Μακριά απο άρματα...

Post Reply
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

17 Γεεναρη του 2014.
Ένα ζεστό για την εποχή απόγευμα κυλάει ήρεμα καθώς με κάποιους φίλους κουβεντιάζουμε για την αγωνιστική που ρχεται και είναι σημαντική για τους από ...κάτω...
Το στέκι γνωστό.
Ένα ποδοσφαιρικό καφενείο στα Εξάρχεια ,κοντινό στην δουλειά μου, είναι ο καλύτερος τόπος για τέτοια κουβέντα...
Κουβέντα για ένα αδιάφορο πρωτάθλημα εν μέρη γιατι όποιος είναι απο τη μέση και κάτω μόνο αδιάφορος δεν είναι...
ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο μου και βλέπω ένα άγνωστο αριθμό.

Απαντάω ...
Γεια σας
Γεια, ποιος είναι
Απο ΠΑΕ Απολλων.ξερετε θα θελαμε μια αμεση συναντηση μαζι σας


αφου το ραντεβου εκλεισε για τις 9 το βραδυεφυγα βιαστικος για τα γραφεια του κυριου Βελλη.Στο δρομο προσπαθουσα να καταλαβω τι ειχε γινει και παραλληλα διαβαζα ολα τα σαιντ αλλα δν υπηρχε νεο σχετικο με τον Απολλωνα.
Μαλιστα η ομαδα πηγαινε καλα με τον Σαντσες και μονο ως ονειρο εβλεπα το να με θελουν για να δουλεψω πρωτη φορα ως προπονητης

φτανω στα γραφεια οπου στην εισοδο με περιμενει ενας ανθρωπος του Σ. Βελλη και με οδηγει αμεσα στο γραφειο του .
Εκει ο προεδρος της ΠΑΕ Απολλων με ενημερωνει αμεσα για το σκοπο του ραντεβου.

"Ακου,σε φωναξα εδω γιατι σε χρειαζεται η ομαδα.Μη ψαχνεις τον λογο αλλα ο Σαντσες ειναι παρελθον.Δεν εχει βγει ακομα τιποτα προς τα εξω και ουτε θα γινει κατι τετοιο μεχρι τη στιγμη που θα εχουμε κοουτς.
Σε διαλεξα με μεγαλο ρισκο αλλα ξερω πως πηρες δπλμα προπονητικης το καλοκαιρι και οτι παρακολουθεις λογω και της αγαπης τον Απολλωνα.
3 οροι απο μεριας μας
-Να σωθει ο ομαδα
-Ιδιο τιμ βοηθων κλπ μιας και πιστευω πως ετσι θα εχεις καλυτερη βοηθεια
-Αμεση απαντηση


μετα απο αυατ ο Βελλης φευγει για λιγο μιλωντας στο κινητο του...
-τι γινεται ρε παιδια; ρωταω τον Γενικο διευθυντη του Απολλωνα και τον Νικο Καρουλια
-Ακου,δεν εχουμε αλλη επιλογη,ο κοουτς εχει φυγει ,μεθαυριο παιζουμε ματς και θελουμε καποιον που να ξερει την ομαδα μου απαντουν

Ενω εγω ακομα προσπαθω να καταλαβω ο Σταματης Βελλης εχει επιστρεψει στο γραφειο του .Μου δειχνει το συμβόλαιο και μου λεει πως το μπατζεκτ ειναι μηδενικο.αν θελω μπορω να παω μονο για ελευθερους και να διωξω οποιον θελω ...

Δεν ειχα χρονο για αλλη σκεψη...Ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα ...Κι ας ειανι δυσκολο ξερω πως ισως να μη μου δωθει ξανα η ευκαιρία να αρχισω την προπονητική ...

υπογραφω

Μετα τις υπογραφές ο Σ.Β. φευγει ...
Στα γραφεια ειμαι πλεον με τους αμσους συνεργατες μου.Μετα απο μια συντομη αναφορα στην ιστορια του Απολλων κανονιζουμε αμεσα τα τυπικα...
Παρουσιαση στους παιχτες και στον τυπο .

