ΑΕΚ

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
Rocknrollallnight83
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:01 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ημιτελικά Κυπέλλου 2014-1015 πέφτω πάνω στον Ολυμπιακό. Πρώτο ματς στο Καραϊσκάκη 3-3 !!! προηγήθηκα 2-0 (Dia, Σταθάκης) μου μείωσαν 2-1, το πήγα 3-1 (Θαναηλάκης) και κατάφερα κια εφαγα 2 γκολ με το τελευταιο στο 95!!! Δευτερο ματς 3-2 με ανατροπη απο 2-0 στο ημίχρονο! Τα γκόλ Πλατέλλας, Θαναηλάκης και αυτογκόλ του Ολαιτάν...με ακουσε όλη η γειτονια μετα απο αυτο!!!!!
Τελικό παίξαμε με Γιάννενα όπου κερδίσαμε άνετα 4-1 με τρια !!!! γκόλ του Θαναηλάκη (τον εφτηνα να μην τον ματίασω!) και ενα του Πλατέλλα...Έτσι βγήκαμε ευρώπη ενω είμαστε στην Β' Εθνική -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
Παρεπιπτόντως...Πλατέλλας φέτος έχει βάλει 20 γκόλ και ο Θαναηλάκης 17....Αποκάλυψη ο Γιάννης Καραλής που και πέρισυ και φέτος κανει τρομερο πρωτάθλημα αν και τα στατιστικα και τα αστερακια του ειναι χαμηλα.
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ξεκινησα ενα σειβ με ΑΕΚ και σκεφτομαι να παιξω 4-4-2 με 3 MC και εναν AMC κυριως επειδη δεν υπαρχει εξτρεμ της προκοπης.Ο μονος λογος που εχω δευτερες σκεψεις ειναι ο Καζβιροπουλος.Αξιζει να δουλευτει απο την πρωτη χρονια;Μπορει να σταθει σαν βασικος στην SL;
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο προηγούμενο σέιβ μου, δεν είχα ΑΕΚ, αλλά με πήρε η Εθνική το 2019.
Και η καρτέλα του Καζβι:

Image

Αν εξελίσσεται τόσο καλά,αξίζει νομίζω για ΣΛ.
Σ'αυτό που παίζω τώρα πάντως (πάλι δεν έχω ΑΕΚ), έχει πάει στη Λαμία με πολύ κακά αττς.
Αν στηριχθεί από πρώτη χρονιά, πιστεύω πως μπορεί να φτάσει στα αττς της παραπάνω καρτέλας.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραιος, θενκς.Για καθαρο 4-4-2 με βλεπω τοτε γιατι οντως φαινεται να αξιζει.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Πλατέλλας είναι πολύ καλός και ο Popovic θα σε ανεβάσει μόνος του στη Β. Άρα για Γ είσαι οκ με τους πλάγιους.
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

apostolosaek wrote:Ο Πλατέλλας είναι πολύ καλός και ο Popovic θα σε ανεβάσει μόνος του στη Β. Άρα για Γ είσαι οκ με τους πλάγιους.
Αν θες να στηριξεις μουργκα και καζβι ειδικα ο μουργκα θα σε δικαιωσει πιστευω
Βεβαια ο πλατελλας δεν υπαρχει μονος του τα κανει ολα ειναι ενας μικρος θεουλης οχι μονο για την γ αλλα και για την β τωρα ομως στην sl θα φαει παγκο μαλλον
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και στη SL καλά μου πήγε ο Πλατέλλας. Πλατελλας-Μούργκα-Κάζβι πρέπει να είναι το ροτέισον των εξτρέμ στη Γ', ανεβαίνεις σβηστός ακόμα και αν δεν παίξει λεπτό ο Πόποβιτς.
apostolosaek
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Sun Nov 10, 2013 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, ARSENAL
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε μένα πάντως ο Popovic μου βγήκε πρώτος σκόρερ στη Γ. Όταν ανέβηκα όμως τον πούλησα και λόγω ηλικίας και λόγω ότι φέρνεις πολύ καλύτερους μετά.
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Beorn wrote:και στη SL καλά μου πήγε ο Πλατέλλας. Πλατελλας-Μούργκα-Κάζβι πρέπει να είναι το ροτέισον των εξτρέμ στη Γ', ανεβαίνεις σβηστός ακόμα και αν δεν παίξει λεπτό ο Πόποβιτς.
Μα κι εγω αν δεν ξαναεφερνα τον φουντα σιγα μην ετρωγε παγκο ο πλατελλας
Αλλα ο παλιος ειναι αλλιως
CarlosTevez21
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Thu Oct 25, 2007 7:11 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρατηρω οτι ενας παικτης που μπορει να εχει μελλοντικη ικανοτητα 4 στα 5 με τον καιρο πεφτουν τα αστερια του κι ας εχω καλους γυμναστες με μοιρασμενη την προπονηση για εναν σε καθε τομεα. Και ενα δευτερο, εσεις βαζεται ειδικη προπονηση για τον καθενα που σας προτεινει ο γυμναστης? πχ ο θαναηλακης πρεπει να προπονηθει ωστε να βελτιωσει την ντριπλα του? Αν εξειδικευτει σ αυτη την προπονηση μηπως δεν αναπτυσεται στους αλλους τομεις καθολου?
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

