FM14: Λύνουμε τις απορίες σας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
Lazaros
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Mon Dec 09, 2013 4:31 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lazaros wrote:Εχω M.U Αλλα οταν παω να ψαξω για καποιο ελληνα παιχτη π.χ. Ταξιαρχη Φουντα μου λεει οτι δεν βρεθηκε κατι.Τι πρεπει να κανω??Να παρω ελληνα Σκαουτ?
Το ξαναρωταω γιατι πραγματικα θελω καποιους μικρους ελληνες!Οποιος μπορει ας με βοηθησει.
giannakoboo
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Tue Nov 29, 2011 3:39 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια!δεν ξερω αν αυτο που θα ρωτησω ειναι off topic!αλλα το ρωτησα και σε αλλη ενοτητα και δεν μου απαντησε κανενας οποτε θα δοκιμασω κι εδω!μπορει καποιος να μ πει γιατι ολα τα παιχνιδια ειναι σε ολα τα πρωταθληματα ειναι σαββατο και τεταρτη κυριως?(σαββατο το πρωταθλημα και τεταρτη το cl π.χ με καποιες μικροαλλαγες κατα την διαρκεια της σεζον).Δεν ξερω αν εχω πειραξει καποια ρυθμιση in game ή φταιει κατι αλλο(π.χ καποιο αρχειο στο φακελο editor data).Οποιος γνωριζει γιατι συμβαινει αυτο ή εστω καποια ιδεα για το που μπορω να ψαξω για να το λυσω!
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Υπάρχει επιλογή στα Online Game Preferences.
http://prntscr.com/3pm4fl

Βεβαιώσου ότι το "Use Saturdays and Wednesdays κτλ" δεν είναι επελεγμένο.
Μετά περίμενε κάποιο καιρό για να στρώσει, καθώς ότι έχει ήδη κανονιστεί με το Τετάρτη-Σάββατο, δεν θα αλλάξει...
giannakoboo
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Tue Nov 29, 2011 3:39 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai Σ'ευχαριστώ πολύ!Αυτό είναι!Προφανώς έχω ξεχάσει επιλεγμένη την επιλογή του να τρέχει το παιχνίδι και online!Να'σαι καλά!(ήταν πολύ σπαστικό να είναι όλα τα παιχνίδια Σάββατο και Τετάρτη και μάλιστα συγκεκριμένες ώρες! -wall -wall )
stelias1
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed May 23, 2012 1:41 am
Football Manager της ομάδας: παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα σας! θελω να ρωτησω σε ποιον φακελο βρισκονται τα αρχεια που διαχωριζουν τους ρολους του προσωπικου! η ιδια εκδοση σε 2 διαφορετικους υπολογιστες σε αυτη που εβαλα αρχεια κτλ εγω δεν δεχεται κανενας προπονητης να ερ8ει και ουτε υπαρχει επιλογη να κανω καποιον προπονητη ενω ατο αλλο pc που δεν εκανα τπτ γινεται! φοβαμαι οτι εσβησα καταλαθος το αρχειο! δεν εξηγειτε αλλιως!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

είδα κάποια τέτοια πληροφορία: media description π.χ. winger σε ss ενός παιδιού-πως μπορώ να το δω αυτό στο fm14 ;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
agios55
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Jun 15, 2014 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες έχω ένα πρόβλημα πολύ παράξενο. Μετά την εγκατάσταση του FM και μόλις το ανοίγω, δεν εμφανίζεται ο κέρσορας! Δεν ξέρω τι να κάνω!! Ευχαριστώ!
stelias1
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed May 23, 2012 1:41 am
Football Manager της ομάδας: παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελαχιστοποιησε το παιχνιδι με το κοθμπι windows και ξαναμπες! θα εισαι οκ νομιζω! το ειχα διαβασει καπου σε ενα φορουμ και καποιος εδωσε αυτην την λυση! πες μας αν δουλευει κιολας
agios55
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Jun 15, 2014 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχας επειδη ειμαι αρκετα αμπαλος με τα pc, εννοεις το κουμπι διπλα στο control ετσι? Αυτο που πευαει το μενου εναρξη. Αν εννοεις αυτο, το δοκιμασα, αλλα τζιφος! Αυριο θα παρω ενα ποντικι εξωτερικο usb, η τελευταια μου ελπιδα! Σε ευχαριστω παντως!
User avatar
Skouf_7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Mon Feb 04, 2013 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει καταφέρει κανένας να προσληφθεί από την εθνική Γερμανίας; Μετά απο 6/6 πρωταθλήματα, 2 ΤΣΛ, 2 κύπελλα Γερμανίας και κάποια Σουπερ Καπ και με reputation World Class κάνω αίτηση και δεν με προσλαμβάνουν. Δύο φορές που έκανα προτίμησαν τον προπονητή της ομάδας έκπληξης της χρονιάς στη γερμανία, αντί για εμένα.

