Tο Ξεκινημα!

Post Reply
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπα να ξεκινησω ενα save με την γειτονικη ομαδα της περιοχης μου!

Τα πράγματα ηταν ηρεμα μιας κ οι αγωνες την εφηβηκης ομαδας του Περάματος Α.Ε.Π. έχουν τελειώσει. συζητησαμε με τον προεδρο για πιθανη αναληψη της 1ης ομαδας μιας κ η εφηβικη για 2η χρονια τα πηγε καλα αλλα οι κουβεντες δν πανε καλα ... Η διοικηση εχει δικο της "παιδι" που θελει να προωθησει οποτε δν το βλεπω να αναλαμβανω την ομαδα φετος...

Εχει μπει το καλοκαιρακι,τα σχολεια εχουν τελειωσει, ειμαστε αραχτοι στην ξαπλωστρα μας στην παραλια του
"Αστερα Βουλιαγμενης" (οπως κ οοοολοι οι υπολοιποι αθηναιοι ξυπνησαμε πρωι πρωι,πηραμε το ταπερακι μας κ κατεβηκαμε στα Νοτια για μπανακι :Ρ)σκεφτομαστε με την οικογενεια που θα παμε διακοπες φετος.
Τα παιδια τσαλαβουτανε στην θαλλασα,οι γυναικες σχολιαζουν τις γκομενες που περπατανε πανω στις σανιδες-πασαρελα της παραλιας κ εγω με τα φιλαρακια συζηταμε για μπαλα τι αλλο? (εννοειται οτι ριχνουμε κ εμεις ματιες στις κουκλες που περνανε αλλα στα μουλοχτα γιατι η παντοφλα καραδοκη)

(Τα φιλαρακια μου μενουν στην περιοχη που μεγαλωσαμε μιας κ ειχαν σπιτια:-( μονο εγω μετακομισα λόγο σπιτιου στο κερατσινι (αρε αναθεματισμενη κριση φυγαμε απο την θαλασσα κ πηγαμε στα τσιμεντα :-P ) )

Ορεστης - Τι εκανες εσυ με τους εφηβους?
Εγω - Ενταξει το παλεψαμε λιγακι κ φετος,περασαμε την φαση του ομιλου αλλα μετα φαγαμε γερο χαστουκι.δν βοηθησε κ η διοικηση.φαντασου οτι για να παμε μαρκοπουλο για τον αγωνα ζηταγαμε απο τους γονεις των παιδιων να βαλουν τα αμαξια για να παμε...αστα τραγελαφικες καταστασεις...
Παυλος - Εσυ τα μαθες?
Εγω - Τι να μαθω ρε?
Παυλος - Η Γλυφαδα ανεβηκε στην Football League.
Εγω - Ελα ρε! Πως?Αφου ειδα οτι εμεινε εκτος ...
Παυλος - Κατι εγινε κ μια ομαδα δηλωσε οτι δν ηθελε να ανεβει οποτε ανεβηκε εκεινη κ τωρα ψαχνει προπονητη.
Αλεξανδρος - Να ρε μ@λ@κα γιατι δν λες στον παππου σου να μιλησει στον προεδρο να σε βαλει προπονητη??γνωριζονται απ'οτι μας εχεις πει δλδ! εκτος κ εαν ειναι μουφα ολα!! -ksilo -ksilo
Εγω - Οχι ρε! τι να βαλω βιζμα κ για θεση του προπονητη?δν λεει.
Ορεστης - Ετσι θα ειχαμε κ βισμα να βλεπουμε κανενα ματσακι τσαμπε :D

Η ωρα περασε κ αποφασησαμε κ εμεις να παρουμε τον δρομο του γυρισμου! φυσικα η παραλιακη τιγκα κ καναμε 2,5 ωρες να φτασουμε απο την Βουλιαγμενη στο Κερατσινι!!!
Την παραλιακη μου μεσα -toixos2 -toixos2
Spoiler: show
Οποιαδηποτε ομοιοτης με προσωπα ή καταστασεις είναι συμπτωματικη και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικοτητα. :D
Spoiler: show
Είναι η 1η μου ιστορια οποτε παρατηρησεις, διορθωσεις , βοήθειες ευπρόσδεκτες
Last edited by iceman3322 on Mon Dec 02, 2013 1:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή!!! Σε βλέπω να μετακομίζεις πάλι παραλιακά! :D
Mes que un club
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποφασησα λοιπον να στειλω ενα βιογραφικο ετσι κ περιμενα...περασαν 3-4 μερες απαντηση δν πηρα κ ειπα να παρω ενα τηλ να αυτοπροταθω μηπως και...

