Rui Sampaio Μέσος(Κέντρο)/ΕΜ(Κ)

Post Reply
User avatar
Solinas_19
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Wed Jan 17, 2007 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Πολλές
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rui Sampaio
Μέσος(Κέντρο)/ΕΜ(Κ)
Ηλικία : 27 Oμάδα : Cagliari



Image

Γεννημένος στη Vila Pouca de Aguiar o 27χρονος Rui Sampaio(Fernando Rui Valadares Pinto Sampaio) όπως είναι και το πλήρες ονομά του,ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα στην Chaves,η οποία είναι και η ομάδα που έχει μέσα στην καρδιά του.Εκεί έμεινε μόλις 2 χρόνια στα οποία έκανε 20 εμφανίσεις και πέτυχε 2 γκολ στη δεύτερη κατηγορία της Πορτογαλίας.Ακολούθως έπαιξε για μια χρονιά με τα χρώματα της Penafiel,πριν φύγει για τη Beira-Mar,όπου εκεί κάνοντας 3 γεμάτες και καλές χρονιές κάνοντας έτσι τους ανθρώπους της Ιταλικής Calgiari να δώσουν 600.000 ευρώ τη σεζόν 2012-2013 για να τον αποκτήσουν.Μόλις 6 παιχνίδια έπαιξε στην Ιταλία ο Rui και ακολούθησαν 2 δανεισμοί μέχρι σήμερα,όπου και παλέυει για να αποδείξει την αξία του στο Ιταλικό σωματείο.

Image

Φέτος ήρθε ως δανεικός στην ομάδα της Ξάνθης για να παίξει ως Προωθημένος Οργανωτής (είχα στο μυαλό μου να μοιραστεί τα παιχνίδια με το Μάνταλο) και αποδείχθηκε μια πολύ καλή κίνηση αφού σε 33 αγώνες πέτυχε 5 γκόλ,μοίρασε 7 ασσίστ με μέσο όρο 7.08.Βάσει του συμβολαίου που πληρώναμε (μόλις 53.000/χρόνο) πιστεύω πως μας έβγαλε ασπροπρόσωπους και με το παραπάνω!!

Οι θέσεις που μπορεί να αγωνιστεί είναι:

Image

Kλείνοντας θα ήθελα να πώ πως ήθελα να τον κρατήσω,έληγε και το συμβόλαιο του,αλλά ζήταγε κοντά στις 650.000/χρόνο,χρήματα που δεν μπορούσε να δώσει ο σύλλογος...εαν πάρετε ομάδα που θα μπορέσετε να τον αγοράσετε ή να του προσφέρετε το συμβόλαιο που θέλει,νομίζω είναι μια πολύ καλή λύση για τη θέση του δημιουργικού χάφ στον άξονα.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο! Πολύ ωραία παρουσίαση.

Εγώ τον είχα κλείσει ελεύθερο για τον Παναθηναϊκό τον Γενάρη του '14, με συμβόλαιο 2.2k p/w, και αποδείχθηκε μια πραγματικά πολύ καλή κίνηση. Είναι αρκετά κινητικός, πατάει περιοχή, και ως προωθημένος οργανωτής σκοράρει και αρκετά μάλιστα, πληρέστατος και χρήσιμος (έως πολύτιμος) σε αρκετές ομάδες. Ειδικά για Ελλάδα είναι ότι πρέπει.
Post Reply

Return to “Μέσοι”