Τα δύο αδέρφια

Post Reply
User avatar
chris_tsig
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Nov 03, 2012 2:06 pm
Football Manager της ομάδας: Dynamo Dresden
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλα ξεκίνησαν στην όμορφη πόλη της Ξάνθης όταν ένας νέος και φιλόδοξος προπονητής είχε αποφασίσει να ψάξει για ομάδα... Τα πράγματα όμως δεν πήγαν όπως ο ίδιος τα είχε φανταστεί.... καμία ομάδα ούτε καν στο τοπικό πρωτάθλημα της Ξάνθης δεν ήθελε τον Γιάννη για προπονητή..... Όμως ένα απρόσμενο γεγονός θα άλλαζε για πάντα την ζωή του...... 1η Ιουλίου 2012 και ο Γιάννης δέχεται ένα τηλεφώνημα:


-Καλησπέρα!!! Ο κύριος Ιωάννης Πετρίδης;
-Μάλιστα ο ίδιος!! Εσείς ποιός είστε;
-Σας τηλεφωνώ εκ μέρους του κυρίου Θεόδωρου Παπαδόπουλου!! Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το απόγευμα ο κύριος Παπαδόπουλος σας περιμένει στο γραφείο του καθώς θέλει να συζητήσετε για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας μας!!!
- :shock: :shock: :shock: :shock: Και πώς με βρήκατε εμένα;;
-Τα οικονομικά της ομάδας μας μας εχουν αναγκάσει να ψάξουμε για νέους προπονητές γεμάτους όρεξη... τα υπόλοιπα θα τα συζητησετε το απόγευμα με τον κύριο Παπαδόπουλο. Σας περιμένουμε στις 4. Θα έρθω να σας παραλάβω εγώ ίδιος απο το ΚΤΕΛ....
-Μάλιστα ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον στις 2,5 θα είμαι εκεί..


Και έτσι ο ήρωας μας ετοίμασε γρήγορα γρήγορα τα πράγματα του και κατευθύνθηκε προς το ΚΤΕΛ.....Στις 2,5 ακριβώς ήταν στο ΚΤΕΛ Μακεδονία όπου τον περίμενε εκέι ο άνθρωπος που μίλησαν στο τηλέφωνο:

-Καλησπέρα κύριε Πετρίδη το όνομα μου είναι Γιώργος Καραίσκος και είμαι τεχνικός διυθυντής της ομάδας .... να ξεκινήσουμε γιατί ο κύριος Θόδορος έχει ένα επαγγελματικό ταξίδι αργότερα...
-Μάλιστα θα μπορούσα να κάνω ένα τηλέφωνο πριν ξεκινήσουμε;
- Βεβαίως...
Ο Γιάννης δεν άντεξε και αμέσως τηλεφώνησε στον αδερφό του Σάκη Πετρίδη φοιτητη στα ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης:

-Γιαννης: Έλα αδερφάκι τι κάνεις;
-Σάκης: Έλα ρε εδώ τι να κάνω μόλις έφευγα για να πάω στο Καυτατζόγλειο για τρέξιμο εσύ τι λέει;
-Γ: Καλά ρε να εδώ ετοιμάζομαι να πάω να συναντήσω ένα πρόεδρο μιας ομάδας για να κλείσω μια δουλειά!!!
-Σ: Ποιόν θα υποβιβάσεις πάλι ρε;
-Γ: Επειδή έχεις όρεξη για καβγά θα σε πάρω τηλέφωνο να συναντηθουμε για τα κλειδιά!!! Θα μείνω σε σένα σήμερα και αν όλα πάνε καλά απο αύριο θα βρώ εδώ σπίτι...
-Σ: Όπα, κάτσε που εδώ::: Θεσσαλονίκη είσαι ρε; Μη μου πείς ότι βρήκες ομάδα εδώ; -gioupi
-Γ: Ναι και μάλιστα μου φαίνεται σοβαρή ομάδα γιατί πολλές επισημότητες βλέπω.... Να δείς καμιά πλάκα μου κάνουν.... Επειδη όμως ο τύπος που με πήρε τηλέφωνο με κοιτάει περίεργα θα σε πάρω αργότερα να σου πώ λεπτομέρειες....Να προσέχεις μικρέ...
-Σ: Εννοείται αδερφούλη και αν, αν λεμε είναι κανάς ΠΑΟΚ θα μου δώσεις τσάμπα διαρκείας εεεεεεεε; -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
-Γ: Εντάξει τα λέμε καλό τρέξιμο.....



