AEK

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας και το ειδα το τοπικ ας πω και εγω τι εκανα μιας και ξεκινησα με την ΑΕΚ.


Προσωπικα αδειασα το ροστερ απο τα μεγαλα συμβολαια. Roger , Katsikokeris , Lagos , Furtado & Konstantopoulos φυγανε απο την ομαδα. Οπως και ο Φετσης με τον αρριμπα.


Πηρα Scardovelli (DL) , Renouard (AMR/L) και Spas Delev (AMR/AML/ST).


Επαιξα ενα 4-2-3-1 GK, 2 X DC , 2 X FB , 2 X MC , 1 AMC , 2 AMR/L και ST (εδω η τακτικη viewtopic.php?f=349&t=38095 ) και την πρωτη χρονια βγηκα 5ος στην κανονικη διαρκεια του παιχνιδιου και 1ος στα πλει οφ αηττητος κιολας.

Βασικοι και αναντικαταστατοι ηταν οι Μπουγαιδης (DC) Κατιδης (MC -> B2B) Κουρελλας (AMC -> Inside forward) Fountas (AMR -> Winger) και Τσιτας (ST -> Poacher) απο τους νεαρους.

Βαλεντινος Βλαχος , Κ.Βλαχος , Σταματης , Αρκουδας , Δωριαδης , Γροντης επισης παιξανε αρκετα (απο 10 εως 18 ματς ο αρκουδας π.χ γιατι ειχα και τραυματισμους.)


Γενικα αν εξαιρεσεις το προσωπικο μου κολλημα με τον Τσιτα ολοι οι αλλοι παικτες που ηταν βασικοι θα πρεπει να τους εχουν ολοι στα υποψην τους. Συγκεκριμενα ο Φουντας ειναι τρομερος παικτης οπως και οι Κατιδης & Μπουγαιδης. Ειδικα αυτοι οι 3 ομως ειναι οι μελλοντικοι ηγετες την ΑΕΚ στο μανατζερ. Και για αυτο ειναι καλος να ανανεωθουν συντομα τα συμβολαια του οπως ειπαν και μερικα παλικαρια πιο πανω.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Simao_LFC
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 536
Joined: Sun Oct 28, 2012 9:33 pm
Football Manager της ομάδας: Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Λίβερπουλ,Μπράουνσβαιγκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα μεγάλο RESPECT για την ανάλυση!!!
edit:Όλα αυτά που είπες βγήκαν στο save μου
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aνέλαβα την Αεκ την 25η αγ της 1ης σεζόν και μετά, τερμάτισα 13ος, και δυστυχώς έχασα την πρόκριση στον τελικό κυπέλλου απο τον Λεβαδειακό!!!
Ο οποιός μάλιστα το πήρε και 2-1 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό!!!!!!!
2η σεζόν τώρα με μπάτζετ μειωμένο σε μισθούς 400Κ θα φύγει πολύ κόσμος.
Το θέμα είναι τι θα φέρουμε :?

edit:Μητρόπουλε σε αγαπω σε τιμώ αλλά όχι και 300Κ τον χρονο για να μείνεις, αλλά το πιο μετανοήτε είναι πως δεν έχω να δωσω 25Κ να μείνει ο μπατίστα ως προπονητής νέων -meaculpa
X-ISTENZ
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Oct 31, 2007 4:26 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελικα ειναι πολυ τελειο να παιρνεις την ΑΕΚ και να προσπαθεις να τη φερεις στη κορυφη, ειδικα ετσι οπως ειναι η φετινη...

μολις τελειωσα τη πρωτη σεζον, με patch 13.2 κ ναι πηρα πρωταθλημα!!!!!!!!!!!! -gioupi να ναι καλα ο ΟΦΗ που κερδισε τον ΟΣΦΠ 3αγ. πριν το τελος.

απο συστημα η ομαδα επαιξε 4-4-2 με Attacking!

