Δέκα χρόνια και κάτι ψιλά [Part I] [END]

Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η κύρια τακτική που χρησιμοποιώ είναι εδώ
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6379
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Δε ξέρω αν "το έχεις" περισσότερο με το ρεπορτάζ ΠΑΟΚ ή "δε το έχεις" με τους υπόλοιπους και τι λες εσύ, πάντως εμείς θα ήμασταν λίγο πιο ευχαριστημένοι αν υπήρχαν αθλητικοί δημοσιογράφοι με το δικό σου στυλ (και) σε γενικό επίπεδο και όχι καπαρωμένοι από ομάδες.



Σε άλλα νέα, Τσάκ(α) εσύ; :D
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Απρίλιος 2006

Μια από τις πρώτες μου "αποστολές" που μου ανατέθηκαν από την εφημερίδα ήταν αυτή που μου παρουσιάστηκε ως "να του κάνεις μωρέ εκεί πέρα μια συνέντευξη, να τη δημοσιεύσουμε".

Ναι, ωραία τα έλεγε ο διευθυντής. Και μάλιστα στρωμένη δουλειά... "Αυτό είναι το τηλέφωνο του ίδιοι και αυτό που ανθρώπου που θα έρθει μαζί του στη Θεσσαλονίκη. Παρ' τους τηλέφωνο, πες "θέλω συνέντευξη", κλείσε ραντεβού".

Και βέβαια, η ατάκα που σκοτώνει στο τέλος. "Θα με πάρεις τηλέφωνο για να μου πεις "έγινε η συνέντευξη". Αν δε τη κάνεις, μη μπεις στο κόπο να τηλεφωνήσεις..."

Απλά και κατανοητά.

Τόσο απλά όσο να τηλεφωνήσεις στον Ντανιέλε Μασάρο και να του πεις οτι θέλεις να σου δώσει μια συνέντευξη. Έλα μωρε τώρα, ποιος Μασάρο; Μασάω τώρα εγώ με Μασάρο;

Πλάκα - πλάκα, αν δεν είχα κάνει προ ενός έτους τη συνέντευξη με τον Μιγάτοβιτς, που πήγα μεσ΄την άγνοια και την αφέλεια και κατάλαβα οτι τέτοιοι άνθρωποι θέλουν ειδική μεταχείριση, θα είχα φάει τα μούτρα μου.

Θέλει να δείχνεις σεβασμό, αλλά όχι υποτέλεια. Είναι η λεπτή γραμμή. Ναι, θες να πάρεις συνέντευξη και για να σου τη δώσει πρέπει και να τον κάνεις να νιώσει λίγο μοναδικός, λίγο ξεχωριστός.

Όχι να τον φλομώσεις στα γλειψίματα, όχι να τον κάνεις να νιώσει οτι τον έχεις ανάγκη. Να κλείσεις ραντεβού μαζί του λέγοντάς του οτι "από τη στιγμή που είστε Θεσσαλονίκη, πείτε μου που θέλετε να γίνει η συνέντευξη και εγώ θα είμαι εκεί".

Να τους πεις οτι "μαζί μου θα έχω και φωτογράφο, έχετε πρόβλημα με αυτό;" και όχι να πας με τον φωτογράφο ουρανοκατέβατο να τον τραβάει 100 κλικ το λεπτό. Να του τηλεφωνήσεις, και αν δεν τον βρεις να τον ξαναπάρεις δυο και τρεις και τέσσερις φορές. Όχι το λεπτό. Ανα μισή ώρα. Μπορεί να το αποφεύγει, να μη το σηκώνει και να αναγκαστεί να το σηκώσει σκεπτόμενος "ποιος βλάκας με σπάει τα κακαλα;" Και να τους πεις "χαίρομαι πολύ που σας ακούω. έχετε ένα λεπτό;".

Τόσο καθώς πρέπει δεν ήμουν ποτέ πριν, αλλά κατάλαβα οτι αυτό πρέπει να το χρησιμοποιείς στο σωστό βαθμό. Όχι συνέχεια. Όχι ψεύτικα.

Όταν πήγα να κάνω τη συνέντευξη, ο Μασάρο μου μιλούσε στον πληθυντικό. Όχι από σεβασμό σε μένα, αλλά στον δημοσιογράφο. Σε κάτι τέτοιες στιγμές, αντιλαμβάνεσαι τι δουλειά κάνεις και πόσο πρέπει να τη σέβεσαι πάνω απ' όλα εσύ ο ίδιος και μετά οι άλλοι.

Και βέβαια, το καλύτερο αυτής της περιπέτειας, που είχε αίσιο τέλος καθώς τηλεφώνησα στον διευθυντή και του είπα "η συνέντευξη είναι στο mail σας", ήταν οτι αυτή η συνέντευξη....Δεν δημοσιεύτηκε ποτέ!