-Κύριε Γιώργο έτοιμος είμαι
- Ωραία ξεκινάμε λοιπόν....


Στη διαδρομή ο Γιάννης σκεφτόταν ένα πράγμα μόνο το πως θα μπορούσε μια ομάδα απο τη Θεσσαλονίκη να τον θέλει για προπονητή ενώ ούτε τα παιδικά τμήματα της Σκόντα Ξάνθης δεν ενδιαφέρθηκαν.....


Spoiler: show

Off Topic:
Παιδιά είναι η πρώτη μου ιστορία και είναι ευπρόσδεκτες όλες οι συμβουλές σας
User avatar
Mayhem
Amateur
Amateur
Posts: 224
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Δεν παίζω πια
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus,Arsenal,Ηρακλής
Status: Χθες έκανα την μεγαλύτερη παρτούζα.!! Κοιμήθηκα με τα Χίλια Ζόρια…!!
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη μεγαλε
User avatar
chris_tsig
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Nov 03, 2012 2:06 pm
Football Manager της ομάδας: Dynamo Dresden
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Mayhem wrote:καλη αρχη μεγαλε
Ευχαριστώ πολύ φίλε (:

Ο Γιάννης μαζί με τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας είχαν φτάσει στα γραφεία της ομάδας και αυτό που αντίκρισε ο νεαρός τεχνικός ήταν πέρα απο κάθε φαντασία.......:

Image

-Γ: Μα καλά τί δουλειά έχουμε στα γραφεία της ΠΑΕ Ηρακλής; Συστεγάζεστε; :shock: :shock:
-Κ: Φυσικά και όχι.... Περάστε και τα υπόλοιπα θα τα συζητήσετε με τον κύριο Παπαδόπουλο...

Ο Γιάννης καχύποπτος όπως πάντα συνέχιζε να πιστέυει ότι κάποιος του έκανε πλάκα....... Ανεβαίνοντας όμως στο γραφείο του Θεόδωρου Παπαδόπουλου όλα θα άλλαζαν :
Image
-Κ: Κύριε Παπαδόπουλε σας έφερα τον τεχνικό που ζητήσατε...
-Π: Σε ευχαριστώ Γιώργο μπορείς να μας αφήσεις να τα πούμε με τον φίλο μου τον Γιάννη; Κάθισε Γιάννη...
-Γ: Εεεε ννννναι ευχαριστω....
-Π: Δεν χρειάζεται να έχεις τρακ.....λοιπόν ας μπούμε κατευθείαν στο ψητό.... Δέχεσαι να αναλάβεις την τεχνική ηγεσία της ομάδας μας;
-Γ: :shock: :shock: :shock: Εγώ;;;;;
-Π: Ναι Γιάννη εσύ!!! Τα οικονομικά της ομάδας μας μας έχουν αναγκάσει να ψάξουμε για νέους προπονητές γεμάτους όρεξη και νέες ιδέες.... και θέλω να ελπίζω ότι εσύ είσαι ο καλύτερος για αυτή τη δουλειά.....
-Γ: Τί να πώ τώρα εγώ φυσικά και δέχομαι.....αλλά θα πρέπει να μου δώσετε ένα περιθώριο να βρώ ένα σπίτι εδώ στη Θεσσαλονίκη....
-Π: Αυτό το έχω κανονίσει ήδη... Αυτό είναι το νέο σου σπίτι!!!!!!
Image
-Γ: Δεν ξέρω τί να πώ κύριε Πρόεδρε πραγματικά....
-Π: Το μόνο που θέλω απο σένα είναι να δημιουργήσεις μία ανταγωνιστική ομάδα και να προσπαθήσουμε να πετύχουμε την άνοδο στην Σουπερλίγκα...
-Γ: Εννοείται κύριε Παπαδόπουλε....Σας ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δείχνετε... Θα βάλω τα δυνατά μου...
-Π: Αυτό ήθελα να ακούσω

