The Immortal Swans

User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εφτασε η ωρα και η στιγμη για τα επομενα 2 ματς για να τελιωσουμε τον Αυγουστο.


Επομενος αγωνας με τα Σπιρουνια στο White Hart Lane.

Image

Οπως εχω ξαναπει παμε για την νικη σε ολες τις εδρες και σε ολα τα ματς.


Team Stats
Spoiler: show
Image


Image

Image

Η ομαδα επαιξε παρα πολυ καλα. Πηρε και συμμετοχη ο ενας απο τα αποκτηματα μου για πρωτη φορα (Ο Οσκαρ). Michu , Nem , Bartley , Dyer & Graham τραβηξαν το κουπι. Για τους 4 απο τους 5 το περιμενα αλλα ο Bartley δεν περιμενα με τιποτα να κανει τετοια εμφανιση. Αν συνεχισει ετσι μπορει να μην παρω καν δανεικο!


Eπομενο ματς με την Huddersfield. Ομαδα της Championship.

Team Stats
Spoiler: show
Image


Image

Image

H ομαδα κερδισε παρα πολυ ανετα. Νταξει μια κατηγορια κατω ειναι η ομαδα που παιζαμε αντιπαλοι και ειναι και αυτοι φαβορι για πεσιμο. Με το σημερινο ματς ομως πηρα την αποφαση να μην παρω DC. Ο Bartley κανει "παπαδες". 2 γκολ και γενικα καταπληκτικο ματς. Θα παρει και αλλες ευκαιριες. Δεν θα χαραμισω τζαμπα τις ευκαιριες για εναν δανεικο.

Παρα πολυ καλη εμφανιση επισης και τον Oskar Hiljemark! Πουλεναρα μεγαλη ο παικτης.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγαλες νικες ! Συνεχισε ετσι !
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή Sup , ωραία επιλογή ομάδας!

Καλά ξεκίνησες και το σύστημα δείχνει να κουμπώνει στην ομάδα.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πολύ ωραία ομάδα! Φανταστικές μεταγραφές και το συστημα ταιριάζει τελεια στην ομάδα
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dk2991 wrote:Καλή αρχή!
Συμπαθητική ομάδα έχουν οι κύκνοι, έχουν και το πουλέν τον Michu :D
Eυχαριστω πολυ. Εχουν αρκετα καλη ομαδα οι κυκνοι και νομιζω με τις μετταγραφες που γιναν θα παραμεινουμε ανετα στην μεγαλη κατηγορια. Αν και εχω μεγαλυτερους στοχους.
nik_33 wrote:Καλή αρχή Sup. Έπαιξα μια σεζόν με τη Swansea, είχε ενδιαφέρον. Βάλε data packs.. δεν μπαίνουν στο FMC άκυρο.
Μια απο τις πιο ενδιαφερουσες ομαδες στην Αγγλια. Ημουν αναμεσα σε αυτην και την Stoke.
shadow13m wrote:καλη αρχη με swansea επαιξα και εγω μια σαιζον.προσπαθησε να παρεις Royston Drenthe ,ελευθερος.μου βγηκε πολυ εμενα.o graham ειναι παιχταρας!!
Πολυ καλος ο Drenthe και ειμαι σιγουρος οτι μπορουσε να βοηθησει. Αλλα κινηθηκα αργα και μου τον πηρε Βιτεσε. o Graham ειναι οντως παιχταρας.

Lets_Go_Reds wrote:Φούντας λατρεία !
Ο παικτης που εχω λατρεψει. Χρονια ολοκληρη ειχα να το κανω αυτο. Σε οποια ομαδα και να παω ο Φουντας ειναι πρωτη επιλογη.

Giorgos Giovanis wrote:Kαλη επιτυχια μαγκα !
Θενκς :)

dwra24 wrote:Καλη αρχη Sup !! Λογω μιας συμπαθειας προς αυτην την ομαδα (Η αληθεια ειναι οτι φετος την λατρεψα λογω εμφανισεων ) θα παρακολουθω στενα την ιστορια σου !! :wink:

Το επομενο σειβ μου στο 13 θα ειναι σιγουρα Swancea .

Ερωτηση : Γιατι δεν δοκιμαζεις τον μιτσου επιθετικο ? Με τετοιο υψος μπορει να φανει χρησιμος!
Ευχαριστω πολυ. Δεν ειναι οτι ειναι απο τις αγαπημενες μου ομαδες οι κυκνοι. Απλως ειναι μια ομαδα που με κεντρισε το ενδιαφερον οταν αποφασισα να παιξω Αγγλια. (Μαζι με την Stoke). O Michu δεν θα παιξει επιθετικος. Βασικος θα ειναι ο Graham. Ενω ημουν ετοιμος να τον δοκιμασω τον Michu ειδα τον Graham. O Michu θα αρκεστει στον ρολο Box2box.