Μήπως επειδη πρεπει να την "ενεργοποιήσεις" και δεν την έχει από την αρχή του παιχνιδιού δεν γίνεται να προσληφθείς;
nicklloris wrote:To καλο σεξ ειναι το 5% σε μια σχεση...το κακο σεξ ειναι το 95% σε μια σχεση!
Spoiler: show
Image
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτα από όλα καλό μήνα σε όλους !
Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Στο λάπτοπ της δουλειάς μου ,ένα hp pavilion με επεξεργαστή intel core i3 και μνήμη ram στα 4 , έχω περασμένο το FM εδώ και καιρό.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τρέξει ποτέ το παιχνίδι για να παίξω παρά μόνο για να δοκιμάσω ότι "τρέχει". Η δοκιμή ήταν επιτυχής και το παιχνίδι που τσέκαρα περασμένο από το cloud άνοιξε κανονικά αν και βαρύ με περασμένα αρκετά πρωταθλήματα και μεγάλη datadase.Το πρόβλημα μου είναι αλλού .Κατά τη διάρκεια ενός αγώνα λοιπόν τα πράγματα ζορίζουν .Η 3d προβολή του αγώνα κολλάει.Είπα λοιπόν να βάλω την ποιότητα των γραφικών σε χαμηλή ανάλυση αλλά πάλι τα ίδια .Αυτό δε με ενδιαφέρει και τόσο πολύ μιας και δεν είναι ο κύριος υπολογιστής με τον οποίο παίζω όμως πέραν του ότι θα δοκιμάσω και σε πολύ χαμηλή ανάλυση θα ήθελα να μάθω αν στη περίπτωση που βγάλω την προβολή των κερκίδων ή του καιρικών φαινομένων κλπ αν θα υπάρξει βελτίωση .Δεύτερον το κύριο πρόβλημα πάνω στο οποίο θα ήθελα μια λύση .Ακόμα και στην επιλογή " μόνο περιγραφή " έχει ένα λαγκάρισμα και ρωτώ αφού γενικά "τρέχει" καλά γιατί μόνο τότε γίνεται το παιχνίδι βαρύ;Επίσης τι λύσεις έχω ;Αγορά ram;Κάποιο πείραγμα στις επιλογές των γραφικών του υπολογιστή ;
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη σημασία του Loyality Bonus στα συμβόλαια;

Πως κρίνεται αν θα δοθεί το μπόνους ή όχι;

Πότε ακυρώνεται (αν ακυρώνεται) το μπόνους;
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ακυρώνεται αν ζητήσει ο παίκτης να μπει transfer listed (by request δηλαδή).
arbroath21
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Jul 31, 2014 12:17 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδιά,

Προσπαθώ να ξεκινησω νέο save με την ΑΕΚ με default database αλλά εμφανίζονται οι νέες μεταγραφές (λαμπρόπουλος, κολοβετσιος κτλ) χωρίς να εχω ενεργοποιησει κάποιο επιπλέον αρχείο εκτός αυτό που ενεργοποιεί την γ εθνικη. πως μπορώ να ξεκινήσω save έχοντας μόνο τον μανταλο και τον faye στις future transfers, όπως είναι δηλαδή στη default database?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Future transfers δεν στους βγάζει κι αυτούς;; Αν δεν κάνω λάθος έχουν περαστεί κανονικά στην ανανεωμένη database 14.3.0. Δοκίμασε όταν κάνεις νέο παιχνίδι να αλλάξεις database και να επιλέξεις την αρχική.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”