Football Manager 2014 info (v14.3.1)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά όσοι έχετε προβλήματα με την ME ή βλέπετε bug αφιερώστε πέντε λεπτά αν έχετε τη δυνατότητα να τα αναφέρετε και στο forum της SI. Μπείτε, γράψτε ακριβώς τι πρόβλημα έχετε και βοηθήστε τους εαυτούς σας και τους υπόλοιπους :wink:
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 σερί ματς με Ολυμπιακό, ο οποίος όταν παίζει μαζί μου την έχει δει Μπάρτσα(1-2-1 σερί στο save). 1ο από τα 2, κύπελλο.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να προηγούμαι 2 φορές, με πάνω κάτω ίδιο τρόπο και μέσα σε 5 λεπτά από το γκολ να με ισοφαρίζει. και για να με σπάσει εντελώς τα νεύρα πετάει και ένα γκολάκι στο τέλος 3-2. ευτυχώς υπάρχει και ο επαναληπτικός.

επόμενο παλί με ολυμπιακό στη Τούμπα. 3 φορές, προηγήθηκα, 3 ισοφαρίστηκα. ε αϊ στο δι@ολο. στο 75' ήταν 4-6. έκλεισα εκείνη τη στιγμή το πρόγραμμα(ευτυχώς είχα κάνει save) και δεν έχω και καθόλου τύψεις. και γενικα εχω κάτι σκορ σαν να παίζω hattrick. Σάλκε ΠΑΟΚ 4-4, Απόλλων(νομίζω) ΠΑΟΚ 3-3, 2-2, 4-3, 5-2... -kwloxero -kwloxero -kwloxero
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
Adriano_10
Backup
Backup
Posts: 809
Joined: Fri Sep 21, 2007 10:24 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος, Tottehnam
Location: Noord-Holland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

τελειο ηταν το παιχνιδι στο 14.1.0~1 ειδικα οσων αφορα την ME, και λαμβανοντας υποψιν την περσινη.
με το 14.1.3 δεν γινεται να παιξεις καν. Ειναι κριμα γτ περυσι λεγανε οτι και καλα φτιαξανε απο την αρχη
την ME με σκοπο να γινει ακομα καλυτερη απο του 2012 και εχουν καταληξει δυο χρονια μετα ακομα να μν
εχουν φτασει ουτε στα μισα... Απο το 2005 που παιζω τις 2 τελευταιες χρονιες με εχει ξενερωσει, ισως
φταει οτι μεγαλωσα :D :D Επρεπε να αφησουν την ME του 2012 απαραλαχτη μεχρι να εχουν κατι καλυτερο...
joaogio
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri Jun 29, 2012 11:21 am
Football Manager της ομάδας: MTK
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λες και το ηξερα που δεν το αγορασα, εχοντας παιξει την μπετα πρωτα βεβαιως βεβαιως...
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως μετάνιωσα τα 40 ευρώ που έσκασα γιατί αν ήταν έτσι η θα περίμενα για καμία πειρατική έκδοση (έστω κι αν είναι παράνομο) και θα το αγόραζα τα Χριστούγεννα που σίγουρα θα έχουν βγει αρκετά patch γιατί πιστεύω αυτό το πράγμα θα το φτιάξουν πολύ σύντομα από τα Χριστούγεννα, και φυσικά θα είχε κάποια προσφορά σε χαμηλή τιμή!

Πρώτη φορά το αγόρασα κι αυτό για να στηρίξω την προσπάθεια των παιδιών που έκαναν την μετάφραση.

Έπρεπε να το είχαν διορθώσει, γιατί δεν είναι ένα απλό bug που δεν επηρεάζει γενικά το παιχνίδι, είναι ένα bug που δεν σε αφήνει να παίξεις που σπας το ποντίκι και ότι άλλο έχεις κοντά σου!

Κι αν ήταν έτσι ας μην το κυκλοφορούσαν ακόμα! Γιατί είναι κρίμα να ξενέρωνουν τόσο κόσμο (υποθέτω πως έχουν ξενερώσει πολλοί) με αυτή την βλακεία που θέλουν να λένε match engine!!

Από τα νεύρα μου το απεγκατεστησα. Να το έχω και να μην μπορώ να το παίξω σωστά! ΕΛΕΟΣ! :evil:

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντάξει φίλε κατά την γνώμη μου έφτασες στο άλλο άκρο... Θα διορθωθεί και προφανώς κάτι έγινε λάθος καθώς η ME της BETA ήταν μια χαρά. Λίγο υπομονή...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι αυτός ο σκοπός σου αλλά αναφορές για πειρατικά κτλ απαγορεύονται.
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex-gate-7-1925 wrote:Ντάξει φίλε κατά την γνώμη μου έφτασες στο άλλο άκρο... Θα διορθωθεί και προφανώς κάτι έγινε λάθος καθώς η ME της BETA ήταν μια χαρά. Λίγο υπομονή...
Μακάρι γιατί περιμέναμε από πέρσι τα Χριστούγεννα να φτιάξουν την match engine του 13.3.3... και ακόμα περιμένουμε...
Mes que un club
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex-gate-7-1925 wrote:Ντάξει φίλε κατά την γνώμη μου έφτασες στο άλλο άκρο... Θα διορθωθεί και προφανώς κάτι έγινε λάθος καθώς η ME της BETA ήταν μια χαρά. Λίγο υπομονή...
Αυτό είπα ότι θα διορθωθεί το θέμα είναι πότε; ;-) μην περιμένουμε μέχρι τα Χριστούγεννα!

