Γνώμες για μεταγραφές στην Λίβερπουλ.

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θελω την γνωμη σας για να κανω καποιες μεταγραφες στην Λιβερπουλ, μολις τελειωσα την 1η σεζον (3ος στην premier league και εχασα στον τελικο του CL).Βασικο συστημα της ομαδας μου εχω το 5-4-1 με 3 ΚΑ, 2 ΟΜΧ, 2 ΚΜ, 2 Εξτρεμ και 1 ΠΕ.
Μολις ξεκινησα την σεζον ειχα φερει το Destro για επιθεση και το παλικαρι πεταξε φωτιες στην σεζον βγαινοντας 1ος σκορερ στο πρωταθλημα με 28 γκολ σε 36 εμφανισεις και ο κορυφαιος σκορερ της ευρωπης, επισης στις χριστουγεννιατικες μεταγραφες εφερε Παπασταθοπουλο και Μανωλα μιας και ηθελα να κανω την αμυντικη μου 3αδα απο τους βραχους της Εθνικης μας ομαδας (Σωκρατη,Μανωλα και λεω τωρα να φερο και τον Κ. Παπαδοπουλο).Και επεισης εφερα και ελευθερο τον V. Valdes για ΤΦ στην θεση του Mignolet.Κατα τα αλλα δεν εχω κανει καποιες αλλες μεταγραφες.
Αυτη την στιγμη πουλησα Lucas Leiva και Henderson και ψαχνω κεντρικους μεσους, εχετε να μου προτεινετε κανεναν?Επεισης θελω να φερω και ενα 2ο κανονι για την επιθεση αλλα δεν ξερω ποιον, αν γινει αυτο θα πρεπει να αλλαξω το συστημα μου και δεν πολυ θελω οποτε λεω να φερω καποιον για αναπληρωματικο.
Θελω να μου προτεινετε και κανα καλο ΟΜΧ για δεξια και αριστερα, στα δεξια εχω Flanagan αλλα αν βρεθει κατι καλυτερο τοπν αλλαζω απτα αριστερα εχω το Alberto Moreno που ειναι κορυφη και ψαχνομαι περισσοτερο για αναπληρωματικο γιατο ο Jose Enrique φευγει.
Εχω 105εκ. για μεταγραφες.
Περιμενω τις αποψεις σας.
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρε Konoplyanka dorin rotariu η αν θες αγγλο ravel morisson στα εξτρεμ ολοι τους ειναι ενας και ενας αλλλη εναλακτικη ο Ayew της μαρσειγ (υπερπαικταρα)
Επισεις παρε Hojberg (η καπως ετσι θα τον βρεις δανος box to box παικταρας) η Javi Martines η Αnder herrera αν θες κατι πιο μασιφ και ονομα απο βασκικη σχολη
οσον αφορα το δευτερο κανονι θα σου προτεινα τον jesse της μαδριτης μιλαμε οτι πρεπει για τα ρεπα του σταριτζ-ντεστρο σε καλη ηλικια και με μελλον αλλιως τσεκαρε gabriel barbosa τωρα θα ειναι στα 17 οχι ετοιμος παικτης ακομα αλλα μεγαλο διαμαντι wonderkid αν δουλευτει σωστα θα γινει ο αντι-σουαρεζ εμενα πηρε φανελα βασικου στα 16 οταν τον εφερα μιντλεσμπρο δανεικο με οψιον πρωτη χρονια.Αν δεν θες να ρισκαρεις κοιτα λακαζετ της λυον η καγιεχον της ναπολι για πιο ετοιμους και σταθερους παικτες (ισως βεβαια λιγο υπερβολη για δευτερους -falaina )

Ελπιζω να βοηθησα!!!
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος τους κοιταξα ολους και ψυνομαι πολυ ειδικα για τον Ander Herrera που θα μπορεσει πιστευω ανετα να ενσωματωθει στην 11αδα μου διπλα στον γερολυκο captain.
Επεισης θελω να παρω τον jese rodriguez της ρεαλ αν και ακριβος και με ρητρα στα 35εκ. τι λες αξιζει να τα δωσω?Και επισης τον Konoplyanka σκεφτομαι αρκετα αλλα δεν μπορω να τον χορεσω στην 11αδα μου γιατι στα εξτρεμ αριστερα εχω sterling και δεξια sturridge.
Εχεις να μου προτεινεις κανα καλο ΟΜΧ για την θεση του Flanagan στα δεξια?
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O jesse αν και παικταρας αξιζει 35 μυρια αλλα επειδη τον θες για δευτερο εγω δεν θα τα εδινα τοσα λεφτα για δευτερο φορ εφοσον εχω ντεστρο και σταριτζ
Τωρα ασε τον κονοπλυανκα και παρε τον ραβελ μορισον που παιζει και δεξια και αριστερα και θα με θυμηθεις αφου εχει τον στερλινγκ
Για την θεση του φλαναγκαν παρε ειτε clyne που ειναι αξιοπρεπεις ειτε lawton απο αστον βιλα ο οποιος σε καθε σειβ μου ειχε τρελη εξελιξη ειτε matthews απο σελτικ
Τωρα αν εισαι διατεθειμενος να τα σκασεις παρε τον sebastian corchia που ειναι world clash για μενα

