The Phoenix

Post Reply
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πραγματικά μπροστά είμαστε πολύ καλοί!
Υστερούμε όμως αμυντικά.
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα πάει πολύ καλά και η άμυνα λειτούργησε καλά σε αυτά τα παιχνίδια.Δεν πετυχαίναμε και το 0 παθητικό,αλλά δεχόμασταν 1 γκολ.
Στην Ευρώπη καρδιοχτυπήσαμε λιγάκι χωρίς λόγο,αλλά όλα καλά.Ο Γιαν αποχώρησε μόνος του γιατί δεν άντεξε τη συγκίνηση. :P
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Image


Με την PSV να είναι καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, η ισοπαλία δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημο αποτέλεσμα









Europa League 2ndt Knockout Rnd Leg1


Image


Για ακόμη μια φορά κάναμε αυτό που ξέρουμε καλύτερα, την ανατροπή στο σκορ δηλαδή. Μόνο που ο διαιτητής μας ακύρωσε το γκολ στο 85’ και δεν μας άφησε να φύγουμε με τη νίκη από την Πορτογαλία










Image


Παίξαμε την μπάλα μας, βάλαμε τα γκολ μας και συνεχίζουμε













Europa League 2nd Knockout Rnd Leg2


Image


Ο Mori από πλευράς ικανότητας είναι ο χειρότερος παίχτης της ομάδας. Τον έχουμε να παίζει μόνο αν έχουμε τραυματισμούς ή άντε σε κανένα κύπελλο. Να όμως που καμία φορά και ο χειρότερος μπορεί να γίνει ήρωας



Image




Image












Image


Όσο και να αγαπάω τον Ajax, δεν γινόταν να μην πανηγυρίσω σαν τρελός αυτή τη νίκη που ήρθε στο 94’!


Image






Image









Στον αγώνα με τον Ajax ο Daniel συμπλήρωσε 100 παιχνίδια στον πάγκο της Vitesse, γι αυτό ο πρόεδρος της ομάδας ο Merab Jordania νιώθοντας τύψεις που τόσο καιρό δεν είχε καμιά επικοινωνία με τον Daniel, του τηλεφώνησε…


Image



- Καλησπέρα σας κύριε Kimpaba. Είμαι ο Merab Jordania
- Καλησπέρα σας! Τι έκπληξη ήταν αυτή ;;; Αν θέλετε μπορείτε να με φωνάζετε Daniel :-D
- Είναι νομίζω η πρώτη φορά που μιλάμε μαζί Daniel, ε ;
- Ναι, ναι
- Σου χρωστάω τότε μια τεράστια συγγνώμη. Ντρέπομαι πολύ που είσαι κοντά 1.5 χρόνο στην ομάδα μας και δεν έχω έρθει μια φορά να σε συναντήσω ή να σου μιλήσω
- Α μην ανησυχείτε κύριε Jordania. Το ξέρω ότι είστε πολυάσχολος, άλλωστε με τον Ted Van Leeuwen έχουμε μια αρκετά καλή συνεργασία
- Χαίρομαι που το ακούω αυτό. Μπορεί εγώ να είμαι ο ιδιοκτήτης της ομάδας και ο Van Leeuwen γενικός διευθυντής αλλά με τόσες δουλειές που έχω, αυτός στην ουσία διοικεί και σαν πρόεδρος
- Ναι το έχω καταλάβει αυτό
- Daniel για να επανορθώσω λίγο, σκέφτηκα τώρα που συμπλήρωσες 100 αγώνες στον πάγκο της ομάδας μας, να κάνουμε μια δεξίωση προς τιμήν σου
- Σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν είναι για μένα αυτά.
- Μα γιατί ; :| Όλα θα είναι πολύ ωραία
- Δεν διαφωνώ, αλλά το να με τιμήσετε με κάνει να νιώθω λίγο άβολα, δεν έχω κάνει και τίποτα σπουδαίο. Αν θέλετε όμως σας έχω μια άλλη πρόταση
- Για πες μου…
- Μπορούμε να κάνουμε την δεξίωση που θέλετε αλλά να γίνει για φιλανθρωπικούς σκοπούς
- Τι φιλανθρωπικούς σκοπούς ;
- Θα μπορεί όποιος θέλει από τους καλεσμένους, να δώσει κάποια χρήματα και όσα μαζευτούν να τα δώσουμε για τα παιδιά της Αφρικής
- Πολύ ωραία η ιδέα σου Daniel! Αυτό θα κάνουμε!
- :-D
- Θα καλέσω όλη την υψηλή κοινωνία της Ολλανδίας και όποιον άλλο άνθρωπο ξέρω με μεγάλη οικονομική δυνατότητα! Θα μαζέψουμε πολλά χρήματα Daniel, να είσαι σίγουρος!
- Μακάρι, το εύχομαι
- Καλά ε, είμαι κατενθουσιασμένος με την ιδέα σου! Σε κλείνω τώρα να αρχίσω τα τηλέφωνα στους καλεσμένους
- Να μην σας καθυστερώ τότε κύριε Jordania. Μακάρι όλα να πάνε καλά. Καλό σας βράδυ


