Chelsea F.C.

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
Solinas_19
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Wed Jan 17, 2007 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Πολλές
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερή ανάλυση και πολύ ωραία σαν εμφάνιση,συγχαρητήρια!
CrazyAnt
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Tue Feb 05, 2008 11:44 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kostas Trikala wrote:Φίλε πολύ καλή ανάληση!!! Μπορείς να μου πεις πως εσύ έχεις μάξιμουμ 58.000.000 ευρώ ενώ εγώ μάξιμουμ 36.000.000;;
alex-gate-7-1925 wrote:Ευχαριστώ και τους 2 σας για τα καλά λόγια...

Στην ερώτηση Κώστα: Στην πρώτη κουβέντα που κάνεις με τον πρόεδρο σου ανακοινώνει το μπάτζετ της χρονιάς με βάση τους στόχους που θα θέσει η ομάδα (Είσοδος στην 4άδα // μάχη για τον Τίτλο // Κατάκτηση του Τίτλου). Μπορείς να του απαντήσεις ότι είσαι ευχαριστημένος και όλα κομπλέ. Μπορείς όμως να του πεις όμως να επανεξετάσετε τις προσδοκίες για την σεζόν και ανάλογα αυξάνεται ή μειώνεται το μπάτζετ... Εγώ έβαλα κατάκτηση του τίτλου οπότε γι αυτό τα 58Μ

Πρόσεξε όμως γιατί αν θέσεις υψηλές προσδοκίες και μετά αποτύχεις θα έχεις θεματάκια με την Ρώσικη μαφία :-P :-P :-P
Πλάκα κάνω απλά θα νευριάσει μαζί σου ο Ρώσος και αυτό δεν είναι ποτέ καλό...

Πολυ καλη παρουσιαση, μπραβο
Μου κινησες την περιεργεια να ξεκινησω ενα σειβ με Τσελσι στην Αγγλια κατι που εχω χρονια να κανω.

Οπως και ο Κωστας ομως, ετσι και εγω εχω την ιδια απορια

Ζητησα απο τον Μαφιοζο να επανεξετασουμε τα μπατζετ και αυτο που με εστειλε σαν απαντηση ηταν 26.5 μυρια για μεταγραφες και 16.5 για μισθους, εφοσον επιλεξω Title Winner
H αρχικη απαιτηση και μοναδικη εναλλακτικη, ειναι το title challenge με 19.75 μυρια για μεταγραφες και 14.5 για μισθους
Στην κουβεντα μας κατα το καλοσορισμα δεν μου εδωσε αλλη επιλογη επισης.
2 επιλογες ειχα μονο
Η να αποδεχτω το αρχικο μπατζετ ή να διαφωνησω και να μου στειλει εναλλακτικες με μειλ (οπου εστειλε αυτα που γραφω παραπανω)

Ειμαι με το 14.1.3 patch
Εσυ σε ποια εκδοση του παιχνιδιου πηρες τετοια νουμερα?

Ζητησες εξτρα φραγκα αφου οριστηκε το μπατζετ?
Η μηπως οταν ειπες πως θα κατακτησεις τον τιτλο, αντι να σου δωσει αυτα που ελεγε, σου εδωσε παραπανω?
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ και τους 2 για τα καλά λόγια.. Πάμε τώρα στο μπάτζετ...

Λοιπόν ας τα πάρουμε λίγο από την αρχή... Αυτό που βάζω στο σπόιλερ μου έχει συμβεί σε όλα τα save που άρχισα με την Τσέλσ...


:arrow: Στην πρώτη καρτέλα στην συζήτηση με τον Μαφιόζο επιλέγουμε την πρώτη επιλογή ώστε να επανεξετάσουμε τους στόχους και το μπάτζετ της ομάδας.
Spoiler: show
Image
:arrow: Στην δεύτερη βλέπουμε το e-mail που μας στέλνει η διοίκηση για το μπάτζε κ τους στόχους. Επιλέγουμε την κατάκτηση πρωταθλήματος και το μπάτζετ αλλάζει σε 26εκ για μεταγραφές και 201εκ για μισθούς (η ομάδα ξοδεύει σε μισθούς σχεδόν 155εκ)
Spoiler: show
Image
:arrow: Μετά πάμε στην "Αλλαγή μπάτζετ" και βλέπουμε αυτό:
Spoiler: show
Image
:arrow: Όταν μετατοπίσουμε την μπάρα στην πλευρά του "Μπάτζετ Μεταγραφών" αυτό διαμορφώνεται ως εξής: 58εκ για Μεταγραφές και 169-155=14εκ διαθέσιμα για μισθούς...
Spoiler: show
Image
EDIT: CrazyAnt μήπως κάνεις κάτι λάθος στην προσθαφαίρεση του Μπάτζετ Μισθοδοσίας?
CrazyAnt
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Tue Feb 05, 2008 11:44 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex-gate-7-1925 wrote:Ευχαριστώ και τους 2 για τα καλά λόγια.. Πάμε τώρα στο μπάτζετ...

Λοιπόν ας τα πάρουμε λίγο από την αρχή... Αυτό που βάζω στο σπόιλερ μου έχει συμβεί σε όλα τα save που άρχισα με την Τσέλσ...