Ξερω πως στους μεν παιχτες πρεπει να οτυς "φτιαξω " μιας και με εναν αγνωστο ως τωρα κοουτς ειναι λογικο να μην ειανι και τοσο σιγουροι ...

Σε οτι εχει να κανει με τους δημοσιογραφους ;μονο με σγουρια απο μεριας μου θα τα παω καλα μαζι τους....

Ειναι πλεον πρωι Σαββάτου .Φοραω την φορμα του Απόλλων και με το αμάξι που χει στειλει η ΠΑΕ παω Παιανία ...
Η κουβέντα με τους παίχτες πήγε καλά με δεδομένο το αρχικό τους μούδιασμα .Τωρα μπροστά μου έχω τα ΜΜΕ ,το πρώτο βουνό που όμως πέρασα κυρίς με ένα δυναμικό στύλ στις απαντήσεις μου ...

Πλέον η΄ρθε η ωρα για δουλειά.
Ξεκινάω την πρωτη προπόνηση με έμφαση στις επιθετικές ενέργειες

Κοιάω ξανά και ξανά το ρόστερ .
Στο μυαλό μου 3 μεταγραφές .Κεντρικός αμυντικός μιας και θέλω να παίξει σαν αμυνικό χαφ α Αλβάρεζ,ένα δεξί μπακ που θα παιζι σαν μπακ-χαφ και ένας επιθετικος.Με βάση αυτά ξέρω πως πρέπει άμεσα να δω αν υπάρχουν παίχτες που δεν μου κάνουν με στόχο οσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυξηση του μπατζεκτ
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαίνεται πως είσαι γνώστης της Σούπερ Λίγκ και με κέρδισε αυτό.
Καλή αρχή λοιπόν!
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λιγες ωρες πριν το πρωτο μου ματς με τον αστερα τριπολης κοιταω την βαθμολογια...
τα κομπιουτερακια δεν βοηθανε ΠΡΕΠΕΙ να δουμε αγωνα-αγωνα τη βαθμολογια.Παραλληλα στο κυπελλο ελλαδος ειμαστε στους 16 και στο 1ο παιχνιδι εχουμε κερδισει 2-0 τον παναθηναικο

Image

ακολουθουν αμεσα-μεσα στην ημερα οι αγωνες με αστερα,ΑΕΛΚ,ατρομητο λειβαδια το κυπελλο και το παρε-δωσε
eliasfp
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Mon Nov 25, 2013 10:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να καταλαβω ξεκινησες σαν ανεργος και ανελαβες οταν απολυθηκε ο Βοσνιαδης;
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι.αρχισε νεο σειβ που ξεκιναει με το πατσακι του φιλου απο την 19η αγωνιστικη.
εδω το πατς viewtopic.php?f=373&t=40193

ΣΟΣ πριντ σκριν πως κανω?παλαι εκανα με το ομονιμο κουμπι απο το πληκτρολογιο .τωρα δεν πιανει.
eliasfp
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Mon Nov 25, 2013 10:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ταυτοχρωνα με το πληκτρο print screen θα κρατας πατοιμενα ταυατορωνα και τα πληκτρα control,alt,v και μετα επικοληση στη ζωγραφικη
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν πιανει .παιζω σε φουλ σκριν αν βοηθαει αυτο
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα δειχνει να εχει προβλημα κυριως στο να κρατησει το αποτελεσμα.Για την ωρα το κυριο μας προβλημα ειανι η αμυνα.Καλυτερο παιχνιδι ως τωρα ασφαλως αυτο με τον Παναθηναικο στο κυπελλο. ετο βαρος στο πρωταθλημα ομως παμε παρακατω και ελπιζουμε να μην χασοθουν ξανα βαθμοι στο τελςο απο με αστερα και ατρομητο