Η κυρια που μιλησα ηταν αγενεστατη κ επισης μου ειπε οτι η θεση ειχε καλυφτεί οποτε τσαμπα την ενοχλησα.

Περασαν αλλες 4-5 μερες κ ανακοινωση απο την ομαδα δν βγηκε οποτε ειπα να βαλω τα μεγαλα μεσα μπας και..

Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
"Ο συνδρομητης δν ειναι διαθεσιμος...Αφηστε το μηνυμα σας μετα τον χαρακτηριστικο ηχο" ... "Μπιιιιιπ"
-Αμαν ρε παππου παλι δν ακους το κινητο σου??? :@

Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
Παππους - Παρακαλω?
Εγω - Ελα ρε παππου που εισαι? σε επερνα τηλεφωνο κ πριν αλλα δν το σηκωσες...
Π. - Εκανα δουλειες παιδι μου κ δν το ακουσα.Πες μου τι θες?
Ε. - Πηρα να σε καλεσω για φαγητο αυριο το μεσημερακι.Θα ψησουμε κ ειπαμε μηπως ηθελες να ρθεις?τι λες?
Π. - Καλά αγορακι μου. Θα τα πουμε αυριο τοτε.

Φαγαμε,ηπιαμε κ ηρθε η ωρα να ξεστομησουμε αυτο που θελουμε...

Ε. - Να σου πω ρε παππου. Ο Παπαγεωργιου ειναι ακόμα φίλος σου ετσι δν ειναι?
Π. - Ποιος Παπαγεωργιου?
Ε. - Ο Κωστας ρε παππου! Ο προεδρος του ΠΑΟΚ Γλυφαδας?
Π. - Αααα Ναι παιδι μου ειμαστε φιλοι απο παλια...γιατι?
Ε. - Ε να..Σκεφτομουνα...Αν μπορουσες δλδ να του μιλαγες για εμενα μηπως κ με επερνε στην θεση του προπονητη.
Π. - Γιατι εφυγες απο εκει που ησουν?
Ε. - Ναι ρε παππου ηθελα να προπονησω την 1η ομαδα κ με εφαγαν οι κλικες...Λοιπον θα μιλησεις?
Π. - Καλα παιδι μου θα του μιλησω αλλα δν υποσχομαι κ τπτ...
Ε. - Σε ευχαριστω ρε παππου! ηξερα οτι μπορουσα να βασιστω σε εσενα!

Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
-Ρε συ Ιασονα δν ακους το κινητο σου που χτυπαει τοση ωρα?
-Ρε συ αγαπη μου κανο μπανιο την μικρη δν μπορω να το σηκωσω. Ποιος ειναι?
-Αποκρηψη λεει.
-Ε αστο να χτυπαει θα ξαναπαρουν...

Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
- Ποιος ειναι παλι το κερατο μου?
- Ο παππους σου ειναι να θα το σηκωσεις?
- Ναι. μπορεις να μου το φερεις?
- Ελα ρε παππου τι εγινε? με βρισκεις σε δυσκολη στιγμη γιατι κανω μπανιο την μικρη.
Π. - Ρε αχαιρευτε με εβαλες να μιλησω στον ανθρωπο κ εσυ δν σηκωνεις το κινητο σου?
Ε. - Ε ρε παππου εκανα μπανιο την μικρη κ δν το προλαβα...
Π. - Καλα παρε εσυ στο 69.... ειναι το τηλεφωνο του Παπαγεωργιου.Παρτον ομως! τωρα ετσι?
Ε. - Ενταξει ρε παππου τον περνω τωρα...

