια σχεση (επισκεψη-παραμονη) με Βασκωνια η απλα ηταν ζηλος και εκτιμηση προς την Μπιλμπαο? Γιατι οφειλω να ομολογησω οτι τοσα στοιχεια ουτε σε επαγγελματικα αφιερωματα δεν εχω δει. Ευχαριστω για τον χρονο σου.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εξαιρετική πορεία! :D
Έτσι να συνεχίσουμε.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Stoperhaimer wrote:Home is where your heart is. Παρα πολλα μπραβο για την ιστορια σου και για τα πολυ ενδιαφεροντα ιστορικα στοιχεια. Και μια ερωτηση, ισως και λιγο αδιακριτη εκ μερους μου: εχεις καμια σχεση (επισκεψη-παραμονη) με Βασκωνια η απλα ηταν ζηλος και εκτιμηση προς την Μπιλμπαο? Γιατι οφειλω να ομολογησω οτι τοσα στοιχεια ουτε σε επαγγελματικα αφιερωματα δεν εχω δει. Ευχαριστω για τον χρονο σου.
Ευχαριστώ για να καλά σου λόγια φίλε μου! Πέρσι που είχα γράψει πάλι ιστορία με την Athletic, είχα πει ότι προγραμμάτιζα ταξίδι στο Bilbao πριν την εξεταστική μου, χωρίς να έχω κάποια ρίζα (από όσο ξέρω δηλαδή!). Τα οικονομικά μου δεν ήταν και τόσο καλά όσο είχα προγραμματίσει, και αποφάσισα να δώσω όσα λεφτά είχα ήδη μαζέψει στους δικούς μου. Λίγες μέρες πριν τον τελικό του Βουκουρεστίου, είχα την τύχη τολμώ να πω να γνωρίσω στο Μοναστηράκι μια παρέα Βάσκων (με τις φανέλες τους κανονικά) που είχαν έρθει στην Αθήνα και θα πήγαιναν από εδώ Ρουμανία. Αν και ήμουν από την σχολή κουρασμένος, τους ζήτησα να μου αφιερώσουν λίγο χρόνο να μάθω πράγματα και εκείνη δέχτηκαν αμέσως, οπότε έβγαλα στυλό και τετράδιο και έγραψα ότι περισσότερο μπορούσα, από αγωνιστικά στοιχεία της ομάδας μέχρι και λαογραφικά στοιχεία! Φέτος όμως έχω κάνει τα κουμάντα μου και έχω στην άκρη χρήματα και το μεγάλο ταξίδι θα γίνει λίγο πριν το Πάσχα, με στόχο να μάθω όσα περισσότερα μπορώ ακόμα! Είμαι της άποψης πως αν αγαπάς κάτι, ασχολείσαι με μεράκι και χωρίς ψυχρό δημοσιογραφικό επαγγελματισμό, ο οποίος είναι και πρόχειρος κάποιες φορές στην Ελλάδα. Το ίδιο ακριβώς κάνω και με την ομάδα μου, την Milan, την οποία ακολουθώ με την πρώτη ευκαιρία! Αυτά ως προς την προσωπική μου σχέση με την ομάδα, σας ευχαριστώ όλους που με παρακολουθείτε! Πάμε να δούμε την συνέχεια! :D

:arrow: Συνέχεια


ImageImage



:arrow: Copa del Rey 4rth Round 1st leg 2012/13
Image
Μετριότατοι. Έπρεπε να τους είχαμε τελειώσει ήδη από σήμερα.

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Για ποιο λόγο τέτοια τζάμπα ήττα; Πρέπει να σοβαρευτούμε. Θα κοιτάξουμε τα λάθη μας οπωσδήποτε.

:arrow: Europa League Group Stage 2012/13
Image
Ξεσπάσαμε επιτέλους με 5 γκολ κι δείξαμε ποιο είναι το αφεντικό στον όμιλο.

Image

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Απίστευτο ματς! Και άλλη μια 5άρα για μας. Με το σκοράρισμα καλά τα πάμε, αλλά πίσω τρώμε τζάμπα γκολ. Έχουμε περιθώρια βελτίωσης όμως. ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ADURIZ που έκανε χατ-τρικ! (:

Image

Image

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία στην Liga BBVA 2012/13
Image

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Ο Mourinho μια μέρα πριν το ματς δήλωσε πως σέβεται την δουλειά μου στην Athletic και ότι έχω μέλλον στον χώρο. Μεγάλες κουβέντες από εκείνον. Τελικά φάγαμε 5 γκολ και ενώ είχαμε προηγηθεί μέσα στο Bernabeu..

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία στην Liga BBVA 2012/13
Image

:arrow: Europa League Group Stage 2012/13
Image
Παρουσιαστήκαμε με αρκετές αλλαγές, αλλά την γκέλα πάλι δεν την γλιτώσαμε. Στα συν η ηγετική εμφάνιση του Inigo Ruiz de Galarreta.

Image

:arrow: Liga BBVA 2012/13
Image
Επιτέλους! Νίκη! Ήμασταν ανώτεροι και τους το δείξαμε από το πρώτο λεπτό!

:arrow: Copa del Rey 4rth Round 1st leg 2012/13
Image
Οι νίκες συνεχίζονται, όμως το σημαντικό είναι άλλο. Ο Guillermo Fernandez, κατά τους Βάσκους ο επόμενος Fernando Llorente, στο ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ σκόραρε 2 φορές! :shock: AUPA ATHLETIC!



ImageImage


:!: Πολύ σύντομα η συνέχεια με νέα ιστορικά στοιχεία! :D
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάμε καλά! ;)
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”