GK: Arabatzis
DR: Kontoes
DC: Mpougaidis
DC: Yago
DL: Daerden
MR: Fountas/V.Vlaxos
MC: Rikka/Cordero
MC: Katidis/Roger
ML: Lagos
ST: Soukouna
ST: Katsikokeris


η ομαδα ειχε πολλα σκαμπανεβασματα αλλα τα αποτελεσματα ηταν ικανοποιητικα!! καταφερα κ κερδισα τον ΟΣΦΠ στο Φαληρο στο 2ο γυρο κ ηταν τοτε που το πιστεψαμε :P μολις ξεκινα η σεζον ηταν στα κοκκινα....3-4 φορες μου εβγαλε οτι πρεπει να πουλησω καποιους παικτες αλλιως δεν επιβιωνω :?

απο μεταγραφες εκανα μολις 3!! Soukouna (17 goals :-D ) Ateba (ειχε παιξει Ατρομητο) gia DL τον οποιο πουλησα για 10.000 ευρω τα χριστουγεννα για να φερω Daerden!! ολοι τους ελευθεροι!! ειδικα ο 2ος πραγματικα αλλαξε την ομαδα απο τα αριστερα!! -rofl

εδιωξα δανεικους τους παντες...ακομα και τον Dimi!! ο Roger μου εμεινε κ οπως ειπε ενας φιλος πιο πανω....σερνοταν πιο πολυ κ απο φιδι!! παρολο που στην αρχη το 7ρι το το ειχε...μετα λες κ ξεχασε να παιξει....
κατιδης - ρικκα στο κεντρο δε περναγε τπτ....οποτε δε τραβαγε ο ενας εβαζα Cordero κ η ομαδα τσουλαγε!! :wink:
φουντας κ βλαχος απο δεξια....πολυ καλοι!! αλλα ολα τα λεφτα στην ομαδα ηταν ο Λαγος!!! μιλαμε ο τυπος δεν εχασε αγωνα....κ ηταν μεταξυ 7.3 - 9.2!!
κοντοες,μπουγαιδης,Yago τους ηπια το αιμα....δε βγηκαν ποτε!! παλι καλα που δεν ειχα τραυματισμους.!!

στην αρχη η ομαδα προσπαθουσε να καταλαβει τι ζητουσα...πολλες ισοπαλιες...κ καποιες νικες με κρατουσαν κοντα στη κορυφη. Τελη Οκτωβρη κ μεχρι τα τελη Νοεμβριου απελευθερωθηκε....4 νικες με 1 γκολ παθητικο!! βεβαια ολες οι νικε ηταν στο γκολ... -meaculpa
ανεβαινω στη Ξανθη κ λεω στους παιχτες....πρεπει να κερδισουμε για να κρατησουμε την αποσταση απο τη κορυφη..αποτελεσμα?? 0-2 με συνοπτικες διαδικασιες!! :( στα επομενα 5 παιχνιδια κανω 1 νικη. (1-1 με βεροια,οσφπ) και (2-1 τα γιαννενα)...μεσα σε ολα αυτα....ηρθε και η παναχαικη και με ισοπεδωσε!!!!! 1-1 εκτος και με 4-3 (ηττα) εντος!! -toixos2
επιτοπου κανω Team Meating κ ρωτω γτ δε παιζουμε καλα.....για να παρω τη πληρωμενη απαντηση απο τον αραμπατζη οτι αυτες ειναι οι δυνατοτητες μας!!!!
πραγματικα μου ηρθε να -ksilo -ksilo -ksilo ολα!! τσεκαρα ολα τα παιχνιδια κ αντιληφθηκα το λαθος και στη μεταγραφικη περιοδο του γεναρη αλλαζω τον αριστερο μπακ..... φερνω τον Daerden 31yr old εμπειρος και στο press conference λεω οτι τον πηρα για βασικο!!
πραγματικα η ομαδα με αυτον μεσα αναγεννηθηκε!!! απιστευτος 2ος γυρο μονο με νικες (16) και να γινεται χαμος.....ο οσφπ να μη λεει να χασει βαθμους κ εγω απο πισω να μην τον αφηνω να ξεφυγει!!! ευτυχως στο μεταξυ μας παιχνιδι τον κερδισα κ τον ισοφαρισα στη βαθμολογια!!!! η αγωνια στο κοκκινο....καθε ματς ηταν ο θανατος σου η ζωη μου!! τελος καλα ομως...κ πανηγυρισα το πρωταθλημα!!!!!