Ωραία η ιδέα του Daniel. Θα είναι μεγάλη ανάσα για τα ταλαιπωρημένα παιδιά της Αφρικής όσα χρήματα και να μαζέψουν. Θα τα καταφέρουν όμως ή θα τους γυρίσουν όλοι την πλάτη ;
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μίλαν ετοιμάσου έρχεται η σειρά σου!
Ο Τζόσουα τι κάνει?
Last edited by Mr. Biancoverde on Tue Apr 16, 2013 4:44 pm, edited 1 time in total.
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ο Joshua όπως ήταν είναι. Τώρα που απολύθηκε ο Jan, έχει αναλάβει αυτός την φροντίδα του
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τεράστιος Μόρι <3
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ίσως από την πιο δύσκολη κλήρωση που θα μπορούσε να μας τύχει.
Συγχαρητήρια για τα 100 παιχνίδια! ;)
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Image

Με αυτή την πολύ καλή εμφάνιση φτάσαμε στον τελικό του κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσουμε την Roda!


Image








Image

Δυσκολευτήκαμε παρά πολύ. Ο Bony μπορεί να μην έβαλε γκολ, έκανε όμως 3 ασσιστ και δικαιότατα βγήκε MOM


Image









Europa League Qtr Final Leg1


Image


Η Milan ήταν πολύ καλύτερη ομάδα. Εμείς μόνο δυο φάσεις κάναμε και έτυχε και βάλαμε δυο γκολ. Στον επαναληπτικό άμα κάνουμε την ίδια εμφάνιση θα χάσουμε σίγουρα με πολλά γκολ








Image


Πάλι ήμασταν εντελώς χάλια. Μας έχει κουράσει πολύ που έχουμε αγώνες κάθε τρεις μέρες και το κακό είναι ότι το πρόγραμμα θα συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος





Image











Τελικά ο Merab Jordania τα κατάφερε και έπεισε πάρα πολύ κόσμο για την φιλανθρωπική δεξίωση που είχαν πει με τον Daniel. Έτσι στο ξενοδοχείο Arnhem Central από νωρίς υπήρχε μεγάλος συνωστισμός


Image Image



Ο Daniel φόρεσε το πιο ακριβό του κουστούμι και αφού ετοιμάστηκε έφτασε και αυτός στο ξενοδοχείο


Image



Την υποδοχή στην είσοδο την έκανε ο ίδιος ο Merab Jordania

- Γεια σου Daniel!
- Γεια σας κύριε Jordania! Τι κάνετε εσείς εδώ έξω ;
- Περιμένω να χαιρετήσω τους καλεσμένους Daniel έναν έναν
- Δεν θα έπρεπε αυτή τη δουλεία να την κάνει κάποιος άλλος ;
- Κανονικά ναι, όμως έχω τόση χαρά για αυτό που κάνουμε εδώ απόψε που θέλω όλα να τα κάνω μόνος μου
- :-D
- Daniel εσύ πέρασε μέσα τώρα και σε λίγο θα έρθω να σε βρω κι εγώ


Ο Daniel κούνησε καταφατικά το κεφάλι και πέρασε μέσα. Μην ξέροντας κανέναν όμως, κάθισε κοντά στον μπουφέ και χάζευε κοιτώντας τον κόσμο. Για μια στιγμή όμως είδε ένα άντρα που το πρόσωπο του, του φάνηκε γνωστό


Κάπου τον ξέρω αυτόν. Κάπου τον ξέρω….


Έστυψε το μυαλό του να θυμηθεί ποιος είναι και από που τον ξέρει αλλά μάταια. Εκείνη τι στιγμή ο Merab Jordania διέκοψε τις σκέψεις του…


- Daniel, περνάς καλά ;
- Ναι είναι πολύ ωραία η δεξίωση. Όμως δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν εδώ
- Ωχ να με συγχωρείς κι έμενα Daniel που δεν σε σύστησα και σε άφησα εντελώς μόνο σου. Πάμε να σου γνωρίσω τον…
- Αυτός εκεί ποιος είναι ; (ο Daniel διέκοψε τον Jordania και με το χέρι έδειξε τον άντρα που του φαινόταν γνωστός)
- Α αυτός είναι ένας από τους μεγαλύτερους επιχειρηματίες της Ολλανδίας . Έκανε μεγάλη περιουσία ασχολούμενος με το εμπόριο. Έλα πάμε να στον γνωρίσω


Πλησίασαν και ο Jordania άρχισε τις συστάσεις


- Daniel να σου γνωρίσω τον κύριο Togba Fofana!