Edit: Μπορεις να τσεκαρεις και το θηριο τον rondon για μπακ απ στρικερ
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον jese ετσι και αλλιως τον εχασα απο την Juve οποτε και εκανα προταση στον Barbosa που μου ειπες στα 13.5εκ.
Να παρω τον ραβελ μορισον και να τον εχω αναπληρωματικο λες εσυ?
Θα κοιταξω τα ΟΜΧ που μου ειπες και θα επανελθω.
Προς στιγμην εκλεισα javi martines που μου βγηκε στα 53εκ συνολο μαζι με τα συμβολαια (ηθελα να τον ander herrera περισσοτερο ειχε ρητρα στα 36εκ αλλα δεν δεχοταν ο ιδιος ουτε καν να του κανω προταση για συμβολαιο) ειναι περισσοτερο αμυντικο χαφ ο javi αλλα θα τον προπονησω για το κεντρο ακριβως γιατι για εκει τον χρειαζομε μιας και δεν παιζω με αμυντικο χαφ. και εκλεισα και κυριακο παπαδοπουλο στα 15εκ.
Σκεφτομαι να βαλω οπως ειπα την ελληνικη 3αδα στην βασικη 11αδα μου δλδ μανωλα,σωκρατη,παπαδοπουλο λες να τα πανε καλα ή να αφησω agger,σωκρατη,skrtel?
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aγορινα σκτρελ για κανενα πο@στη λογο.
Ωραια ιδεα η ελληνικη τριαδα αλλα εγω θα προτιμουσα εδερ αλβαρεζ μπαλαντα απο ριβερ για αμυνα θεουλης μονο 8 μυρια η τον βραχο της palermo ezequiel munoz.Eγω παντως σε ενα σειβ μου με την γκλαντβαχ ειχα αυτους τους δυο πισω και ειχα το λιγοτερο παθητικο την 4η σεζον μολις 21 γκολ παθητικο σε πρωταθλημα και κυπελλο

νταξ βεβαι εκει ειχα και τον ter stegen τερμα λατρεια οποτε ...
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εννοεις να μην τον βγαλω απο την 11αδα τον Skrtel ή να τον βγαλω?
Οσων αφορα τα ΟΜΧ 15εκ ειπα να σκασω για τον corchia και μενει μονο να συμφωνησουμε για το συμβολαιο και συμφωνησα για ραβελ μορισον 33εκ. αλλα μου φενοντε πολλα για αναπληρωματικο τι λες και εσυ?
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιτα για αναπληρωματικο ειναι πολλα αλλα ειναι λατρεια ο θεουλης θα τον κανεις βασικο τον φουστη μετα απο κανα δυο ματσακια
Τωρα η ιδεα για την ελληνικη τριαδα ειναι σουπερ εγω παντως τον σκτρελ δεν τον εμπιστευομαι ειναι μετριος αμυντικα και καθολου σταθερος λογικα το πας με μορενο και παπασταθοπουλο στα μπακ και κυριακο παπαδοπουλο αγγερ η μανωλα αγγερ για στοππερ.Τωρα αν δεν σου γεμιζει το ματι κατι στην αμυνα τσεκαρε τους αμυντικους που σου προτεινα εζεκουιλ μουνοζ και αλβαρεζ μπαλαντα ειναι βραχοι αρχηγοι αν και εγω πιστευω οτι ιδανικα εισαι με παπασταθοπουμο - παπαδοπουλο - αγγερ - μορενο
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω σκεφτομαι την αμυνα να την εχω καπως ετσι αριστερο ΟΜΧ μορενο ΚΑ σωκρατη,παπαδοπουλο,μανωλα και δεξη ΟΜΧ corchia και να κοιταξω καποιον απο τους αμυντικους που μου ειπες (αν μου μεινουν χρηματα βαιβαια) για πιθανη αλλαγη του μανωλα επειδη δεν ειναι τοσο καλος ακομα οσο οι αλλοι 2 ελληνες.
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κοιτα αν θες να παιξεις με τρεις αμυντικους εισαι κομπλε και ετσι οπως το σκεφτεσαι αλλα να ξερεις οτι η απειρια στην αμυνα δεν θα σου βγει σε καλο γιατι ειναι ολη η αμυντικη γραμμη νεα οποτε καλο ειναι να βαλεις καποιον παλιο εμπειρο αρσηγο οργανωτη στην αμυνα οπως τον αγγερ επειδη δυνατοι και αγια η τριαδα αλλα απειροι περαν του παπασταθοπουλου ισως
βασικα κανε εναλλαγες στα φιλικα και οπως σου κατσει καλυτερα το προχωρας αν και εγω πιστευω οτι λογο της φιλοσοφιας της ομαδαρας καλυτερα να το πας με 4 και οχι με 5 αμυντικους

YNWA Αδερφε
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα το σκεφτω οπως ειπες να βαλω καποιον πιο εμπειρο στην αμυνα ή και να αλλαξω το συστημα και τον εναν απτην αμυνα να τον βαλω επιθετικο μεσο για να χορεσω και τον μορισον καπου εκει μεσα.