Ντριιιν
Ε. - Καλησπερα ο κ. Παπαγεωργιου?
Παπαγ. - Ναι ποιος ειναι?
Ε. - Ο Ιασονας ειμαι. Ο εγκονος του κυριου Νικου.
Παπαγ. - Μπα βρηκες χρονο να μας παρεις? Ειπα στον παππου σου οτι για χαρη της φιλιας μας να σου δωσω μια ευκαιρια αλλα δν ξεκινησες καλα! δν θα σε ψαχνουμε κ ολας :@
Ε. - Συγνωμη δν θα ξαναγινει.
Παπαγ. - Καλα έλα αυριο απο το γραφειο κατα τις 10 να τα πουμε κ απο κοντα.
Ε. - Ενταξει. Σας ευχαριστω πολυ θα περασω αυριο.
Spoiler: show
Οποιαδηποτε ομοιοτης με προσωπα ή καταστασεις είναι συμπτωματικη και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικοτητα. :D
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστω :-D
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωι πρωι λοιπον ειμαι εξω απο τα γραφεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Γλυφαδας κ ετοιμαζομαι να μπω για να μιλησω με τον προεδρο.
Στην εισοδο με καλοσοριζει η γραμματεας του κ. Παπαγεωργιου και μου ειπε να κατσω να περιμενω γιατι ο Προεδρος εχει μια συνομιλια με εναν αλλον κυριο πριν απο εμενα. Αφου βγαινει καποιος απο το γραφειο του προεδρου μπαινει η γραμματεας κ σε λιγα λεπτα βγαινει κ μου λεει να περασω.
Εγω - Καλημερα κ. Παπαγεωργιου
Προεδρος - Καλημερα κ σε εσενα παιδι μου!
Εγω - Ηρθα για την θεση του προπονητη που συζητησαμε εχθες απο το τηλεφωνο ?
Προεδρος - Κοιταξε να δεις παλικαρι μου, οπως σου ειπα κ στο τηλεφωνο ο μονος λογος που σε πηρα ηταν επειδη μου το ζητησε ο παππους σου κ επειδη μας δενει μια γερη φιλία ειπα να σε δοκιμασω. Αλλα θα εισαι υποδοκιμη γιατι θελουμε να μεινουμε κατηγορια οποτε σε 2-3 συνεχομενα στραβα αποτελεσματα θα πας σπιτακι σου! Κατανοητο?
Εγω - Μαλιστα κ.Προεδρε.
Πρ. - Ωραια! Πάρε αυτο το χαρτι λοιπον κ βαλε την τζιφρα σου για να ξεκινησουμε!
Εγω - Το οποιο λεει?
Προεδρος - Δεν ξερεις να διαβαζεις? Τελος παντων. Λεει οτι θα παρεις 50χ για 1χρονο συμβολαιο και οτι ο στοχος μας ειναι να τερματισουμε στο πανω μισο της βαθμολογιας του πρωταθληματος. Κατανοητο?
Εγω - Ναι το καταλαβα. Πριν υπογραψω προεδρε μου δινεις μια μερα να μιλησω με την γυναικα μου για να κανονησουμε καποια πραγματα με τα παιδια?
Προεδρος - Κοιταξε να δεις παλικαρι μου δν θα σε περιμενω κ ολας! Χάρη σου κανω που σε προσλαμβανω μην παρατραβας το σχοινι κ εσυ!Οποτε η υπογραφεις τωρα η το σκιζουμε το χαρτακι κ πας σπιτακι σου κ εσυ κ εγω ψαχνω για καποιον με περισσοτερη εμπειρια! Τι λες?
Εγω - Ενταξει προεδρε υπογραφω!
Προεδρος - Αντε μπραβο να τελειωνουμε καμιαν ωρα! Ωραια πηγαινε να μιλησεις με τον βοηθό σου τωρα κ τα ξαναλεμε!

Βγαινοντας απο το γραφειο βρισκω τον Σπύρο (ο βοηθος μου) να με περιμενει απ'εξω. Καθομαστε σε ενα απο τα γραφεια κ ποιανουμε για λιγη ωρα της συζητηση πριν παμε μαζι στο προπονητικο κεντρο για να γνωρισω κ τους παιχτες μου!

Η κουβεντα με τον βοηθο πηγε καλα.
Spoiler: show
Image

Φευγουμε λοιπον κ παμε στο γηπεδο που ειναι μαζεμενοι οι παιχτες. Απο τις εκφρασεις στο προσωπο τους καταλαβαινω οτι η ψυχωλογια των παιχτων δν ειναι κ η καλυτερη δυνατη οποτε παμε για να με συστησει ο Βοηθος μου στους παιχτες για να τα πουμε λιγο.

Η συζήτηση δν κρατησε καθολου γιατι δν ειχαν πολυ οι παιχτες, φανηκε ομως να ανεβαινει λιγο η διαθεση τους αλλα ειπαμε να ασχοληθουμε με την προπονηση κ ολα εν καιρο.
Spoiler: show
Image

Η ομαδα εχει αρκετους ξενους δυστηχως κ πρεπει να δουμε τι μπορουμε να κανουμε. Εχουμε δανεικους τους Μακης Γκεζος (Πανιωνιο) , Αλεξανδρος Σμυρλης (Πανιωνιος) και Γιαννης Παιδακης (Ολυμπιακος)
Spoiler: show
Image
Δυστηχως η ομαδα δινει φιλικο σε 2 μερες οποτε σημερα ειπαμε να επικεντρωθουμε σε λιγο ασκησεις φυσικης καταστασης κ την απογευματινη προπονηση να την ακυρωσουμε κ να ξαναμαζευτουμε την επομενη μερα το πρωι.
γηπεδο Η διοικηση αποφασησε μιας κ ανεβηκαν Football League να πανε σε αλλο γηπεδο
Spoiler: show
Image
εμβλημα
Spoiler: show
Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη !!
Ενας φιλος μου παιζει στη Γλυφαδα στην 1η ομαδα!
Image
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giorgos Giovanis wrote:Καλη αρχη !!
Ενας φιλος μου παιζει στη Γλυφαδα στην 1η ομαδα!