:arrow: Στην πρώτη καρτέλα στην συζήτηση με τον Μαφιόζο επιλέγουμε την πρώτη επιλογή ώστε να επανεξετάσουμε τους στόχους και το μπάτζετ της ομάδας.
Spoiler: show
Image
:arrow: Στην δεύτερη βλέπουμε το e-mail που μας στέλνει η διοίκηση για το μπάτζε κ τους στόχους. Επιλέγουμε την κατάκτηση πρωταθλήματος και το μπάτζετ αλλάζει σε 26εκ για μεταγραφές και 201εκ για μισθούς (η ομάδα ξοδεύει σε μισθούς σχεδόν 155εκ)
Spoiler: show
Image
:arrow: Μετά πάμε στην "Αλλαγή μπάτζετ" και βλέπουμε αυτό:
Spoiler: show
Image
:arrow: Όταν μετατοπίσουμε την μπάρα στην πλευρά του "Μπάτζετ Μεταγραφών" αυτό διαμορφώνεται ως εξής: 58εκ για Μεταγραφές και 169-155=14εκ διαθέσιμα για μισθούς...
Spoiler: show
Image
EDIT: CrazyAnt μήπως κάνεις κάτι λάθος στην προσθαφαίρεση του Μπάτζετ Μισθοδοσίας?

thanks καταρχην για την αμεση απαντηση

Να διευκρινισω, μιας και δεν το εκανα νωριτερα, οτι να νουμερα που ανεφερα για την μισθοδοσια αφορουσαν μηνιαιο ποσο και οχι ετησιο, aka 16.5mil/month εφοσον δηλωσεις πως θα το σηκωσεις

Τωρα που εξηγησες πως απεκτησες τα 58.000.000, ολα καλα
Δεν το διευκρινισες πως το μπατζετ για μεταγραφες το αυξησες "μονος σου" αλλαζωντας την κατανομη
Εγω ειχα καταλαβει πως σου δεινει ο Ρομαν τα 58 και για αυτο -toixosmesh

Επομενως το μπατζετ που ο Ρωσος προσφερει για μεταγραφες ειναι τα 26.5 και οχι τα 58
Αλλο πως μετα ο καθενας θα τα κατανεμει αυτα τα χρηματα
Οποτε καλα μου τα δωσε κει μενα

αντε να το ξεκινησω λοιπον -meaculpa
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις δίκιο. Έπρεπε να το διευκρινίσω ότι τερμάτισα το μπάτζετ μισθοδοσίας.
Πάντως όπως και να το δεις, έχεις μπόλικα για ξόδεμα :D :D :D
User avatar
Kostas Trikala
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Mon Nov 11, 2013 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Ότι καλό βρεθεί..
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε επειδη ήμουν εκτός βάσης(pc) τώρα είδα το πως απέκτησες τα 58μ. Εγώ δεν είχα μετακινήσει την μπάρα για αυτό είχα μόνο 26μ!! Αντε να ξεκινησουμε το σειβ!!!
Όταν γεννήθηκα μου έμαθαν δυο λέξεις...
Κερδίζω - Χάνω.
Εγώ διάλεξα την πρώτη,
Η ζωή μου έδωσε την δεύτερη...
Ευχαριστώ τον Θεό που μου έμαθε και μια τρίτη.....
"Α Γ Ω Ν Ι Ζ Ο Μ Α Ι"
gaurios
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:51 pm
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiacos
Status: Κι αν βρεξει κι αν χιονισει ο ΘΡΥΛΟΣ θα...νικησει
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο A.Cole μετα τη πρωτη χρονια δεν ηθελε να ανανεωσει σε εμενα αν και τον ειχα βασικοτατο....πηρα Luke Shaw απο Southampton....αρκετα καλη επιλογη και ειναι εξελιξιμος....και βαζω και τον Bertrand ο οποιος που και που πεταει μερικα γκολακια και η τιμη του εχει φτασει τα 11 μυρια...
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραία ανάλυση...στην επιθετική σου τακτική βάζεις στενό μαρκάρισμα;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ... Όσο κουφό και αν ακούγεται με την προηγούμενη έκδοση ναι το έβαζα και έπιανε (ενώ λογικά δεν ταιριάζει με την τακτική)... Με την 14.3.0 λίγο που έπαιξα έτρωγα αρκετά γκολ οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά...
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν το είπα γι' αυτό- απλά δεν φαίνονται όλες οι οδηγίες σου
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α δεν το κατάλαβα :-D

Υπάρχει λινκ με εικόνα κάτω από τις τακτικές :-P
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το είδα αλλά δεν έχει το στενό μαρκάρισμα
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, στην αρχή δεν το χρησιμοποιούσα... Μετά έπιανε όσο παράλογο και αν ακούγεται... Αλλά όπως σου είπα καλύτερα να το αποφύγεις με την 14.3.0... Βέβαια δεν έχω και τρελό δείγμα καθώς μόνο ένα 3μηνο ingame έπαιξα...

Η επιλογή "στενό μαρκάρισμα" δεν στέκει και τόσο με την τακτική αυτή... Δηλ όταν έχεις λιγους σχετικά παίχτες να αμύνονται δεν θέλεις να είναι κολλημένοι πάνω σε παίχτες... Ειδικά αν είναι αργοί, καθώς θα βγαίνουν πολλά τετ α τετ στην πλάτη της άμυνας... Και επειδή συμβαίνει πάρα πολλές φορές αυτό με τις μπαλιές στην πλάτη της άμυνας και οι αμυντικοί να μένουν κόκκαλο, θα σου πρότεινα σε ψιλοδύσκολα ματσάκια να μην έχεις ψηλή αμυντική γραμμή... Ειδικά αν παίζεις με Τέρι και Κάχιλ...
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”