τα προβληματα ομως τωρα αρχιζουν..... τωρα που παω Τσου Λου τι παιχτες να παρω οταν το budget μου ειναι 168.000 ευρω???? -wall -wall

μητροπουλος, ανακογλου, βασιλακακης....ουτε με 48 δοσεις δεν τους αφηνε η ομαδα τους!!! :( :(
ξεκιναμε σαφαρι για free agents....
παπασταθοπουλος πηγε στη Paris Saint Germain κ ευτυχως πηραμε εξτρα 1.6Μ ευρω!! λογικα θα πανε στα δανεια!!
User avatar
lybe33
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Dec 18, 2012 9:29 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
facebook προφίλ: fmgreece
Status: Η ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

paidia i omada opws einai stin pragmatikotita einai ... xalia maura panw apo 10 save exw peksei k trwme averta goal apo oles tis omaditses kerkyra -ari- pas mas exoun mamisei magkes ean kserete peite kati alliws ta parataw varethika.
Last edited by mojotzotzo on Mon Dec 31, 2012 7:58 pm, edited 1 time in total.
Reason: 1ον)αποφεύγετε τα greeklish 2ον) αποφεύγετε εκφράσεις όπως "ομαδίτσα" για άλλους συλλόγους.
ΑΕΚΑΡΑ ΡΕ !!!!!!!!
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nogreeklish
Image
User avatar
Skepasti21
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Fri Nov 23, 2012 11:07 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lybe33 wrote:paidia i omada opws einai stin pragmatikotita einai ... xalia maura panw apo 10 save exw peksei k trwme averta goal apo oles tis omaditses kerkyra -ari- pas mas exoun mamisei magkes ean kserete peite kati alliws ta parataw varethika.
Εγώ θα σου έλεγα να παίξεις 4-2-3-1 (με εξτρέμ) με narrow width, slow tempo, short passing και πίεση χαμηλά, χωρίς offside trap με αντεπιθέσεις.
Κατσικοκέρης advanced for, Γροντής 10ρι, Κουρέλλας αριστερά και Φούντας δεξιά. Οι υπόλοιπες θέσεις είναι ξεκάθαρες νομίζω...
User avatar
lybe33
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Dec 18, 2012 9:29 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
facebook προφίλ: fmgreece
Status: Η ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επιτελους να σας πω κ εγω την εμπειρια μου με την αεκαρα μας. τελικα με ζορια βγηκαμε 2 η τωρα ξεκινησαμε τη χρονια κ ξεκινησε με νικη επι της τσκα μοσχας απιστευτο 4-3 σκορ με φοβερο γροντη κ κατσικοκερη !!!!!!!!!!!!!! αεκαρααααααααα
ΑΕΚΑΡΑ ΡΕ !!!!!!!!
aekaras99
