Show off your regens! FM14

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Βραζιλιάνος είναι και επέλεξε την Εθνική Γερμανίας. Ήρθε με 18 εκ. από την Gremio.

Image

Ελεύθερος από την Guimaraes.

Image
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον κάτω μάθε του attempting a few more one-two
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Τον έχω βάλει. 8)
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και για τον από πάνω έχω κάτι αλλά δεν ξέρω αν θα συμφωνήσεις: προτιμά να πασάρει παρά να σουτάρει
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

να και καποια απο τα καλυτερα regens που εχουν βγει στο save μου με την Ιντερ.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Kαι τέλος, το καλύτερο δεκάρι του παιχνιδιού και ένας απο τους καλύτερους παίκτες στην ιστορία του αθλήματος. Δεν πωλείται με τίποτα:


Image

'Εχω και άλλους, αλλά εβαλα τους καλύτερους. Πούλησα και στην Tottenham έναν επιθετικό world class 84Μ και στην Chelsea έναν άλλο 80Μ.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στον Amar αν τον βάλεις winger (attack) ταιρίαζει η κίνηση dribble down right flank
στο Μοοκ killer balls προφανώς
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

H αλήθεια είναι οτι όσο καλός είμαι στο να βρίσκω καλούς regen, άλλο τόσο άχρηστος είμαι στις τακτικές, οπότε έχω κατεβάσει ένα έτοιμο 4-2-3-1 και χρησιμοποιώ τις οδηγίες που έχει αυτό. Ακόμα και έτσι, είμαι στον Ιανουάριο του 2014 και έχω ήδη 3 Champions League. Σκέψου οτι ο Mook ακόμα και χωρίς αυτό που λες επειδή του έχω βάλει να προσπαθεί να σπάσει το offside, knocks ball past opponent, runs with ball through center και gets forward whenever possible, έχει γίνει ο καλύτερος κρυφός φόρ του κόσμου. Ο άλλος επίσης παίζει καλά σα φόρ κρυφό και έχει ήδη την κίνηση που λες!
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ σου προτείνω να του μάθεις την κίνηση να τρέχει δεξιά αν παίζει σαν winger...αν παίζει σαν inside forward (που θεωρώ ότι δεν του ταιριάζει όσο ο άλλος ρόλος) τότε μην του μάθεις αυτή την κίνηση
edit εφόσον έχει ήδη την κίνηση του ταιριάζει ακόμα πιο πολύ να είναι winger
Last edited by eliaska41 on Thu Apr 03, 2014 5:57 pm, edited 1 time in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Ιnside forward τον έχει στην τακτική αλλά να σου πω την αλήθεια, στην Ελλάδα είναι τόσο καλός που ό,τι και να του βάλεις πάντα θα αποδίδει καλά. Στην Ευρώπη πάλι τα έχει πάει πολύ καλά, με 7 γκόλ και 8 ασίστ σε 12 ματς πέρσι μέχρι την κατάκτηση του Champions League. Σαν το Mook όμως κανένας, μακάρι να χτίζαμε γήπεδο και να το ονομάζαμε Mook Arena, τόσο πολύ!
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

άμα είναι για κρυφός μη βάλεις killer ball τον κοιτάω να σου προτείνω αν ταιριάζει κάτι άλλο
edit σφαγή...move into channels, play one-two, first time shot, round keeper, place shot, lob keeper
(τα 3 τελευταία αν θες μην τα βάλεις γιατί αφού έχει καλό decions καλύτερα να αποφασίζει μόνος του αν θέλει να περάσει τον τερματοφύλακα ή να περάσει η μπάλα από πάνω του και να πλασάρει ή να σουτάρει με δύναμη).
Last edited by eliaska41 on Thu Apr 03, 2014 6:19 pm, edited 1 time in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Για να καταλάβεις πάντως, αποδίδει έτσι με αυτές τις κινήσεις. Αν πιστεύεις οτι μπορεί να βελτιωθεί ευχαρίστως να το ακολουθήσω, αλλά δεν έχει ταβάνι πια? :D

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν τον μάθεις να κινείται στα κενά π.χ. μαζί με την ικανότητα που έχει να σπάει το οφσάιντ πιθανότατα θα ανακαλύψεις νέο ταβάνι γι' αυτόν...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

4.5 αστέρια με lucas romero, oscar και hazard στην ομάδα.
Image

Image

Image

Image
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η περιφημη για τους τερματοφυλακες της Ιορδανια τα καταφερε και παλι!
There are some who call me...Tim?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”