The Phoenix

Post Reply
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε Vitesse!!!! :D
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έτσι μωρή ομάδα!!! :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ωραίες οι χαρές και τα πανηγύρια για το νταμπλ αλλά ο Daniel δεν είχε ξεχάσει με τίποτα τον Togba. Είχε ένα σχέδιο στο μυαλό του, πρώτα όμως έπρεπε με κάποιο τρόπο να πλησιάσει τον Togba και ο μόνος που μπορούσε να τον βοηθήσει σε αυτό ήταν ο Merab Jordania. Γι αυτό ο Daniel του τηλεφώνησε...


Image


- Καλημέρα σας κύριε Jordania
- Καλημέρα. Ποιος είναι ;
- Ο Daniel είμαι
- Α γεια σου Daniel. Δεν την γνώρισα την φωνή σου
- Με συγχωρείτε πολύ που σας ενοχλώ. Θα ήθελα να σας ζητήσω μια χάρη
- Ότι θέλεις Daniel. Πες μου ότι θέλεις
- Θυμόσαστε αυτόν τον κύριο που μου γνωρίσατε στην δεξίωση ; Togba Fofana τον έλεγαν
- Ναι βεβαίως. Είναι πολύ καλός επιχειρηματίας ο Togba. Τι με αυτόν ;
- Νιώθω λίγο τύψεις γιατί όταν μιλήσαμε δεν ήμουν πολύ ομιλητικός και θα ήθελα έναν τρόπο να επικοινωνήσω μαζί του να του ζητήσω συγγνώμη
- Έλα τώρα Daniel. Για κάτι τόσο ασήμαντο θέλεις να του ζητήσεις συγγνώμη ; :|
- Ναι ναι. Δεν μπορώ. Νιώθω τύψεις για την συμπεριφορά μου. Αν δεν του ζητήσω συγγνώμη δεν μπορώ να ησυχάσω
- Χμ…..καλα. Περίμενε ένα λεπτό να κοιτάξω που έχω το τηλέφωνο του, μην κλείσεις…
- Ευχαριστώ. Περιμένω όσο θέλετε

Μετά από λίγα λεπτά….

- Daniel δεν βρήκα που έχω το τηλέφωνο του. Έχω όμως την διεύθυνση από τα γραφεία της εταιρίας του
- Δεν με πειράζει. Θα πάω εκεί ο ίδιος αν είναι. Καλύτερα έτσι
- Μα για κάτι τόσο ασήμαντο ; :?
- Ναι
- Καλά καλά, αφού επιμένεις. Επειδή είναι λίγο περίεργα τα ονόματα τον διευθύνσεων που έχουμε εδώ στην Ολλανδία, θα στην στείλω με sms μόλις κλείσουμε το τηλέφωνο, Να μην κάνεις και κανένα λάθος όπως θα το γράφεις
- Σας ευχαριστώ πολύ κύριε Jordania
- Τίποτα Daniel. Μόνο που θέλω κι εγώ να σου ζητήσω κάτι. Αν μπορείς πέρασε λίγο μετά από το προσωπικό γραφείο του Ted Van Leeuwen γιατί με έχει πρήξει στα τηλέφωνα αν ξέρω πότε θα πας από κει για να μιλήσετε για το budget της νέας χρονιάς και τα μεταγραφικά
- Θα πάω ναι. Το έχω στο νου μου
- Ο Ted το ξέρω ότι μερικές φορές μπορεί να γίνει ιδιαίτερα εκνευριστικός και πιεστικός αλλά ήταν φίλος του πατέρα μου και εκτός από αυτό, εγώ δεν έχω ιδέα από ποδόσφαιρο. Γι αυτό του τα έχω αφήσει όλα εν λευκό
- Σας δίνω το λόγο μου. Θα πάω μόλις κλείσουμε. Γεια σας και σας ευχαριστώ και πάλι


Το προσωπικό γραφείο του Ted Van Leeuwen ήταν εκτός των εγκαταστάσεων της ομάδας. Πίστευε ότι σε διαφορετικό μέρος δεν θα υπήρχε κίνδυνος κάποιος να μπει και να του κλέψει τις εισηγήσεις που του έκανε το ανεξάρτητο δίκτυο με σκάουτερς με το οποίο συνεργαζόταν