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Sep 24, 2007 8:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η δικια μου ιστορια ειναι ως εξης: Eχω ξεκινησει 4-5 saves με την ΑΕΚ και δεν εχω βγαλει χρονια γιατι με απολυουν.Ειναι γεγονος οτι η διοικηση εχει πολλες μεγαλες απαιτησεις με μικροτερο στοχο την εξοδο στην ευρωπη.Το budget ειναι το 6 στην στην superleague με παναθηναικο και οσφπ να εχουν 3πλασιο και 4πλασιο budget.Στο νεο μου save ξεκινησα με πολλες αλλαγες στο ροστερ.Για εξοικονομησει χρηματων για μεταγραφες αποχωρουν ολα τα μεγαλα συμβολαια εκτος του Κοντοε.Με μεταγραφες φευγουν ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ,ΛΑΓΟΣ,ΡΙΚΚΑ,ΑΓΙΡΙΜΠΑ,ΦΕΤΣΗΣ,ΜΟΣΧΟΝΑΣ,ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ,ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΑΣ.Ελευθεροι φευγουν με mutual termination KΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ,ΡΟΤΖΕΡ.Επισης στελνω 16 δανεικους αναμεσα τους ΓΙΑΓΚΟ και ΦΟΥΡΤΑΔΟ που δεν μπορεσα να τους πουλησω και πολλοι απο τους μικρους και κραταω ΦΟΥΝΤΑ,ΚΟΥΡΕΛΛΑ,ΑΡΚΟΥΔΑ.Μετα το ξεκαθαρισμα υπαρχουν καποια χρηματα για μεταγραφες.Ερχονται free o παικταρας AMANATIΔΗΣ ST,RIBEIRO DL,SUAZO ST back up,NARRY DMC,DELEV AML/R ST,MANNIGER GK,SIDIBE GK back up,KOSSOKO AMRL,ALLIOUM DMC back up,KARA DC επενδυση,δανεικος FALCO AMC και με κανονικη μεταγραφη ο ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ του ΑΡΗ.Baσικο συστημα 4-3-3 με
GK: MANNINGER-DR: KONTOEΣ-DC: MΠΟΥΓΑΙΔΗΣ-DC: ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ-DL: RIBEIRO
DMC:NARRY-MC:CORDERO-MC ΚΑΤΙΔΗΣ
AML DELEV inside forward-AMR KOSSOKO inside forward
ST:ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ
Η ομαδα χρειαζεται λιγο χρονο για να δεσει αλλα εχουμε πλεον αρκετους αξιολογους παικτες με μειον το μικρο ροστερ.
Ειμαι συνεχεια στην πρωτη πενταδα με αρκετη δυσκολια στα ντερμπι.Τερματιζω 3ος.Αν πηγαινα καλυτερα στα ντερμπι ισως επερνα πρωταθλημα απο πρωτη χρονια πραγμα που θεωρω παρα πολυ δυσκολο για την ΑΕΚ.Τελικη βαθμολογια 1ος ΠΑΟ 66-2ος ΟΣΦΠ 64- 3ος ΑΕΚ 61 με 58-32 goal -4ος ΠΑΟΚ 55.Συγλονιστικο φιναλε.Στα playoff μια αγωνιστικη πριν το τελος παιζω με ΟΣΦΠ και αν κερδισω μονο βγαινω πρωτος.Ειμαι καλυτερος,κανω πολλες ευκαιριες αλλα γκολ δεν μπαινει.Στο 66 κανουμε αντεπιθεση και με σουτ του ΚΑΤΙΔΗ 1-0!!!! Μετα απο 2 λεπτα κοκκινη καρτα με 10 ο Ολυμπιακος.Γυριζω πιο αμυντικα την ομαδα.4 λεπτα καθυστερησεων.Στο 2 λεπτο kossoko βρισκεται στο αριστερο ακρο της αμυνας χανει την μπαλα,σεντρα και γκολ ο Μητρογλου 1-1! Θελω να τα σπασω ολα.Αν ειναι δυνατον.Ολοι μπροστα τα τελευταια 2 λεπτα.Στο 94 κερδιζω κορνερ.Ο διαιτητης κοιταζει το ρολοι του και αφηνει την τελευταια φαση.Εκtελεση ο DELEV στο πρωτο δοκαρι πηδαει ο ΜΠΟΥΓΑΙΔΗΣ κεφαλια και ΓΚΟΛ!!!!!!!!!!!! 2-1 !!!!!! Απο την απολυτη απογοητευση στον 7ο ουρανο.Τελος το ματς και ξεφρενοι πανηγυρισμοι για την συμμετοχη στο Champions League.Εκπληκτικοi AMANATIΔΗΣ 21 ΓΚΟΛ 1ος σκορερ,ΜΠΟΥΓΑΙΔΗΣ 7.42 με 6 γκολ,Αρκουδας 17 συμμετοχες 7.28,ΚΑΤΣΙΚΟΚΕΡΗΣ πολλες φορες απο τον παγκο 11 γκολ-7.41 ,DELEV 7.12 10 γκολ-8 ασιστ.Kαλοι CORDERO 7.16,RIBEIRO 7.14,ΚΑΤΙΔΗΣ 7.12 5 γκολ-11 ασσιστ,ΚΟΝΤΟΕΣ 7.07,ΚΟSSOKO 7.07 μπορουσε καλυτερα.Τα λεμε την επομενη χρονια!!!!!
