AEK

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
Hyborian
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Dec 19, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως η συχνότητα που χάνω στην έδρα μου από κάτι Παναχαικές και Πανθρακικούς, έχοντας 3πλάσιες πάντα ευκαιρίες, είτε παίζω συγκρατημένα, είτε επιθετικά είναι εκνευριστική όσο δεν πάει. Είναι σαν να μην έχει κανένα νόημα ότι και να κάνεις. Κάθε 3-4 ευκαιρίες μου αυτοί κάνουν μια και σκοράρουν, ακόμα και αν παίζω σχεδόν ταμπούρι. Καλά άμα πιέσω και επιτεθώ δεν το συζητάω. Μπορεί να φάω και 3 σε ένα ημίχρονο. Περιέργως πέρνω αποτελέσματα με μεγάλους και εκτός.
User avatar
Hyborian
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Dec 19, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατίδης εξελίσσεται σε μεγάλο ηγέτη. 2η χρονιά σε box to box ρόλο σε 4-2-3-1 ή 4-4-1-1 έχει σε 30 εμφανίσεις, 12 γκολ και 6 ασιστ. Επενδύστε πάνω του άφοβα. Με Gets into opposite area και gets forward που του πρόσθεσα είναι μονίμως σε θέσεις για καλό σουτ.
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κανε του μια ανανέωση τώρα που είναι νωρίς γιατί έχει ρήτρα 1.5m.Εμενα μου ζητάει 400k για να ανανεώσει και θέλει και ρήτρα 3m.Ο Φουντας παλι δεν υπογραφει ουτε με 400...
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδη θα ηταν καλο με το που ξεκινησουμε το παιχνιδι αυτους τους δυο νεαρους να τους δεσουμε στον δικεφαλο
User avatar
Hyborian
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Dec 19, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα μου ζητάει 800!!!! Πιστεύω ότι θα τα βρούμε στα 400-500. Φτάσαμε στους 16 του UEFA και παίζει kai ch l πιθανότητα μιας και τερμάτισα 2ος. Όντως όσο πιο νωρίς τους ανανεώσεις τόσο το καλύτερο. Ο Κατίδης μου τελείωσε την χρονιά με 15 γκολ και 6 ασίστ σε 33 αγώνες. Πολύ αφύσικο βασικά. Φούντα κατάφερα και ανανέωσα με 250 μέχρι το 2017 και μινιμουμ release 30 μύρια παρόλο που ναι και αυτός πολύ καλός. Βοηθάει πολύ νομίζω και το μηδαμινό relegation clause που τους προσφέρω.


Edit πανωλεθρίας :( Με το που έληξε η σεζόν ο Άγιαξ χτύπησε την ρήτρα του Κατίδη και τον χάνω για ψίχουλα μιας και τα δικαιώματα του ανήκουν σε 3ο. Από το ενάμισι πρέπει να μου μένουν κάπου 600χιλ. Προσπάθησα να ανανεώσω, αλλά πλέον ζητάει 900 ενώ το τοπ μου είναι 325...ΝΕΟ ΕDIT: Αρνήθηκε την πρόταση. Πολύ απαιτητικός παίχτης. Τουλάχιστον υπάρχει ελπίδα να μείνει τώρα. Έκανα find similar player και ο πιο φτηνός σε decent ηλικία έκανε 7εκ... Να προσθέσω και μεγάλη μεταγραφή σταφ. Δεν ανανέωσα τον Κοτσοβό, τον assistant, και στην θέση του έφερα τον Βαγγέλη Βλάχο (: Ο οποίος έχει και πολύ καλύτερα attributes
User avatar
jorge_r21
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Sun Dec 25, 2011 6:00 am
Football Manager της ομάδας: BVB
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι μωρε ΑΕΚΑΡΑΑΑ. Πρωτος τιτλος στο FM13 το πρωταθλημα το 2015 με μπατζετ οσο το συμβολαιο του Τζιμπουρ, 2,4Μ....
Οσο για τον Κατιδη την πατησα... εφυγε με το 1,5 της ρητρας στον μεχρι πρωτινος 2 φορες νταμπλουχο ΠΑΟ... Με συμβολαιο 875Κ, ενω η προταση μου για ανανεωση ηταν 250Κ p/a..
Ο Φουντας μεγαλος παιχτης και με τεραστια εξελιξη ειτε ΑPS επαιζε, ειτε ΒWM με εβγαζε ασπροπροσωπο!
Οπως και ο Μπουγαιδης πολυ καλος αλλα οχι τοσο σταθερος ακομα.
Απο μεταγραφες τεραστια βοηθεια ηταν αυτη των Βελλιδη και Βασιλειου free και οι δυο, αλλα και ενα απιστευτα αποτελεσματικο ρετζεν που μου εβγαλε την πρωτη χρονια! (ΑΜL,27 συμμ-9γκολ-8ασσιστ φετος στο πρωταθλημα!)
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα ιδια και γω με τον Κατιδη.Την εκανε με 1.5m fee και 1m τον χρονο για Lokomotiv.Επισης πουλησα με 1.6m τον Κουτρουμπη και πηρα Κατσικα ελευθερο στην θεση του.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα κανω αυτο που ειπα πιο πανω..μολις ξεκινησω θα τον κλεισω για πιο μετα..γιατι στην αρχη δεν θα ζηταει οσα μετα την εξελιξη του....