Έτσι ο Γιάννης Πετρίδης ήταν και επίσημα ο νέος τεχνικός του Ηρακλή

Image
Image

Και το επίσημο μήνυμα απο τον Πρόεδρο

Image

Το προπονητικό μας κέντρο:

Image
Image

Και φυσικά λίγα λόγια για την Ιστορία της ομάδας μας:

Image

Και τέλος η γηπεδάρα μας :

Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το εχεις αρχισει πολυ ωραια .
Καλη συνεχεια !!
Image
User avatar
Vasilakos96
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Tue Feb 05, 2013 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: APOEL
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Status: Champions keep playing until they get it right.
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη Αρχή!
ballinis
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Apr 27, 2011 2:43 pm
Football Manager της ομάδας: monaco
Αγαπημένη Ομάδα: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή!!πολύ ωραία παρουσίαση!!
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8500
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Καλή αρχή.
Δύσκολα τα πράγματα με την ομάδα πάντως. Γεμάτη παλτά είναι και θα έχεις ψιλοθέμα με την άνοδο :D .
User avatar
chris_tsig
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Nov 03, 2012 2:06 pm
Football Manager της ομάδας: Dynamo Dresden
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Giorgos Giovanis wrote:Το εχεις αρχισει πολυ ωραια .
Καλη συνεχεια !!
Ευχαριστώ πολύ φίλε (:
Vasilakos96 wrote:Καλη Αρχή!
Ευχαριστώ
ballinis wrote:καλή αρχή!!πολύ ωραία παρουσίαση!!
Ευχαριστώ πολύ :D
Arkas16 wrote:Καλή αρχή.
Δύσκολα τα πράγματα με την ομάδα πάντως. Γεμάτη παλτά είναι και θα έχεις ψιλοθέμα με την άνοδο :D .
Ισχύει ότι η ομάδα θέλει γερό ξεσκαρτάρισμα αλλά νομίζω κάτι έγινε.....τα υπόλοιπα στη συνέχεια της Ιστορίας!!!! Ευχαριστώ πολύ για την στήριξη -gioupi
Τα πράγματα κυλούσαν όμορφα για τον Γιάννη καθώς ήταν πλήρως ευχαριστημένος με τις εξελίξεις.... Όμως τα πράγματα τώρα δυσκόλευαν καθώς η ομάδα χρειαζόταν πολύ δουλειά...Έτσι λοιπόν αποφάσισε να ζητήσει βοήθεια από τον αδερφό του :
-Γ: Έλα ρε Σάκη τί λέει;
-Σ: Καλά ρε να εδώ με κάτι γκομενάκια ψήνουμε κατάσταση..... Με θέλεις κάτι;
-Γ: Ναί έλεγα αν θες να με βοηθήσεις λίγο με την ομάδα ρε..... είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση γιατί ούτε λεφτά υπάρχουν ούτε ποιότητα....
-Σ: Θές να φέρω τίποτα φιλαράκια απο τη σχολή να τους δείς; :P
-Γ: ΌΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ -toixos2 εγώ σου μιλάω σοβαρά ρε ..... άντε έλα από δω όταν μπορέσεις......
-Σ: Καλά, καλά μη φωνάζεις ξεκινάω τώρα......