Panagiotis08
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Tue Jan 22, 2013 10:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Barca, Arsenal, Celtic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτο μου ποστ στο φορουμ ειδα την αναλυση για την ΑΕΚαρα και ειπα να γραψω και εγω το κατιτις. Πρωτα απο ολα μπραβο στον dk2921 για την πολυ καλη και κατατοπιστικη αναλυση του. Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο Μαρτιο της τριτης χρονιας μου στην ΑΕΚ. Την πρωτη χρονια κουτσα στραβα καταφερα να μπω playoff. Την δευτερη μπηκα πιο ανετα και εφτασα ως τον τελικο του κυπελλου. Τωρα την τριτη χρονια δινω μεγαλη μαχη με τον Ολυμπιακο για το πρωταθλημα. Ελπιζω στο τελος να βγει νικητης ο Δικεφαλος. Δυο λογακια για το ροστερ. Στη θεση του τερματοφυλακα η ομαδα εχει την πολυτελεια να εχει τρεις πολυ καλους κιππερ. Εγω εδιωξα Αραμπατζη-Κωνσταντοπουλο και πηρα το ρισκο να μεινω με Μοσχονο που με εβγαλε ασπροπροσωπο. Δεξι μπακ εβαλα κατ' αναγκη τον Αρκουδα, καθως αν εβαζα εδω τον Κοντοε το αριστερο ακρο θα εμενε ξεκρεμαστο. Κεντρικο αμυντικο διδυμο ειχα Γιαγκο-Μπουγαϊδη. Ο Πορτογαλος δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα για την πρωτη χρονια κανει τη δουλεια του. Την δευτερη τον ξεφορτωθηκα για 1.4μ. Τον Μπουγαϊδη τον κραταμε 3-4 χρονακια, καθως εχει πολυ μεγαλη εξελιξη και μπορουμε να βγαλουμε πολλα απο αυτον. Η τριαδα στο κεντρο ηταν Κορδερο-Κατιδης-Φουντας. Τριπλετα φωτια. Ο καθενας τους μπορει να παρει ματς μονος του. Δεκαρι ειχα τον Ροτζερ ο οποιος εν μεροι με απογοητευσε. Ευτυχως ειχα τον εκπληκτικο Γροντη που καλυψε την αδιαφορια του Πολωνου στην αρχη της χρονιας. Στην επιθεση επελεξα Κατσικοκερη-Τσιτα. Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο αλλα κανουν την δουλεια τους. Ο Κατσικοκερης τελειωσε με 8 γκολ σε ολες τις διοργανωσεις ενω ο Τσιτας με 6. Αλλαγη ειχα τον Παυλη ο οποιος σκοραρε 5 γκολ στο πρωταθλημα. Τον Πιου το εστειλα απο εκει που ηρθε. Το συστημα που χρησιμοποιησα ηταν ενας κλειστος ρομβος.
Panagiotis08
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Tue Jan 22, 2013 10:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Barca, Arsenal, Celtic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σορρι για το doublepost

