Παναθηναϊκός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
de_grecia13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:24 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Juventus
Status: Παναθα μου!!!!
Location: Αιγάλεω Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jgous wrote:Προς το παρόν όχι ο Νάνο δεν μου έχει τραυματιστεί. Ρίξε μια ματία viewtopic.php?f=382&t=39954&p=1776857#p1776857
Πολύ καλός!!! Μου τον πρόλαβε η West Ham δυστυχώς.... H ιδέα να φέρω ώς αριστερό back τον Pranjic? Τον έχετε δοκιμάσει? Εγώ μια ολόκληρη σεζόν τον έβαζα χαφ...
Vittoria per gli Assassini!
User avatar
de_grecia13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:24 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Juventus
Status: Παναθα μου!!!!
Location: Αιγάλεω Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Kαι εγώ 1η σεζόν έπαιζα 4-3-3 και το άλλαξα σε 4-2-3-1 για να παίζω με AMC και να εκμεταλλευτώ πλήρως τον Ατζαγκουν καθως από το τέλος της 1ης σεζόν τον ζητάνε όλοι, βέβαια του 'εκανα αναγκαστικά νέο συμβόλαιο με 450Κ/ χρόνο + μπόνους κοντά στα 750Κ, το κακό είναι ότι κάθε 2 χρόνια θα φεύγει σε Copa Africa :x
Ως AMC αποδίδει καλύτερα και ο Νιούμαν με tutor από Zeca γίνεται τουμπανάκι απο 2η σεζόν αν με λίγη τύχη πιάσει καλό ΡΑ.

edit: Για αντιΜπεργκ πήρα Silvio Romero αλλά ενώ έχει τα αττς δεν αποδίδει ακόμα οπότε ο Σουηδός πάλι βασικός είναι.
Μας τελείωσε εμάς ο Ατζαγκούν.... Εμφάνισε πρόβλημα στην καρδιά και θα απουσιάσει για περίπου 14 μήνες... :!: :!: :!:
Vittoria per gli Assassini!
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de_grecia13 wrote:H ιδέα να φέρω ώς αριστερό back τον Pranjic? Τον έχετε δοκιμάσει? Εγώ μια ολόκληρη σεζόν τον έβαζα χαφ...
φίλε προσωπικά ο τρόπος που χειρίζομαι την ομάδα έχει ως εναν εκ τω βασικών τον Pranjic, (για να καταλάβεις τον Ζέκα τον έδωσα για 4.000.000) η ομάδα θέλει έναν έμπειρο παίχτη εκεί, για αυτό και το Δεκεύμβρη του 14' έφερα και τον Kehl ως ελεύθερο. Στο δοκιμαστικό μου save, είδα πως ο Παναθηναικός είτε ο δημιουργός του γκόλ που δεχόμουν ξεκινούσε απο αριστερά είτε το αριστερο μου μπάκ έιχε μαρκάρει λάθος παίχτη και είχα πάντα εναν αμαρκάριστο στη περιοχή μου. Τώρα πήρα τον Οbradovic και έχω ησυχάσει, ψάχνω ένα backup αλλά ο Obradovic είναι σκύλος και βγάζει σχετικά καλή απόδοση στην άμυνα όσο και στην επίθεση, οπότε με τα 4.000 την εβδομάδα είμαι σχετικά ήρεμος με τον Nano.Για αριστερό εξτρέμ έχετε να προτείνετε κάποιον; Ο Κοροβέσης είναι μια καλή λύση ;
Όσο για Berg... μια ενδεικτική φώτο :

Image
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και ψιλο-οφτοπικ, ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε τη Λεοφορο να φαινεται αντι για τα καθισματα; Ενα stadium megapack που κατεβασα δεν την εχει. Η΄εστω που μπορουμε να δουμε το id της για να το φτιαξω μονος μου..