Όταν ο Σάκης έφτασε ο Γιάννης φαινόταν σε μάυρα χάλια...:
-Σ: Τί έχεις ρε ; Δε πιστέυω να είσαι έτσι για την ομάδα; Αφού μαζί θα χτίσουμε το νέο Ηρακλή.......
-Γ: Αυτό είναι που με φοβίζει........
-Σ: Έλα ρε Γιάννη επιτέλους δηλαδή εμπιστέυσου με για μία και μοναδική φορά στη ζωή σου.....
-Γ: Ρε τί δεν καταλαβαίνεις; Αυτή είναι η ευκαιρία της ζωής μου.....
-Σ: Ωραία λοιπόν καταρχήν σε τί θέση ψάχνουμε.....
-Γ: Με δουλέυεις; Σε όλες φυσικά..... Και χωρίς να δαπανήσουμε ούτε ένα ευρώ.....
-Σ: Ε τότε μία είναι η λύση ρε θα αποδεσμεύσουμε παίχτες που κοστίζουν πιο πολύ από ότι αξίζουν και θα κοιτάξουμε για δανεικούς απο ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΑΕΚ με οσο το δυνατόν μικρότερο ποσοστό συμμετοχής στα συμβόλαιά τους :D
-Γ:ΧΜμμμμ καλό μου ακούγεται δηλαδή λές για κανα Μαυρία,κανά Φετφα;;;
-Σ: Σιγά μην πάρουμε και τον Νευμάρ.... ρε κάτσε καλά τον Ηρακλή έχουμε δεν είμαστε και η Μπάρτσα....
-Γ: Ναι σωστά.... έχουμε και τα φιλικά ρε πολύ ζόρι θα πέσει έλα να δείς τί κανόνισε ο κυρ Θόδωρος.....

Image

-Σ: Αυτός ο Πρόεδρος πρέπει να χάνει λίγο ε;; Άκου Λυόν......
-Γ: Ίσως το κάνει για να προσελκύσει τους οπαδούς, τεσπα ας δούμε λοιπόν τι θα γίνει με τις μεταγραφές ........


Μερικές μέρες αργότερα ενώ ο Γιάννης με τη βοήθεια του Σάκη ετοίμαζαν την ομάδα σκάει ένα τηλεφώνημα απο τον Πρόεδρο:

-Π: Έλα Γιάννη ελπίζω όλα να είναι καλά..... σε πήρα να σου πώ ότι εχθές απέλυσα τον βοηθό σου καθώς και τον οικονομικό σύμβουλο της ΠΑΕ γιατί ανακαλύψαμε χρηματική κομπίνα που είχαν στήσει οι δυό τους... Όμως βρήκαμε έναν άνθρωπο που θέλει να σε βοηθήσει στο χτίσιμο της ομάδας αν βέβαια συμφωνείς και εσύ ............ ο Τραιανός Δέλλας...
-Γ: Μα τί λέτε κύριε Θόδωρε φυσικά και θέλω να δουλέψω με τον Δέλλα
-Π: Ωραία οπότε απο σήμερα ο νέος σου βοηθός είναι οοοοοοοοοοοοοοοο...........
Spoiler: show
Image
Επικρατεί τεράστια χαρά στην ΠΑΕ -gioupi -gioupi -gioupi
Ο Γιάννης συγκλονισμένος με τη συνεργασία του με τον Κολοσσό συνέχισε την προετοιμασία της ομάδας.... Και έτσι ήρεμα πέρασαν οι μέρες και φτάσαμε λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος το κλίμα είχε αλλάξει εντελώς...:
-Γ: Καλά αδερφέ φοβερή η ιδέα σου να πάρουμε δανεικούς μαζί και με τους ελεύθερους που βρήκαμε νομίζω κάναμε καλή αρχή...
-Σ: Εγώ στα ΄λεγα ρε ήταν η μόνη λύση....
-Γ: Όπα κάτσε χτυπάει το τηλέφωνο..... Ά ο Πρόεδρος είναι ....... Έλα πρόεδρε.....
-Π: Έλα Γιαννάκη πήρα να δώ πως πάει η ομάδα..... λοιπόν σε 1 ώρα ξεκινάει η παρουσίαση των μεταγραφών νομίζω ότι κάναμε μια τέλεια αρχή αν και έφυγαν δύο παίχτε που πίστευα θα έκαναν τη διαφορά
-Γ: Νααί πρόεδρε αλλά έπρεπε να βάλουμε και λίγα χρήματα στο ταμείο και οι προσφορές ήταν άκρως ικανοποιητικές...
-Π: Εντάξει τότε σου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.... τα λέμε λοιπόν στην παρουσίαση....

