Α' εθνικη θα σε ξαναδω και θα τρελαθω !

Post Reply
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Γεια σας φιλοι,συγγενεις,κυριοι και κυριες... Καλωσορισατε στην καινουρια μου ιστορια που θα εχει ΚΑΙ σεναριο...(Καιρος ηταν μετα απο 3 αποτυχημενες ιστοριες να κανουμε και μια με σεναριο να δουμε πως παει....)

Λοιπον,ομαδα δεν θα αποκαλυψω ακομα αλλα το μονο που θα πω ειναι οτι αυτη τη στιγμη παλευει για την απευθειας ανοδο στην σουπερλιγκ.

Το αποκαλυπτικο ρεπορταζ θα ερθει γυρω στις 2.00 το μεσημερι !

Image
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παναιτωλικος ;;
Image
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giorgos Giovanis wrote:Παναιτωλικος ;;
1 εισητηριο διαρκειας στον γιωργο !
Αν και ειναι και στο προφιλ μου.... -_-
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4SwP7DhpSaU[/youtube]
Το γήπεδο στο οποίο θα δίνουμε τους εντός έδρας αγώνες μας.Κατά τη γνώμη πολλών το καλύτερο γήπεδο της Β' εθνικής (Football League όπως θα έλεγαν στην Αγγλεταίρα)
Image
Το προπονητικό μας κέντρο,Emileon Sports Centre,εξοπλισμένο με όλες τις εγκαταστάσεις που χρειάζεται η ομάδα για να πραγματοποιήσει το όνειρο,την άνοδο στην Superlague
Image
Η παρουσιαση του νεου προπονητη, Σωτήρη Καραγιάννη.
Image
Το συμβόλαιο που δεν είναι και μεγάλο έξοδο για τον πρόεδρο του Παναιτωλικού,Φώτη Κωστούλα.
Image

Η ιστορία έχει ως πρωταγωνιστές τον νέο προπονητή του Παναιτωλικού,Σωτήρη Καραγιάννη , την μέλλουσα συζύγό του, Αμαλία, τον πιο στενό του φίλο , Δημήτρη , που έχει ενα μπιλιαρδάδικο , την γυναίκα του Έφη και τον γιό τους Νίκο,μεγάλο ταλέντο που προπονέιται στις ακαδημίες της Α.Ε.Κ , αγαπημένης ομάδας του Νονού του , Σωτήρη.Ο Δημήτρης υποστηρίζει φανατικά τον Παναθηναϊκό,αλλά δεν έπεισε τον γιό του να τον ακολουθήσει.
Δημ: Έλα ρε τρελέ κολλητέ! Μπράβο. Σε πήραν τελικά στον Παναιτωλικό;
Σωτ: Ναι ρε! Άσε, εχω τρελαθεί! Δεν το πιστεύω ότι θα έπαιρναν εμένα για προπονητή!!! :-D :-D :-D Όταν έχουν πέσει στο τραπέζι ονόματα όπως αυτά του Καραγεωργίου και του Χάβου και τελικά επιλέγουν εσένα είναι τεράστια τιμή!
Νίκος: ΜΠΡΑΒΟ ΝΟΝΕ! Τώρα όμως θα χρειαστεί να πας να μείνεις στο Αγρίνιο;;;
Σωτ: Ναι Νικολάκη...Απλά πρέπει να βρω ένα καλό σπίτι...
Νίκος: Μα αν φύγεις πώς θα πηγαίνουμε γήπεδο να βλέπουμε την Α.Ε.Κάρα;;;
Σωτ: Θα σε παίρνω τηλέφωνο ή θα μπαίνω στο skype, θα ανοίγουμε τις τηέοράσεις μας και θα σχολιάζουμε.
Νίκος: Ναι, αλλά δεν είναι το ίδιο με το γήπεδο.
Σωτ: Λοιπόν,σου υπόσχομαι οτι με την πρώτη ευκαιρία που θα βρω, θα έρθω Αθήνα για να πάμε γήπεδο.Εντάξει;; Κι εσύ ρε χαμένε πήγαινε το παιδί στο γήπεδο να δει λίγο μικρά ταλεντάκια να παίζουν να πάρει ιδέες!
Δημ: Σιγά μην πάω εγώ σε αγώνα της Κούλας να δει κάτι άμπαλα 18αχρονα!!!
Σωτ: Αν ξαναπείς Κούλα την ΑΕΚΑΡΑ θα σε @@@@@@ ! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ; Άντε με κανεις να βρίζω μπροστά στο καμάρι μου!
Αμα: Έλα..Ετοίμασα τις βαλίτσες μας! Είμαστε έτοιμοι για αναχώρηση.
Έφη: Καλό ταξίδι παιδιά. Σωτήρη σου εύχομαι να στεριώσεις στο Αγρίνιο...Μπορεί τα Χριστούγεννα να έρθουμε για διακοπές εκεί.
Δημ: Ναι ρε. Καλή ιδέα είχες πάλι αγπαπη μου!
Σωτ: Λοιπόν τα λέμε! Όσο πιο σύντομα γίνεται! Μην χαθούμε!!! Άντε να δούμε τι θα δούμε.....
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη!
Faith is all we need
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XAPc3wq1Aes[/youtube]