Να σαι καλα! :-)
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H προπονηση τελειωσε κ θα τους ξαναδω αυριο, υπηρχε σκουρια κ ακεφια αλλα ολα με τον καιρο τους σκεφτηκα,μιλησα λιγο με τον βοηθο μου για καποια πραγματα κ πριν φυγω απο το προπονητικο κεντρο πηρα ενα τηλεφωνο τον κ.Κόντη (Τεχνικος Διευθυντης) κ μιλησαμε λιγο για τα καθηκοντα που θα αναλαβει ο καθενας. ηταν διατεθιμενος να τα αναλαβω ολα εγω :O αλλα καταληξαμε να αναλαβει εκεινος τις μεταγραφες ΑΝ υπαρχει δυνατοτητα να γινει καμια κ εγω απλα θα εχω τον τελικο λογο, δυσκολευτικε αλλα το δεχθηκε, του ζητησα κ μια λιστα με σκαουτερς και γυμναστες ,ενημερωθηκα οτι για να παρω γυμναστη θα επρεπε να φυγει ενας εκ τον Βοηθο μου,τον γυμναστη τερματοφυλακων κ τον γυμναστη φυσικης καταστασης. Φευγοντας απο το προπονητικο κεντρο περασα απο τα γραφεια της ομαδας για να παρω τις λιστες που μου ετοιμασε ο ΤΔ μας.

Γυρνοντας σπιτι ηξερα οτι ειχα πολυυυυ δουλεια μπροστα μου κ φυσικα επρεπε να πω κ στην γυναικα μου για την δουλεια κ ηξερα τι με περιμενει -ksilo -ksilo :oops:

Τα λουλουδια κ τα σοκολατακια εκαναν την δουλεια τους κ ετσι το πηρε αρκετα ηρεμα το καθημερινο ταξιδι Κερατσινι-Γλυφαδα! :D Αφου επεσαν τα παιδια για υπνο ξεκινησε το ξερκαταρισμα για τους σκαουτερς, μπορουσα να προσλαβω αλλους 2 οποτε επρεπε να ειναι καλες οσο το δυνατον κ πανω απ'ολα οικονομικες λυσεις...Επισης εριξα κ μια γρηγορη ματια οσον αφορα τους γυμναστες αλλα εκει η λιστα ειναι χαοτικη οποτε το αφησα για την επομενη μερα.
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τις επομενες εβδομαδες οι ομαδα δουλεψε σε φυσικη κατασταση κ σε τακτικη κυριως. οσον αφορα τα φιλικα επικεντροθηκαμε στην αμυντικη τοποθετηση κ στην ομαδικοτητα μιας κ η ομοιογενια ειναι αρκετα σημαντικο αυτην την στιγμη.

Tα φιλικα σε γενικες γραμμες πηγαν καλα, δεχομασταν δυσκολα γκολ αν κ δν παιξαμε κ με πολλες ομαδες Super League μονο τα Γιαννενα μας εκαναν την χαρη. Φυικα απο τα φιλικα το μονο θετικο που αποκομησαμε ειναι λιγο καλυτερη ψυχολογια ενοψη του πρωταθληματος.Το χαστουκι απο τον Παναργειακο ηταν ενα καμπανακι για την αμυντικη μας γραμμη αλλα ειπαμε να το αφησουμε σαν ενα κακο μεσημερι.
Spoiler: show
Image
Μεταγραφες φυσικα δν καναμε κ δν περιμεναμε να κανουμε. Κλεισαμε αλλους 3 δανεικους μεχρι αυτην την ωρα κ δυστηχως χασαμε μια ευκαιρια να παρουμε (δανεικο φυσικ)α τον Γιαννωτη του Ολυμπιακου, κ αυτο γιατι τραυματιστηκε λιγο πριν υπογραψουμε κ φυσικα δν περασε τις ιατρικες εξετασεις :Ρ
Spoiler: show
Image

Μετα το τελος των φιλικων ειχαμε μπροστα μας 14 μερες πριν το πρωτο επισημο παιχνιδι. αυτο θα ηταν αγωνας κυπελλου μιας κ μπαινουμε απο τον 1ο γυρο :-( οποτε κ παραλληλα με την προπονηση περιμεναμε κ την κληρωση να γινει για να δουμε ποιον θα αντιμετωπισουμε.