Και τα 40 ευρώ που δώσαμε δεν τα λες και λίγα (για την κατάσταση που είμαστε)!
mojotzotzo wrote:Καταλαβαίνω ότι δεν είναι αυτός ο σκοπός σου αλλά αναφορές για πειρατικά κτλ απαγορεύονται.
Δεν έδωσα link για πειρατικό! Και όλοι ξέρουμε ότι η πειρατεία υπάρχει!

Και φυσικά απαγορεύεται η πειρατεία και φυσικά με πειρατικό υλικό θα υπάρχουν πολλά προβλήματα στην λειτουργία του παιχνιδιού! ;-) (το έσωσα καθόλου; :-P)

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
giannisipp
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Sat May 09, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: aston villa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BloodDonor89 wrote:Εγώ πάντως μετάνιωσα τα 40 ευρώ που έσκασα γιατί αν ήταν έτσι η θα περίμενα για καμία πειρατική έκδοση (έστω κι αν είναι παράνομο) και θα το αγόραζα τα Χριστούγεννα που σίγουρα θα έχουν βγει αρκετά patch γιατί πιστεύω αυτό το πράγμα θα το φτιάξουν πολύ σύντομα από τα Χριστούγεννα, και φυσικά θα είχε κάποια προσφορά σε χαμηλή τιμή!

Πρώτη φορά το αγόρασα κι αυτό για να στηρίξω την προσπάθεια των παιδιών που έκαναν την μετάφραση.

Έπρεπε να το είχαν διορθώσει, γιατί δεν είναι ένα απλό bug που δεν επηρεάζει γενικά το παιχνίδι, είναι ένα bug που δεν σε αφήνει να παίξεις που σπας το ποντίκι και ότι άλλο έχεις κοντά σου!

Κι αν ήταν έτσι ας μην το κυκλοφορούσαν ακόμα! Γιατί είναι κρίμα να ξενέρωνουν τόσο κόσμο (υποθέτω πως έχουν ξενερώσει πολλοί) με αυτή την βλακεία που θέλουν να λένε match engine!!

Από τα νεύρα μου το απεγκατεστησα. Να το έχω και να μην μπορώ να το παίξω σωστά! ΕΛΕΟΣ! :evil:

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
θα διορθωθει και σιγουρα δεν θα μετανιωσεις για την αγορα.. απλα την επομενη φορα θα κανεις υπομονη και θα περιμενεις γνωμες για το παιχνιδι προτου το αγορασεις... Ετσι την πατησα κ γω περσυ που το πηρα την πρωτη μερα και πηγε χριστουγεννα για να ειναι playable ( φετος αν και τρωγομαι με τα ρουχα μου κανω υπομονη και περιμενω αποψεις)... Η αγορα απο ολους μας θα ειναι ανταμοιβη για κατι που ζητουσαε επιμονα... την ελληνικη μεταφραση, εκτος οτι ειμαστε καμμενοι..
TheoPAOK
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Nov 05, 2013 12:27 am
Football Manager της ομάδας: Hoffenheim
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά, αγόρασα σήμερα μεσω steam το fm14, κατέβηκε, εγκαταστήθηκε, αλλα όταν πατάω σε οτιδήποτε αφορά το internet μου λέει "enable steam community in game" , το οποίο είναι ήδη ενεργοποιημένο όμως.... Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον? Ψάχνω στο google όλη μέρα αλλα δεν καταφέρνω τίποτα..
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι λογισμικο εχεις; mac os, windows ή linux;
User avatar
alekosg13
Amateur
Amateur
Posts: 148
Joined: Sun Nov 07, 2004 10:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Καλλιθέα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Θα συμφωνήσω κι εγώ με κάποιους φίλους παραπάνω..Μέτα το απίστευτο περσινό ξενέρωμα με το χειρότερο Manager όλων των εποχών(αναφέρομαι φυσικά στην ME και όχι στο υπόλοιπο κομμάτι) ήλπιζα φέτος σε μια βελτιωμένη μηχανή παιχνιδιού που υποτίθεται βελτιώνεται από πέρσυ..Έτσι έκανα την προπαραγγελία για να δω τι έχει γίνει με το παιχνίδι και πραγματικά είδα τρομερή βελτίωση σε σχέση με πέρσυ..Όμως με το τελευταίο πάτς το παιχνίδι έχει γίνει χειρότερο από ποτέ και δε μπορείς με τίποτα να πάιξεις σοβαρά..Και για πρώτη φορά βλέπω να το παραδέχονατι φόρα παρτίδα και οι υπεύθυνοι στο επίσημο σάιτ της εταιρίας..Με λίγα λόγια για μια ακόμα χρόνια το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας και βάλε και απλά το έχω εγκατεστηνμένο και δε μπορώ να παίξω..Ας ελπίσουμε να φέρουν σύντομα το νέο πατς με διορθωμένη αυτή την καταραμένη ματς έντζιν που είναι όλος ο κορμός του αγαπημένου μας παιχνιδιού..
"Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου, ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου"
TheoPAOK
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Nov 05, 2013 12:27 am
Football Manager της ομάδας: Hoffenheim
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mute wrote:τι λογισμικο εχεις; mac os, windows ή linux;

Windows 7 έχω
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα μακ δεν φτανει μονο να ενεργοποιησεις την επιλογη στο στεαμ αλλα και στις ρυθμισεις του υπολογιστη. δεν μπορω να σε βοηθησω για τα windows αλλα μπορει να χρειαζεται κατι παρομοιο.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”