Image


Image

Image

Η ομαδα δεν εχει καλες αντιδρασεις.Ψχνω τον τροπο να παρω αμεσα παιχνιδια.Ο τροπος που θα παιξουμε και τα επομενα παιχνιδια ειναι αυτος που βλεπετε.το κυριο προβλημα ειναι οτι ενα ματς (με αστρε και ενα με ατρομητο χαθηκαν στο 90+.3 βαθμοι που θα ηταν πολυ σημαντικοι πηγαν στα σκουπιδια μιας και η αμυνα ειναι...Για ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ Η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΘΑ ΕΣΤΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Image

Το επομενο ποστ θα εχει του εξης αγωνες

Image
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δευτέρα βράδυ.Η κατάσταση στην ομάδα δεν είναι και η καλύτερη δυνατή.
Κοιτάω και ξανακοιτάω τις φάσεις των αγώνων.Έχω εστιάσει στα αμυντικά λάθη και φτιάχνω ένα βιντεο πάνω σε αυτά.Ξέρω όμως οτι δεν αρκεί αυτό.Πρέπει να βρώ έναν τρόπο απο δω και πέρα η άμυνα να κάνει οσο το δυνατόν λιγότερα λάθη.
Η σκέψη είναι μια.Και ο "Δέλη" και ο Παπαζαχαρίας απο δω και στο εξής θα παίζουν ως περιορισμένοι αμυντικοί.Δε γίνεται διαφορετικά,πρέπει να υπάρξει τρόπος να κλείσουν οι τρύπες,κάθε κάθετη είναι και μια μεγάλη απόκρουση του καλύτερου ως τώρα Τζόρβα ή μια μαχαιριά ακόμα σετην ομάδα.

Ξέρω καλά οτι με αυτήν την επιλογή θα μειωθούν οι πάσες απο την αμυνα αλλα πρώτον ούτε τώρα βοηθάει το αμυντικό δίδυμο στην ανάπτυξη ούτε είναι αυτη η κύρια δουλειά τους

Η προπόνηση θα έχει 3 εστιάσεις ανα βδομάδα.Σε μορφη ...ροτέσιον κατοχή μπάλας ,άμυνα επίθεση.Επίσης θα δούμε και πιο εντατικά αυτη τη βδομάδα την τακτική μιας και το παιχνίδι απο τα πλάγια ως τώρα μόνο σαν όνειρο το βλέπω...

Με αυτές τισ σκέψεις που μεταφέρω στο βοηθό μου φτάνει η ώρα που θα φύγω απο το γραφείο μου στη Παιανία και θα πάω να ξεκουραστώ.
Ξε΄ρω πως παίζω ενα παιχνίδι μισή χρονιά με τον Λεβαδειακό.Αν και το σχέδιο είναι έτοιμο χρειάζεται καθαρό μυαλό!

Ξαφνικά ,και ενώ έχω κλείσει τα πάντα χτυπάει το τηλέφωνο.

-ναι
-Ελα ρε,που είσαι;
-τωρα φευγω απο Παιανία
-Να σου πω ρε συ;αυτο το www.a-sports.gr Απολλωνιστης δε το χει;
-Εεεε ναι,περίπου.Τι να στα λεώ ,αυτός κάνει πόλεμο σε όλους .Γιατί ρωτάς;
-Γιατί κανει και σε σένα,δες τι γράφει...
-Καλά κλείσε να δω και θα σου πάρω μετά...

Μετα απο το τηλέφωνο απο κάποιον φίλο που με ενημέρωνε για τον τσάκαλο της δημοσιογραφίας που το παίζει και Απολλωνιστής ανοίγω ξανά το pc του γραφείου μου....

