Show off your regens! FM14

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον επιθετικό προπόνησε τον ευκινησία και κάνε του tutoring από κάποιον που έχει κίνηση: πλασέ σουτ
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με έψησε η ιδέα του scorpions για save με Leamington από 6η Αγγλίας και άρχισα και εγώ(μ' άρεσε το σήμα με τον μύλο :P)
Φτάνω αισίως στη χρονιά 2019/20, τη 2η στη Premier(την 1η βγήκα 8ος). Και φυσικά μετά από τόσες χρονιές θα υπάρχουν και regens λουκουμάκια :D

Μ' έβγαλε τη πίστη να πιστεί να αφήσει την Αίγυπτο για την Αγγλία, τελικά τα κατάφερα πάνω που τον ανακάλυψαν κι άλλες ομάδες.
Image

14εκ. κόστισε ο μπαγάσας, όμως τα άξιζε. Βασικούρα στο κέντρο.
Image

Τυπική περίπτωση approach to sign από μικρομαδούλα που τον έβγαλε και θα βολευτεί με την λίγη αποζημίωση που θα πάρει :D
Image

Από Crewe. Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά ψήνεται στη Κ21.
Image

Δεν πρόκειται να γίνει ο superduper star, αλλά εμένα μ' αρέσει :D
Image

Από τη ΠΑΟΚάρα :D
Image

Από Derby. Επίσης δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα, αλλά καλός φαίνεται
Image

3.4εκ. μόνο. Συγγνώμη Lanus, αλλά αν αφήνεις τέτοια διαμάντια, στα 19 τους με απλό δελτίο, και τέτοια αποζημίωση πολύ σου είναι -doublekiss
Image

Να τονίσουμε και το ελληνικό στοιχείο. Από ΑΕΚ.
Image
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Mohamed είναι πολύ καλός για κίνηση στα κενά...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ayoub Boussoufa
Spoiler: show
Image
Αποκτηθηκε φετος με 6m απο τις ξακουστες ακαδημιες της Lille για αντικαταστατης του Daehli (πωληθηκε με 17.75m στην Cardiff).Το μεγαλυτερο συμβολαιο που εχω δωσει ποτε αλλα φροντισα να τον "δεσω" για 5+3 χρονια οποτε δεν παιζει να ζητησει αυξηση συντομα.

Nuno Cordeiro
Spoiler: show
Image
Αποκτηθηκε ελευθερος τη σεζον 2017-18 απο την Benfica, σιγα σιγα γινεται βασικος και αναντικαταστατος.

Rafael De Clercq
Spoiler: show
Image
Κοστισε και κοστιζει ελαχιστα, δεμενος και αυτος για πολλα χρονια και τωρα που παιζω με 3 πισω αρχιζει να παιρνει περισσοτερο χρονο συμμετοχης.

Kostas Fratzeskakis
Spoiler: show
Image
Με 125k αποκτηθηκε απο τον ΟΦΗ πριν 3 χρονια και πλεον ειναι το βασικο αριστερο μπακ.

Steve Jones
Spoiler: show
Image
Οχι τιποτα το ιδιαιτερο απλα ειναι Αγγλος και μπορει να προσφερει σε αρκετες θεσεις στα συστήματα που παιζω.

Jose Pedro
Spoiler: show
Image
Προερχεται απο τις ακαδημιες της Benfica αλλα αποκτηθηκε απο την Braga.Εχει παιξει με επιτυχια απο Shadow Striker (οταν χρησιμοποιω την τακτικη του paliakoudi) μεχρι WBL οταν χρειαστηκε.Με δικα του γκολ εχουμε κατακτησει τους δυο μοναδικους τιτλους μεχρι στιγμης (Fa Cup και Community Shield).

Matteo Rosso
Spoiler: show
Image
Τα 9.25m που δωσαμε γι αυτον ειναι ποσο ρεκορ στην ιστορια του συλλογου.Προφανως τα αξιζε και με το παραπανω.Προιον της ακαδημιας της Lille και αυτος, ξεκινησε σαν επιθετικος και πλεον εχει μαθει και την θεση του AMC (shadowstriker) για να χωραει στην ενδεκαδα οταν χρησιμοποιω την τακτικη του paliakoudi.Ηδη εχει μπει στο ματι της Tottenham αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει αμεσα.

Jurgen ter Borgh
Spoiler: show
Image
Δεν θα γινει τοπ παικτης, πιθανοτατα δεν θα φτασει καν τα 4 αστερακια που δινει ο ass. manager αλλα ειναι μια καλη εναλλακτικη.

Murathan Oksuz
Spoiler: show
Image
Αποκτηθηκε φετος για να καλυψει το κενο του παιχταρα Thom Haye (ειχε χαμηλει ρητρα) και μεχρι στιγμης τα παει καλα.