Aποφασησαμε μετα απο συσκεψη με το υπολοιπο τεχνικο τιμ να περιορισουμε τις προπονήσεις σε 1 την ημερα μιας κ η ομαδα δειχνει να εχει αφομειωσει αρκετα καλα τα συστηματα με τα οποια θα πορευτουμε καλος εχοντων κ να κανουμε διπλες μονο παραμονη των αγωνων που το πρωι θα εχει πιο ελαφρια προπονηση κ το απογευμα ομιλια για τον επομενο αντιπαλο κ χαλαρες ασκησεις.

Κληρωση Κυπελλου Ελλαδος
09/09/2013 Η μερα της κληρωσης εφτασε. Παρευρεθηκαμε εγω κ ο βοηθος μου στην κληρωση για να δουμε ποσο τυχεροι θα ημασταν.

Η κληρωση ξεκινησε κ τα 2 πρωτα ζευγαρια εγιναν γνωστα στο ακροατηριο.
..... 5 ομαδα η δικια μας και περιμενουμε να δουμε με ποιον θα κληρωθουμε.
... ο κ.Γαβριηλιδης βγαζει το 6 μπαλακι κ περιμενουμε να δουμε με ποιον θα πεσουμε...Το ανοιγει κ ξετυλιγοντας το χαρτακι εμφανιζεται το ονομα αυτου! Φωκικος.

οριστε οι ομαδες του 1ου γυρου
Spoiler: show
Image
Μολις τελειωσε η κληρωση του 1ου γυρου περιμεναμε το κομπιουτερ να βγαλει κ τα ζευγαρια του 2ου γυρου.
.....
.....
Μετα απο κανενα 30 λεπτο που βλεπαμε βιντεακια απο τους αγωνες τις περσινης σεζον μας ανακοινωσαν οτι η κληρωση του 2ου γυρου εγινε κ μας την ανεβαζουν στην γιγαντοοθόνη να την δουμε κ εμεις!
Ειδαμε λοιπον οτι εαν περασουμε τον Φωκικο θα παιξουμε φυσικα με ομαδα SL κ αυτη ειναι ο Εργοτελης.
Τα υπολοιπα ζευγαρια
Spoiler: show
Image
Και φυσικα κ ο 3ος γυρος ειναι ετοιμος για να τον μαθουμε κ εμεις. Η κληρωτιδα εβγαλε τα εξης ζευγαρια
Spoiler: show
Image
Μιλωντας με τον βοηθο μου αφου βγηκαμε απο τον χωρο που εγιναν οι κληρωσεις ειπαμε οτι θα αντιμετωπισουμε το καθε παιχνιδι κ οπου φτασουμε. χωρις να εχουμε υψηλες προσδοκιες αφου αλλωστε το κυπελλο δν ειναι θεσμος που αυτην την στιγμη μας ενδιαφερει.

Παραμονες του 1ου αγωνα της χρονιας η διοικηση μας ανακοινωσε οτι φετος πουληθηκαν 100 εισητηρια διαρκειας.Ηλπιζε σε περισσοτερα αλλα θεωρει καλο το νουμερα για τα δεδομενα μας...


Οι μερες περασαν κ ηρθε η ωρα για τον 1ο αγωνα της χρονιας!

Κύπελλο Ελλάδας 1ος Γύρος
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Ο 1ος αγωνας της χρονιας ελαβε τελος. Ειχαμε ενα καλο σχετικα παιχνιδι. δν απειληθηκαμε ποτε απο τον αντιπαλο αλλα το 1-0 ηταν ευθραυστο σκορ κ παντα υπαρχει ο φοβος του να δεχθεις γκολ. ειχαμε κανα δυο ευκαιριες για 2ο γκολ αλλα δν τις αξιοποιήσαμε. Περνουμε την νικη λοιπον κ την πρόκριση στον επομενο γυρο του κυπελλου.
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κύπελλο Ελλάδας 2ος Γύρος 1ος Αγώνας
Spoiler: show
Image
Ευτυχησαμε να σκοραουμε πολυ γρηγορα μολις στο 3ο λεπτο κ μετα ο Εργοτελης ξυπνησε κ αρχισε να προσπαθει να κανει φασεις. στο 45 χασαμε μια απιστευτη ευκαιρια με τον Songo'o για το 2-0 αλλα ο τερματοφυλακας του Εργοτελη ηταν εκει.
Στο Ημιχρονο οι τελικες ηταν 4(2)-8(6).
Τελικα δν αποφυγαμε τα χαζα λαθη κ δεχθηκαμε 2 γκολ με τον ιδιο τροπο. ελευθερο στον αντιπαλο 5 βηματα σουτ γκολ.Η ισοφαριση στο 89 μας αφηνει με ενα χαμογελο στα χείλια κ ειναι ωρα να σκεφτουμε κ το πρωταθλημα που ξεκιναει.