dk2921 μπορεις να ανεβασεις καπου την τακτικη του πρωτου ποστ

Ευχαριστω
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Η τακτική δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, το μόνο που πείραξα ήταν:
-το passing που το έβαλα στο shorter
-το closing down που το έβαλα στο press more
-το creative freedom που το έβαλα στο more expensive

Playmaker ο αριστερός MC. Τα υπόλοιπα στο default. Δεν πείραξα καθόλου τις μπάρες.
Για τα κόρνερ δεν έχω ανακαλύψει κάποιον τρόπο για να βάζω πολλά γκολ.
Τους ρόλους του κάθε παίκτη τους άφησα απείραχτους, όπως τους βλέπεις στο γράφημα.
Γενικά, αφήνω αρκετά πράγματα στο default για να παίζω με τα shouts.

Αν όμως θέλεις, μετά από αυτά να την ανεβάσω, πες το μου να κάνω εντιτ το πρώτο ποστ.
Panagiotis08
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Tue Jan 22, 2013 10:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Barca, Arsenal, Celtic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με καλυψες απολυτα
User avatar
lybe33
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Dec 18, 2012 9:29 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
facebook προφίλ: fmgreece
Status: Η ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πηραμε πρωταθλημα αεκαρα κατσικοκερης φοβερος παντου σκοραρει αλλα τωρα πηραμε κ βασιλειου ποιο συστημα ταιριαζει παιδακια ?
επισης 10 αρι ο ροτζερ παγκο κ βασικος ενας τουρκος dermici.
ΑΕΚΑΡΑ ΡΕ !!!!!!!!
Lil Bill
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Sun Jan 03, 2010 4:55 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν κύριοι!Πρώτο μου save μετά το patch θα προσπαθήσω να σας κατατοπίσω όσο καλύτερα γίνεται...!Εξιταρισμένος από τα insecure finances και το roster με εξαιρετικό potential πήρα την ΑΕΚ.Τα πράγματα μου έγιναν κατευθείαν κατανοητά....!Δεν υπήρχε τρόπος να κάνω σοβαρές μεταγραφές όποτε προτίμησα να προσπαθήσω το καλύτερο για τους ήδη υπάρχοντες νεαρούς!Έδωσα δανεικούς Νικόλια,Νικολόπουλο,Κ.Βλάχο,Σταματή,Παπαδημητρίου,Γρόντη,Κουρέλλα,Καλογέρη,Τσουκαλά και πούλησα όσο όσο Μοσχονά και Αγκυρίμπα.Δυστυχώς δεν μπόρεσα σε πρώτο χρόνο να ξεφορτωθώ τον Αραμπατζή.Δάνεισα για να αδειάσω δηλαδή 100.000-200.000 για να ελαφρύνω τα βεβαρυμένα οικονομικά και να παρώ κάτι σε staff.

Ξεκινώ την ομάδα με μια περίτεχνη,παράξενη σκέψη.Παρατάσσω την ομάδα με 4-2-3-1 (MC MC AML AMR AMC ST) παρατηρώ πως έχω δύναμη κρούσης με καλά κεφάλια(Πετρόπουλος , Τσίτας , Κατσικοκέρης) καλά κορμιά. Οπότε φτιάχνω ένα σχέδιο που θα απαιτήσει σέντρες.Τις οποίες δε μπορώ να πάρω απο τον Φούντα(όχι τουλάχιστον όσο είναι 17 χρονών με crossing 11). Βάζω στην ομάδα Rigid Attacking σχεδιασμό ωστέ να μην κλείνεται αλλά και να μην φεύγουν οι άπειροι κατά βάση αμυντικοί.Ζητώ από την ομάδα να επιτίθεται κυρίως από αριστερά με τον Τσουμάγκα να έχει flair 17 και βάζω σαν Advanced Playmaker τον Roger (ΑΜL) ναι χωρίς να είναι η θέση του αλλά με βόλευε το εξαιρετικό του αριστερό. Έτσι εξασφαλίζω καλές σέντρες από αριστερά και από τα δεξιά εφόδους με τον Φούντα και τον Βλάχο πιο υπεύθυνο αμυντικά.Αποτέλεσμα?Ο Πετρόπουλος πετυχαίνει 22 γκολ , κατά βάση με το κεφάλι , είτε απο στημένα που τον έβαλα στο πρώτο δοκάρι και τον σημάδευα.Ο Τσίτας και ο Κατσικοκέρης τον συμπλήρωσαν με άλλα 4-5 γκολ αν και τους χρειάστηκα μόνο στα 3 τελευταία ματς τον playoff που έλειψε.Αυτά όσον αφορά την βασική επιθετική σκέψη της ομάδας.Backup ΑΜC AML ο Ανάκογλου και AMR AML ο Καραλής.

