Ολυμπιακός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αρχές Αυγούστου 2013 και το ρόστερ έχει σχεδόν κλείσει εκτός κάποιας συγκλονιστικής ευκαιρίας. Μόνο αποχωρήσεις αναμένονται.

- Homegrown in club
- non-EU

GK: Sommer, Kadu, Vlachos, Megyeri
Προσπαθώ να διώξω τον Ούγγρο για να κάνω χώρο για τον Kadu.

DR: Torosidis, Skondras

DC: Avraam, Boyata, Manolas, Siovas, Papazoglou, Takyi (Regen, 4.5* PA)
Χάος...Αγόρασα Boyata στα 8Μ γιατί ειναι παιχτάρα και τον λατρεύω και τώρα δεν ξέρω τι να πρωτοδιώξω!

DL: Jose Angel, Holebas, Zaradoukas, Lykogiannis
Εμφανίστηκε η ευκαιριάρα Angel στα 2.9M. Τώρα κοιτάω να διώξω Ζαραδούκα.

MC (BWM-def): Maniatis, Narry, Keita (Regen, 4* PA)
Δεν βρέθηκε κάτι ιδιαίτερο. Πήγα για Mudingayi αλλά προτίμησε την Μίλαν.

MC (AP-atk): Casarini, Samaris, Selnaes

MC (DLP-sup): Jenssen, Tatos, Katsouranis
Ο Κατσουράνης μία δεν φεύγει γτ δεν του δίνουν αρκετά και μια γιατί θέλει να συνεχίσει με μένα προπονητή. Κακός μπελάς.

AMR: Weiss, Vlachodimos

AML: Scocco, Fetfa, Madson

ST: Destro, Llorente, Diamantakos, Kalogeropoulos (Regen, 4.5* PA)
Κάπως κατάφερα να πάρω τον Βάσκο ελεύθερο κι αναγκάστηκα έτσι να δανείσω τον Μητρογκόλ.

Ποιό Center Back θα διώχνατε;
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Παπάζογλα ή Σιόβα.
Σιόβα βασικά αν δεν θες πασαδόρο κεντρικό αμυντικό.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Τεράστια υπερβολή να πάρεις τον Boyata κατ'εμέ, αλλά μπορώ να κατανοήσω το γεγονός πως είναι καψούρα! :P Εμένα ο Σιόβας έκανε παιχνιδάρες και έφτασε η αξία του 4.5-5 μύρια! Βγήκε καλύτερος του Αβραάμ. Αν μιλάμε καθαρά για center back λέω Παπάζογλου. Αν τώρα θες μια επιπλέον λύση για δεξί μπακ κάποιον άλλο. Πάντως από τον Παπάζογλου θα πάρεις τα λιγότερα λεφτά νομίζω. Οπότε σκέψου και αυτή την παράμετρο.
I LOVE THIS SITE!!!
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαν φανατικός Ολυμπιακός και λάτρης του ρεαλισμού δεν βρίσκω τον λόγο που αλλάζεται όλη την ομάδα και πέραν αυτού δεν ελληνοποιείτε το ρόστερ!Με το που ξεκινάω ανανεώνω Μανιάτη γιατί μου τον παίρνει και εμένα η Πόρτο,επίσης βάζω άπιαστη ρήτρα σε Φετφα,Μητρογκολ,Χολεμπας,Αβραάμ και Μανωλά!Επίσης δίνω δανεικούς σε όποια καλύτερη ομάδα μπορώ κάτι πιτσιρίκια τύπου Βεργος,Ιωαννιδης ! Τα χριστούγεννα δίνω δανεικό και τον Βλαχοδήμο μισή χρονιά αλλά απαιτώ χρόνο συμμετοχής!Ο λόγος που τον δίνω τα Χριστούγεννα ειναι ότι μέχρι τότε έχω ευκολα ματσάκια στο κύπελλο και τον χρησιμοποιώ πάντα εκεί πέρα!Πέραν αυτού βλέπω να διώχνω όπως έγινε και στην πραγματικότητα diakite,djebbour κ να παίρνω weiss και chori!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κακά τα ψέματα αν θες να προχωρήσεις με Έλληνες δεν γίνεται. Όχι τόσο επδ δεν υπάρχουν καλοί Έλληνες αλλά επειδή υπερκοστολογούνται ή έχουν μεγάλη αξία. Αν θες να φτιάξεις μία ποδοσφαιρική δυναστεία, οι μόνοι παίκτες μας που μπορούν να σταθούν βασικοί είναι οι Παπασταθόπουλος, Κυριάκος Παπαδόπουλος, Ταχτσίδης και υπό την προυπόθεση ότι έχεις αρκετούς άλλους σούπερσταρ οι Τοροσίδης, Αβραάμ, Μανιάτης, Φέτφα, Φούντας...
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σωστός αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει να αλλάζω το όλο σύνολο γιατί χάνεται ο ρεαλισμός
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanosksirokrini wrote:Σαν φανατικός Ολυμπιακός και λάτρης του ρεαλισμού δεν βρίσκω τον λόγο που αλλάζεται όλη την ομάδα και πέραν αυτού δεν ελληνοποιείτε το ρόστερ!Με το που ξεκινάω ανανεώνω Μανιάτη γιατί μου τον παίρνει και εμένα η Πόρτο,επίσης βάζω άπιαστη ρήτρα σε Φετφα,Μητρογκολ,Χολεμπας,Αβραάμ και Μανωλά!Επίσης δίνω δανεικούς σε όποια καλύτερη ομάδα μπορώ κάτι πιτσιρίκια τύπου Βεργος,Ιωαννιδης ! Τα χριστούγεννα δίνω δανεικό και τον Βλαχοδήμο μισή χρονιά αλλά απαιτώ χρόνο συμμετοχής!Ο λόγος που τον δίνω τα Χριστούγεννα ειναι ότι μέχρι τότε έχω ευκολα ματσάκια στο κύπελλο και τον χρησιμοποιώ πάντα εκεί πέρα!Πέραν αυτού βλέπω να διώχνω όπως έγινε και στην πραγματικότητα diakite,djebbour κ να παίρνω weiss και chori!
Όπως σου είπε και ο φίλος είναι πολύ δύσκολο να φτιάξεις ομάδα που σε λίγα χρόνια θα κάνει μόνιμα πορείες στο Τσ. Λ. με Έλληνες.. Εγώ προσωπικά σε όλα τα save μου με τον ΟΣΦΠ πάντα έχω θέμα με τους Έλληνες... Αλλά από την άλλη είναι και τα χρήματα... Πχ 1η χρονιά ήθελα μπακ απ του De Sciglio κ ήθελα Έλληνα οπότε είπα να χτυπήσω Σκόνδρα... Ο Ατρόμητος μου ζήτησε 7Μ... Μετά από πολλές διαπραγματεύσεις ο Σκόνδρας μπήκε transfer listed με 1,5Μ και δεν έπεφτε καθόλου ο Ατρόμητος (ίσα ίσα που το ανέβασε κιόλας στα 1,7) και την ίδια στιγμή τον Γενάρη μπορούσα να υπογράψω ελεύθερο τον Romario και να κλείσω ελεύθερο για το καλοκαίρι τον Crescenzi κάτι το οποίο έκανα...