1η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
κοντρα στην ροη του αγωνα πετυχαμε ενα γκολ το οποιο μας εδωσε λιγα μετρα στο γηπεδο αλλα το αυτογκολ του τερματοφυλακα μας στο 49' κ ο τραυματισμος στο 79 του Portilla μας εκοψε τα φτερα. Το Χ παντως δν ειναι κακο αποτελεσμα αλλα θα θελαμε κατι καλυτερο μεσα στην εδρα μας!

Μπαινοντας ο Οκτωβρης ειχαμε την καθιερωμενη συζητηση με την διοικηση:
Spoiler: show
Image
2η Αγωνιστική
Και παμε στο γηπεδο των Μεγαρων για να αντιμετωποισουμε τον Βυζα.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Καμια πιεση απο τον Βυζα! το σκορ αντικατοπτρίζει την πιεση που ασκησαμε κ παρ'ολη την κοκκινη που δεχθηκαμε καναμε καποιες φασεις για 4ο γκολ κ στο 93 γλυτωσαμε γκολ πανω στην γραμμη μετα απο κορνερ.

3η Αγωνιστική
3η Αγωνιστικη κ υποδεχομαστε τον Πανηλειακο. Ελπιζουμε σε ενα ακομα θετικο αποτελεσμα,φυσικα υπαρχει πολυς δρομος ακομα μπροστα αλλα οπου μπορουμε να παρουμε κανεναν βαθμο...:-)
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
δυστηχως προηγηθηκαμε με 2-0 αλλα δν καταφεραμε να κρατησουμε το σκορ κ με τελικο αποτελεσμα 2-2 ημασταν λιγο ατυχη σημερα αλλα ειμαι κ λιγο απογοητευμενος απο το αποτελεσμα. -wall -wall

4η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Πηγαμε στην εδρα του Φωκικου για την 4η αγωνιστικη. Χασαμε καποιες καλες ευκαιριες κ ο Φωκικος ευτηχισε να προηγηθει στην πρωτη επιθεση στα καρε μας. Η ομαδα ομως αντεδρασε καλα κ καταφεραμε κ ξεφυγαμε με τους 3 βαθμους της νικης απο το Γηπεδο της Ιτεας.


5η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Υποδεχομαστε τον Ολυμπιακο Βόλου για την 5η αγωνιστηκη. Δν παιξαμε καλα στην αμυνα στο 1ο ημιχρονο κ βρεθηκαμε στο 30' να χανουμε ειδη 0-2 κ φαινονταν δυσκολα τα πραγματα.Τελικα καταφεραμε κ αποσπασαμε τον βαθμο της ισοπαλιας κ παραμενουμε αηττητη απο την αρχη της χρονιας κατι πολυ θετικο!Δυστηχως χασαμε τον Portilla για 5-6 εβδομαδες.

Η βαθμολογια του πρωταθληματος μεχρι τωρα:
Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
Και οι σκορερ μας:
Spoiler: show
Image
Μεχρι τωρα τα πραγματα πανε θετικα για την ομαδας μας.Ειμαστε σε καλη θεση,εχουμε φερει καποια καλα αποτελεσματα ειμαστε πιο πολυ απογοητευμενη για το ματς με τον Πανηλειακο που κερδιζαμε κ μας ισοφαρισαν αλλα το bug picture ειναι θετικο προς το παρον! :D
moustakinio
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Feb 04, 2013 4:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

iceman καλη αρχη!!!!!και επειδη ειμαι απο γλυφαδα ζω για τη στιγμη που θα βγαλεις την ομαδαρα μας CHAMPIONS LEAGUE!!!!!!!!!!!! -traino
καλη επιτυχια και αναμενω τη συνεχεια :drinking: -ksaplwstra
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

moustakinio wrote:iceman καλη αρχη!!!!!και επειδη ειμαι απο γλυφαδα ζω για τη στιγμη που θα βγαλεις την ομαδαρα μας CHAMPIONS LEAGUE!!!!!!!!!!!! -traino
καλη επιτυχια και αναμενω τη συνεχεια :drinking: -ksaplwstra
να σαι καλα φιλε! κ εγω Βουλα εμενα. εκει μεγαλωσα (: λες να τα καταφερουμε? για να δουμε -gioupi
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κύπελλο Ελλάδας 2ος Γύρος 2ος Αγώνας