εντιτ: Πως τα πατε στα σειβ σας με την ΑΕΚ??
User avatar
CotirubacKar
Amateur
Amateur
Posts: 156
Joined: Mon Jul 09, 2012 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: Aek Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ciric21 wrote:Δεύτερη χρονια είναι πολύ καλύτερα τα πράματα.Γυρίζει ο Εγγλέζου που είναι must, ακόμα και για βασικός.Προσωπικά τον προτιμώ από το να βάζω εκτος θέσης Λαγο ή Κοντοε.Επισης πολυ βελτιωμενοι οι Fountas, Katidis, Kourellas, Bougaidis και ο Katsikokeris που βαζει γκολ σε καθε αγωνα σχεδον και ειναι πρωτος σκορερ στο πρωταθλημα.Αντιθετως, Grontis και Tsitas δε μου φαινονται τιποτα το ιδιαιτερο.Σιγά σιγά δίνω παιχνίδια στον Βλαχο και στον Νικολια.

Κατάφερε κανεις να ανανεώσει τα συμβόλαια των Rikka, Roger και Cordero;Εμενα μου ζήταγαν πολλά και έτσι αφησα τους δυο πρώτους ελεύθερους και πούλησα τον τρίτο για 400k.
Σε εμενα ο ροτζερ δεχτηκε και μειωση!!! οχι μεγαλη αλλα την δεχτηκε.... και ο κορδερο δεν δεχτηκε μειωση αλλα ανανεωσε
viewtopic.php?f=429&t=41269
Siamo Campioni Del Tutto Ole
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και σε εμενα ο Roger στην αρχη ηθελε να υπογραψει με 160k μονο αλλα τον αφησα μπας και ριξει και αλλο τις απαιτησεις του και μετά μου ζήταγε 300k ακατέβατα. -meaculpa
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hyborian wrote:Πάντως η συχνότητα που χάνω στην έδρα μου από κάτι Παναχαικές και Πανθρακικούς, έχοντας 3πλάσιες πάντα ευκαιρίες, είτε παίζω συγκρατημένα, είτε επιθετικά είναι εκνευριστική όσο δεν πάει. Είναι σαν να μην έχει κανένα νόημα ότι και να κάνεις. Κάθε 3-4 ευκαιρίες μου αυτοί κάνουν μια και σκοράρουν, ακόμα και αν παίζω σχεδόν ταμπούρι. Καλά άμα πιέσω και επιτεθώ δεν το συζητάω. Μπορεί να φάω και 3 σε ένα ημίχρονο. Περιέργως πέρνω αποτελέσματα με μεγάλους και εκτός.

Το επαναφέρω απλά για να σημειώσω κάτι

Αρης, Αστέρας Τρίπολης, Κερκυρα, Λεβαδειακός ... είχαμε περισσότερα σουτ και οι αντιπαλοι με μια δυο φάσεις μας κέρδισαν ... άρα μια χαρά είναι η ομάδα στο FM :D
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
jonnisalex
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Mar 27, 2008 3:04 am
Football Manager της ομάδας: BVB-everton-inter
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nickpes21 wrote:
Hyborian wrote:Πάντως η συχνότητα που χάνω στην έδρα μου από κάτι Παναχαικές και Πανθρακικούς, έχοντας 3πλάσιες πάντα ευκαιρίες, είτε παίζω συγκρατημένα, είτε επιθετικά είναι εκνευριστική όσο δεν πάει. Είναι σαν να μην έχει κανένα νόημα ότι και να κάνεις. Κάθε 3-4 ευκαιρίες μου αυτοί κάνουν μια και σκοράρουν, ακόμα και αν παίζω σχεδόν ταμπούρι. Καλά άμα πιέσω και επιτεθώ δεν το συζητάω. Μπορεί να φάω και 3 σε ένα ημίχρονο. Περιέργως πέρνω αποτελέσματα με μεγάλους και εκτός.