ismael blanco wrote:Στο προηγούμενο σέιβ μου, δεν είχα ΑΕΚ, αλλά με πήρε η Εθνική το 2019.
Και η καρτέλα του Καζβι:

Image

Αν εξελίσσεται τόσο καλά,αξίζει νομίζω για ΣΛ.
Σ'αυτό που παίζω τώρα πάντως (πάλι δεν έχω ΑΕΚ), έχει πάει στη Λαμία με πολύ κακά αττς.
Αν στηριχθεί από πρώτη χρονιά, πιστεύω πως μπορεί να φτάσει στα αττς της παραπάνω καρτέλας.
Πολύ μεγάλα ποσοστά για παίκτη που έχει -6 potential. Εκτός και αν παίζεις με τα πακέτα του Νικ, οπότε δεν ξέρω αν του το έχει κάνει -7 ή αν χτύπησε το μάξιμουμ, δηλαδή 120. Γενικά εμένα σε πόσα σέιβ δεν μου έχει βγει καλός, με τα ζορια για Β' Εθνική.
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dk2991 wrote:
ismael blanco wrote:Στο προηγούμενο σέιβ μου, δεν είχα ΑΕΚ, αλλά με πήρε η Εθνική το 2019.
Και η καρτέλα του Καζβι:

Image

Αν εξελίσσεται τόσο καλά,αξίζει νομίζω για ΣΛ.
Σ'αυτό που παίζω τώρα πάντως (πάλι δεν έχω ΑΕΚ), έχει πάει στη Λαμία με πολύ κακά αττς.
Αν στηριχθεί από πρώτη χρονιά, πιστεύω πως μπορεί να φτάσει στα αττς της παραπάνω καρτέλας.
Πολύ μεγάλα ποσοστά για παίκτη που έχει -6 potential. Εκτός και αν παίζεις με τα πακέτα του Νικ, οπότε δεν ξέρω αν του το έχει κάνει -7 ή αν χτύπησε το μάξιμουμ, δηλαδή 120. Γενικά εμένα σε πόσα σέιβ δεν μου έχει βγει καλός, με τα ζορια για Β' Εθνική.
Mαγκα μου κανεις λαθος ο καζβιροπουλος μπορει να εχει -6 ποτενσιαλ (ασε που κατεμε δεν παιζουν και τοσο μεγαλο ρολο) αν του δωσεις παιχνιδια στα ποδια του και με καλη προπονηση φτανει σε πολυ καλα επιπεδα στο δικο μου το σειβ τον ειχα βασικο στην γ και τον εναλασα με τον πλατελλα στην β και τωρα το 2019 μου τον ζηταει η μιση ευρωπη και το βαλιου του εχει φτασει 4 μυρια μετα την κατακτηση του πρωτου πρωταθληματος και την πορεια στους 4 του γιουροπα που αποκλειστηκα με 0-0 μεσα και 2-1 εξω με γκολ του καζβι απο την ατλετικο η οποια το κατεκτησε κιολας νικωντας με 4-3 την μπιλμπαο στον τελικο του γιουροπα(η δε μπιλμπαο πλακα πλακα τα τελευταια δυο χρονια εχει βγαλει κατι ρετζεν φωτια και τερματισε περισυ 4η και φετος 2η στην πριμερα)Γιαυτο σου λεω μην κρινεις εναν παικτη απο το ποτενσιαλ.Η εξελιξη εξαρταται απο τις συμμετοχες και την αποδοση του στις προπονησεις.Αυτα
User avatar
george.georgis
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Sun Sep 23, 2012 1:00 am
Football Manager της ομάδας: fiorentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλοκαίρι 2014 και η μπενφικα μου έκανε πρόταση για τον Καραγκιολιδη !!!!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πόσα ζητάνε να τους δώσεις;
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
george.georgis
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Sun Sep 23, 2012 1:00 am
Football Manager της ομάδας: fiorentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

250 χιλιαρικα έφυγε με κορδελιτσα!!!
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”