Άρα ο μόνος τρόπος να φτιάξεις μια ομάδα με Ελληνική βάση είναι να έχεις ως στόχο να γίνει αυτό το 2015-2016 περίπου μόνο μέσω regen που θα είναι από μικρά στις ακαδημίες σου......
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Regen δεν χρησιμοποιώ!Όντως είναι πολύ δύσκολο αλλά άμα θέλαμε εύκολα θα παίρναμε barca ή pari!Προσωπικά στο save μου που το άνοιξα χθες και έπαιξα 8 ωρίτσες έδωσα δανεικό greco και ήμουν έτοιμος να πάρω tachtsidi αλλά κάτι τελευταία στιγμή του ανανέωσαν με ρήτρα κιόλας και ήταν τελευταιά μέρα οπότε ανέβασα τον Σιώπη και βοηθάει κ ο fejsa όσο μπορεί!Η άμυνα στα φιλικά απαίσια (χωρις αβρααμ) αλλά έκανα training defensive high και τώρα δέσαμε!Με απασχολεί γιατί όταν θέλω να δώσω loan παίχτες μικρής ηλικίας δεν μου τους ζητάνε από ξένα πρωταθλήματα!Επίσης δεν ξέρετε πόσο θέλω να απαλλαγώ από τον diakite αλλά μια πρόταση δεν μου ήρθε και έφτασα δεκέμβριο ! O weiss δεν έρχεται και ο chori θεωρητικά είναι κατώτερος από μπαγασα και φουστερ όσον αφορά το manager
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πως περιμένεις να προχωρήσεις το παιχνιδι χωρίς ριτζέν μου λες;
Επίσης τι τους θες Τσόρι, Βάις άμα θες ελληνοποίηση; Μπερδεμένα μας τα λες...
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπα ότι πέρα από ελληνοποιήση θέλω κ ρεαλισμό και εφόσον παίζουν στον ολυμπιακό κ οι 2 γιατί να μην τους πάρω; και βέβαια θα φύγει και ο Abdoun
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Αφου θες ρεαλισμο γιατι δεν ξεκινας με τα πακς του Νικ33?
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν το παίζω σπίτι μου και δεν ήξερα που μπορούσα να τα βρω όλα αυτά!το μόνο που κατάφερα ήταν να βάλω facepacks από superleague μόνο γιατί για όλα τα facepacks από όλους τους παίχτες ζητούσε πολλά giga και δεν είχε διαθέσιμα τόσα giga!για πες και άλλα για του nik
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δες εδώ καλυτερα.
Κατεβασε τα, καντα extract στο φάκελο Editor Data του Football Manager 2013 και κανε new game.
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να σαι καλα παλικαρε
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”