Image


Ο Daniel ήθελε να πάει όσο πιο γρήγορα μπορούσε να βρει τον Togba όμως είχε δώσει τον λόγο του στον Jordania και δεν γινόταν να τον αθετήσει. Έτσι έφτασε στο γραφείο του Ted Van Leeuwen



Image


- Άντε κύριε Kimpaba. Σε περιμένω από το πρωί εδώ
- Μα δεν είχαμε δώσει ραντεβού. Δεν μου είπατε το πρωί ότι θα είστε εδώ όλη μέρα και να έρθω ότι ώρα θελήσω ;
- Στο είπα κύριε Kimpaba από ευγένεια. Κανονικά από τη στιγμή που μιλήσαμε έπρεπε να ήσουν εδώ
- :roll:
- Τελευταία φορά κύριε Kimpaba που με έκανες να σε περιμένω. Τελευταία!
- :roll: Καλά. Μπορούμε τώρα να πούμε για τα της ομάδας ;
- Να πούμε
-…
-…
-…
- Ε, άντε
- Μπα ; Βιάζεσαι τώρα κύριε Kimpaba ; Άμα βιάζεσαι να ερχόσουν πιο νωρίς
- :roll:
- Την νέα χρονιά θέλουμε πάλι το πρωτάθλημα και μια καλή πορεία στο Champions League
- Θα εξαρτηθεί αυτό από πολλούς παράγοντες και ένας από αυτούς είναι το budget που θα μου δώσετε
- Είμαι πολύ γενναιόδωρος φέτος και θα σου δώσω αρκετά χρήματα


Image


- Τι ; Τόσα λίγα ;;;; :o
- Δεν είναι καθόλου λίγα κύριε Kimpaba!
- Με τόσα χρήματα τι μεταγραφές να κάνω ;;; Θέλουμε μεγάλη ενίσχυση για το Champions League. Άμα πάμε με τους παίχτες που έχουμε, θα τρώμε πολλά γκολ σε κάθε αγώνα
- Κύριε Kimpaba σαν πολύ απαιτητικός έγινες. Πήρες ένα πρωτάθλημα που θα έπαιρνα κι εγώ και νομίζεις ότι κατάφερες κάτι
- Ξέρεις κάτι Ted. Αρκετά! Αρκετά ανέχτηκα την συμπεριφορά σου και όλες τις παραξενιές σου! Την αγαπώ την ομάδα αλλά δεν πάει άλλο! Παραιτούμαι!
- Στο καλό να πας. Δεν θα μας λείψεις καθόλου. Όποιον προπονητή και να πάρουμε πάλι πρωταθλήτρια θα την βγάλει την ομάδα
- Θα το δούμε αυτό. Θα το δούμε….
- Να δω εσύ που θα βρεις καλυτέρα. Μόνο για μικρές ομάδες κάνεις κύριε Kimpaba. Χάρη σου κάναμε τόσο καιρό που σε αφήσαμε να δουλέψεις εδώ
- Και που κάθομαι και σου μιλάω Ted, πολύ σου είναι. Αντίο


Image


Με το αντίο, ο Daniel έφυγε από το γραφείο του Ted Van Leeuwen κλείνοντας δυνατά την πόρτα πίσω του. Φαινόταν από την αρχή ότι μια τέτοια προβληματική συνεργασία θα είχε και ανάλογο τέλος
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ λιγα τα λεφτα για μεταγραφες ,θεωρω πως καλα εκανες και εφυγες .
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Φαντάζομαι το ξέρεις ότι το μοβ σηματάκι scouts που έβαλες είναι για τους προσκόπους :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Giorgos Giovanis wrote:Πολυ λιγα τα λεφτα για μεταγραφες ,θεωρω πως καλα εκανες και εφυγες .

Ο τσιγκουναρος είχε 40m balance+τα λεφτά του cl και έμενα με άφησε με τους πασατέμπους

rimini wrote:
Off Topic:
Φαντάζομαι το ξέρεις ότι το μοβ σηματάκι scouts που έβαλες είναι για τους προσκόπους :D

