ελληνικό κανάλι fm στο youtube

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπέρα μάγκες

Είμαι επισκέπτης του site εδώ και αρκετά χρόνια, παρακολουθώ συζητησεις στο φόρουμ αν και δεν είχα κανει ποτε λογαριασμό, αλλά τώρα είπα να κανω ενα λογαριασμό γιατί πιστεύω πως εδώ είναι το καλύτερο μέρος για να ρίξω μια ιδεα και να ακουσω γνωμες...

Μέσα στην προηγουμενη χρονια, αυτη του fm14 έφαγα από τα χειρότερα καψίματα με το παιχνίδι και πάνω εκεί στο λιώσιμο και αφότου είχα τελειώσει ένα save με την ομάδα-θρύλο crewe, κατακτώντας ότι υπήρχε, ψάχνω για κάτι καινούργιο να με μαγέψει και να με πωρώσει χειρότερα, κάνα ψαγμένο challenge, καμιά ενδιαφέρουσα ομάδα να ξεκινήσω και είπα να δω κάναν ξένο youtuber που ανεβάζει fm... και έτσι όπως τους εβλεπα τους τύπους, λέω να ψάξω και καναν Έλληνα που εχει κάνα κανάλι... Και προς έκπληξή μου δεν βρήκα κανενα, αν και η ελληνική κοινότητα του fm είναι διαχρονικά μεγάλη και συνεχώς αυξάνεται... Και τότε ήταν που μου ρθε η ιδεα...

Σκέφτηκα να ανοίξω ενα καναλι αποκλειστικα ελληνικο για fm, με tips, tutorials για τους αρχάριους και με commentary πάνω σε saves που παίζω. Θεωρώ πως είναι αρκετά καλή ιδέα και θα βοηθήσει και πολλούς να πάρουν μια πρώτη γεύση από το παιχνίδι ή να δουν ενα save με μια ομαδα που ψηνονται να παρουν.

Οι λόγοι που τα γραφω αυτα εδώ είναι οι εξής:
1)Πιστεύετε ότι όλο αυτό αξίζει τον κόπο? (υπό την έννοια ότι θα έχει κάποια στοιχειώδη απήχηση)
2) Είναι κάποιος πρόθυμος να συμμετέχει στο καναλι και να ανεβάζει και αυτός video?
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι μια ασχολία που απαιτεί σημαντικό μέρος από τον ελεύθερο χρόνο σου. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει τίποτα. Αν σου αρέσει πραγματικά, τότε ναι αξίζει. Αν όμως το σκέφτεσαι περισσότερο σαν υποχρέωση ή μέσο για να κερδίσεις το ενδιαφέρον, τότε γρήγορα θα κουραστείς. Το καλύτερο είναι κατά τη γνώμη μου να ξεκινήσεις και βλέπεις στην πορεία πώς θα εξελιχθεί και πράττεις ανάλογα. Σαν ιδέα πάντως είναι πολύ ενδιαφέρουσα!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εαν ασχοληθώ, θα ασχοληθώ καθαρά για την πλάκα και μόνο στον ελεύθερο χρόνο που έχω... δεν αποσκοπώ σε κέρδος(χρηματικό) από το youtube, άλλωστε δεν νομίζω να είναι και εφικτό αυτό... απλά εαν εχω τη στήριξη και από εδώ πέρα πιστεύω θα είναι καλύτερα, καμία σχέση να κάνεις βίντεο και να ξέρεις ότι θα το δουν το πολύ 50 άτομα από το να κάνεις βίντεο και να το βλέπουν 500
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν παιδιά και επίσημα ξεκινάει η προσπάθειά μου τώρα που βγαίνει το φμ15... ελπίζω να έχει αντίκτυπο :-D ένα αρχικό subscribe θα βοηθούσε αρκετά για εμψύχωση :-P

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z4spGAg3qdY&feature[/youtube]
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος φιλε...συνεχισε την καλη δουλεια..!
Η αληθεια ειναι οτι παρακολουθουσα συχνα ξενα channels για το FM και το σκεφτομουν οτι ολο και καποιος Ελληνας πρεπει να κανει και δω μια τετοια προσπαθεια..Πιστευω οτι αμα το γουσταρεις και εχεις μερακι σ'αυτο,θα ερθει σιγα-σιγα και η συμμετοχη του κοσμου..!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλή αρχή.Πιστεύω πως μπορείς να κάνεις "διαφήμιση" το κανάλι σου στο forum,για να σε παρακολουθήσουν ακόμα περισσότεροι.
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

tzanet23 wrote:Ωραιος φιλε...συνεχισε την καλη δουλεια..!
Η αληθεια ειναι οτι παρακολουθουσα συχνα ξενα channels για το FM και το σκεφτομουν οτι ολο και καποιος Ελληνας πρεπει να κανει και δω μια τετοια προσπαθεια..Πιστευω οτι αμα το γουσταρεις και εχεις μερακι σ'αυτο,θα ερθει σιγα-σιγα και η συμμετοχη του κοσμου..!
και γω κάπως έτσι ξεκίνησα, βλέποντας ξένους youtubers...η αλήθεια είναι πως δεν ξεκινάω το κανάλι για να ασχολούμαι μόνο εγώ, είναι ανοιχτό σε οποιονδήποτε θέλει να βοηθήσει και να ανεβάζει και αυτός βίντεο (fm ιστορίες για παράδειγμα)... ούτως ή άλλως είναι αρκετά χρονοβόρο να τρέχεις ένα κανάλι μόνος σου και ως φοιτητής δυστυχώς δεν έχω το χρόνο που χρειαζεται για συχνο uploading (θα ανεβάζω γύρω στα 2 βίντεο τη βδομάδα)...

όσο για αυτό που είπε ο φίλος akyla, ήδη ζήτησα από το forum βοήθεια, ελπίζω να υπάρξει γιατί θα με διευκολύνει πάρα πολύ...

και επί τη ευκαιρία, όποιος έχει λίγο χρόνο και γνωρίζει από γραφική σχεδίαση ή κατέχει καλά προγράμματα δημιουργίας εικόνας και βίντεο (photoshop, sony vegas κτλ) θα με βοηθούσε επίσης πολύ να δημιουργήσει κάνα καλό logo ή κάνα channel trailer γιατί όπως είδατε μέχρι στιγμής δεν το κατέχω καλά το άθλημα :-P
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έκανα εγγραφή με τη μία.
Καλή αρχή.
User avatar
kiriakosGR
Amateur
Amateur
Posts: 119
Joined: Mon Mar 27, 2006 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Ακούω προτάσεις
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: dwrean.net
twitter: dwrean_net
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή αρχή μάγκα, να ξέρεις ότι απέκτησες έναν ακόμα subscriber!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

σας ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια μάγκες και εδώ και στο youtube... ελπίζω να σας αρέσει αυτό που θα δείτε στο κανάλι και να κάνουμε και χαβαλέ... θα ανοίξω άμα είναι ένα καινούργιο θέμα καθαρά για το κανάλι σήμερα το βράδυ για να δίνω τα λινκ από τα βίντεο και να γίνεται και σχολιασμός ταυτόχρονα :wink:
Gagarin
Amateur
Amateur
Posts: 127
Joined: Sun Feb 23, 2014 1:27 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Βόλου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Βόλου, Tottenham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαράκο καλή αρχή!!!ηδη εκανα έγγραφη!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν... και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ορεξη να χεις!

Καλη αρχη
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

μεταφερόμαστε! viewtopic.php?f=401&t=41028
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”