Τρένο θα ανέβει η ομάδα πάλι, ελπίζω μόνο να παίζεις με τις χειμερινές μεταγραφές.
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XAPc3wq1Aes[/youtube]

Τρένο θα ανέβει η ομάδα πάλι, ελπίζω μόνο να παίζεις με τις χειμερινές μεταγραφές.
Με τις χειμερινές παίζω φυσικά....Έχω ένα πρόβλημα όμως με τους τραυματισμούς...Δεν έχουν τελειωμό...
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωτ: ΠΑΝΑΙ ΟΛΕΕΕΕΕΕ ΑΓΡΙΝΙΑΡΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ Α' ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩ
Αμα: Ντάξει αγάπη μου...τα φιλικα πήγαν καλά, δεν πήραμε και το τσου λου...Ηρέμησε
Σωτ: Να μου το θυμηθεις!! Εγω με αυτην την ομαδα θα διαπρεψω!! -gioupi
Αμα: Ναι.οκ...Και αν στο πρωταθλημα αποτυχεις;; Τι θα γινει τοτε;;
Σωτ: Εχουμε δυο επιλογες...Ειτε ισπανια για λογαριασμο της Barcelona B που ψαχνεται για προπονητη αυτη τη στιγμη ειτε ολλανδια για Eindhoffen...
Αμα: ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ...Ολλανδια να παμε!!!!
Σωτ: Αν θες, πηγαινε...εγω θα μεινω Αγρινιο μεχρι να με απολυσουν η να ερθει προταση. Αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να φυγω
Αμα: Νομιζω πως με αυτα και μ'αυτα εχεις αρχισει να παραμελεις την σχεση μας!
Σωτ: Συγγνωμη ρε μωρο μου αλλα με διπλη προπονηση καθε μερα εκτος απο μια μερα πριν και μια μετα απο τον αγωνα δεν μπορω να κανω και πολλα....
Αμα: Εντάξει,αλλα θα σε παρακαλουσα να κανεις κατι
Σωτ: Θα κανω οτι μπορω! Για εσενα τα παντα!!!
Αμα: Πηγαινε στην Αιντχοφεν!!
Σωτ: Εεεεε....Σχεδον τα παντα
Σ + Α: Χιχιχιχιχιιχι


Η αληθεια ειναι οτι τα φυλικα κυλησαν πολυ καλυτερα απο αυτα που περιμενα.Με μηδενικο budget και καμια μεταγραφη για το καλοκαιρι νομιζω πως διαπρεψαμε!!!
Spoiler: show
Image
Με γκολ σε κάθε ματς και πολλες τελικες,δειξαμε πραγματικο χαρακτηρα κυριως απεναντι στον λεβαδειακο που στο πρωτο ημιχρονο μας νικαγε 2-0 και του το γυρισαμε με 1 γκολ και μια ασσιστ απο τον γιανεφ...Ο μπελον καταπληκτικος σε καθε ματς με αποδοση 7,5 + παντα και τον μπογιοβιτς που εχει αρχισει και τα παστελωνει σιγα σιγα....
Και κατι που ξεχασα να κανω απο το πρωτο μου ή μαλλον το δευτερο μου ποστ ειναι η ομαδα μου....