Μετά απο μία ώρα :

-Γ: Σας ευχαριστούμε όλους για την παρουσία σας εδώ αλλά επειδή τα πολλάλόγια είναι φτώχεια και εμείς φέτος δεν είμαστε εδώ για λόγια αλλά για έργα ας ξεκινήσουμε.... αρχικά πήραμε 4 παίκτες απο τις ακαδημίες του Παναθηναικού
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
-Γ: Οι επόμενες 3 μεταγραφές έρχονται από την άλλη μεγάλη ομάδα της Ελλάδας τον Ολυμπιακό
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
-Γ: Άλλες δύο κινήσεις μία από τον κάθε δικέφαλο
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
-Γ: Και τέλος τέσσερις έμπειροι παίκτες οι οποίοι ήταν ελεύθεροι
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
-Γ: Με αυτές τις μεταγραφές απο σήμερα ξεκινάει μια καινούρια μέρα για την ομάδα του Ηρακλή και φετινός μας στόχος μετά απο πολύωρη συζήτηση με τον κύριο Παπαδόπουλο θα είναι η άνοδος στην Σούπερλίγκα έστω και μέσα απο την διαδικασία των Πλευ οφφ..... Στη συνέχεια θα σας παρουσιάσουμε των αναλυτικό πίνακα μεταγραφών..... Σας ευχαριστώ και πάλι όλους και εύχομαι κάθε επιτυχία στην ομάδα μας
Spoiler: show
Image

Καθώς ο Γιάννης αποχώρησε απο τη συνέντευξη τύπου αμέσως τηλεφώνησε στον αδερφό του:

-Γ: Έλα ρε πώς σου φάνηκε;
-Σ: Πολύ καλά άντε τώρα να ξεκινάμε σιγά σιγά αν και η ομάδα δεν με έπεισε στα φιλικά....
-Γ: Ναί αλλά σκέψου ότι οι περισσότεροι απο τους παίκτες που πήραμε δεν συμμετείχαν στα φιλικά οπότε πιστεύω ακόμα ότι αυτή η ομάδα μπορεί να δείξει πολλά
-Σ: Ας το ελπίσουμε αδερφέ λοιπόν σε αφήνω τώρα να παώ να ετοιμαστώ άντε και καλή αρχή στο πρωτάθλημα.....
-Γ: Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί..... Καληνύχτα και ευχαριστώ για όλα μικρέ


Έτσι λοιπόν μετα τα όχι και τόσο καλά αποτελέσματα στα φιλικά
Spoiler: show
Image

Ο Γιάννης άρχισε να σκέφτεται την αρχή του πρωταθλήματος
Spoiler: show
Image

Τι πιστέυετε θα καταφέρει ο Γιάννης μαζί με τη βοήθεια του Σάκη να διεκδικήσουν την άνοδο ή θα προδώσουν την εμπιστοσύνη που τους έδειξε η Διοίκηση;;
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Ε πάρε και κανέναν δανεικό... :D