Δεν το ήξερα αυτό για τους προσκοπους αλλά οκ κι έτσι την κάνει την δουλειά του :D
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ετσι με το κεφαλι ψηλα ! Τωρα να δουμε πιθανες επιλογες ....
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχουμε και ανατροπές βλέπω.Για να δούμε τον επόμενο σταθμό.Πως θα εκδικηθούμε τον δουλέμπορο αν φύγουμε απο Ολλανδία?
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Η συμπεριφορά και η αχαριστία του Ted Van Leeuwen είχε στενοχωρήσει πολύ τον Daniel. Θα μπορούσε τόσο καιρό να φροντίζει περισσότερο τον φίλο του τον Joshua στο νοσοκομείο και να έχει σε δεύτερη μοίρα την ομάδα όμως δεν το έκανε αυτό γιατί δεν ήθελε να προδώσει την εμπιστοσύνη που του έδειξαν και στο τέλος εισέπραξε μόνο πίκρα και στεναχώρια

Image


Σίγουρα υπήρξαν και οι πάρα πολλές καλές στιγμές τις οποίες και σκεφτόταν ο Daniel φτάνοντας στα γραφεία της εταιρίας του Togba Fofana



Image


Κατέβηκε από το αυτοκίνητο του και πήγε στην είσοδο όπου εκεί υπήρχε ένας σεκιουριτάς

- Καλημέρα σας
- Καλημέρα
- Μήπως θα μπορούσα να μιλήσω με τον κύριο Fofana
- Έχετε κάποιο ραντεβού ;
- Όχι δεν έχω
- Τότε δεν μπορείτε να τον δείτε. Πρέπει να κλείσετε ραντεβού πρώτα
- Χμ, δε το ήξερα αυτό με το ραντεβού….. σας παρακαλώ όμως, κάντε έναν κόπο και ενημερώστε ότι έχω έρθει εδώ. Daniel Kimpaba λέγομαι. Είναι πολύ σημαντικό. Σας παρακαλώ
- Ουφ, καλά


Βαριεστημένα ο σεκιουριτας σήκωσε το τηλέφωνο που υπήρχε εκεί δίπλα


- Έλα ρεσεψιόν εκεί ; Έχει έρθει ένας εδώ που θέλει λέει να δει τον κύριο Fofana………..Τι ; Ραντεβού ; Κι εγώ αυτό του ειπα…..….ειναι σημαντικό λεει…..…ναι μισό να τον ρωτησω………..το όνομα σας ;
- Daniel Kimpaba. Είχαμε συναντηθεί στην δεξίωση για τα παιδιά της Αφρικής πείτε
- Daniel Kimpaba λέει ότι τον λενε……….ναι………..και λέει κάτι για δεξίωση για την Αφρικη………..εγινε. Κύριε, θα περιμένετε λίγο μαζί μου και θα μας ενημερώσουν σε λίγο αν θα σας επιτραπεί η είσοδος
- Ευχαριστώ πολύ. Ευχαριστώ


Σε λίγα λεπτά το τηλέφωνο χτύπησε….


- Κεντρική πύλη λέγετε. Τι ; Ενταξει……ενταξει θα του το πω
-….
- Μπορείτε να περάσετε κύριε. Μισό λεπτό μόνο να σας βάλω το καρτελάκι επισκέπτη


Ο σεκιουριτας έβγαλε ένα καρτελάκι από ένα συρτάρι και αφού το πέρασε στον λαιμό του Daniel τον οδήγησε μέσα στην ρεσεψιόν


Image Image


Εκεί περίμενε μια κοπέλα

- Γεια σας κύριε Kimpaba :-D
- Γεια σας
- Ο κύριος Fofana σας περιμένει στο γραφείο του. Ακολουθήστε με σας παρακαλώ
- Ευχαριστώ


O Daniel ακολούθησε την κοπέλα και αφού μπήκαν στο ασανσέρ, ανέβηκαν στον 3o όροφο όπου ήταν το γραφείο του Togba

Image


- Φτάσαμε, μπορείτε να περάσετε
- Ευχαριστώ


Ο Daniel άνοιξε την πόρτα του γραφείου και μπήκε μέσα. Στους τοίχους υπήρχαν παντού ταριχευμένα ζώα σαν τρόπαια. Δεν θα περίμενε κανείς κάτι διαφορετικό από έναν τέτοιο άνθρωπο


Image Image


Ο Togba καθόταν σε ένα χρυσό κάθισμα που θύμιζε θρόνο καπνίζοντας παράλληλα το πούρο του

