Benjamin Siegrist ΤΦ

Post Reply
User avatar
Solinas_19
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Wed Jan 17, 2007 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Πολλές
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Benjamin Siegrist
Θέση : Τερματοφύλακας
Ηλικία : 21 (31/1/1992)
Σύλλογος : Aston Vila

Image

Ο Βenjamin γεννήθηκε και μεγάλωσε στην κωμόπολη Therwil της Ελβετίας,όπου και στην τοπική ομάδα ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα σε ηλικία μόλις 8! ετών.Εκεί δεν άργησαν να τον εντοπίσουν οι σκάουτερ της FC Basel και μόλις 2 χρόνια αργότερα,στην ηλικία των 10 ετών εντάχθηκε στο φημισμένο Ελβετικό σύλλογο.Η πορεία του στη Βασιλεία,κράτησε 7 χρόνια όπου και ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στις ακαδημίες της ομάδας πριν τον εντοπίσουν οι άνθρωποι της Aston Vila και το 2009 στα 17 του μόλις χρόνια τον πείθουν να μετακομίσει στο Μπέρνιγχαμ όπου και από τότε βρίσκεται εκεί.

Image

Όπως βλέπουμε και παραπάνω στην αρχή του παιχνιδιού έχει αρκετά καλά στατιστικά σε ορισμένους τομείς (Αντανακλαστικά,Αποκρούσεις,Ψηλές Μπαλιές,Έκταση άλματος κλπ) για την ηλικία του και φαίνεται ότι θα είναι αρκετά εξελίξιμος και στην πραγματικότητα.Συνήθως,σχεδόν πάντα νομίζω δηλαδή,αποδεσμεύται στο τέλος της πρώτης σεζόν από την ομάδα του και μπορείτε να τον πάρετε με ελεύθερη μεταγραφή.Εγώ τον πήρα 7/2014 ελεύθερο και τον χρησιμοποίησα κατευθείαν βασικό,παίρνοντας κάποιο ρίσκο γιατί ήθελα να κάνω αρκετά νεανική ομάδα και από την αρχή μου φάνηκε πολύ καλός και όσο πάει βελτιώνεται...

Image

Το screenshot είναι από τον 9/2015 όπου τον βλέπουμε εμφανώς βελτιωμένο και έτοιμο για να παίξει σε top σύλλογο...ευελπιστώ να τον μοσχοπουλήσω σύντομα :-D
Post Reply

Return to “Τερματοφύλακες”