Image




Oxι οτι με ξάφνιασε αλλα με πείραξε πιο πολύ το οτι έγραψε αυτό το άρθρο λίγο πρίν το πιο σημαντικό παιχνίδι της χρονιάς


Την επόμενη μέρα το πρωί και καθώς πάω στην πρωινή προπόνηση είχα το ραντεβού με τα ΜΜΕ .Ήξςρα πως ένα κομμάτι του παιχνιδιού είναι και η ντόπα στους παίχτες κάτι που μέσα και απο τις δηλώσεις μου έκανα.Άλλωστε το 4-2 του 1ου γύρου αλλα και ολα οσα είχε πεί ο πρόδρος των αντιπάλων μετα απο εκείνο το παιχνίδι ήταν ένα απο τα όπλα μου που είχα για να ντοπ'αρω ψυχολογικά την ομάδα


Μια ακόμη ιστορικά αναφόρα για Τον Απόλλωνα θα ήταν και εκείνο το ΕΠΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔ που πριν χρόνια είχε χαρίσει στην ομάδα μας την μοναδική ως τώρα Ευρωπαικη της παρουσία ....

http://www.sport-fm.gr/videos/1026731

http://www.youtube.com/watch?v=GDAs66grwVs
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίταξε μήπως υπάρχει και κάποιος πιο γρήγορος για αριστερά από τον ''βαρύ'' Φαρινόλα. Στα άλλα το ρόστερ δεν νομίζω πως είναι για Β κατηγορία. Οριακά βέβαια μιας και δεν έχεις και κάποια πληθώρα λύσεων!
eliasfp
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Mon Nov 25, 2013 10:57 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Μπαρκογλου ειναι καλυτερος απο τον Πετροπουλο και τον εχεις βασικο;Αυτον τον ιταλο απο τη ρομα γιατι τον πηρες;
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο στυλ που θελω να παιξω ο Μπαρκογλου ειναι πιο καλος...Θα το δειτε και μεσα στην ημερα που θα μπουν και τα αλλα ματς :wink:

Ο Ιταλος ηρθε για να υπαρχει ..."καβατζα" μπροστα ,οχι βεβαια πως ειανι τιποτα το αξιολογο...

Εντος της ημερας τα επομενα 6 παιχνιδια σιγουρα.θα τα βαζα τωρα αλλα ξεχασα το φλασακι με τα σκρινς σπιτι και ειμαι στη δουλεια

πολυ δουλεια λεμε -gioupi
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το παιχνίδι της Λειβαδιάς είναι τελικός και στον τελικό υπάρχει ΜΟΝΟ ένας στο τέλος..
Η ομάδα έκανε μία αλλαγη (Γκουέλα αντι Παπουλή).
Η εμφάνηση ηταν κατι παραπάνω απο άψογη και με σόου Φαρινόλα πήραμε οχι απλά τους 3 βαθμούς αλλα τόσο μια μεγάλη ανάσα αλλά και μια νίκη-ανάταση που ήρθε την καλύτερη στιγμή!

Image

Το επόμενο παιχνίδι είναι με την Ξάνθη.Η ομάδα θα παίξει όπως και με την ομάδα του κυρ Κομπότη και με ψυχολογικές ντόπες απο μεριάς μου οτι χρωστάμε κάτι στην ομάδα της Ξάνθης απο το 1ο γύρο....

Image

2η σερύ νίκη!Σα να στρώνει το πράγμα...Επόμενο παιχνίδι ο επαναληπτικός του Κυπέλλου με Εργοτέλη
Με δεύτερη 11αδα και πιο επιθετική παράταξη πάμε..."χαλαρά" και όπου βγει..

Η ομάδα έπαιξε αρκετά καλά αλλα το τελικό 1-1 μας αφήνει εκτός.Η πορεία φετος στο κύπελλο σταμάτησε στους 8 και με 2 νίκες στους 16 με τον Παναθηναικό του χρόνου ποντάρουμε για κάτι καλύτερο....