Και όμως. Ναι. Το έχω καταφέρει και αυτό. Η συνέντευξη προοριζόταν για το περιοδικό που θα κυκλοφορούσε το Goal με αφορμή τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, ως ένας από τους παίκτες που έχουν γράψει ιστορία στο θεσμό με συμμετοχή σε τέσσερις τελικούς. Ε, το περιοδικό εκδόθηκε, αλλά χωρίς τη συνέντευξη. Και όλα αυτά από λάθος υπολογισμό που έγινε την ημέρα συγκρότησης της ύλης του περιοδικού και δικής μου αμέλειας που δεν ρώτησα ποτέ "τι έγινε ρε παιδιά με τη συνέντευξη; όλα οκ;" διότι σκέφτηκα οτι από τη στιγμή που την έστειλα, πήρε το δρόμο της.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Image
Σκεφτηκες ποτε να πιστεψεις σε μια ανωτερη δυναμη, για να σε απαλλαξει απο τα βασανα σου, τεκνον μου?
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η φωτογραφία που συνόδευε τη συνέντευξη του Μασάρο, που εν δημοσιεύτηκε ποτέ.
Spoiler: show
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιός είναι ο ποδοσφαιριστής απο τους δυο; :D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. Η μπλουζα-παραισθησιογονο ειναι ολα τα λεφτα.
2. Κοντο μαλλι και ξυρισμενος με τρεντυ κουρεματακι.

Image
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την μπλουζα δεν την ειχα προσεξει!αλλα αυτο με το μεηλ ειναι μεγαλη αληθεια!

Παρασκευη στις 11 εστειλα ενα μεηλ που ηταν επειγον στις 3 που επικοινωνησαν οι συμβαλλομενοι αυτος που το εστειλα ουτε καν το ειχε δει!


Τηλεφωνο ομως δεν σου ειχε πει να παρεις;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι ρε συ. Μου ζητησαν τη συνέντευξη, την έκανα, την έγραψα, την έστειλα, μου είπαν οκ και τέλος. Μεσολάβησαν τρεις εβδομάδες βέβαια μεχρι να βγει το περιοδικό, αλλα θεώρησα οτι αφου το ζητήσανε, θα το έχουν υπολογίσει. Μαγικά πράγματα.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαμουτζήδες. Τι περιμένεις.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Τσακ στη φώτο είστε λες και ο Μασάρο σου σφίγγει το χέρι με απίστευτη δύναμη κι εσύ προσπαθείς να πνίξεις τον πόνο από το σφίξιμο ενώ κατά βάθος θες να ουρλιάξεις... :D
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μάιος 2006, part I

Μη μου ζητάτε να θυμηθώ ποδοσφαιρικά γεγονότα τον Μάιο. Παρασκευή 12 Μαΐου, και ένα ακόμα βράδυ καταλήγει σε αφόρητους πόνους στο στέρνο. Η γνωστή διαδικασία. Κρύο νερό στη μούρη, σερφάρισμα για να δω ποιο νοσοκομείο διανυκτερεύει και βουρ για το "γιατρέ πονάω στο στέρνο, μου συμβαίνει συχνά, δε ξέρω γιατί, κάθε φορά μου κάνουν μια ένεση και μου περνάει".

Πηγαίνω λοιπόν στο νοσοκομείο του Αγίου Παύλου, περνάω μισή ώρα, έρχεται η σειρά μου, γίνονται τα διαδικαστικά, με στέλνουν σε ένα κρεβάτι να ξαπλώσω λίγο μέχρι να πιάσει η ένεση, που συνήθως έκανε κανένα μισάωρο, αλλά ψυχολογικά, ήδη από το τσίμπημα της βελόνα, ένιωθα πάντα καλύτερα. Περνάει μισή ώρα, τίποτα. Περνάει μια ώρα, τίποτα. Περνάνε δυο ώρες, τίποτα. Σηκώνομαι, βρίσκω τον γιατρό και του λέω "αυτή τη φορά δε περνάει με τίποτα ο πόνος. Πεθαίνω;" Ο γιατρό με κοιτά και μου λέει "μπα, δύσκολο το κόβω, αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου". Γελάμε, και ξεκινά κάτι καρδιογραφήματα, που δεν δείχνουν τίποτα το συγκλονιστικό πέρα από μια αρρυθμία που έχω και κάθε φορά που τη βρίσκουν σε εξέταση, οι γιατροί τρομάζουν και κάθε φορά τους λέω οτι την έχω χρόνια.

Έχει πάει πλέον 5:30 και οι καημένοι οι γιατροί δε ξέρουν τι να κάνουν. Μου έχουν κάνει μια δεύτερη ένεση, αλλά τίποτα. Ο πόνος εκεί, συνεχίζει. Ο γιατρός με κοιτάει και μου λέει "λέω να σε στείλω κάτω στο υπόγειο για..." "ακόμα δε πέθανα, νεκροτομείο με στέλνεις;" απαντάω βιαστικά και ο γιατρός με αποστομώνει "εκεί δε σε στέλνουν, σε πάνε..." Τα ήθελε ο κ*λος μου. Με έστειλε για υπέρηχο. Με έβαλε σε ένα καρότσι και ήρθε μια νοσοκόμα, που απείχε παρασάγγες από αυτές που έχω δε εγώ σε ταινίες, και με πάνε για υπέρηχο.