το YNWA που εγραψες στο τελος τι ειναι? :?
Image
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον επειεδη εχω ασχοληθει με λιβερπουλ στο μανατζερ πολλακις
εχω να σου προτεινω:
επειδη ειδα οτι δεν κινηθηκες για δεξι μπακ-χαφ πρεπει οπωσδηποτε να παρεις ενα.σου προτεινω τον Nathaniel Clyne της Southampton που ειναι και home-grown και κανει παπαδες.αν μπορουσες να φερεις και Luke Shaw απο τα αριστερα θα ησουν τελειος.
(μια αλλη εξαιρετικη 2αδα για ΟΜΧ ειναι οι Ντανιλο και Αλεξ Σαντρο της Πορτο.Πανω κατω ιδια λεφτα και πιο ετοιμοι σαν παικτες αλλα δεν ειναι Αγγλοι)
για αντι-λειβα θα σου προτεινα το μεξικανικο σκυλι Diego Reyes της Πορτο επισης(απ οσους παικτες εχω παρει για αντι-Λειβα ,γιατι και εγω σε ολα μου τα σεηβ με Λιβερπουλ τον πουλουσα ,αυτος ηταν ο καλυτερος)
για αντι-Χεντερσον θα σου προτεινα επισης καποιον αγγλο(αν εχεις λεφτα και η Αρσεναλ τον δινει ο Jack o Wilshere ειναι εξαιρετικη επιλογη αν και πιο επιθετικογενης,διαφορετικα κοιτα τον Ward-Prowse της Southampton(αυτος ενδεικνυται να τον κανει και tutoring o μεγαλος Στιβι για να τον αντικαταστησει οταν αποσυρθει) η τον Pedro Obiang της Sampdoria.
Τωρα για σεντερ φορ φερε Paco Alcacer απο Βαλενθια ,τεραστιο potential.
Image
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πηρα δεξη ΟΜΧ το Sebastien Corchia, αριστερο ΟΜΧ δεν ηθελα γιατι βασικο εχω τον Μορενο και δεν τον βγαζω απο την 11αδα γιατι ειναι παιχτουρα θα χρειαστω στα μεσα της σεζον ενα αριστερο ΟΜΧ αναπληρωματικο ομως γτ εχω μονο Μορενο και Χοσε ενρικε και ο δευτερος θελει να φυγει.
Επεισης για κεντρο εκλεισα τον Javi martines απο την bayern, στην περιπτωση του τα εσκασα χοντρα (53εκ. μαζι με τα συμβολαια) οσο για τον Ward-Prowse θα σκεφτω να τον τσιμπησω στα μεσα της σεζον για να τον μαθει ο gerrard αν ειναι να γινετε τετοια παιχτουρα και αυτος.
Και για αναπληρωματικο φορ πηρα τον Gabriel Barbosa.
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tελειος εισαι ετοιμος για την κουπα

Mεταξυ μας ο μπαρμποσα σε λιγα χρονια θα σου γινει υπερτουμπανος τον πουλησα 63 μυρια 5η χρονια στην γιουβε
Οff topic
YNWA : YOU'LL NEVER WALK ALONE
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι ας ελπισω φετος να το παρω το πρωταθλημα, περσι στα τελευταια 3 ματς την εχασα γτ ειχα δυσκολα ματς και εκτος εδρας αλλα και παλι ευχαριστημενος ημουν μιας και τα πηγα πολυ καλα και στο πρωταθλημα και στο τσουλου που εφτασα τελικο και ας το εχασα, βαιβαια σκετη αποτυχια ημουν στα 2 κυπελα αλλα νταξ στην αγγλια ποιος δινει σημασια στα κυπελα. :P
Το μονο που μενει ειναι να πειραματισω λιγο με την αμυνα μου να δω πως αποδιδουν καλυτερα.
σευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σου και τους παιχταραδες, ειση ο μορισον εχει πεταξει κατι γκολακια στα φιλικα που εχω παιξει μακαρι να συνεχισει ετσι και καλυτερα στους κανονικους αγωνες.

YOU'LL NEVER WALK ALONE φιλε μου.
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”