Επισης, καλα με τα αγωνιστικα, λιγο πολυ τα καταφερνουμε.. Με τα οικονομικα τι γινεται ρε παιδια; Η ομαδα εχει παρα πολλα δανεια. Πως ειναι το balance σας;
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν πας στα Γραφικά νομίζω την έχει φτιάξει ένα παιδί.Όπως και να χει το id μπορείς να το δεις απο το editor.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mute wrote: Επισης, καλα με τα αγωνιστικα, λιγο πολυ τα καταφερνουμε.. Με τα οικονομικα τι γινεται ρε παιδια; Η ομαδα εχει παρα πολλα δανεια. Πως ειναι το balance σας;
Πήγαινα πολύ καλά οικονομικά, κρατώντας χαμηλά το budget για 2-3 σεζόν. Μετά συνειδητοποίησα πως δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσω ψηλά έτσι και έκανα πολλές οικονομικές σπατάλες, με συνέπεια δάνεια εκ νέου, και να χρωστάμε τώρα γύρω στα 70 εκατομμύρια. Φτιάξαμε εγκαταστάσεις βέβαια (προπονητικές & νέων), ενώ αγόρασε το γήπεδο και πρόσθεσε 2 χιλιάδες θέσεις.

Ο Αλαφούζος δεν χάνει με τίποτα στις εκλογές, και γενικά δεν το κουνάει, παρότι τάζει λεφτά στις προεκλογικές δηλώσεις, και μια μέρα μετά την εκλογή ΠΑΝΤΑ λέει ότι δεν πρόκειται να κάνει παραπάνω επενδύσεις. Για ένα tycoon ζούμε.

Long story short, δεν ξέρω πως καθαρίζεις από τα χρέη, δίκοπο μαχαίρι είναι όλη η φάση. Για να κάνεις την υπέρβαση και το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη πρέπει να πάρεις (άρα πληρώσεις) ανάλογους παίκτες, οι παίκτες-στοιχήματα, πάντα θα 'χουν ένα ταβάνι και σκαμπανεβάσματα.

Επίσης επειδή η όλη φάση των εκλογών σε ομάδα μου είναι άγνωστη στο FM, έχασε σε κανέναν ο Αλαφούζος; Ξέρετε αν έχει περιορισμένο αριθμό θητειών, ή μπορεί να βάζει μέχρι το 2040;
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτά κάνω και χαίρεται ο Αλαφούζος.

Image

Πάντως τώρα που 3η σεζόν θα παίξω CL ως πρωταθλητής έχω έτοιμη την ταμπουροτακτική μπας και αλλιώς λεφτά δεν πρόκειται να μπουν στην ομάδα.
Είμαι δυστυχώς στο μεταίχμιο που έχω μπάτζετ διαθέσιμο αλλά δεν βρίσκω παίχτες μεγάλους να δεχτούν να έρθουν, οπότε παιρνω φθηνούς μικρούς μπας και 1-2 σεζον ανεβάσω την ομάδα ευρωπαικά μιας και έχω καταντήσει ν101 :x
User avatar
psilengos
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Sun Nov 17, 2013 7:03 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jake13 wrote: ενώ αγόρασε το γήπεδο
Τι εννοείς αγόρασε το γήπεδο?
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την Λεωφόρο, την αγόρασε στο όνομα του Παναθηναϊκού.

Ξεκινώντας το παιχνίδι ένα μέρος των εσόδων από το γήπεδο (10% νομίζω) φεύγει από την ομάδα.
User avatar
psilengos
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Sun Nov 17, 2013 7:03 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά irl το οικόπεδο ανήκει στο Δήμο και ο ΑΟ έχει τη χρήση οπότε δεν μπορεί να πουληθεί.
Δεν ήξερα οτι μπορείς να το κάνεις αυτό στο FM! :-)
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα δεν ξέρω πως μεταφέρεται η αγορά ενός γηπέδου μέσω FM, και τι εννοεί ακριβώς.

