Online Gaming

Πώς να στήσετε ένα online παιχνίδι; Τί πρέπει να προσέξετε; θέλετε να παίξετε FM και δε βρίσκετε κανέναν;
Post Reply
xriyias23
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Dec 28, 2012 2:11 am
Football Manager της ομάδας: juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/xriyia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

KALISPERA!!! ithela na sas rwtisw pws mporw na dimiourgisw ena diko mou online game wste na pezw egw kai o kolitos mou..loipon egw piga online game,eftiaxa ta sxetika (server name,pass,game speed) dialeksa protathlima..bika sto pexnidi dialeksa omada kai meta to ekana save..piga join online game kai den vrika tipota apo ayto pou eftiaxa oute egw oute o filos mou gia na boume.....an mporeite voitheste...eyxaristw!!! :-P
User avatar
RainbowXN
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 700
Joined: Thu Nov 03, 2011 6:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Όλη μου η ζωή μια ευτυχία.
Location: Luton Town
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω, είναι πως πρέπει να γράφεις ελληνικά!!! :D Στα υπόλοιπα θα πάρεις απαντήσεις αύριο!
Ο Συνθέτης της Επιτυχίας
viewtopic.php?f=355&t=38663
xriyias23
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Dec 28, 2012 2:11 am
Football Manager της ομάδας: juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/xriyia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ!! θα περιμένω απάντηση σας!!! :wink:
User avatar
RainbowXN
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 700
Joined: Thu Nov 03, 2011 6:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Όλη μου η ζωή μια ευτυχία.
Location: Luton Town
Has thanked: 0
Been thanked: 0

viewtopic.php?p=1657781#p1657781

Φίλε μπες εδώ και ρώτα!
Ο Συνθέτης της Επιτυχίας
viewtopic.php?f=355&t=38663
User avatar
Fox
Amateur
Amateur
Posts: 103
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηλυσιακός
Location: Argentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nα ρωτησω και εγω κατι, που εχω χρονια να μιλησω....
Δεν θα ηταν καλυτερα να ξανα-προστεθει η δυνατοτητα για on-line game, να συνδεομαστε απευθειας στην ip του χρηστη/server που θελουμε ωστε να παιζουμε κανονικα και χωρις προβληματα? Οπως παλιοτερα. Αυτο το πραγμα με τους server της steam εχει καταντησει κουραστικο πια!

- Αλλες φορες δεν μπορουν να βρουν το παιχνιδι οι συμπαιχτες.
- Αλλες φορες αν εχει γινει καποια σημαντικη αναβαθμιση, τα on-line παιχνιδια που εχουν δημιουργηθει δεν μπορουν να τα δουν.
- Αλλες φορες δεν μπορουν να βρουν το παιχνιδι οι συμπαιχτες λογω των επιπλεον γραφικων, π.χ. σηματα ομαδων και εμφανισεις (εκ τω οποιων τα Ελληνικα που εχουν δημιουργησει ο Mysterio και ο paul_13 ειναι εξαιρετικα - οφειλω να το πω) κτλ...
Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο να γινει, ουτε και εχει να κανει με την προστασια του παιχνιδιου απο τις μαϊμου εκδοσεις αφου πολυ ευκολα μπορουν να τις ελεγξουν πλεον.

Σε αιτηση υποστηριξης που εστειλα και αφου διαπιστωσα πως η υποστηριξη τους τοσο απο αποψη χρονικης αποκρισης οσο και γνωσεων ειναι επιεικως αθλια, (μου προτειναν να δοκιμασω με την απευθειας ip ενω το χαρακτηριστικο αυτο δεν υπαρχει πια), δεν βρηκα λυση. Τελικα, αφου βρηκα μετα απο αρκετο καιρο, να μιλησω με καποιον που επιτελους γνωριζε το αντικειμενο (και αφου δοκιμασα οτι λυση μου προτεινε) μου επιβεβαιωσε οτι οι παραπανω λογοι ειναι αυτοι για τους οποιους μπορει να συμβαινει αυτο. Δεν τα γραφω εδω για να βρω λυση, απλα εσεις πιθανον να μπορειτε να τα μεταφερετε εκει που πρεπει και απλα λεω και το μοναδικο μου παραπονο (δεν εχω αλλα, το παιχνιδι ειναι σουπερ), αλλά αν ειναι να μας βγαινει η πιστη για να παιξουμε με τους κολλητους μας δεν εχει νοημα, οι περισσοτεροι δεν εχουμε χρονο για χασιμο πλεον, και πολλοι, μονοι μας δεν πολυ-παιζουμε πια τοσο, αλλα περιμενουμε πως και πως την προκαθορισμενη μερα του session (τις υπολοιπες πεφτει παντοφλα απο τις γυναικες και ειναι λιγο δυσκολο, ξερετε εσεις... :D) για να παρουμε λιγο τη πορωση, ας μην μας δυσκολευουν τοσο, ας διευκολυνουν λιγο τον χρηστη σε αυτο το κομματι, κριμα ειναι.

Αυτα, τα... ολιγα, ευχαριστω που με ανεχτηκατε.
AniMaL FaRm HeRe We CoMe
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Καλημέρα! Η γνώμη σου μετράει, άλλωστε είσαι από τις πιο παλιές καραβάνες στον χώρο και έχει άλλο ειδικό βάρος :D
Εμείς αυτό που μπορούμε να κάνουμε σίγουρα, είναι να μεταφέρουμε αυτό που λες
xriyias23
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Dec 28, 2012 2:11 am
Football Manager της ομάδας: juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/xriyia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΤΗΕΜΑ CLOUD ... ΚΑΝΩ SAVE STO CLOUD ΣΤΟ ΕΝΑ pC KAI BΓΑΙΝΩ ΟFFLINE KAI META ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ PC ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΝlINE ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ GAME ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ LOAD CLOUD..........
Post Reply

Return to “Online FM Gaming”