Image


- Γεια σου φιλέ Daniel
- Γεια σας κύριε Fofana
- Άσε τους πληθυντικούς και τις ευγένειες Daniel. Togba να με λες
- Εντάξει
- Για να κάνεις εσύ τόσο δρόμο να έρθεις εδώ να με βρεις, κάτι σημαντικό θα θέλεις
- Ναι έτσι είναι. Ήρθα εδώ γιατί θέλω να σου ζητήσω να συνεργαστούμε
- Τι να συνεργαστούμε ; Εγώ ασχολούμαι με το εμπόριο και εσύ είσαι προπονητής
- Θέλω κι εγώ να ασχοληθώ με το εμπόριο
- Εσύ ; Μα τι ξέρεις εσύ από εμπόριο ; Θα εμπορεύεσαι μπάλες ; χαχαχα
- Ίσως δεν το γνωρίζεις αλλά είμαι κι εγώ από την Κένυα. Έχω ακούσει τις ιστορίες για κάποιον ο οποίος είναι ο φόβος και ο τρόμος της περιοχής και ασχολείται με άλλου είδους “εμπόριο” ::wink:
- Τις έχω ακούσει κι εγώ αυτές τις ιστορίες. Όλοι θαυμάζουν έναν δυνατό άντρα που με πάθος λιονταριού φροντίζει τους δικούς του ανθρώπους -foumarw
- Γι αυτό σου λέω, έλα να συνεργαστούμε. Έχω κι εγώ κάτι γνωριμίες εκεί. Ίσως σε βοηθήσουν
- Άντε πες ότι δέχομαι να συνεργαστούμε, με την δουλειά σου τι θα γίνει
- Αυτό θα ήταν πρόβλημα αν είχα δουλειά. Όμως πριν λίγες ώρες λόγο κάποιον καταστάσεων παραιτήθηκα
- Εντάξει. Κοίτα να δεις όμως, επειδή στην δουλειά μου θέλω μόνο ανθρώπους που εμπιστεύομαι, θα πρέπει κι εσύ να μου αποδείξεις ότι μπορώ να σε εμπιστευτώ
- Ότι ζητήσεις θα το κάνω
- Στην δουλειά μας μπορεί να περάσει μεγάλο διάστημα που απλώς περιμένουμε και όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή “χτυπάμε” και κερδίζουμε το εμπόρευμα. Αυτό λοιπόν που θέλω από σένα, είναι να πας στην Αγγλία και να περιμένεις να σε καλέσω εγώ και να σε ενημερώσω πότε θα είμαστε έτοιμοι. Εκεί θα γίνει η επόμενη μας δουλειά
- Εντάξει. Θέλω μόνο περιθώριο μερικές μέρες να κλείσω κάτι δουλειές που έχω εδώ
- Σου δίνω μια εβδομάδα
- Όχι είναι πολλές μέρες μια εβδομάδα. Τρεις μέρες θέλω
- Μου αρέσεις Daniel. Σε βλέπω πολύ ζεστό για την δουλειά. Έλα ας δώσουμε τα χέρια λοιπόν

Image


Πολύ περίεργο και επικίνδυνο παιχνίδι παίζει ο Daniel. Αυτό που θέλει να κάνει έχει πολύ μεγάλο ρίσκο και για τον ίδιο αλλά και τα αγαπημένα του πρόσωπα
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Α ρε σεναριογράφε!!! ;)
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Πριν αναχωρήσει για Αγγλία ο Daniel, ήθελε να περάσει από το νοσοκομείο να δει έστω για λίγο τον Joshua. Όλο τον καιρό τον επισκεπτόταν αρκετά συχνά. Η κατάσταση του φίλου του δεν είχε αλλάξει, είχε αλλάξει όμως ο άνθρωπος που τον φρόντιζε καθημερινά και αυτός ήταν ο Jan Wouters. Από τότε που απολύθηκε από την Μάλαγα είχε παρατήσει την προπονητική και όλη μέρα την περνούσε στο νοσοκομείο


Image


Ο Daniel είχε φτάσει στο νοσοκομείο και περίμενε στην αίθουσα αναμονής ώστε να έρθει η ώρα του επιτρεπόμενου επισκεπτηρίου