Karaouzinho wrote:Φοβερη ομαδα! Παρε Okore Με κλειστα ματια...στο τελος της πρωτης χρονια στο save μου αξιζει 12Μ! Καλη αρχη και ελπιζουμε σε πολλες επιτυχιες!
Ευχαριστω πολυ. Δεν τον ηξερα τον Okore για να λεμε την αληθεια αλλα τον εριξα κανα 2 ματιες. Θα δω τι θα πει ο scout και αναλογως θα πραξω. Προσωρινα δεν θα κανω μετταγραφη DC. Aν αξιζει θα τον κλεισω για Ιανουαριο. Ευχαριστω για την προταση παντως.
tsigou10 wrote:Kαλή αρχή φίλε ! Πολύ συμπαθητική ομαδα η swansea !
Ευχαριστω. Οντως αρκετα συμπαθητικη ομαδα οι κυκνοι.

Jordi_7 wrote:Καλή αρχή Sup , ωραία επιλογή ομάδας!

Καλά ξεκίνησες και το σύστημα δείχνει να κουμπώνει στην ομάδα.
Ευχαριστω πολυ Γιωργο. Οντως παρα πολυ καλο ξεκινημα και κοντραρα στα ισια και την United χωρις να ειναι ετοιμη η ομαδα. Εκανα μεγαλο σφαλμα στην προετοιμασια και νομιζω οτι θα το βρω μπροστα μου κατα την διαρκεια της χρονιας.

Το συστημα οντως δειχνει να εχει αποτελεσματα αν και εκανα αλχημειες με τους παικτες. Ο Michu ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα ηταν πολυ καλυτερος σαν Adv.playmaker αλλα προτιμησα να τον βαλω Box2box. Και ολα αυτα για χαρη του Νεμ που αντι για AMC τον προτιμαω σαν MC. Δεν την "ξερει" την θεση αλλα ελπιζω να την συνηθισει συντομα.

kobos550 wrote:Πολύ ωραία ομάδα! Φανταστικές μεταγραφές και το συστημα ταιριάζει τελεια στην ομάδα
Σχεδον ετοιμη ηταν η ομαδα και εβαλα και εγω τις πινελιες μου. :D Οντως εκανα 2-3 μετταγραφες που φετος θα βοηθησουν αρκετα την ομαδα. Αν και υπολογιζα αρχικως τον Nem για βασικο και τους αλλους για αναπληρωματικους βλεπω οτι 2-3 παικτες διεκδηκουν στα ισια θεση στην βασικη ενδεκαδα.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1801
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
facebook προφίλ: thanos.xynogalas
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμπαθέστατη ομάδα η Swansea! Ωραίες μεταγραφές και περιμένουμε άμεσα συνέχεια.. Ισχύει ότι το σύστημα φαίνεται να ταιριάζει!

υ.γ. : Τον Φούντα και τα μάτια σου!
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αν και το τρίτο σου save πάρεις Φούντα στην ομάδα, θα έχεις ξεπεράσει και το Μπάγεβιτς - Οκκάς και το Μουρίνιο - Καρβάλιο :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα ρε σουπ!

Καλή αρχή!

Το FMC τα σπάει!
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το προγραμμα εχει ως εξης για τον μηνα Σεπτεμβριο. Εγινε και η κληρωση στο Κυπελλο και στον τριτο γυρο θα τεθω αντιμετωπος με την Stoke City στις 25-9-2012.

Image



Swansea vs Reading 1 September 2012

Match Stats & Player Stats

Spoiler: show
Image

Image


Image


Η ομαδα επαιξε παλι καλα απεναντι σε μια αντιπαλο που ουσιαστικα θα παλεψουμε μαζι στην ζωνη του υποβιβασμου. Λιγο αγχωτικη η νικη παντως. Μπορουσαμε να το καθαρισουμε το ματς. Με προβληματιζει η αποδοση του Graham.

Swansea vs Norwich 15 September 2012

Match Stats & Player Stats

Spoiler: show
Image

Image


Image


Χασαμε μεσα στην εβδομαδα τον Michu που τραυματιστηκε στην προπονηση μεχρι τα μεσα Οκτωβρη. Μεγαλη απωλεια. Και ετσι ηρθε προφανως και η πρωτη γκελα. Το 1-1 με την Norwich δεν μου αρεσε καθολου. Μπορει να ειχαμε κατοχη μπορει να καναμε σουτ αλλα δεν μου αρεσε το σκορ.