Μεγάλες στιγμές. Ξεκινά ο τύπος, βάζει το τζελ στο μαντζαφλάρι και αρχίζει και το περνάει πάνω από τη κοιλιά... Περνάει ένα λεπτό, μούγκα. Περνάει και άλλο λεπτό, μούγκα. Οπότε κάποια στιγμή μου λέει... "Κοίτα, προφανώς αυτοί οι πόνοι είναι από τις πέτρες στη χολή που έχεις...".

Σιωπή... "Τι έχω;" ρωτάω.... Εκεί να δεις σιωπή. Ο τύπος αλλάζει φάτσα, και μου λέει "εεεε.... μάλλον δε το γνώριζες..." και ξύνει το κεφάλι του με το δεξί χέρι, διότι το αριστερό είχε παγώσει, με το μαντζαφλάρι στο χέρι, πάνω στη κοιλιά μου.

Αποφασίζουν να με κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο, ξημερώματα Σαββάτου, κάτι που σημαίνει οτι θα έβγαινα Δευτέρα πρωί. ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ; ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;;; Εγώ τη Τρίτη το πρωί πετάω για Παρίσι, για το τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Χαζέψατε;

Αφού με βάζουν στο δωμάτιο, κατα τις 7:30, πήρε ένα τηλέφωνο τη μάνα μου να τη πω οτι απλά με κάνανε εισαγωγή στο νοσοκομείο, για τυπικούς λόγους, δεν έχω τίποτα, δεν έπεσα με τη μηχανή, και αυτά. Ο πόνος με τα πολλά είχε περάσει, και ήρθε η ώρα για ύπνο. Ξύπνησα στις 10:00, άνοιξα τα μάτια μου, και είδα τη μάνα μου, τον πατέρα μου και έξι γιατρούς.

"Παπάργια πέτρα στη χολή έχω. Πεθαίνω και δε μου το λένε οι πούστηδες. Πάει και ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ, πάει ο ΠΑΟΚ, πάει το τέλος της δεύτερης σεζόν του λοστ, πάνε όλα"...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω ρε φίλε, στο καλύτερο το κόβεις.
Τελικά τι έγινε; Έζησες;
Ή μάλλον άστο, θα ρωτήσω τον M3r$uRy αυτός θα ξέρει και θα με το σποϊλεριάσει πει.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απιστευτο...

Ειχες πετρες και τοσο καιρο σου εκαναν ενεσεις...Τι να πει κανεις...!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

My FM Story, Ιανουάριος 2014

Spoiler: show
Από εδώ και στο εξής, κάθε χαμένος βαθμός μετράει.

Για την 18η αγωνιστική, πήγαμε Ηράκλειο, όπου και αντιμετωπίσαμε τον ΟΦΗ. Το τελικό 2-3 επαναφέρει τα χαμόγελα, με τα γκολ να έρχονται στο πρώτο ημίχρονο.

Ακολουθεί το ματς για την 19η αγωνιστική κόντρα στον Πανιώνιο στη Τούμπα. Μέτρια εμφάνιση και το τελικό 0-0 με απογοητεύει, διότι το πρωτάθλημα το κατακτάς όταν μαθαίνεις να κερδίζει και στα ματς που δεν παίζεις καλά.

Στη Τούμπα έρχεται η Βέροια για το δεύτερο μεταξύ μας παιχνίδι, στο πλαίσιο τους τρίτου γύρου του κυπέλλου. Νίκη με 2-1, με δυο γκολ σε δυο λεπτά. Επόμενος αντίπαλος στο κύπελλο, ο Ολυμπιακός Βόλου.

Τρίτο σερί παιχνίδι εντός έδρας, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Πανθρακικό, για την 20η Αγωνιστική. Τέσσερα γκολ στο ημίχρονο, τελικό σκορ 5-0, και τα χαμόγελα επιστρέφουν.

Image

Και αυτή τη φορά κρατάνε για δεύτερο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος, καθώς την 21η αγωνιστική νικήσαμε με 0-2 στην ΑΕΛ Καλλονής. Και πάλι τα γκολ ήρθα στο πρώτο μέρος.

Τελευταία μέρα του μήνα, και ο Ολυμπιακός Βόλου έρχεται στη Τούμπα για τον τέταρτο γύρο του κυπέλλου. Κάνω ροτέισον διότι αντιμετωπίσουμε στο καπάκι τον Ατρόμητο. Τελικό σκορ 0-2, και το αυγό έχει φωλιάσει στην πίσω οπή…


Τη τελευταία μέρα των μεταγραφών αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού ο 20χρονος Ουρουγουανός επιθετικός της Μπορντό Diego Rolan
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Ελλάδα”