Ωρα για τον επαναληπτικο αγωνα του κυπελλου.Ο Εργοτελης μας υποδεχεται στην κρητη και ετοιμαζομαστε σε ενα αρκετα γεματο γηπεδο να κοντραρουμε τους κρητικους.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Αμυνα κ παλι αμυνα. 1 σουτ σε 90 λεπτα κ αυτο αουτ. ομως λιγη πιεση στις καθυστερησεις κερδισαμε 3 φαουλ κ το 3ο καταφεραμε με απευθειας εκτελεση να παει στα διχτυα κ να μας στειλει στον 7ο ουρανο κ στον 3ο Γυρο του Κυπελλου Ελλαδος

Τα ζευγαρια που συνεχιζουν στον 3ο γυρο ειναι τα εξης:
Κύπελλο Ελλάδας 3ος
Spoiler: show
Image
Οπως βλεπουμε απο τις 16 ομαδες που συνεχιζουν εχουμε μονο 2 απο την FL κ αυτες ειμαστε εμεις κ ο Ολυμπιακός Βόλου!καθολου ασχημα θα λεγαμε!
Επιστρεφουμε Αθηνα κ αυριο μαζευομαστε για αποθεραπεια οσοι επαιξαν κ κανονικη προπονηση οι αλλοι μιας κ την Κυριακη εχουμε εκτος εδρα αγωνα με τον Παναιγιαλειο
Η επιστροφη ειχε κ κουβεντα με την διοικηση κ τον προεδρο ο οποιος με καλεσε στο γραφειο για μια κατηδιαν κουβεντα.
Πρ.- Απ'οτι βλεπω τα πας αρκετα καλα για προταρης. Η διοικηση ειναι ευχαριστημενη απο την αποδοση της ομαδας αλλα κ τον χειρισμο της! Φυσικα ειμαστε κ ευχαριστημενοι που συνεχιζουμε στο κυπελλο κ καταφερατε κ αποκλησατε ομαδα της SL. Συνεχιστε ετσι κ μεταφερετε κ στους παιχτες την στηριξη της διοικησης κ την ευχαριστηση απο τις εμφανισεις τους! :-D
Εγω- Ευχαριστω πολυ προεδρε για τα καλα σου λογια! Στοχος μας ειναι να συνεχισουμε τα καλα αποτελεσματα κ να μην εφησυχάστουμε απο τα μεχρι τωρα αποτελεσματα μας! Με θελετε κατι αλλο η μπορω να φυγω?
Πρ.- Πηγαινε οχι δν σε θελω κατι αλλο.Θα τα πουμε τον αλλον μηνα για να σε ενημερωσουμε κ για τα οικονομικα της ομαδας!

Επιστροφη στο σπιτι για μερικες ανασες να δω κ τα παιδια μου.

6η Αγωνιστική
Ο Παναιγιάλειος μας περιμενει στο Εθνικό Στάδιο Αιγίου για την 6η αγωνηστικη. :-)
δυστυχώς εφαγα κρας με το νεο σκιν που εβαλα κ δν ειχα κανει σειβ τον αγωνα αφου τελειωσε οποτε με το load πηγα σε διακοπες για να το παιξει μονο του.
Τελικα ο βοηθος μου εκανε καλυτερη δουλεια. εγω κερδισα 0-1 στο 76. ενω εκεινος κερδισε χαλαρα 0-3. οριστε κ η φωτο. πανω δεξια φαινετα ποτε αποθηκευτικαν.
Δικο μου αποτελεσμα:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Του Βοηθου μου:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Απο τα Highlights φανηκε οτι η ομαδα κ γλυτωσε γκολ πολυ νωρις κ επαιζε κ με παιχτη παραπανω απο το 28. το πεναλτι ηταν λιγο οριακο αλλα δν ασχολιομαστε αλλο με το ματς.Προχωραμε παρακατω κ ελπιζουμε να μην φαμε αλλο κρας αλλιως γυρναμε στο κλασσικο σκιν.

