Rodrigo Gomez, ΕΜ(ΔΚ)/Μ(ΔΚ)

Post Reply
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rodrigo Gómez

Μεσοεπιθετικός (Δεξιά, Κέντρο)/Μέσος (Δεξιά, Κέντρο), 2.1.1993 (20 ετών)

Δεξιοπόδαρος, Argentinos Juniors, Αργεντινή


Image

Ο δαιμόνιος δεξιός εξτρέμ της Argentinos Juniors έκανε δειλά-δειλά τα πρώτα βήματά του με την ομάδα της Αργεντινής πέρσι, παίρνοντας 8 συμμετοχές στην μεγάλη κατηγορία, και σκοράροντας μία φορά. Φέτος αρχίζει να εδραιώνεται σιγά-σιγά στην βασική ενδεκάδα, και αποτελεί μια ελπίδα για το μέλλον, έχοντας μάλιστα αγωνιστεί και με Αργεντινή κάτω των 20, ενώ αποδεικνύει πως η ομάδα που μας χάρισε τον Leonel Nunez, δεν σταμάτησε την παραγωγή ταλέντων εκεί.

Image

Υστερεί μόνο στον αέρα, μιας και το ύψος του (1.65μ) δεν τον βοηθάει ιδιαίτερα σε αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού, όμως το αναπληρώνει επάξια με την ταχύτητα και την μαχητικότητα του εντός αγωνιστικού χώρου. Χρησιμοποιήθηκε κυρίως σαν μεσοεπιθετικός, στα δεξιά, σε ρόλο εξτρέμ-υποστήριξη, αλλά και σαν εσωτερικός-επιθετικός, πάλι με καθήκον υποστήριξη, και πραγματικά έβγαλε μάτια. Εκμεταλλεύτηκε πολλές φορές τις πάσες των μέσων, βγαίνοντας τετ-α-τετ όπου δεν αστοχούσε, ενώ παράλληλα μοίρασε αρκετές ασσίστ.

Image

Αποκτήθηκε ως ελεύθερος στην λήξη του συμβολαίου του στις 30.6.2015, με μισθό που δεν ξεπερνούσε τις 500k τον χρόνο (7.500 ανά εβδομάδα), και αυτό γιατί ήθελε μονοετές, έτσι τον έπεισα να δεχθεί το παραπάνω ποσό, μαζί με προαιρετική 3ετής ανανέωση από τον σύλλογο, που φυσικά ενεργοποίησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Ο παίχτης είναι τρομερός, ανεβοκατεβαίνει όλη την πλευρά ακούραστα, παλεύει τις φάσεις, και συνεισφέρει τόσο με γκολ, αλλά και με ασσίστ. Αν θέλετε να τον αγοράσετε από την πρώτη χρονιά, πιστεύω ένα ποσό γύρω στα 3 εκατομμύρια θα φτάνει, και πιστέψτε με το αξίζει. Δυστυχώς δεν έχει ευρωπαϊκό διαβατήριο, και έτσι λογίζεται ως ξένος.

Παρακάτω μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στα στατιστικά του το 2016, αλλά και την απόδοση που είχε κατά την διάρκεια της σεζόν.
Spoiler: show
Image
(τα screenshots είναι από διαφορετικά saves, έτσι αν παρατηρήσετε μεγάλες αυξομειώσεις σε κάποιο χαρακτηριστικό είναι πιθανό αυτό να 'ναι τυχαίο)
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Για Αγγλία άδεια εργασίας την πρώτη χρονιά ούτε για αστείο, σε εμένα μου ζητάει 4 εκατομμύρια τουλάχιστον η Argentinos στην αρχή του παιχνιδιού αλλά για τέτοιο παιχταρά δίνω και 10 κι ας είναι 20 ετών. Εγώ κατάφερα και τον έφερα Αγγλία το 2015 καλοκαιράκι είναι έτοιμος να παίξει Εθνική Αργεντινής και κλασσικά με την τακτική που παίζω Εσωτερικός Επιθετικός με ρόλο Υποστήριξη.

Το screenshot είναι από Αύγουστο 2005.
Spoiler: show
Image
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2005?πως γυρισες πισω τον χρονο ρε? :D

τουμπανο ειναι παντως και δεν τον ειχα παρει χαμπαρι να χεσω τους σκαουτερς μου..
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

owen wrote:2005?πως γυρισες πισω τον χρονο ρε? :D

τουμπανο ειναι παντως και δεν τον ειχα παρει χαμπαρι να χεσω τους σκαουτερς μου..
Όταν κάνεις πόστ στις 2 αυτά παθαίνεις και πας Back to the future με το Delorean.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε Jake.Πολύ καλός παίχτης!
User avatar
tolis_kar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Mon Oct 03, 2011 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia Calcio
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Man. United, Valencia
Location: Ξάνθη, Ελλάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλη παιχτάρα ο τύπος, με γδέρνει στο συμβόλαιο αλλά τα αξίζει!!

Εδώ κ ένα screenshot από την 4η χρονιά, την οποία τελείωσε με 28 ασίστ κ 19 γκολ!!

Image
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Υπάρχει κανείς που τον πήρε 1η χρονιά? Αν ναι με πόσα?
Γιατί είδα σε ένα ξένο φόρουμ πως κάποιος τον πηρε με 3,3Μ
Post Reply

Return to “Μέσοι”