Το επαναφέρω απλά για να σημειώσω κάτι

Αρης, Αστέρας Τρίπολης, Κερκυρα, Λεβαδειακός ... είχαμε περισσότερα σουτ και οι αντιπαλοι με μια δυο φάσεις μας κέρδισαν ... άρα μια χαρά είναι η ομάδα στο FM :D
Σωστός...την πρώτη χρονια τρέμει ο κ.... σου.Δε τα γλιτώνεις τα τρία σε ένα ημίχρονο,κάποιος θα στα ρίξει!
User avatar
Skepasti21
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Fri Nov 23, 2012 11:07 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hyborian wrote:Πάντως η συχνότητα που χάνω στην έδρα μου από κάτι Παναχαικές και Πανθρακικούς, έχοντας 3πλάσιες πάντα ευκαιρίες, είτε παίζω συγκρατημένα, είτε επιθετικά είναι εκνευριστική όσο δεν πάει. Είναι σαν να μην έχει κανένα νόημα ότι και να κάνεις. Κάθε 3-4 ευκαιρίες μου αυτοί κάνουν μια και σκοράρουν, ακόμα και αν παίζω σχεδόν ταμπούρι. Καλά άμα πιέσω και επιτεθώ δεν το συζητάω. Μπορεί να φάω και 3 σε ένα ημίχρονο. Περιέργως πέρνω αποτελέσματα με μεγάλους και εκτός.
Αγωνιστικά κ' εγώ μια από τα ίδια με τον φίλο παραπάνω...αλλά που θα πάει,θα στρώσει η ομάδα.
Από συμβόλαια κατάφερα να μειώσω Ρότζερ και Αραμπατζή στα μισά περίπου, ο Dimi δεν έφευγε με τίποτα οπότε αναγκαστικά τον κρατάω (όχι ότι είναι κακός), έφυγαν Φέτσης, Τσουκαλάς και Αγκυρίμπα και πήρα ελεύθερους έναν DL, έναν ML και έναν ST.
Οι μικροί Φούντας, Κουρέλλας, Κατίδης, Μπουγα και Αρκούδας δείχνουν πολύ καλά σημάδια όσων αφορά την εξέλιξή τους.
User avatar
Hyborian
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Dec 19, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιλάμε ο Κατίδης μεγαλουργεί. Τον παρακολουθώ από τότε που μου τον πήρε η Sunderland και κάνει παπάδες. Είμαστε και γειτονάκια μιας και την σεζόν 16-17 μετακόμισα από την ΑΕΚ στην Newcastle. Καλοκαίρι 2018 τον αγόρασε η Bayern με 17εκ!! Πολύ καλή εξέλιξη και ο Φούντας που παίζει βασικός στην premier με την Leeds.
User avatar
Skepasti21
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Fri Nov 23, 2012 11:07 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εν τέλει πρώτη σεζόν τερμάτισα 3ος κάτω από τα Γιάννενα με πρωταθλητή Ολυμπιακό.
Στα playoff βγήκα πρώτος με μεγάλες εμφανίσεις κόντρα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό και ελπίζω σε πρόκριση στους ομίλους του CL.
Στο κύπελλο ήμουν πολύ τυχερός με τις κληρώσεις και το σήκωσα κόντρα στον Ατρόμητο.

Γενικά η ομάδα άρχισε να ρολλάρει μετα τα χριστούγεννα όπου γυρισα σε 4-2-3-1 (δεξιά στα εξτρέμ έπαιξε η μισή ομάδα μιας και ο Φούντας τραυματίστηκε για 3 μήνες τον Δεκέμβρη), με πολυ αργό tempo και short passing.

Ο Κατσικοκέρης μεγάλος σκόρερ, Μπουγαΐδης Γιάγκο γρανίτες, Κοντοές Αρκούδας φανταστικοί (ειδικά ο δεύτερος), Γροντής η ευχάριστη έκπληξη (άφησε τον Ρότζερ να ξεσκονίζει τον πάγκο για μισή σεζόν), Κουρέλλας 15 ασσίστ σαν αριστερό εξτρέμ και Παπαδημητρίου δεν απογοήτευσε όποτε τον χρειάστηκα.

Για δεύτερη σεζόν ήρθε ελεύθερος ο Muniesa :!: με 400Κ/χρόνο, ένας ελέυθερος AMR απο Valencia με 50Κ/χρόνο, ενας βραζιλιάνος AMC με καλα technical κ mental αλλα μέτρια psysical (ελπίζω να βοηθήσει στις στημένες φάσεις) και ένα επιθετικός regen απο Πανσεραϊκό με 5 αστέρια potential.

Στα της διοίκησης, ανέλαβε την ΠΑΕ ο Νοτιάς και δεύτερη σεζόν έδωσε minimum στόχους tittle challenge με 5Μ συνολικό budget.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”