Στα χάφ τώρα, Μητρόπουλος Ball Winning.Μάζευε απίστευτη κίτρινη , αλλά έκανε και πολύ βρώμικη δουλειά. Δίπλα Κορδέρο B2B Σκόραρε,Μοίραζε,Έκοβε. Μαέστρος. Πίσω τους, Ρίκκα , Φέτσης ίσως και Αναστασόπουλος!

Σέντερ Μπακ ο Μπουγαίδης και ο Γιάγκο....! Central Defender Stopper και Defend Αντίστοιχα....Εδώ παραδόξως είχα σαν μπακ απ Κουτρουμπή και Τσούπρο και όποιον και να έβαζα ήταν εξαιρετικός.Στο τέρμα κράτησα τον Κωνσταντόπουλο και δεν το μετάνιωσα!Έκανε και μια μικρή μείωση και είμαι κύριος για τους πλάγιους μπακ συνοπτικά σας τα είπα πιο πάνω.

AMC ο Κατίδης ένα κεφάλαιο μόνος....Με 10 γκόλ στο πρωτάθλημα , άλλες τόσες ασσίστ και τεράστια εξέλιξη σε ρόλο Attacking Midfielder Attack ήταν κορυφαίος.....Backup ο Ανάκογλου τον οποίο μιας και έχει εξαιρετική τεχνική και αριστερό για σέντρα τον εκπαίδευσα σαν AML για να πάρει τη θέση του Ρότζερ στο τέλος του έτους.

Ο Ιούνης με βρίσκει 3ο στην κανονική διάρκεια και 1 στα playoff! Ο Roger αποχωρεί,Ο Αραμπατζής το ίδιο, Ο Παυλής , Ο Αναστασόπουλος και ο Φουρτάδο ακολουθούν και οι πιτσιρικάδες κατά βάση ξανά δανεικοί.Το Wage Budget μου?2 millions.Την προηγούμενη χρονία 2,8.Ο καθένας θα έλεγε ας πάρουμε παίκτες να το φορτώσουμε.Εγώ προτίμησα να ελαφρύνω κι άλλο την ομάδα και με τα έσοδα που θα είχα έξτρα αφόυ είχα βγει δεύτερος να κάνω ακόμα πιο υγιή τα οικονομικά.Παίρνω στην κενή θέση AML που άφησε ο Roger τον Biseswar από την Kaiserispor δανεικό(125.000) ανά έτος και στη θέση του Μητρόπουλου τον Katsaev( Terek) με άλλα τόσα έστω ως το καλοκαίρι που μάλλον θα ξαναπάρω τον Μητρόπουλο .Αυτή την στιγμή είμαι 1 ως με 17 βαθμούς σε 7 παιχνίδια,στους ομίλους του Europa League(μόνο ήττες....!Σαχτάρ,Σπάρτακ,Χετάφε χέσε μέσα....) αλλά είμαι στους στόχους και ξοδεύω λίγα!

Με λίγα λόγια,χτίζω την ομάδα με την σκέψη , ένας καλός σεντραδόρος ένας καλός target man και την σκέψη πως έχω potential players ωστέ να μην χρειάζομαι πολλές μεταγραφές!Καλά staff και φθηνά ταλεντάκια!!
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”