Image


Στο άκουσμα του ονόματος Ο Daniel πάγωσε, ένιωσε την γη να φεύγει κάτω από τα πόδια του


Image


Μπορεί τα χρόνια να είχαν περάσει και εμφανισιακά να μην τον γνώρισε όμως δεν γινόταν ποτέ να ξεχάσει το όνομα του ανθρώπου που δολοφόνησε την μητέρα του, που κατάστρεψε όλο του το χωριό και που πούλησε σαν σκλάβο τον ίδιο


- Κύριε Fofana από δω ο Daniel. Ίσως να τον έχετε ακούσει, είναι ο προπονητής της ομάδας μας
- Γεια σου φίλε (είπε με βαριά φωνή ο Togba ξεφυσώντας παράλληλα τον καπνό από το πούρο του)
- Σας αφήνω να τα πείτε λίγο γιατί έχω να χαιρετήσω και άλλους καλεσμένους (είπε ο Jordania)


Ο Daniel δεν μπορούσε να ξεπεράσει το σοκ. Στεκόταν εκεί μπροστά στον Togba αμίλητος σαν στήλη άλατος. Για μια στιγμή έσφιξε ασυναίσθητα την γροθιά του με τόση δύναμη που κόντευε να σπάσει τα δάχτυλα του


- Τι έγινε φιλαράκι ; Δεν μιλάς ; Μήπως είσαι μουγκός ; (είπε ο βαριεστημένα ο Togba που δεν είχε καταλάβει ποιος ακριβώς ήταν ο Daniel)
- Μι…μιλάω….
- Κοίτα φίλε δεν σε παρεξηγώ. Ξέρω εσείς οι προπονητές έχετε πολλά στο κεφάλι σας
- Ναι…
- Λοιπόν, κοίτα, χάρηκα πολύ για την γνωριμία, τα λέμε άλλη φορά. Πάω να πιω κανένα ποτάκι γιατί στέγνωσε το στόμα μου με τόση κουβέντα χαχα


Λέγοντας αυτά ο Togba χτύπησε φιλικά τον Daniel στην πλάτη και κατευθύνθηκε προς το μπαρ


Image


Πήρε λίγη ώρα στον Daniel να συνέλθει εντελώς από το σοκ. Φυσικά μετά από μια τέτοια συνάντηση δεν είχε καμία όρεξη να κάτσει παραπάνω στην δεξίωση. Έτσι ευχαρίστησε τον Jordania και έφυγε για το σπίτι του. Σε όλη την διαδρομή όμως το μυαλό του ήταν στον Togba και στο πως θα αποκάλυπτε σε όλους ότι δεν ήταν το πρόσωπο που νόμιζαν
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε μασαμε θα παμε με νικες μεχρι τελους !!
Image
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά απίστευτο σενάριο!
Faith is all we need
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H ομάδα δεν σταματιέται.Ακόμα και σε κακές μέρες καταφέρνει και παίρνει το αποτέλεσμα.
Το πρώτο βήμα με τη Μίλαν έγινε.Πάμε για το δεύτερο παιχνίδι,όπου ακόμα και η ισοπαλία μας συμφέρει!

Όσον αφορά το σενάριο του δίνεις άλλο ενδιαφέρον! :wink:
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αρχίζει και περιπλέκεται το σενάριο.
Μ' αρέσει!
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2289
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Κοιτα στυλ ο δουλεμπορος :D Η ομαδα παει τρενο στα αγωνιστικα αυτος ο Μπονυ εχει παρει φωτια :shock:
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Europa League Qtr Final Leg2


Image


Τα λέει όλα για τον αποκλεισμό το ότι κάναμε την μοναδική μας φάση στον αγώνα στο 70 λεπτό. Είμαστε ευχαριστημένοι που το σκορ έληξε με μόνο αυτό το 2-0







Image

Με τόση κούραση που είχαμε από τους συνεχόμενους αγώνες, ανέβασα αναγκαστικά στην πρώτη ομάδα τον Vestergaard και ο μικρός μας άφησε όλους άφωνους. Το σουτ του στο γκολ ήταν μάλιστα τόσο δυνατό που πήρε μέσα τον τερματοφύλακα.
Δυστυχώς όμως η ομάδα αυτήν την περίοδο δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση και δεν καταφέραμε να κερδίσουμε








Image


Αυτή είναι η Vitesse που ξέρουμε και που θέλουμε όλοι να βλέπουμε!








Image


Όσα φάμε και όσα βάλουμε ήταν ο αγώνας και για μας και για την Feyenoord. Το πέναλτι πάντως που πήραμε στο τέλος δεν το αξίζαμε και πολύ


Image


Image









Image

Το πιο σημαντικό γκολ όλης της χρονιάς είναι αυτό το γκολ του Kelvin!


Image











KNVB Beker Final


Image


ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΜΕ! Ας φωνάζουν όσο θέλουν για το πέναλτι. Το ότι μας ακύρωσε γκολ το ξέχασαν μάλλον



Image



Image


:wav:











Image


ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!!



Image


:wav:



Image


:wav:



Image


Image


:wav:



Image












Τελική βαθμολογία


Image




Στατιστικά παιχτών πρωταθλήματος
Spoiler: show
Image


Στατιστικά ομάδας
Spoiler: show
Image
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νταμπλούχοι! :wav: :wav: :wav:
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
Post Reply

Return to “FL2”