Image


Εκεί που περίμενε, μια γυναίκα του έπιασε κουβέντα


- Αχ τι τραβάμε όλοι εδώ μέσα. Όλο στο περίμενε μας έχουν
- Ε τι να γίνει, έτσι είναι στα νοσοκομεία (είπε ο Daniel)
- Ποιον έχετε εσείς εδώ ;
- Έναν φίλο μου έχω. Είναι σε κώμα εδώ και πάρα πολύ καιρό :cry:
- Α τον κακόμοιρο. Ελπίζω όταν τον ταΐσετε να πάνε όλα καλά και να συνέλθει
- Τι να τον ταΐσω ; Δε καταλαβαίνω τι λέτε ; :|
- Για την Breast Feeding Week δεν είσαστε κι εσείς εδώ ;
- ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ;
- Κοιτάξτε πίσω σας

Ο Daniel κοίταξε πίσω και είδε ένα τεράστιο διαφημιστικό που έλεγε ότι οι θέσεις που καθόταν είναι για όσους ενδιαφέρονται για την World Breast Feeding Week

- AAAAA! Λάθος λάθος! Δεν με ενδιαφέρουν έμενα αυτά. Δεν το είχα δει
- Είπα κι εγώ. Τόσο ωραίο παλικάρι και να είναι τοιούτος, δεν του φαίνεται
- Τοιού….…τι ; Όχι όχι! Πω πω ρεζίλι έγινα. Τόσος κόσμος που πέρναγε από δω το ίδιο θα σκεφτόταν. Πάω να κάτσω αλλού


O Daniel σηκώθηκε γρήγορα από την θέση του, εκείνη τι στιγμή όμως ακούστηκε από τα μεγάφωνα ο ήχος της έναρξης του επισκεπτηρίου, έτσι χωρίς να καθυστερήσει πήγε στο δωμάτιο του Joshua


Image


Πήρε την καρέκλα που ήταν εκεί και κάθισε διπλά στο κρεβάτι…

Αχ φίλε μου. Όσο είσαι εδώ έχουν γίνει πάρα πολλά. Τον βρήκα τον άνθρωπο που μας άλλαξε την ζωή. Τον Togba Fofana, τον βρήκα!
Ασχολείται με το εμπόριο και έχει μια εταιρία εδώ στην Ολλανδία. Τέτοιοι άνθρωποι δεν αλλάζουν και γι αυτό σίγουρα αυτή η εταιρία είναι η βιτρίνα του για να συνεχίζει ανενόχλητος τις βρομοδουλειές του
Το χειρότερο είναι ότι εδώ δεν τον ξέρουν ή δεν θέλουν να δουν αυτά που κάνει και τον έχουν όλοι σε μεγάλη εκτίμηση. Όμως δεν θα συνεχιστεί αυτό.
Το έχω σκοπό της ζωή μου πλέον να αποδείξω σε όλους το τι άνθρωπος είναι και να τιμωρηθεί για όσα έχει κάνει!
Για να γίνει αυτό σκέφτηκα να προσπαθήσω να γίνω συνεργάτης του, ίσως και φίλος του, να με εμπιστευτεί και με αυτόν τον τρόπο θα βρω όλα τα στοιχειά που θέλω για να πληρώσει για τις βρομοδουλειές του.
Έτσι πήγα και τον βρήκα, δεν με κατάλαβε ποιος είμαι και τον έπεισα τελικά να συνεργαστούμε. Γι αυτό φίλε μου φεύγω για Αγγλία αύριο. Ελπίζω όλα να πάνε καλά…..


Ξαφνικά ο Joshua άρχισε να κουνιέται….


ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΥΝΕΡΧΕΤΑΙ (φώναξε ο Daniel)


Με τις φωνές του Daniel ένας γιατρός και δυο νοσοκόμες όρμησαν στο δωμάτιο


- Κύριε περάστε γρήγορα έξω. Να τον εξετάσουμε και θα τον δείτε σε λίγο
- Εντάξει, εντάξει


Η χαρά του Daniel δεν περιγραφόταν. Τα λόγια του μάλλον βοήθησαν τον φίλο του να συνέλθει από το κώμα


- Κύριε ελάτε λίγο εδώ! (φώναξε ο γιατρός που εξέτασε τον Joshua)
- Ναι ναι, έρχομαι
- Λοιπόν εξετάσαμε τον φίλο σας και είναι εντελώς καλά στην υγεία του
- Χαίρομαι πολύ που μου το λέτε αυτό!
- Δεν είδαμε τίποτα περίεργο τώρα που τον εξετάσαμε αλλά θα πρέπει προληπτικά να μείνει 2-3 μέρες ακόμα εδώ
- Ευχαριστώ πάρα πολύ γιατρέ μου. Σας ευχαριστώ