Γροντής πουλέν, να τον προσέχεις, θα σου βγει, εδώ σε Σούπερ Λιγκ και μια χαρά μου απέδιδε.
Το κακό με τις μεταγραφές σου είναι πως λείπει η εμπειρία. Τουλάχιστον πήρες καλό φορ για την κατηγορία.
Καλή επιτυχία!
User avatar
Vasilakos96
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Tue Feb 05, 2013 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: APOEL
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Status: Champions keep playing until they get it right.
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κινήθηκες έξυπνα με μεταγραφές.Την άνοδο την έχουμε, έστω και με πλέι-οφ. Δείξε και ένα ss απο την ομάδα.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8500
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Πήρες τον Κίκο της καρδιάς μας :crybaby: !
Πολλοί δανεικοί αλλά με τους μπατίρηδες που έμπλεξες δεν είχες άλλη επιλογή.
Τον Κιρόφσκι πως τον έδωσες τόσα λεφτά ρε?
ballinis
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Apr 27, 2011 2:43 pm
Football Manager της ομάδας: monaco
Αγαπημένη Ομάδα: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλές μεταγραφές!!250Κ για Κιρόφσκι και 140Κ για Χιονίδη? :shock:
User avatar
chris_tsig
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Nov 03, 2012 2:06 pm
Football Manager της ομάδας: Dynamo Dresden
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
dk2991 wrote:Ε πάρε και κανέναν δανεικό... :D

Γροντής πουλέν, να τον προσέχεις, θα σου βγει, εδώ σε Σούπερ Λιγκ και μια χαρά μου απέδιδε.
Το κακό με τις μεταγραφές σου είναι πως λείπει η εμπειρία. Τουλάχιστον πήρες καλό φορ για την κατηγορία.
Καλή επιτυχία!
Καλή ιδεα αυτό με τους δανεικούς δεν το είχα σκεφτεί :P Όσο για την εμπειρία ακριβώς εκεί ποντάρουμε ότι οι άλλοι έχουν εμπειρία αλλά δεν έχουν αντοχή και εκεί θέλω να τους χτυπήσω....
Vasilakos96 wrote:Κινήθηκες έξυπνα με μεταγραφές.Την άνοδο την έχουμε, έστω και με πλέι-οφ. Δείξε και ένα ss απο την ομάδα.
Έφτασεεεεε
Arkas16 wrote:Πήρες τον Κίκο της καρδιάς μας :crybaby: !
Πολλοί δανεικοί αλλά με τους μπατίρηδες που έμπλεξες δεν είχες άλλη επιλογή.
Τον Κιρόφσκι πως τον έδωσες τόσα λεφτά ρε?
Και εγώ ακόμα απορώ αν και είχε αρχική 100 χιλιαρικα και ειχα βαλει ρητρα 200 αυτος πειστηκε ευκολα με τον μισθο που επαιρνε..... αλλα και πάλι όλα τα χρήματα για τα χρέη πήγαν..... :(
ballinis wrote:καλές μεταγραφές!!250Κ για Κιρόφσκι και 140Κ για Χιονίδη? :shock:
Επίσης με τον ίδιο τρόπο μετά από πολλά παζάρια.... και όμως ο χιονιδης ηταν το "αστέρι" της ομάδας όσο κι αν αυτό ακούγεται περίεργο.....
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΜΑΔΑΣ

Τερματοφύλακες
Image
Αμυντικοί
Image
Μέσοι
Image
Επιθετικοί
Image



Τό άγχος είχε χτυπήσει κόκκινο και ο Γιάννης ήταν έτοιμος να σκάσει..... το απόγευμα η ομάδα αναχώρησε για τη Λάρισα όπου εκεί ο Γιάννη ζήτησε από τους παίκτες του να δειξουν ότι "Ο νέος είναι ωραίος"

Έτσι λοπόν πάμε σιγά σιγά για την πρώτη αγωνιστική της Φουτμπολ Λιγκ

Image

1η Αγωνιστική: Λάρισα VS Ηρακλής 1908

Σε ένα απο τα ομορφότερα γήπεδα στην Ελλάδα:

Image

Με τους οπαδούς να έχουν κατακλήσει το γήπεδο:

Image
Spoiler: show
Image
Πολύ καλή αρχή και ο Γιάννης έμεινε κάτι παραπάνω απο ευχαριστήμενος -gioupi -gioupi
Μετά από 3 μέρες:

Image

2η Αγωνιστική: Ηρακλής 1908 VS Καλλιθέα

Η Γηπεδάρα μας:
Image


Οι καταπληκτικοί οπαδοί μας:
Image
Spoiler: show
Image
Άλλοι 3 βαθμοί σήμερα και οι οπαδοί είναι ενθουσιαμένοι......