Ενημερωθηκα απο τον ΤΔ μας οτι θα πρεπει να κοιταξουμε τα οικονομικα μας γιατι εχουμε πεσει 242χιλιαρικα εκτος κ οτι θα πρεπει να βασιστουμε στις ακαδημιες μας σιγα σιγα :τοιχος.

7η Αγωνιστική
Υποδεχομαστε στο Γηπεδο μας τον Αστ.Μαγούλας κ ελπιζουμε να χουμε κοσμο στο γηπεδο για να μας βοηθησουνε να παρουμε ενα θετικο αποτελεσμα!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Τελικα δν ηρθε πολυς κοσμος κλασσικα 200+ εισιτηρια κοψαμε. Την νικη την πηραμε ομως! Στα επιθετικα στημενα λειτουργησαμε καλα αφου τα 2 γκολ ηρθαν απο φαουλ, το 1 απευθειας κ το 2ο σεντρα στο 2ο δοκαρι-κεφαλια-γκολ. αλλα αμυντικα δεχθηκαμε γκολ απο στημενο κ θα πρεπει να το προσεξουμε αυτο!

Νεα μεχρι τωρα οσον αφορα απολυσεις ειχαμε μονο 2 κ οι 2 απο SL. Ο Ολυμπιακος μετα απο ηττα στο CL την Αθλετικο ενω ειχαν συμπληρωθει μολις 10 αγωνιστικες στο πρωταθλημα κ τωρα στην 12η ο Αστερα Τριπολης εμεινε χωρις προπονητη.

8η Αγωνιστική
Παμε στο Γηπεδο του Φωστηρα για την 8η αγωνιστηκή.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Η ομαδα γυρισε απο το 1-0 κ νικησαμε 1-2:-) μπορουσαμε κ μεγαλυτερο σκορ αλλα πηραμε τους 3 βαθμους κ παμε παρακατω:-)

Παραμονη του αγωνα με την Επισκοπη ο ΤΔ μου ανακοινωσε οτι η διοικηση αποφασησε να δωσει 75χ. για να βοηθησει τον συλλογο με τα τρεχοντα. Μετα απο αυτο μπηκαμε στο λεωφορειο για να παμε Ελ.Βενιζελος κ απο εκει Χανια. Για να παρουμε κ το bus για Ρεθυμνο μετα, θα υπαρχει κουραση αφου ολα θα γινουν την ιδια μερα που γινεται ο αγωνας αλλα η επιστροφη θα γινει με καραβι για οικονομια...οποτε θα υπαρχει λογικα κουραση που θα πρεπει να αντιμετωπησουμε στον αγωνα.

9η Αγωνιστική
Παμε στο Γηπεδο της Επισκοπη για την 9η αγωνιστηκή. Δευτερος σερι εκτος εδρας αγωνας.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Τελικα το αποτελεσμα που θελαμε δεν ηρθε δυστηχως.δικαιολογιες υπαρχουν αλλα δν εχουμε σκοπο να τα ριξουμε στις δικαιολογιες.

Πριν τον αγωνα κ μιας κ φτασαμε 1 Δεκεμβρη (κατι που δν περιμεναμε ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα :Ρ) ειχαμε την καθιερωμενη μηνιαια ενημερωση απο την διοικηση.
Spoiler: show
Image
Φυσικα τα οικονομικα ηταν για μια ακομα φορα το τοπ της συζητησεις αλλα οχι κατι που μπορω να αλλαξω εγω αυτην την στιγμη.μονο αν αρχισουμε να διωχνουμε παιχτες μπορει να αλλαξει κατι τετοιο. Θα το δουμε ομως στης διακοπες των χριστουγεννων αν καποιοι πρεπει να φυγουν κ λογο απόδοσης κ λογο χρηματων...

10η Αγωνιστική
Υποδεχομαστε την Παναχαϊκη για την 10η αγωνιστικη κ ευελπιστουμε σε επαναφορα καλον αποτελεσματων μετα το χαστουκι απο την Επισκοπη.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Βαρια ηττα εντος εδρας! πονεσε αρκετα ειδικα αυτη η ηττα :-(
Μετα απο αυτο το ματς υπαρχει συζητηση με τους παιχτες για να τονωσουμε το ηθικο τους.

Η βαθμολογια του πρωταθληματος μεχρι τωρα:
Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
Σε γενικες γραμμες τα εχουμε παει καλα. Τα 2 τελευταια αποτελεσματα μας αφησαν λιγο πισω στο κυνηγι της ανοδου αλλα ελπιζουμε να ανατρεψουμε παλι τα δεδομενα.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή να έχεις !
Αν και μέχρι τώρα μια χαρά τα πας
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
Post Reply

Return to “Ελλάδα”