Image


Ο γιατρός και οι νοσοκόμες έφυγαν και ο Daniel έμεινε μόνος του με τον Joshua


- Πόσο χαίρομαι φίλε μου που είσαι επιτέλους καλά!
- Πόσο καιρό είμαι έτσι Daniel ;
- Περίπου 10-11 μήνες φίλε μου
- Πολύ καιρός
- Ναι
- Θυμάμαι ελάχιστα πράγματα. Θυμάμαι σίγουρα ότι ερχόμουν σπίτι σου και μετά τίποτα
- Τότε είχες το ατύχημα που σε έριξε σε κώμα. Άστα αυτά όμως τώρα, δεν είναι ώρα να τα συζητήσουμε. Πρέπει να πάρω τηλέφωνο επειγόντως τον Jan Wouters να του πω τα ευχάριστα νέα
- Ο Jan…. Ξέρεις Daniel μπορεί να ήμουν σε κώμα αλλά κάποιες φορές ένιωθα την παρουσία και την δική σου και του Jan
- Εγώ λόγο της δουλειάς μου ερχόμουν αρκετά συχνά να σε βλέπω, ο Jan όμως ήταν εδώ σχεδόν όλη την ημέρα. Όσο του το επέτρεπαν από το νοσοκομείο, καθόταν
- Daniel……όσα μου έλεγες πριν τα άκουσα όλα
- :o
- Ήταν σαν να έβλεπα όνειρο και έλεγα πρέπει να ξυπνήσω, πρέπει να ξυπνήσω, πρέπει να μιλήσω στον Daniel πριν φύγει
-….
- Να προσέχεις πολύ Daniel. Ξέρουμε και οι δυο πολύ καλά τι άνθρωπος είναι ο Togba
- Πρέπει να πληρώσει για όλα Joshua και θα το καταφέρω αυτό
- Μακάρι Daniel
- Λοιπόν, πάω να ενημερώσω τον Jan. Θα έρθει αυτός μετά εδώ γιατί εγώ πρέπει να ετοιμαστώ για το ταξίδι. Καλή ανάρρωση φίλε μου!
- Όλα να πάνε καλά Daniel


Ο Daniel αφού αγκάλιασε και χαιρέτησε τον φίλο του, ενημέρωσε τον Jan Wouters για το τι είχε γίνει και πλέον ήταν έτοιμος για το ταξίδι στην Αγγλία
User avatar
lamiara1
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Fri May 27, 2011 10:18 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός,Newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: PAO-RAPID-CHELSEA
Status: Learn from yesterday, live for today and hope for tomorrow.
Location: Λαμία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν οχι η καλυτερη ιστορια, μια απο τις καλυτερες! Απιστευτο σεναριο και συγχαρητηρια για τα τροπαια! Μονοκοπανια 16 σελιδες...
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αχά. Πας Premier League(ε δε νομίζω Championship...) άντε να δούμε! :D
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πουλα το για σεναριο στο Χολυγουντ και καλη μπαζα! Φετος πραγματικα νομιζω οτι θα εχω θεμα να διαλεξω την αγαπημενη μου ιστορια.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Αγγλία

Image



Το μόνο που μπορούσε να κάνει τώρα ο Daniel ήταν να περιμένει να τον ειδοποιήσει ο Togba. Για να μην περνάει όμως ο καιρός έτσι χωρίς να κάνει τίποτα και να έχει κάποια χρήματα για τις ανάγκες του, σκέφτηκε να ασχοληθεί πάλι με την προπονητική. Στην Αγγλία όμως δεν ήξερε κανέναν για αυτό απευθύνθηκε σε ένα από τα πιο γνωστά γραφεία μάνατζερ ώστε να τον βοηθήσουν να βρει δουλειά και να έχει κάποιον να τον εκπροσωπεί

Image


Ο μάνατζερ που ανέλαβε τον Daniel ήταν ντυμένος στα ροζ και φαινόταν λίγο περίεργος

