Guido Vadala, ΕΜ(Κ)

Post Reply
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Guido Vadalá

Επιθετικός Μέσος (Κέντρο), 27.3.1997 (16 ετών)

Δεξιοπόδαρος, Boca Juniors, Αργεντινή


Image


Δεκάρι, παίζει στην Boca Juniors, έχει ταλέντο. Αυτά και μόνο τα στοιχεία αρκούν για να τον κατονομάσει κάποιος ως νέο Riquelme. Ή Maradona. Ή Messi. Θα είναι υπερβολή; Ίσως. Ποιός ξέρει, 16 χρονών είναι ακόμα, σε 10 χρόνια μάλλον θα μπορούμε να κρίνουμε καλύτερα.

Image

Ο Vadala λοιπόν ξεκινάει το παιχνίδι στις ακαδημίες της Boca Juniors, και μπορείτε να τον αποκτήσετε από νωρίς, όμως η μεταγραφή του θα ολοκληρωθεί αφού κλείσει τα 18 του (καλοκαίρι 2015). Στο παιχνίδι μου η Barcelona τον αγόρασε έναντι 3.2M οπότε πιστεύω πως αν τον κλείσετε τις πρώτες χρονιές ένα ποσό κοντά στο 1-1.5 εκατομμύριο θα είναι αρκετό για να τον κάνετε δικό σας (μιας και πρακτικά μπορείτε να συμφωνήσετε μαζί του χωρίς να συμφωνήσετε με την Boca πληρώνοντας όμως τα ανάλογα τροφεία).

Αύγουστος 2023
Spoiler: show
Image
Είναι μια επένδυση που αξίζει να κάνετε, καθώς σε βάθος χρόνου εξελίσσεται σε τρομερό προωθημένο οργανωτή ή trequarista, έχοντας εξαιρετικά στημενά και μακρυνό σουτ. Προσωπικά, τον χρησιμοποίησα την πρώτη του χρονιά στην ομάδα ως trequarista όπου και μοίρασε πάμπολλες ασίστ, σκοράροντας ένα τσουβάλι γκολ, με πολλά από αυτά να είναι πολύ κρίσιμα. Δεν υστερεί πουθενά και θα τον χαρακτήριζα πολυτέλεια για πολλές ομάδες.
hose
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Jan 04, 2014 4:06 am
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ-Newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερος παιχτης να και μια φωτο του το 2019

Image
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον είχα σε save μου με τη Milan μέχρι που έκανα τη μ...κια και τον πούλησα στη Fiorentina και οπου με έβρισκε μου το παστελωνε !
Post Reply

Return to “Μέσοι”