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ
Image
Αποφασισα να μην κινηθω για τριτο τερματοφυλακα καθως σε περιπτωση που χρειαστει υπαρχει στην u20 ο μετριος Τσαπαλος. Ουτως η αλλως θα ηταν πεταμα λεφτων αφου και ο Τακιδης και ο Στεφανακος ειναι πολυ καλοι τερματοφυλακες για β' εθνικη

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ
Image
Πολυ καλο επιπεδο στην αμυντικη μου γραμμη με Κουσα και Ακουαρο να δεσποζουν στο κεντρο της αμυνας με τον καλο Τζιντζη να μπαινει οποτε χρειαζεται και τον Ιωαννου να ειναι λιγο μετριος ακομα και για β' εθνικη. Στα πλαγια Κουτρουμανος και Γκολιας θα παιρνουν ολη την πλευρα.

ΜΕΣΟΙ
Image
Τεραστια ποικιλια στο κεντρο με πολλες πιθανες επιλογες. Τζουνιορ και Μπελον βασικοι σιγουρα ενω για την θεση του αμυντικου χαφ φαβορι ειναι ο Μουμιν καθως ο Κουσας ειναι στο κεντρο της αμυνας. Ακομη, για τα πλαγια ειμαι σιγουρος για τον Καμαρα μεχρι τωρα,ενω δεν εχω κατασταλαξει για το ποιος θα παιζει αριστερα. Ειμαι αναμεσα σε Φαβαλι,Σισιτς και Γιανεφ με φαβορι τον Σισιτς.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ
Image
Με το που βλέπεις την κατασταση που επικρατει στην κορυφη της επιθεσης,βαζεις τα κλαματα. Φυσικα βασικος και αναντικαταστατος ο Μπογιοβιτς και μετα αν χρειαστει ο Κουτσοσπυρος που δεν με εχει ενθουσιασει στα φιλικα αλλα θα δειξει

ΤΑΛΕΝΤΑ
Γιωργος Μυγας
Image
Ενα παιδι που αν το ταλεντο του διαχειρηστει σωστα απο τους προπονητες του θα γινει ο Ελληνας Κριστιανο Ροναλντο...Σχετικα γρηγορος με καλη ντριμπλα,θα βοηθησει σιγουρα στην προσπαθια για ανοδο

Βασιλης Μεταξουλης
Image
Πολυ καλος. Σιγουρα το 10 στο finishing δεν ειναι κι οτι καλυτερο αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι 17 χρονων παιδι. Αν διαχειρηστει σωστα μπορει και να το κανει 14.

Γιωργος Τζιντζης
Image
Για 19 χρονων αμυντικος ειναι παρα πολυ καλος. Αυτο το 10 στο tackling με ποναει οσο να 'ναι αλλα πιστευω και ελπιζω οτι θα δω σημαντικη ανοδο μεσα στη χρονια. Τον προοριζω για αναπληρωματικο του Κουσα η του Ακουαρο.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n3OwZ96JCks[/youtube]