Image


- Χαίρομαι που σε γνωρίζω Daniel. Ονομάζομαι Teddy Flipheart! Μπορώ να σου μιλάω στον ενικό ;
- Ναι ναι βέβαια. Δεν υπάρχει πρόβλημα Teddy
- Αχ είσαι τόσο γλυκός. Αφού έτσι σκέφτομαι να σε λέω λουκουμάκο
- :roll:
- Είναι αλήθεια αυτό που λένε για τους Κενυάτες ; -doublekiss
- Ποιο ;
- Να, ότι έχουν μεγ…
- Άσε άσε κατάλαβα. Δεν τα αφήνουμε αυτά τώρα να μιλήσουμε λίγο για το που θα μπορέσω να εργαστώ ;
- Βιάζεσαι λουκουμάκο μου ; Άντε καλά, μισό λεπτό να φέρω τον φάκελο με τις ομάδες που ψάχνουν προπονητή
- :evil:


Ο Teddy πήγε στην βιβλιοθήκη και από ψηλά κατέβασε έναν φάκελο. Επιδεκτικά όμως τον πέταξε κάτω και κλείνοντας το μάτι στον Daniel έσκυψε να τον πιάσει τουρλώνοντας τον πισινό του


- Αχ……τον ατιμουτσικο. Κοίτα καλέ που πήγε και έπεσε. Μήπως Daniel μπορείς να με βοηθήσεις να τον πιάσω ; Δεν φτάνω μέχρι κάτω…
- ΟΧΙ! Να τον πιάσεις μόνος σου :evil:
- Ουφ. Καλααααα :( Για να δούμε…… βλέπω εδώ μερικές πολύ σοβαρές ομάδες που αυτή την περίοδο δεν έχουν προπονητή


Image


- Με ενδιαφέρουν όλες. Δουλειά να ναι και ότι να ναι
- Με βάση αυτά που βλέπω στο βιογραφικό σου, νομίζω ότι Wimbledon και Shrewsbury δεν είναι για σένα
-…
- Από την άλλη βέβαια, Arsenal και Manchester United το βλέπω δύσκολο να δεχτούν, η United ακούγεται ότι εντός της ημέρας θα κλείσει τον Μουρινιο
- Οπότε μας έμεινε μια
- Ναι μια. Η Liverpool. Τι λες ;



Image


Image



- Είναι πολύ αλλόκοτη ομάδα η Liverpool. Έχουν να πάρουν και πολλά χρόνια πρωτάθλημα, τερμάτισαν και 8οι πέρσι. Χμ….. δεν ξέρω
- Θες να δεις λίγο τι χρήματα δίνουν ;
- Α ναι για να δω. Είναι βασικό αυτό


Image

Image


- Λοιπόν τι λες ;
- Πολλά λεφτά, έχει και καλούς παίχτες…..χμ…..ΕΝΤΑΞΕΙ! Πες τους εντάξει
- Ωραία, λουκουμακο περίμενε τώρα λίγο έξω από το γραφείο μου να τους στείλω τα fax να δούμε τι θα πουν
- Εντάξει. Κόψε όμως αυτό το λουκουμακο :evil:


Ώσπου να συνεννοηθεί ο Teddy πέρασαν 2-3 ώρες…


- DANIEEEL! ΕΛΑ ΜΕΣΑ!
- Τι έγινε ;
- Όλα εντάξει. Δέχτηκαν. Μόλις υπογράψεις θα είσαι και επίσημα προπονητής της Liverpool
- Αυτό είναι το συμβόλαιο ;
- Ναι. Έλα λοκουμάκο να σου πιάσω το χεράκι να βάλουμε μαζί την υπογραφούλα
- ΜΑΚΡΙΑ! ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΙΑ!
- Έλα λουκουμακο μην ντρέπεσαι
- ΣΚΑΣΜΟΣ! Άμα με ξαναπείς λουκουμάκο δεν υπογράφω!
- Καλά. Εσύ θα χάσεις (είπε με νάζι ο Teddy)


Image


Για να τελειώνει ο Daniel υπέγραψε στα γρήγορα


- Μπράβο το αγόρι μου
- Ώρα να φεύγω
- Κάτσε καλέ, που πας ; Δεν θέλεις να σου πω για τους παίχτες ; Έχω να σου προτείνω κάποιους που συνεργάζομαι που θα ήταν καλές μεταγραφές για την ομάδα σου
- Όχι δεν με νοιάζει. Στειλτες μου σε email αργότερα. Έφυγα, γεια


Από του χάρου τα δόντια γλύτωσε ο Daniel
Post Reply

Return to “FL2”