Επόμενο παιχνίδι στη Δράμα με την τοπική Δόξα:

Image

3η Αγωνιστική: Δόξα Δράμας VS Ηρακλής 1908

Image
Image
Spoiler: show
Image
Απίστευτο ήμαστα τραγικοί... -toixosmesh -toixosmesh.... Ο Γιάννης τα έψαλε στους ποδοσφαιριστές.....

Μετά την πολύ καλή αρχή που είχε κάνει η ομάδα του Ηρακλή αυτή η μεγάλη ήττα απο την Δόξα τάραξε τα νερά τόσο στη Δουλειά όσο και στην οικογένεια του Γιάννη:
-Σ: Έλα ρε Μουρίνιο....
-Γ: Σάκη σκάσε γιατί έχω φοβερά νέυρα... εσύ φταίς ηλίθιε που μου είπες να πάρω δανεικούς.... τα είδες τα καμάρια σου...;;;;
-Σ: Καταρχήν χαμήλωσε τον τόνο της φωνής σου και δεύτερον ρε βλάκα δεν σου είπε κανείς ότι θα πετύχουμε σίγουρα μια ιδέα είπα εγώ και αν θυμάσε καλά μου είχε πεί ότι συμφωνείς απόλυτα....
-Γ: Καλά , καλά κανόνισε να φάμε άλλη μια τέτοια ήττα και θα σε βάλω εσένα να λογοδοτήσεις στον Πρόεδρο...
-Ωχ, λοιπόν επειδή έχεις νέυρα απο την ήττα καλύτερα να τα πούμε άλλη στιγμή.... τα λέμε ......

Και ενώ ο Γιάννης σκεφτόταν το πώς θα αλλάξει την εικόνα της ομάδας το τηλέφωνημα που δέχτηκε δεν ήταν και ότι καλύτερο:
-Γ: Γειά σου πρόεδρε.....
-Π: Καλά ρε τί ήταν αυτό;;;; Ο γιός μου που είναι 2 χρονών παίζει καλύτερη μπάλα.....
-Γ: Συμφωνώ απόλυτα και αυτό σκεφτόμουν μόλις τώρα.... θα βρώ τρόπο να αλλάξω τα πράγματα....
-Π: Το καλό που σου θέλω αν το παιχνίδι γινόταν στη Θεσσαλονίκη δεν θα είχαμε βγεί ζωντανοί ούτε εμείς ούτε οι ποδοσφαιριστές.... περιμένω άμμεση αλλάγη στη νοοτροπία και στον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας.... Καλό βράδυ...
-Γ:...................

Έτσι λοιπόν ο ήρωας μας είχε άλλον ένα δύσκολο στόχο να επιτύχει πλέον.... Να συσφίξει τις σχέσεις του και με τον πρόεδρο της ομάδας..... και σαν να μην έφταναν όλα αυτά το επόμενο παιχνίδι ήταν πολύ δύσκολο καθώς ο Ηρακλής αντιμετώπιζε τον πολύ δυνατό Παναιτωλικό.......
User avatar
chris_tsig
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Nov 03, 2012 2:06 pm
Football Manager της ομάδας: Dynamo Dresden
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες σας αρέσει το στύλ της παρουσιάσης όποιος έχει να προτείνει κάτι δαιφορετικό δεν υπάρχει θέμα....
User avatar
Vasilakos96
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Tue Feb 05, 2013 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: APOEL
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Status: Champions keep playing until they get it right.
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος ο τρόπος παρουσίασης. Η ομάδα θα στρώσει, πολλες μεταγραφές σε λίγο χρόνο, και πολλο νεαροί. Τα φιλικα σίγουρα βοήθησαν κάπως, αλλά.... Μέχρι τον Νοέβμρη και μετα(αρκετά έυκολα παιχνίδια, στο μάτι τουλάχιστον) περιμένω την ομάδα να κάνει ένα ωραίο σερί με νίκες! :P
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”