[Beta] Γ' & Δ' Εθνική Ελλάδας

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
ElCobra
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Jan 23, 2013 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος, Αστερας Τρ.
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/nikos.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To beta αυτο δουλευει κανονικα και σωστα? Πότε περιμενουμε το κανονικο?
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους,

το patch είναι πολύ καλό και συγχαρητήρια στον δημιουργό . Προσωπικά θα ήθελα και τον Αρη Πετρούπολης στην Α κατηγορία της ΕΠΣ Αθηνών, αλλα δεν πειραζει , θα περιμένω κάποιο update ή θα το βάλω μέσω editor.

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να βλέπει τους αγώνες και της Football League 2 με μεγαλύτερη αληθοφάνεια προτείνω να εγκαταστήσει το πακέτο διαφημιστικών πινακίδων που έχω φτιάξει (και είναι συμβατό με το patch του svita) και θα το βρείτε εδω

viewtopic.php?f=331&t=37525

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται φτιάχνω και ένα πακετο αποκλειστκά για τα ελληνικά πρωταθληματα με Δ Εθνική και ερασιτεχνικά. Οταν θα είναι έτοιμο θα σας ενημερώσω στο κατάλληλο topic.

Φιλικά,

ansta1970
User avatar
P@nides
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Wed Jan 04, 2012 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Kιλκισιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Κιλκισιακος-Α.Ε.Κ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ansta1970 αν τρεχεις το patch με τις ΕΠΣ μαζι,να μας δινεις ενημερωση για το αν κυλανε ολα καλα γιατι με τις ΕΠΣ δεν το εχουμε δοκιμασει "σοβαρα"

Μεχρι Την Δ δειχνει να λειτουργει κανονικα.
-skepsh
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασα ένα πατσάκι για το ιταλικό πρωτάθλημα για να δώ τι γίνεται εκεί με τα τοπικά. Αν και εκεί πέφτουν ομάδες ακόμα κι από την τελευταία κατηγορία πάλι μερικές ομάδες μεταφέρονται από μία τοπική κατηγορία σε άλλη. Το συμπέρασμα είναι ότι μάλλον δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να εμποδίσεις πχ μια ομάδα από τη Θεσσαλονίκη να παίξει κάποια στιγμή στην ΕΠΣ Πειραιά αλλά επειδή φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι δεν έχουν σκοπό να κάνουν καριέρα στα τοπικά δεν το θεωρώ και τόσο σοβαρό πρόβλημα. Η καλύτερη λύση είναι αφού ανεβάσετε την ομάδα σας από το τοπικό να διαγράψετε την κατηγορία για να αποφύγετε τυχόν μελλοντικά προβλήματα αλλά και να ελαφρύνετε το παιχνίδι αφού ξεφορτώνεστε αυτόματα καμιά πενηνταριά ομίλους.
okavago
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Feb 06, 2013 12:20 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σασ παιδια... μπορειτε να μου πειτε τι να κανω ποθ δεν μπορω να ενεργοποιησω το pacth για γ&δ εθνικη....
απελπισια........
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρώτη σελίδα,πρώτο ποστ
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τι εννοείς; Εξήγησε μας το πρόβλημα για να δούμε τι μπορεί να φταίει.
RefMarinos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Oct 21, 2011 3:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους!
Κατ'αρχάς πρέπει να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που έχουν ασχοληθεί με την ενεργοποίηση της Δ εθνικής όπως και τοπικών!
Φέτος όπως και κάθε χρόνο το ενεργοποίησα αλλά φέτος υπάρχει πρόβλημα!!!

Βάζω να παίξω την ομάδα του χωριού μου στην ΕΠΣ Αρκαδίας έχοντας ενεργοποιήσει μόνο όλα τα ελληνικά πρωταθλήματα από τοπικά ως SL με large database (επιδόσεις συστήματος : computer performance 2/5 , estimated game speed 4/5 ) και το παιχνίδι σέρνεται μόνο όσον αφορά τις μέρες μεταξύ των αγώνων οι οποίες περνάνε βασανιστικά αργά (1 εβδομάδα-10 λεπτά!). Κατά την διάρκεια των αγώνων όλα κομπλέ όσον αφορά ταχύτητα και επιδόσεις!