Off Topic:
Μην πει κανεις για τους τονους που καποιους τους εχω βαλει καποιους οχι... <3 :D
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AchilleasP wrote:Καλη αρχη!
Ευχαριστω φιλε...καλα ξεκιναμε τωρα αλλα θα δειξει και στο πρωταθλημα
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
ballinis
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Apr 27, 2011 2:43 pm
Football Manager της ομάδας: monaco
Αγαπημένη Ομάδα: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη!!
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ροστερ ειναι σιγουρα αρκετα καλο για να σου εξασφαλησει το πρωταθλημα αλλα στο τερμα θα εχεις προβλημα. Ο Τακιδης δεν ειναι καλος και ο Σταφανακος ειναι πολυ μετριος. Εγω την πρωτη χρονια εκλεισα τον Γλυκο του Παοκ, δανεικο. Δεν με εντυπωσιασε αλλα σιγουρα ηταν καλυτερος του Μανωλη...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συμφωνώ με τον αποπάνω στο τέρμα πάσχει η ομάδα, ίσως και στο DMC, απο επίθεση είμαστε κομπλέ, Σίσιτς, Γιάνεφ/Φαβάλι, Καμαρα κάνουν μια φοβερή 3αδα πίσω απο Μπόζοβιτς, ο Μπελλόν δεν ξέρω τι σου βγήκε έχει τίγκα φουλ΄αττς όπως και ο Μύγας, οπότε δίνεις tutor και συμμετοχές και βλέπεις.
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bjbill wrote:Το ροστερ ειναι σιγουρα αρκετα καλο για να σου εξασφαλησει το πρωταθλημα αλλα στο τερμα θα εχεις προβλημα. Ο Τακιδης δεν ειναι καλος και ο Σταφανακος ειναι πολυ μετριος. Εγω την πρωτη χρονια εκλεισα τον Γλυκο του Παοκ, δανεικο. Δεν με εντυπωσιασε αλλα σιγουρα ηταν καλυτερος του Μανωλη...
μεχρι τωρα ο τακιδης δεν με εχει απογοητευσει καθολου....με 7αρια τελειωνει τα ματς...
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CotirubacKar wrote:
bjbill wrote:Το ροστερ ειναι σιγουρα αρκετα καλο για να σου εξασφαλησει το πρωταθλημα αλλα στο τερμα θα εχεις προβλημα. Ο Τακιδης δεν ειναι καλος και ο Σταφανακος ειναι πολυ μετριος. Εγω την πρωτη χρονια εκλεισα τον Γλυκο του Παοκ, δανεικο. Δεν με εντυπωσιασε αλλα σιγουρα ηταν καλυτερος του Μανωλη...
μεχρι τωρα ο τακιδης δεν με εχει απογοητευσει καθολου....με 7αρια τελειωνει τα ματς...
Τη δικια μου εικονα σου παρεθεσα. Τωρα αν σε εσενα παιζει καλα, μια χαρα -falaina
Για του χρονου παντως (οταν με το καλο ανεβεις), κοιτα τους Σηφακη, Banuz που μενουν ελευθεροι. Ουτε η Σαρλερουα ουτε η Μπαρτσελονα Β' τους ανανεωνουν, και ειναι και οι δυο εξαιρετικοι. Εμενα παντως με βγαλαν ασπροπροσωπο τη 2η χρονια...
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bjbill wrote:
CotirubacKar wrote:
bjbill wrote:Το ροστερ ειναι σιγουρα αρκετα καλο για να σου εξασφαλησει το πρωταθλημα αλλα στο τερμα θα εχεις προβλημα. Ο Τακιδης δεν ειναι καλος και ο Σταφανακος ειναι πολυ μετριος. Εγω την πρωτη χρονια εκλεισα τον Γλυκο του Παοκ, δανεικο. Δεν με εντυπωσιασε αλλα σιγουρα ηταν καλυτερος του Μανωλη...
μεχρι τωρα ο τακιδης δεν με εχει απογοητευσει καθολου....με 7αρια τελειωνει τα ματς...
Τη δικια μου εικονα σου παρεθεσα. Τωρα αν σε εσενα παιζει καλα, μια χαρα -falaina
Για του χρονου παντως (οταν με το καλο ανεβεις), κοιτα τους Σηφακη, Banuz που μενουν ελευθεροι. Ουτε η Σαρλερουα ουτε η Μπαρτσελονα Β' τους ανανεωνουν, και ειναι και οι δυο εξαιρετικοι. Εμενα παντως με βγαλαν ασπροπροσωπο τη 2η χρονια...
σιγουρα θα κοιταζα τερματοφυλακα τη δευτερη χρονια...οποτε δεν εχουμε προβλημα
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”