Τώρα Παναιτλικός και Πανιώνιος.Εξω και μέσα!
Η εντεκάδα θα είναι ίδια με αυτή των δυο τελευταίων παιχνιδιών στο πρωτάθλημα!11αδα που κερδίζει ΔΕΝ ΑΛΛΛΑΖΕΙ!!!
Και αν το παιχνίδι με τους Αγριννιώτες είναι δύσκολο το παιχνίδι με τον Πανιώνιο είναι το δικό μας ντέρμπυ

Η ομάδα δείχνει να αποκτά ταυτότητα και να"βγάζει" στο γήπεδο τις εντολές των προπονήσεων.

Image

ΝΑΙ!ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ!!!

3 θετικά μεταξύ άλλων.
1.Οι εσωτερικές αλαγές στην άμυνα έχουν πιάσει
2.Η ομάδα παίζει καλά απο τα άκρα
3.Ο Μπάρκογλου καλύπτει για την ώρα και με το παραπάνω τη θέση του επιθετικού στην ομάδα....

ΚΑΙ ΤΩΡΑ;;;
ΤΩΡΑ ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΥΡΙΟΙ!!!


ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Μεγάλη ιστορία απο τις δυο ομάδες της Σμύρνης που και οι δυο θέλουν και του χρόνου να είναι στα μεγάλα σαλνια....
Η ομάδα πάει καλα,τραυματισμοί δεν υπάρχουν και η 11αδα είναι έτοιμη...
Τους χρωστάμε....Το ξέρω και έκανα και τους πάιχτες αν το μάθουνΟλη τη βδομάδα πριν αλλα και λίγο πριν βγουν στο γήπεδο....


Image


Πάνε και αυτοί !Ο Απόλλων πήρε το ντέρμπυ,έχει πάρει για τα καλά τα πάνω του και ο Πανιώνιος όλο και πιο κοντά στη 3αδα που του χρόνου θα παιζει στα ....αλώνια....


Εχουμε πάρει για τα καλά τα πάνω μας.Η ομάδα πλέον είναι σταθερή και σιγά-σιγά φεύγει απο τη ζώνη της ...κάτω βόλτας....
Στόχος;Ασφαλώς οτι καλύτερο

Image


Το βράδυ συννέχεια με....
Image
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με μια καθυστέρηση ανεβαζω και τα αλλα παιχνιδια...

Παμε λοιπον!
Σε ενα πρωταθλημα που ολα ειναι ρευστα η ομαδα ως βασικο στοχο εχει την σταθεροτητα...
Τα επόμενα παιχνίδια είναι σημαντικά και μεγάλους αντιπάλους.Σχήμα-11αδα δεν αλλάζουν
Με Βεροια και Πλατανια καναμε το παιχνιδι μας και δεν είχαμε καιποι σοβαρό προβλημα.Αυτο που θελα τωρα ειναι το 3στα 3...Η ομαδα καθως ετοιμάζεται για το παιχνιδι με τον ΟΦΗ υπογράφει ολη τα νεα της συμβολαια.Στον Απολλων ειναι σχεδον στανταρ τα μονοετη συμβολαια ετσι ειχα πολλους παιχτες στο γραφειο μου.η διαθεση με ολους καλη και μονο 2-3 παιδια οπως ο τσεμπεριδης φςυγουν απο τωρα...

Image

Image

Image

Στον Οφη απλα το παιχνιδι δεν ηθελε εμας.Κακο σκορ,κακη παρουσια και 3-0 με τους Κρητικους να μας κανουν το 2στα 2

Επομενο παιχνιδι?Παναθηναικος..
Image
.κατι η κακη κατασταση του Παο κατι η ψυχολογια που μας θελει τσιμπαμε το "χ" και κανουμε ενα πολυ καλο ρεκορ με μια μεγαλη ομαδα ..δεν εχσουμε χασει σε κανενα μεταξυ μας παιχνιδι...

Και τωρα?Παοκ...



Κοιταω το παιχνιδι του 1ου γυρου και ακομαθαυμαζω τον Τζορβα

Image

Image
Image

Aυτα για την ωρα.Αμεσα τα τελευταια 3 ματς της χρονιας...

Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραία βελτίωση!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Ελλάδα”