Αν πας πάντως να μιλήσεις στο συμβούλιο για το γήπεδο θα δεις την συγκεκριμένη επιλογή, αν το γήπεδο δεν ανήκει ήδη στην ομάδα.
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ειμαι 5η χρονια, εχω παρει τα 3 απο τα 5 πρωταθληματα αλλα εχω βγει ΤΣΛ και τις 5 χρονιες, εχω σαρωσει στα εσοδα αφου καθε χρονο φτανω το λιγοτερο στους 8 (με εξαιρεση μια χρονια) με μια φορα τελικο, εχω 10 με 20 εκ. αναλογα τη χρονια και καααααθονται στο τρανσφερ μπατζετ αλλα μεχρι σημερα ουτε αγορα της Λεωφορου, ουτε επεκταση ουτε τιποτα...

εσας ποτε τα εκανε αυτα?

υγ. πολλα wonderkids μενουν ελευθεροι ευκολα φετος.

Εχω παρει, Leandro Paredes, Rodrigo Gomez, Adryan, Kurt Zouma, Jonathan Dos Santos, Sergio Araujo, ολους FREE !!!

Η ομαδαρα μου το 2018.

GK Καπινο, Διουδης, Ταμπακης

DR Μαρινακης,Τζανακακης
DC Τριαντα,Σαρρης
DC Ζουμα,Κουρος
DL Ινσουα,Γκριλο

DM Ντος Σαντος,Κουρμπελης
DM Κατιδης,Λαγος

MR Γκομεζ,Αντριαν
ML Κακουτα,Κοροβεσης

AMC Παρεδες,Γκονζαλες

ST Φιερρο,Αθανασιαδης
chrisklad
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Aug 09, 2009 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να κανω save μια τακτικη που ανεβαζει καποιος απο εδω.κατεβαζω το συμπιεσμενο αρχειο και μετα που παω στο παιχνιδι για νατο αποθηκευσω στην ομαδα μου?
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

^^^Tactics > κουμπακι δεξια απο Familiarity > Manage Tactics > Import > και διαλεγεις την τακτικη που εχεις κατεβασει. Μετα πατας πανω σε αυτη που εχεις τωρα, και θα σου την εχει βγαλει απο κατω να μπορεις να την επιλεξεις.

2019-2020, τσαντιστικα που δεν πηρα τσλ για ακομα μια φορα και ειχαμε ξεπουλημα.

Εφυγαν Fierro, Araujo (τον ειχα δωσει δανεικο λογω διαβατηριου), Zouma, Kakuta, για 50 εκατομμυρια και Gonzalez δανεικο.

Αντικατασταθηκαν απο δικα μας παιδια και λυσεις εκ των εσω 8)
Μεχρι τους 8 μπορω να φτασω και χωρις αυτους.

GK Stefanos Kapino - Panagiotis Ladas

DR Nikos Marinakis - Manolis Tzanakakis
DC Kostas Triantafyllopoulos - Giorgos Sarris
DC Kostas Manolas - Alexandros Kouros
DL Emanuel Insua - Fausto Grillo

DM Jonathan Dos Santos - Dimitris Kourbelis
DM Tasos Lagos - Manolis Siopis

MR Rodrigo Gomez - Giorgos Katidis
ML Sebastian Leto - Nikos Korovesis

AMC Leandro Paredes - Spyros Fourlanos
ST Adryan - Stefanos Athanasiadis

Δεχτηκε Αλαφουζος επεκταση Λεωφορου (2000 θεσεις :evil: ) αλλα δεν δεχτηκε αγορα νεου σταδιου.

Τι διαολο. 40 μυρια εχω να καθονται, αμα δεν δεχτει και του χρονου θα τα ριξω ΟΛΑ σε ΕΝΑΝ παικτη :-P
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκιναω με Παναθηναικο,δεν αντεξα αλλα να περιμενω τον Γιαννακοπουλο :-P
Εχει κανεις να μου προτεινει καποιον καλο εξελιξιμο παιχτη για 1η χρονια?
Image
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”