Mirnes Karic
Spoiler: show
Image
Το πουλεν μου!Αποκτηθηκε πριν 6 μηνες με την γνωστη τακτικη (5+3 χρονια) και ευελπιστω να γινει συντομα ο αμυντικος ηγετης της ομαδας.

Frank Janssen
Spoiler: show
Image
Ειναι πολλα χρονια στην ομαδα αλλα δεν εχει βρει θεση στη βασικη ενδεκαδα.Ειχε την ατυχια να πεσει πανω στον Demirel.Το συμβολαιο του τελειωνει σε εναμιση χρονο και το καλοκαιρι πιθανοτατα θα πωληθει.

Fabio van der Loo
Spoiler: show
Image
Ακομα ενα πολυεργαλειο που μπορει να καλυψει ποιοτικα τις μισες θεσεις της ενδεκαδας.Το συμβολαιο του τελειωνει φετος και δυσκολα θα ανανεωσει αν δεν ριξει τις απαιτησεις του.

Ersen Demirel
Spoiler: show
Image
O 6ος και αντικειμενικα ο καλυτερος Ολλανδος στο roster.Φετος ειναι η τριτη του χρονια, περσι βγηκε ο καλυτερος νεος παικτης και μεχρι στιγμης μετραει 70 συμμετοχες και 21 γκολ στο πρωταθλημα με τη φανελα της Newport.Εχει μπει στο ματι των μεγαλων ομαδων και θα ειναι δυσκολο να ανανεωσει του χρονου.

Cedrick Carre
Spoiler: show
Image
Image
Και αυτος απο Λιλ, ηρθε ελευθερος και πιστευα οτι βρηκα εναν παικτη επιπεδου Rosso.Τελικα δεν απεδωσε οπως θα ηθελα, ζητησε να φυγει μεσα σε λιγους μηνες και με το που ηρθε η προταση της Norwich τον εδωσα χωρις δευτερη σκεψη.Απ' οτι φαινεται κακως, μιας και περσι εκανε απιστευτο εξαμηνο.Το καλο ειναι οτι εχω 50% ποσοστο μεταπωλησης. :D
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ciric είσαι θεός -diatakste Τώρα το πρόσεξα αυτό το 5+3. Θέλουν κάτι παραπάνω από το να υπογράψουν απλό 5ετές αλλά γλιτώνεις και τα agent fees και τις υπερβολικές αυξήσεις που σου ζητάνε.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

rimini wrote:
Off Topic:
Ciric είσαι θεός -diatakste Τώρα το πρόσεξα αυτό το 5+3. Θέλουν κάτι παραπάνω από το να υπογράψουν απλό 5ετές αλλά γλιτώνεις και τα agent fees και τις υπερβολικές αυξήσεις που σου ζητάνε.
. Λιγο οφ τοπικ βγαίνω αλλα τι ειναι αυτο το 5+3 παίδες ;;δεν το εχω προσέξει.


Sent from Anfield
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@rimini: Ισχυει, και μενα μου χει λυσει τα χερια.Δινεις οντως κατι παραπανω αλλα καμια σχεση με το x3, x4 που θα σου ζητησουν μετα απο 2-3 χρονια.

@georgekolokotronis: 5ετες συμβολαιο με optional contract extension by club +3 χρονια.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

[
@georgekolokotronis: 5ετες συμβολαιο με optional contract extension by club +3 χρονια.[/quote] ευχαριστώ φίλε μου !!


Sent from Anfield
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Newport County, καλωσήρθες στην Eredivisie! :D
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
manager...tou kanape
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 08, 2014 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mε την αγαπημένη μου Blackburn, κάνοντας εξαιρετικές σεζόν με αρκετά τρόπαια, έχω φτάσει στο 2021, και μεγάλο μέρος της επιτυχίας έχουν τα regens.
http://imgur.com/mZK8McZ Το καλύτερο δεξί μπακ στον κόσμο αυτήν την στιγμή, ξοδεύοντας μονό 2,6 εκατ.
http://imgur.com/WZm71Ye Δίνοντας σχεδόν 30 εκατ για έναν 18χρόνο φοβήθηκα λίγο, άλλα τα έχει βγάλει τα λεφτά του.
http://imgur.com/r1HhbH8 Bosman ruling ftw. Η Λυόν μάλλον πιάστηκε κορόιδο.
http://imgur.com/oYiejPG Πολυτέλεια για το rotation της ομαδας
http://imgur.com/1b0LJpH
http://imgur.com/1S5VtqK
Μαζί με τον fierro φτιάχνουν μια επιθετική τριάδα που όλες οι ομάδες θα ζήλευαν. Ο αργεντινός μόλις 1.5 και ο μόνος συμπατριώτης μου εκεί στα ξένα από τον ατρόμητο με 500 χιλιάδες.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”