Wigan vs Swansea 22 September 2012

Match Stats & Player Stats

Spoiler: show
Image
Image


Image


Ακομα μια νικη. Απεναντι σε μικρομεσαιες ομαδες πρεπει να παιρνουμε κατι τετοιες νικες. Δεν παιξαμε τοσο καλα οσο τις αλλες φορες αλλα το αποτελεσμα μετραει.


Stoke vs Swansea 25 September 2012 (Capital Cup 3rd Round)

Match Stats & Player Stats
Spoiler: show
Image
Image


Image


Ωραια γαργαρα καναμε απεναντι στην Stoke. :D Η ομαδα τα πρωτα 30 λεπτα λες και δεν ειχε εμφανιστει στο γηπεδο. Αναγκαστηκα να κανω 3 αλλαγες στο ημιχρονο για να συνελθουμε που οντως εγινε αλλα ειχαμε την ατυχια να τραυματιστει ο Νεμ στο 73 και να μεινουμε στο υπολοιπο το ματς με 10 παικτες.


Fulham vs Swansea 29 September 2012

Match Stats & Player Stats
Spoiler: show
Image
Image


Image

Πολυ καλο ματς απο την ομαδα. Τρωμε αρκετα γκολ αλλα το θεωρω φυσιολογικο διοτι ακομα δεν εχω βασικο κεντρικο διδυμο στα σεντερ μπακ. Τωρα που γυρισε ο Williams θα δωσω στα επομενα ματς σιγουρα χρονο για να δεσει με το Chico. Καλυτερος παικτης για μενα εως τωρα ο Welligton Nem. Απο κοντα και ο Dyer που ευτυχως που δεν τον εδωσα στην Newcastle για 3,5 μυρρια.


Βαθμολογια

Spoiler: show
Image
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλα τα πας.Παίρνεις τα παιχνίδια που πρέπει και αν συνεχίσεις έτσι μπορείς να τερματίσεις στο πρώτο μισό της βαθμολογίες.Πολύ καλές και οι μεταγραφές, ελπίζω να παίζει βασικός ο Φουντας στην Bournemouth.Καλή συνεχεια.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλά ξεκινήσαμε...
Ο Μίτσου irl είναι μεγάλη λατρεία...Ελπίζω να βγαίνει και fmικά πουλέν.. :D
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Παμε πολύ καλά και θεωρω πως δεν θα τεθει προβλημα για υποβιβασμο
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πας πολυ καλα .. Συνεχισε ετσι .
Image
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fixtures October 2012

Image

Δυσκολο προγραμμα. Ειδικα το τελευταιο ματς ειναι "θανατος".

Swansea vs Aston Villa 6 October 2012

Match Stats & Player Stats

Spoiler: show
Image
Image


Image
Πολυ καλη εμφανιση και εαν ημασταν λιγο προσεκτικοι θα το ειχαμε καθαρισει πολυ νωρις το ματς. Δυστηχως δεν το καναμε και παραλιγο να μας στοιχισει στο τελος.


Liverpool vs Swansea 20 October 2012

Match Stats & Player Stats
Spoiler: show
Image
Image


Image

Ωραιο ματσακι και απο τις 2 ομαδες. Αν δεν υπηρχαν πολλα τετ α τετ και δοκαρια μου αρεσε παρα πολυ αυτο το ματς. Μπορουσαμε να βαλουμε το γκολ αλλα δυστηχως το εβαλε πρωτη η Λιβερπουλ και χασαμε το ματσακι. MVP o Williams. Κανει μπαμ οτι αυτος ο παικτης θα παιξει σημαντικο ρολο στην πορεια της ομαδος.


Man.City vs Swansea 27 October 2012

Match Stats & Player Stats

Spoiler: show
Image
Image

Image

Νταξει δεν περιμενα κιολας να νικησουμε αυτο το ματς. Αλλα περιμενα να το παλεψουμε περισσοτερο. Εντοπιζω ενα προβλημα στα τελευταια ματς. Οταν παιζουμε σε οργανωμενη αμυνα παρολο την καλη κυκλοφορια οι παιχτες μου σουταρουν απο εξω απο την περιοχη. Δεν τροφοδοτειται σωστα ο Graham δηλαδη. Ελπιζω να το λυσουμε το θεμα στα επομενα ματς. Επομενο προβλημα ο τερματοφυλακας που σε καθε μεγαλο ματς κανει και απο μια χαζομαρα.


Bαθμολογια και... οτι φαμε οτι πιουμε. :D
Spoiler: show
Image


Image
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι να το φάμε και απο τον Ντάουνινγκ...:P Πολύ καλά είμαστε στην βαθμολογία...!
Post Reply

Return to “FMC”