Μήπως έχει συμβεί το ίδιο και σε άλλον παίκτη;
Μήπως να ανησυχώ για το εργαλείο μου;
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπέρα,

Καταρχήν, χρησιμοποιείς αυτό το patch ή το "επίσημο" του FMGreece (που αναρτήθηκε στην κεντρική σελίδα); Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι με τις ΕΠΣ είναι γεγονός ότι το παιχνίδι γίνεται πολύ βαρύ. Και στις δικές μου δοκιμές, ήθελε πάρα πολύ χρόνο όταν τις ενεργοποιούσα. Εγώ θα σου έλεγα, αφού σε ενδιαφέρουν οι ΕΠΣ και αν δε σε πειράζει χάσεις την αναριάρθρωση, δοκίμασε και με το επίσημο patch.

Btw, τι εργαλείο έχεις; :p
RefMarinos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Oct 21, 2011 3:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά όντως έχω το επίσημο patch και όχι το beta... (Άρα την ανάρτηση την έκανα σε λάθος topic)

Όσον αφορά τις επιδόσεις , μου έχει τύχει να αρχίζω νέο παιχνίδι με μία χώρα πάντα ενεργή (συνήθως τις 2 κορυφαίες κατηγορίες) και να μου βάζει 2/5 estimated game speed , και άλλες φορές να αρχίζω πάλι νέο παιχνίδι στην ίδια χώρα με τις ίδιες κατηγορίες και να μου βάζει 4/5.. Το ''εργαλείο'' είναι acer intel core 2 duo 2,2 ghz , με μνήμη 4 gb και κάρτα ATI mobility radeon hd 4570 , 1gb.. Δηλαδή για 3ετίας Laptop πιάνει καλές επιδόσεις , αν και αυτά τα 3 χρόνια το χρησιμοποιώ μόνο για Manager (παίζω manager από το championship manager 1999 στο playstation 1) kai internet!

Πάντως το τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να μου κρασάρει και σβήνει λόγω υπερθέρμανσης σε multitasking με το manager να παίζει παρότι έχω καλή ψύκτρα και σκέφτομαι να το πάω μήπως κάποιο υλικό τα έχει παίξει!

Πάντως ωραία τα πρωτάθληματα των ΕΠΣ , μακάρι κάποτε να είναι εφικτό τους ποδοσφαιριστές να τους ''δένουμε'' , όπως γίνεται και στην πραγματικότητα!
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με το εργαλείο σου λογική μου φαίνεται η καθυστέρηση γιατί έχω παρόμοιο PC και στις δοκιμές μου με το δικό μου patch, όταν είχα ανοικτές ΕΠΣ, είχα παρόμοια αργοπορία. Για κλεισίματα από υπερθέρμανση κλπ. πρέπει να το κοιτάξεις οπωσδήποτε, πάντως (αν και off topic η συζήτηση).
User avatar
vagmes
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Jan 28, 2007 9:07 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας! Παιζω τον Ζαρό μια ομάδα απο ΕΠΣ Ηρακλείου. Ανέβηκα ολα μια χαρα στην Δ', ετρεξε μια χαρα η χρονια στην Δ', πηρα το πρωταθλημα, αλλά τώρα έχει πάει Ιούλιος κ δεν έχει αλλάξει τπτ στις κατηγορίες :( ενω μου εβγαλε μην οτι θα γινοταν η κληρωση στις 20 Ιουνη. Νομιζω το ιδιο προβλημα εχουν κ καποιοι αλλοι. Υπαρχει λυση?
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vagmes wrote:Γεια σας! Παιζω τον Ζαρό μια ομάδα απο ΕΠΣ Ηρακλείου. Ανέβηκα ολα μια χαρα στην Δ', ετρεξε μια χαρα η χρονια στην Δ', πηρα το πρωταθλημα, αλλά τώρα έχει πάει Ιούλιος κ δεν έχει αλλάξει τπτ στις κατηγορίες :( ενω μου εβγαλε μην οτι θα γινοταν η κληρωση στις 20 Ιουνη. Νομιζω το ιδιο προβλημα εχουν κ καποιοι αλλοι. Υπαρχει λυση?
Χρησιμοποιείς αυτό ή το "επίσημο" patch που βγήκε στην πρώτη σελίδα;
User avatar
vagmes
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Jan 28, 2007 9:07 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο... :?
ballinis
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Apr 27, 2011 2:43 pm
Football Manager της ομάδας: monaco
Αγαπημένη Ομάδα: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα!!Ήθελα να ρωτήσω αν στην ΕΠΣ Άρτας υπάρχει και ο ΑΟΚ Τζουμέρκων?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”