Fantasy superleague

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σε ολους,
στο FM 12 ενα παλικαρι απο εδω μεσα ειχε μια ωραια ιδεα και ειχε φτιαξει 3 πλανα με το ελληνικο πρωταθλημα
στα οποια ειχε αφαιρεση τα πλει οφ,ειχε βαλει καποια εξτρα λεφτα για τις ομαδες,ειχε βαλει σουπερ καπ κτλ κτλ..
Ομολογω οτι αυτο το πλανο ηταν φοβερο και με ειχε κανει να ασχοληθω με το ελληνικο πρωταθλημα καθως ηταν πολυ πιο ενδιαφερον..
Εγω εκανα μια προσπαθεια με τον editor αλλα δεν τα καταφερα να κανω κατι παρομοιω και γιατι οχι να το μοιραστω και με αλλους.
Αν λοιπον ο φιλος ή καποιος αλλος θελει να βοηθησει και να πουμε καποιες ιδεες για καποια πανομοιοτυπα πλανα με αυτα που ειχαν γινει στο FM 12 πιστευω οτι θα βγει παλι κατι εξαιρετικα ομορφο αλλα και πιο ενδιαφερον απο τη σημερινη σουπερλιγκ που με τα πλει οφ εχει ξενερωσει αρκετο κοσμο..
Ευχαριστω και ελπιζω να εχω ποσταρει στο σωστο τοπικ



για οσους δεν καταλαβαν, εννοω αυτο που ειχε κανει το παλικαρι στο παρακατω λινκ

viewtopic.php?f=314&t=36213
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων εγώ εφτιαξα το ένα από τα τρία και στο τοπικ που άνοιξα εβαλα και τις προσπάθειες των skertzos και labiskoutroubis. Προς το παρόν δεν ξέρω αν και πότε θα παρω το μανατζερ. Για τα άλλα δύο παιδιά δεν ξέρω αν σκοπεύουν να κάνουν κάτι αντίστοιχο.
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχεις δικιο φιλε μου,ηταν προσπαθεια και των τριων παιδιων,απλα εγω μπερδευτηκα
ζηταω συγνωμμη απο τα παιδια που δεν τα ανεφερα πιο πανω
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Μπα, μην αγχωνεσαι... Η μονη παρεξηγηση ειναι εκεινο το t που επιμενει να βαζει ο νικι στο ονομα μου :D :D :D

Γενικα επειδη εχω μια βαρεμαρα, ισως κατσω να φτιαξω κανα περιεργο... Οποιος εχει καμια ιδεα (για μεγαλη αλλαγη ομως, μην καθομαι και φτιαχνω ολοκληρο πρωταθλημα για να βαλω 2 επιπλεον ομαδες στην ΣουπερΛιγκ), χωστε την εδω και βλεπουμε...
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χεχε αυτοματα παει το χέρι στο t δεν ξέρω γιατι :P
User avatar
panahs
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Sat Nov 06, 2004 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: ---
Αγαπημένη Ομάδα: Αμπαλιακός
Location: Πειραιάς - Κερατσίνι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κάνετε κάτι τελικα; πολυ ενδιαφερον ακουγεται ! Αφαιρεση των playoff , 18 ομαδες προτεινω , αν δεν γινεται ηδη ο φιναλιστ του κυπελλου ελλας να βγαινει Ευρωπη αν ο κατοχος του κυπελλου βγαινει ηδη σε ευρωπαικη διοργανωση (κοβωντας μια θεση εξοδου απ το πρωταθλημα προφανως] .. Α επισης να αποκτησει νοημα το πρωταθλημα νεων ή να γινει πρωταθλημα με τις "ρεζερβες" και σαν επαθλο χρηματικο bonus ή καποιο τυπικο κυπελλο ξερω γω , επισης οι u20 να παιζουν στο κυπελλο ερασιτεχνων ή να δημιουργηθει μινι κυπελλο ελλαδος... :P καλα καλα βαρεθηκατε ηδη ή λετε: μα τι λεει ο τυπος! χχαχα
User avatar
kouriotolis
Amateur
Amateur
Posts: 121
Joined: Sat Mar 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Αργοναύτης Νέας Κίου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πρόταση δικιά μου να μπούνε B ομάδες όπως στην Ισπανία που θα ξεκινησουν απο τοπικά και να μπορούν να ανεβουν ως την football league ή μια κατηγορια κάτω από την αντίστοιχη μεγάλη ομάδα τους!
Επίσης να πρέπει να παίζουν ας πούμε αναγκαστικά στην αρχική ενδεκάδα τουλάχιστον ένας αριθμός home grown players ή για να συντονιζόμαστε και με το fm14 σπιτο-μεγαλωμένοι παίκτες,χεχε.Και το κύπελλο να ξαναγίνει με μονούς αγώνες όπως πριν!
Επιτέλους σταμάτησαν τα greeklish,
επόμενο στάδιο να βάζουμε τις λέξεις που δεν είμαστε σίγουροι σε ένα λεξικό(ή στην google) και να μάθουμε να γράφουμε και σωστά, με ορθογραφία.
Σε πολλές ιστορίες μας βγαίνουν τα μάτια!
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”